Sarjat

1-Divisioona

Kausi: 1920


Joukkueiden yhteystiedot

Toistaiseksi joukkueiden yhteystiedot löytyvät tästä tiedostosta

Jatkossa tarkoitus on liittää yhteystiedot suoraan joukkueen tietoihin, jotka avautuvat kun klikkaa joukkueen nimeä Sarjatilanne-taulukosta.


Sarjapäällikkö

TunnusNimiSähköposti
OinasTeem Teemu Oinas teemu.oinas@gmail.com

Sarjatilanne

Huom! Joukkueen yhdyshenkilön ja pelipaikan tiedot löytyvät klikkaamalla joukkueen nimeä.

Joukkue Alkupisteet Pelatut 3p voitot 2p voitot 1p tappiot 0p tappiot Pisteet
TIP-70 2 0 3 3 0 0 0 9
PT 75 2 0 3 3 0 0 0 9
Wega 2 0 3 2 1 0 0 8
OPT-86 2 0 3 2 1 0 0 8
KuPTS 2 0 3 1 1 1 0 6
OPT-86 3 0 3 0 1 0 2 2
KuPTS 0 3 0 0 2 1 2
PT Espoo 3 0 3 0 0 1 2 1
Wega 0 3 0 0 0 3 0
LPTS 0 3 0 0 0 3 0

Ottelutaulukko

  TIP-70 2 PT 75 2 Wega 2 OPT-86 2 KuPTS 2 OPT-86 3 KuPTS PT Espoo 3 Wega LPTS
TIP-70 2 ** 5-2 5-1
PT 75 2 ** 5-2 5-2
Wega 2 ** 5-0 5-1
OPT-86 2 ** 4-3 5-2 5-2
KuPTS 2 ** 5-2
OPT-86 3 ** 4-3
KuPTS 3-4 **
PT Espoo 3 2-5 3-4 **
Wega **
LPTS 0-5 **

Pelaajataulukko

Pelaajataulukon lajittelupisteet lasketaan kaavalla '(((voitot - tappiot) / ottelut) x 100) + (voitot x 15) - (tappiot x 5)'

Nimi Joukkue NimiTunnus Ottelut Voitot Tappiot Erotus Lajittelu-
pisteet
EräVoitot EräTappiot
Mika Tuomola PT 75 2 TuomoMika 6 6 0 6 190 18 3
Manu Karjalainen Wega 2 KarjaManu 6 6 0 6 190 18 6
Lari Ikonen Wega 2 IkoneLari 5 5 0 5 175 15 3
Mart Luuk TIP-70 2 LuukMart 4 4 0 4 160 12 4
Jussi Mäkelä TIP-70 2 MäkelJuss 6 5 1 4 136 15 5
Aleksi Hyttinen KuPTS HyttiAlek 6 5 1 4 136 16 9
Juhana Tuuttila OPT-86 2 TuuttJuha 6 5 1 4 136 16 9
Esa Miettinen TIP-70 2 MiettEsa 4 3 1 2 90 10 3
Tommi Sidoroff PT 75 2 SidorTomm 4 3 1 2 90 10 5
Tomas Slesar OPT-86 2 SlesaToma 6 4 2 2 83 16 9
Iivari Hartikainen KuPTS 2 HartiIiva 6 4 2 2 83 16 10
Olli-Ville Halonen KuPTS 2 HalonOlli 6 4 2 2 83 15 12
Markus Perkkiö OPT-86 3 PerkkMark 6 4 2 2 83 15 13
Marek Viskman TIP-70 2 ViskmMare 3 2 1 1 58 8 5
Anton Mäkinen Wega MäkinAnto 5 3 2 1 55 11 7
Tuomas Karkamo Wega 2 KarkaTuom 6 3 3 0 30 13 12
Tomi Lehtonen OPT-86 3 LehtoTomi 6 3 3 0 30 15 13
Kuido Pöder PT Espoo 3 PöderKuid 6 3 3 0 30 11 13
Meelis Kärner PT Espoo 3 KärneMeel 6 3 3 0 30 11 13
Petter Punnonen KuPTS PunnoPett 2 1 1 0 10 5 3
Antti Jokinen PT 75 2 JokinAntt 2 1 1 0 10 5 4
Maxim Nesterov KuPTS 2 NesteMaxi 6 2 4 -2 -23 9 13
Jarno Virtanen PT 75 2 VirtaJarn 6 2 4 -2 -23 9 14
Jyri Pulkkinen KuPTS PulkkJyri 6 2 4 -2 -23 10 16
Sami Hattunen LPTS HattuSami 6 2 4 -2 -23 10 16
Florent Debazac OPT-86 2 DebazFlor 6 2 4 -2 -23 10 16
Leo Kivelä LPTS KivelLeo 4 1 3 -2 -50 5 9
Julius Muinonen LPTS MuinoJuli 2 0 2 -2 -110 4 6
Markus Lassila Wega LassiMark 2 0 2 -2 -110 2 6
Jouni Nousiainen KuPTS NousiJoun 4 0 4 -4 -120 5 12
Juha Rimpiläinen Wega RimpiJuha 4 0 4 -4 -120 2 12
Jannika Oksanen LPTS OksanJann 5 0 5 -5 -125 3 15
Pekka Kolppanen Wega KolppPekk 6 0 6 -6 -130 5 18
Henri Kujala OPT-86 3 KujalHenr 6 0 6 -6 -130 5 18
Tero Tamminen PT Espoo 3 TammiTero 6 0 6 -6 -130 0 18

Sarjaohjelma

Huom! Sarjatulokset voi syöttää klikkaamalla Toiminnot-sarakkeen kynää.

Nro Pelipvm Kotijoukkue Vierasjoukkue Tulos Kierros Toiminnot
3-8
14.09.2019 OPT-86 2 OPT-86 3 5 - 2 1
4-5
14.09.2019 KuPTS KuPTS 2 3 - 4 1
6-9
14.09.2019 Wega 2 Wega 5 - 0 1
3-10
14.09.2019 PT 75 2 LPTS 5 - 2 1
1-7
14.09.2019 TIP-70 2 PT Espoo 3 5 - 2 1
5-8
14.09.2019 KuPTS 2 OPT-86 3 5 - 2 2
2-4
14.09.2019 OPT-86 2 KuPTS 5 - 2 2
6-10
14.09.2019 Wega 2 LPTS 5 - 1 2
7-3
14.09.2019 PT Espoo 3 PT 75 2 2 - 5 2
1-9
14.09.2019 TIP-70 2 Wega 5 - 1 2
8-4
14.09.2019 OPT-86 3 KuPTS 4 - 3 3
2-5
14.09.2019 OPT-86 2 KuPTS 2 4 - 3 3
7-6
14.09.2019 PT Espoo 3 Wega 2 3 - 4 3
3-9
14.09.2019 PT 75 2 Wega 5 - 2 3
10-1
14.09.2019 LPTS TIP-70 2 0 - 5 3
6-1
19.10.2019 - 19.10.2019
Wega 2 TIP-70 2 0 - 0 4
8-3
19.10.2019 - 19.10.2019
OPT-86 3 PT 75 2 0 - 0 4
7-4
19.10.2019 - 19.10.2019
PT Espoo 3 KuPTS 0 - 0 4
10-2
19.10.2019 - 19.10.2019
LPTS OPT-86 2 0 - 0 4
9-5
19.10.2019 - 19.10.2019
Wega KuPTS 2 0 - 0 4
4-1
19.10.2019 - 19.10.2019
KuPTS TIP-70 2 0 - 0 5
3-5
19.10.2019 - 19.10.2019
PT 75 2 KuPTS 2 0 - 0 5
6-2
19.10.2019 - 19.10.2019
Wega 2 OPT-86 2 0 - 0 5
8-10
19.10.2019 - 19.10.2019
OPT-86 3 LPTS 0 - 0 5
9-7
19.10.2019 - 19.10.2019
Wega PT Espoo 3 0 - 0 5
1-8
19.10.2019 - 19.10.2019
TIP-70 2 OPT-86 3 0 - 0 6
3-6
19.10.2019 - 19.10.2019
PT 75 2 Wega 2 0 - 0 6
4-9
19.10.2019 - 19.10.2019
KuPTS Wega 0 - 0 6
7-2
19.10.2019 - 19.10.2019
PT Espoo 3 OPT-86 2 0 - 0 6
5-10
19.10.2019 - 19.10.2019
KuPTS 2 LPTS 0 - 0 6
1-5
16.11.2019 - 16.11.2019
TIP-70 2 KuPTS 2 0 - 0 7
3-2
16.11.2019 - 16.11.2019
PT 75 2 OPT-86 2 0 - 0 7
4-6
16.11.2019 - 16.11.2019
KuPTS Wega 2 0 - 0 7
9-8
16.11.2019 - 16.11.2019
Wega OPT-86 3 0 - 0 7
10-7
16.11.2019 - 16.11.2019
LPTS PT Espoo 3 0 - 0 7
1-3
16.11.2019 - 16.11.2019
TIP-70 2 PT 75 2 0 - 0 8
8-6
16.11.2019 - 16.11.2019
OPT-86 3 Wega 2 0 - 0 8
10-4
16.11.2019 - 16.11.2019
LPTS KuPTS 0 - 0 8
2-9
16.11.2019 - 16.11.2019
OPT-86 2 Wega 0 - 0 8
7-5
16.11.2019 - 16.11.2019
PT Espoo 3 KuPTS 2 0 - 0 8
2-1
16.11.2019 - 16.11.2019
OPT-86 2 TIP-70 2 0 - 0 9
4-3
16.11.2019 - 16.11.2019
KuPTS PT 75 2 0 - 0 9
6-5
16.11.2019 - 16.11.2019
Wega 2 KuPTS 2 0 - 0 9
8-7
16.11.2019 - 16.11.2019
OPT-86 3 PT Espoo 3 0 - 0 9
10-9
16.11.2019 - 16.11.2019
LPTS Wega 0 - 0 9
8-2
19.01.2020 - 19.01.2020
OPT-86 3 OPT-86 2 0 - 0 10
5-4
19.01.2020 - 19.01.2020
KuPTS 2 KuPTS 0 - 0 10
9-6
19.01.2020 - 19.01.2020
Wega Wega 2 0 - 0 10
10-3
19.01.2020 - 19.01.2020
LPTS PT 75 2 0 - 0 10
7-1
19.01.2020 - 19.01.2020
PT Espoo 3 TIP-70 2 0 - 0 10
8-5
19.01.2020 - 19.01.2020
OPT-86 3 KuPTS 2 0 - 0 11
4-2
19.01.2020 - 19.01.2020
KuPTS OPT-86 2 0 - 0 11
10-6
19.01.2020 - 19.01.2020
LPTS Wega 2 0 - 0 11
3-7
19.01.2020 - 19.01.2020
PT 75 2 PT Espoo 3 0 - 0 11
9-1
19.01.2020 - 19.01.2020
Wega TIP-70 2 0 - 0 11
4-8
19.01.2020 - 19.01.2020
KuPTS OPT-86 3 0 - 0 12
5-2
19.01.2020 - 19.01.2020
KuPTS 2 OPT-86 2 0 - 0 12
6-7
19.01.2020 - 19.01.2020
Wega 2 PT Espoo 3 0 - 0 12
9-3
19.01.2020 - 19.01.2020
Wega PT 75 2 0 - 0 12
1-10
19.01.2020 - 19.01.2020
TIP-70 2 LPTS 0 - 0 12
1-6
08.02.2020 - 08.02.2020
TIP-70 2 Wega 2 0 - 0 13
3-8
08.02.2020 - 08.02.2020
PT 75 2 OPT-86 3 0 - 0 13
4-7
08.02.2020 - 08.02.2020
KuPTS PT Espoo 3 0 - 0 13
2-10
08.02.2020 - 08.02.2020
OPT-86 2 LPTS 0 - 0 13
5-9
08.02.2020 - 08.02.2020
KuPTS 2 Wega 0 - 0 13
1-4
08.02.2020 - 08.02.2020
TIP-70 2 KuPTS 0 - 0 14
5-3
08.02.2020 - 08.02.2020
KuPTS 2 PT 75 2 0 - 0 14
2-6
08.02.2020 - 08.02.2020
OPT-86 2 Wega 2 0 - 0 14
10-8
08.02.2020 - 08.02.2020
LPTS OPT-86 3 0 - 0 14
7-9
08.02.2020 - 08.02.2020
PT Espoo 3 Wega 0 - 0 14
8-1
08.02.2020 - 08.02.2020
OPT-86 3 TIP-70 2 0 - 0 15
6-3
08.02.2020 - 08.02.2020
Wega 2 PT 75 2 0 - 0 15
9-4
08.02.2020 - 08.02.2020
Wega KuPTS 0 - 0 15
2-7
08.02.2020 - 08.02.2020
OPT-86 2 PT Espoo 3 0 - 0 15
10-5
08.02.2020 - 08.02.2020
LPTS KuPTS 2 0 - 0 15
5-1
14.03.2020 - 14.03.2020
KuPTS 2 TIP-70 2 0 - 0 16
2-3
14.03.2020 - 14.03.2020
OPT-86 2 PT 75 2 0 - 0 16
6-4
14.03.2020 - 14.03.2020
Wega 2 KuPTS 0 - 0 16
8-9
14.03.2020 - 14.03.2020
OPT-86 3 Wega 0 - 0 16
7-10
14.03.2020 - 14.03.2020
PT Espoo 3 LPTS 0 - 0 16
3-1
14.03.2020 - 14.03.2020
PT 75 2 TIP-70 2 0 - 0 17
6-8
14.03.2020 - 14.03.2020
Wega 2 OPT-86 3 0 - 0 17
4-10
14.03.2020 - 14.03.2020
KuPTS LPTS 0 - 0 17
9-2
14.03.2020 - 14.03.2020
Wega OPT-86 2 0 - 0 17
5-7
14.03.2020 - 14.03.2020
KuPTS 2 PT Espoo 3 0 - 0 17
1-2
14.03.2020 - 14.03.2020
TIP-70 2 OPT-86 2 0 - 0 18
3-4
14.03.2020 - 14.03.2020
PT 75 2 KuPTS 0 - 0 18
5-6
14.03.2020 - 14.03.2020
KuPTS 2 Wega 2 0 - 0 18
7-8
14.03.2020 - 14.03.2020
PT Espoo 3 OPT-86 3 0 - 0 18
9-10
14.03.2020 - 14.03.2020
Wega LPTS 0 - 0 18