Sarjat

Palaa takaisin

Lohko 3CD-YL

Kausi: 1718


Joukkueiden yhteystiedot

Toistaiseksi joukkueiden yhteystiedot löytyvät tästä tiedostosta

Jatkossa tarkoitus on liittää yhteystiedot suoraan joukkueen tietoihin, jotka avautuvat kun klikkaa joukkueen nimeä Sarjatilanne-taulukosta.


Sarjapäällikkö

TunnusNimiSähköposti
LammiVeik Veikko Lamminsalo veikko@lamminsalo.net

Sarjatilanne

Huom! Joukkueen yhdyshenkilön ja pelipaikan tiedot löytyvät klikkaamalla joukkueen nimeä.

Joukkue Alkupisteet Pelatut Voitot Tasan Tappiot Pisteet
HIK 3 4 7 7 0 0 18
PT-2000 2 3 7 5 0 2 13
HUT 2 3 7 4 1 2 12
PT Espoo 7 1 7 5 0 2 11
Atlas 3 4 7 1 2 4 8
Spinni 2 7 1 2 4 6
PT Espoo 6 2 7 0 3 4 5
TIP-70 6 1 7 0 2 5 3

Ottelutaulukko

  HIK 3 PT-2000 2 HUT 2 PT Espoo 7 Atlas 3 Spinni PT Espoo 6 TIP-70 6
HIK 3 ** 6-1 6-2 6-1
PT-2000 2 ** 6-3 6-1 6-3
HUT 2 ** 6-3 6-4 5-5 6-1
PT Espoo 7 4-6 6-2 ** 6-0 6-1
Atlas 3 4-6 ** 5-5 6-3 5-5
Spinni 2-6 4-6 3-6 2-6 **
PT Espoo 6 1-6 5-5 ** 5-5
TIP-70 6 1-6 2-6 1-6 **

Pelaajataulukko

Pelaajataulukon lajittelupisteet lasketaan kaavalla '(((voitot - tappiot) / ottelut) x 100) + (voitot x 15) - (tappiot x 5)'

Nimi Joukkue NimiTunnus Ottelut Voitot Tappiot Erotus Lajittelu-
pisteet
EräVoitot EräTappiot
Olli Ropponen HUT 2 RoppoOlli 20 16 4 12 280 53 21
Stefan Långström HIK 3 LångsStef 18 15 3 12 276 46 17
Sam Zichun Li PT Espoo 7 LiSam 16 14 2 12 275 44 8
Sergey Moisseev Spinni MoissSerg 20 15 5 10 250 50 29
Jari Sipilä Atlas 3 SipilJari1 14 12 2 10 241 39 15
Ari Saapunki PT-2000 2 SaapuAri 17 13 4 9 227 43 18
Ping Yan HUT 2 YanPing 11 10 1 9 226 32 8
Jyri Peltonen PT Espoo 6 PeltoJyri 18 13 5 8 214 45 22
Christian Snell HIK 3 SnellChri 16 11 5 6 177 38 21
Viatcheslav Abramov Spinni AbramViat 13 9 4 5 153 28 22
Jukka Nieminen PT Espoo 7 NiemiJukk 8 6 2 4 130 19 9
Vahid Zafari PT Espoo 7 ZafarVahi 11 7 4 3 112 24 17
Anders Roth HIK 3 RothAnde 16 9 7 2 112 35 27
Sami Taive PT-2000 2 TaiveSami 7 5 2 3 107 16 8
Nalle Nieminen PT-2000 2 NiemiNall 17 9 8 1 100 30 30
Aleksandra Titievskaja PT Espoo 7 LottoAlex 12 7 5 2 96 24 17
Veikko Lamminsalo TIP-70 6 LammiVeik 17 8 9 -1 70 31 33
Heikki Aittasalo Atlas 3 AittaHeik 15 7 8 -1 59 31 31
Mikko Hänninen Atlas 3 HänniMikk 8 3 5 -2 -5 11 16
Petteri Suominen TIP-70 6 SuomiPett 14 4 10 -6 -32 19 35
Reijo Siven HUT 2 SivenReij 17 4 13 -9 -57 18 43
Jari Mustonen PT-2000 2 MustoJari 9 2 7 -5 -60 9 22
Joonas Kivimäki PT Espoo 6 KivimJoon 15 3 12 -9 -75 14 38
Pekka Häiväläinen Atlas 3 HäiväPekk 7 1 6 -5 -86 7 18
Duan Ruifeng PT Espoo 6 RuifeDuan 15 2 13 -11 -108 15 40
Janne Viljamaa Atlas 3 ViljaJann 2 0 2 -2 -110 1 6
Tarmo Karvinen Atlas 3 KarviTarm 2 0 2 -2 -110 0 6
Pekka Manner TIP-70 6 MannePekk1 2 0 2 -2 -110 0 6
Ats Kallais PT Espoo 6 KallaAts 2 0 2 -2 -110 0 6
Tom Kraemer PT Espoo 6 KraemTom 2 0 2 -2 -110 0 6
Raimo Niittylä HUT 2 NiittRaim 3 0 3 -3 -115 0 9
Jussi Hakala PT Espoo 7 HakalJuss 3 0 3 -3 -115 0 9
Ismo Aaltonen HUT 2 AaltoIsmo 4 0 4 -4 -120 1 12
Viktor Miller Spinni MilleVikt 12 1 11 -10 -123 6 34
Igor Moisseev Spinni MoissIgor 7 0 7 -7 -135 4 21
Jukka Raumanni Atlas 3 RaumaJukk 8 0 8 -8 -140 6 24
Toni Nättilä TIP-70 6 NättiToni 16 1 15 -14 -147 11 46

Sarjaohjelma

Huom! Sarjatulokset voi syöttää klikkaamalla Toiminnot-sarakkeen kynää.

Nro Pelipvm Kotijoukkue Vierasjoukkue Tulos Kierros Toiminnot
4-1
24.01.2018 HUT 2 Atlas 3 6 - 4 1
2-3
22.01.2018 HIK 3 PT-2000 2 6 - 1 1
8-5
23.01.2018 PT Espoo 7 PT Espoo 6 6 - 1 1
6-7
10.01.2018 TIP-70 6 Spinni 1 - 6 1
1-5
10.04.2018 Atlas 3 PT Espoo 6 6 - 3 2
2-6
02.02.2018 HIK 3 TIP-70 6 6 - 1 2
7-3
18.01.2018 Spinni PT-2000 2 4 - 6 2
4-8
31.01.2018 HUT 2 PT Espoo 7 6 - 3 2
1-6
05.04.2018 Atlas 3 TIP-70 6 5 - 5 3
5-2
01.03.2018 PT Espoo 6 HIK 3 1 - 6 3
8-3
06.02.2018 PT Espoo 7 PT-2000 2 6 - 2 3
7-4
28.02.2018 Spinni HUT 2 3 - 6 3
1-7
12.04.2018 Atlas 3 Spinni 5 - 5 4
8-2
13.03.2018 PT Espoo 7 HIK 3 4 - 6 4
3-5
06.03.2018 PT-2000 2 PT Espoo 6 6 - 3 4
4-6
16.02.2018 HUT 2 TIP-70 6 6 - 1 4
8-1
17.04.2018 PT Espoo 7 Atlas 3 6 - 0 5
7-2
03.04.2018 Spinni HIK 3 2 - 6 5
6-3
21.03.2018 TIP-70 6 PT-2000 2 1 - 6 5
4-5
18.04.2018 HUT 2 PT Espoo 6 5 - 5 5
3-1
27.03.2018 PT-2000 2 Atlas 3 6 - 1 6
2-4
11.04.2018 HIK 3 HUT 2 6 - 2 6
5-7
26.04.2018 PT Espoo 6 Spinni 5 - 5 6
6-8
27.04.2018 TIP-70 6 PT Espoo 7 2 - 6 6
1-2
24.04.2018 Atlas 3 HIK 3 4 - 6 7
3-4
03.04.2018 PT-2000 2 HUT 2 6 - 3 7
5-6
28.03.2018 PT Espoo 6 TIP-70 6 5 - 5 7
7-8
08.05.2018 Spinni PT Espoo 7 2 - 6 7