Junioreiden EM-kilpailut 14.-23.7.2017, Guimaraes, Portugali

Junioreiden EM-kilpailut, Guimaraes, Portugali

Joukkuekilpailut alkoivat tänään. Tuloksia löytyy järjestäjän sivuilta ja paikan päällä oleva delegaatio toimittaa tuloksia ja tunnelmia tänne.

Suomen joukkueet:

Miesjuniorit: Alex Naumi, Veikka Flemming, Pedram Moradabbasi, Matias Ojala
Naisjuniorit: Annika Lundström, Pihla Eriksson, Kaarina Saarialho (Kaarina pelaa henk.koht.luokat kadeteissa)
Kadetit, pojat: Arttu Pihkala, Noah Steif
Kadetit, tytöt: Alexandra Titievskaja, Carina Englund, Anni Heljala
Valmentajat: Mattias Bergkvist, Samuli Soine, Peter Eriksson

Yleissivu: http://www.ettu.org/en/events/european-youth-championships/general-information/

Arvontoja ja tuloksia: http://www.ettu.org/en/events/european-youth-championships/draws–amp–results/

Uutisia: http://www.ettu.org/en/events/european-youth-championships/news/

Livelähetykset: http://www.laola1.tv/en-int/channel/ettu-european-youth-championships

11 kommenttia artikkeliin ”Junioreiden EM-kilpailut 14.-23.7.2017, Guimaraes, Portugali

  1. Perjantain tuloksia:
    Kadettitytöt:
    Suomi-Italia 0-3
    Suomi-Hollanti 0-3

    Kadettipojat:
    Suomi-Viro 3-2
    Noah 2 voittoa, Arttu 1 voitto
    Suomi-Serbia 3-0
    Noah 1 voitto, Arttu 1 voitto ja nelinpeli

    Junioritytöt:
    Suomi-Viro 2-3
    Annika 2 voittoa
    Suomi-Slovakia 1-3
    Annika 1 voitto

    Junioripojat:
    Ei pelejä pejantaina

  2. Lauantain loput tulokset:
    Kadettitytöt:
    Suomi-Irlanti 2-3
    Aleksandra 2 voitto

    Kadettipojat:
    Suomi-Sveitsi 0-3

    Junioritytöt:
    Suomi-Itävalta 2-3
    Annika 2 voittoa

    Junioripojat:
    Suomi-Portugali 1-3
    Pedram 1 voitto

  3. Sunnuntain tulokset:
    Kadettitytöt:
    Suomi-Wales 1-3
    Aleksandra 1 voitto
    Suomi-Latvia 0-3

    Junioritytöt:
    Suomi-Armenia 3-1
    Annika 2 voittoa, Pihla 1 voitto
    Suomi-Sveitsi 2-3
    Annika 2 voittoa

    Junioripojat:
    Suomi-Islanti 3-0
    Matias, Alex ja Pedram 1 voitto

    Kadettipojat:
    Ei pelejä tänään

  4. Maanantain tulokset:
    Kadettipojat:
    Suomi-Slovenia 2-3
    Arttu 1 voitto, Noah 1 voitto
    Suomi-Tanska 0-3

    Junioritytöt
    Suomi-Liettua 2-3
    Pihla 1 voitto, Annika 1 voitto
    Suomi-Latvia 3-1
    Annika 2 voittoa, Pihla 1 voitto

    Junioripojat:
    Suomi-Skotlanti 3-0
    Veikka, Alex ja Pedram 1 voitto
    Suomi-Ukraina 2-3
    Alex ja Veikka 1 voitto

    Kadettitytöt:
    Ei pelejä tänään

  5. Tiistain tulokset:
    Kadettitytöt:
    Suomi-Kypros 0-3
    Lopullinen sijoitus 35.

    Kadettipojat:
    Suomi-Liettua 3-0
    Suomi-Israel 3-0
    Lopullinen sijoitus 25.

    Junioritytöt:
    Suomi-Itävalta 3-2
    Annika 2 voittoa
    Lopullinen sijoitus 30.

    Junioripojat:
    Suomi-Montenegro 3-1
    Matias 2 voittoa, Alex 1
    Lopullinen sijoitus 30.

  6. Keskiviikon tulokset:
    Kaksinpelien karsintakierros:
    Pihla-Meletie, Konstantina (CYP) 1-4
    Pedram-Trink, Michael (AUT) 2-4
    Matias-Frelih, Aljaž (SLO) 4-1
    Veikka-Morrison, Calum (SCO) 4-1

    Nelinpelien karsintakierros:
    Pedram/Hanson (EST)-Limonov/Nalisnikovska (UKR) 3-1
    Pedram/Matias-Adir/Farfel (ISR) 3-2

    Nelinpelien 1.kierros:
    Aleksandra/Arttu-Gainza/Miramontes (ESP) 0-3
    Kaarina/Rodriguez (ISL)-Makarov/Malinina (RUS) 0-3
    Anni/Klarenbeek (LTU)-Diko/Pekova (SVK) 0-3
    Carina/Noah-Culpedin/Uritu (ROU) 1-3
    Pihla/Alex-Martinek/Dervinyte (CRO/LTU) 1-3
    Annika/Veikka-Spelbus/Plaesu (ROU) 3-1
    Pedram/Hanson (EST)-Piciulin/Nino (ITA) 2-3

  7. Torstain tulokset:
    Kaksinpelien 1. Kierros:
    Kadettitytöt:
    Aleksandra-Gryko (POL) 0-4
    Kaarina- Drabant (HUN) 2-4
    Carina-Penkavova (CZE) 0-4
    Anni- Ernst (NED) 0-4
    Kadettipojat:
    Arttu-Zovko (CRO) 2-4
    Noah-Gogov (BUL) 4-2
    Junioritytöt:
    Annika-Rose (GER) 1-4
    Junioripojat:
    Matias-Amorim (POR) 1-4
    Veikka-Todorov (BUL) 1-4
    Alex-Moro (LUX) 4-1

    Nelinpelien 1. Kierros:
    Pedram/Matias-Cnudde/Devos (BEL) 1-3
    Alex/Veikka-Tepic/Jovicic (SRB) 2-3
    Annika/Puchovanova (SVK)-Szymczak/Meyer (POL/LUX) 3-1
    Aleksandra/Anni-Miklukha/Melnikova (UKR/EST) 1-3
    Carina/Kaarina-Cutajar/Cutajar (MLT) 3-0
    Noah/Arttu-Benko/Jovicic (SRB) 3-2

    Nelinpelin 2. Kierros
    Annika/Veikka-Martinko/Blaskova (CZE) 1-3

  8. Perjantain tulokset:
    Consolation:
    Aleksandra- Vimalasenan (NOR) 1-3
    Carina- Cutajar (MLT) 3-1
    Carina- Spehar (AUT) 2-3
    Kaarina- Novak (SLO) 0-3
    Arttu- Kordalis (GRE) 2-3
    Annika- Avraam (CYP) 3-1
    Annika- Grein (LUX) 3-0
    Matias- Trink (AUT) 3-2
    Matias- Balaban (LUX) 0-3
    Pedram- Magalhaes (POR) 3-0
    Pedram- Leete (ENG) 0-3

    Kaksinpeli 64 parasta:
    Noah-Friis (SWE) 0-4
    Alex-Söderlund (SWE) 1-4

    Nelinpelit 32 parasta:
    Carina/Kaarina-Zironova/Abraamian (RUS) 0-3
    Noah/Arttu-Moregardh/Friis (SWE) 0-3
    Annika/Puchovanova (SVK) 3-2

  9. Lauantain tulokset:
    Junioritytöt consolation 16 parasta:
    Annika-Garcia (ESP) 0-3

    Junioritytöt nelinpeli 16 parasta:
    Annika/Puchovanova (SVK)-Lupulesku/Surjan (SRB) 0-3

    Suomalaisten pelit kisoissa ohi

Vastaa