Sarjat

Palaa takaisin

Lohko 5VS

Kausi: 1819


Joukkueiden yhteystiedot

Toistaiseksi joukkueiden yhteystiedot löytyvät tästä tiedostosta

Jatkossa tarkoitus on liittää yhteystiedot suoraan joukkueen tietoihin, jotka avautuvat kun klikkaa joukkueen nimeä Sarjatilanne-taulukosta.


Sarjapäällikkö

TunnusNimiSähköposti
HaataJori Jori Haataja jori.haataja@saunalahti.fi

Sarjatilanne

Huom! Joukkueen yhdyshenkilön ja pelipaikan tiedot löytyvät klikkaamalla joukkueen nimeä.

Joukkue Alkupisteet Pelatut Voitot Tasan Tappiot Pisteet
UU 3 0 10 8 0 2 16
TuPy 7 0 10 8 0 2 16
TuPy 6 0 10 6 1 3 13
KoKa 5 0 10 4 0 6 8
Gurut 1 0 10 3 1 6 7
HIK 5 0 10 0 0 10 0

Ottelutaulukko

  UU 3 TuPy 7 TuPy 6 KoKa 5 Gurut 1 HIK 5
UU 3 ** 6-2 6-4 6-1 6-2 6-0
TuPy 7 6-4 ** 2-6 6-0 6-4 6-0
TuPy 6 3-6 3-6 ** 6-1 5-5 6-3
KoKa 5 6-2 1-6 3-6 ** 6-2 6-2
Gurut 1 2-6 3-6 2-6 6-3 ** 6-1
HIK 5 2-6 2-6 1-6 4-6 4-6 **

Pelaajataulukko

Pelaajataulukon lajittelupisteet lasketaan kaavalla '(((voitot - tappiot) / ottelut) x 100) + (voitot x 15) - (tappiot x 5)'

Nimi Joukkue NimiTunnus Ottelut Voitot Tappiot Erotus Lajittelu-
pisteet
EräVoitot EräTappiot
Markku Puolakanaho UU 3 PuolaMark 27 26 1 25 477 78 16
Luukas Meisaari TuPy 6 MeisaLuuk 21 17 4 13 296 52 26
Mikhail Ovchinnikov TuPy 7 OvchiMikh 20 16 4 12 280 55 26
Kimmo Niukko TuPy 7 NiukkKimm 22 16 6 10 255 54 30
Arto Anttila Gurut 1 AnttiArto 25 16 9 7 223 55 45
Eemil Kivelä TuPy 6 EemilKive 19 12 7 5 171 45 29
Kari Pietilä TuPy 7 PietiKari 2 2 0 2 130 6 0
Esa Soini UU 3 SoiniEsa 23 12 11 1 129 47 42
Hille Siltanen TuPy 7 SiltaHill 11 7 4 3 112 28 14
Juhani Sankilampi UU 3 SankiJuha 11 7 4 3 112 25 16
Jari Suutari KoKa 5 SuutaJari 9 6 3 3 108 23 12
Eelis Heikkilä TuPy 6 HeikkEeli 7 5 2 3 107 16 9
Hans Strömfors HIK 5 StrömHans 6 4 2 2 83 16 10
Kalle Anttila Gurut 1 AnttiKall 25 11 14 -3 83 47 50
Sami Hellberg KoKa 5 HellbSami 12 6 6 0 60 20 25
Mikko Kangas TuPy 6 KangaMikk2 18 7 11 -4 28 28 39
Mikko Saarinen TuPy 7 SaariMikk2 18 7 11 -4 28 31 41
Rami Peltovirta Gurut 1 PeltoRami 25 9 16 -7 27 41 62
Joni Lehtonen KoKa 5 LehtoJoni 9 4 5 -1 24 14 15
Lauri Lähti TuPy 6 LähtiLaur 9 4 5 -1 24 17 22
Boris Nordström HIK 5 NordsBori 2 1 1 0 10 5 3
Markku Reiman KoKa 5 ReimaMark 14 5 9 -4 2 25 33
Esko Akkanen KoKa 5 AkkanEsko 12 4 8 -4 -13 14 30
Janette Penttilä HIK 5 PenttJane 8 2 6 -4 -50 12 19
Erkki Henttinen KoKa 5 HenttErkk 6 1 5 -4 -76 7 15
Pertti Laaksonen UU 3 LaaksPert 11 2 9 -7 -78 15 28
Kalevi Kyrölä KoKa 5 KyrölKale 7 1 6 -5 -86 11 20
Veera Räsänen HIK 5 RäsänVeer 12 2 10 -8 -86 11 32
Angelina Holmström HIK 5 HolmsAnge 17 3 14 -11 -89 17 46
Oskar Sibelius HIK 5 SibelOska 9 1 8 -7 -102 8 26
Melinda Tolppanen HIK 5 TolppMeli 17 1 16 -15 -153 7 49

Sarjaohjelma

Huom! Sarjatulokset voi syöttää klikkaamalla Toiminnot-sarakkeen kynää.

Nro Pelipvm Kotijoukkue Vierasjoukkue Tulos Kierros Toiminnot
1-2
17.11.2018 KoKa 5 HIK 5 6 - 2 1
3-4
17.11.2018 TuPy 6 TuPy 7 3 - 6 1
5-6
17.11.2018 UU 3 Gurut 1 6 - 2 1
4-1
17.11.2018 TuPy 7 KoKa 5 6 - 0 2
6-2
17.11.2018 Gurut 1 HIK 5 6 - 1 2
5-3
17.11.2018 UU 3 TuPy 6 6 - 4 2
1-3
17.11.2018 KoKa 5 TuPy 6 3 - 6 3
2-5
17.11.2018 HIK 5 UU 3 2 - 6 3
4-6
17.11.2018 TuPy 7 Gurut 1 6 - 4 3
3-2
17.11.2018 TuPy 6 HIK 5 6 - 3 4
6-1
17.11.2018 Gurut 1 KoKa 5 6 - 3 4
5-4
17.11.2018 UU 3 TuPy 7 6 - 2 4
1-5
17.11.2018 KoKa 5 UU 3 6 - 2 5
2-4
17.11.2018 HIK 5 TuPy 7 2 - 6 5
3-6
17.11.2018 TuPy 6 Gurut 1 5 - 5 5
6-5
06.04.2019 Gurut 1 UU 3 2 - 6 6
4-3
06.04.2019 TuPy 7 TuPy 6 2 - 6 6
2-1
06.04.2019 HIK 5 KoKa 5 4 - 6 6
1-4
06.04.2019 KoKa 5 TuPy 7 1 - 6 7
2-6
06.04.2019 HIK 5 Gurut 1 4 - 6 7
3-5
06.04.2019 TuPy 6 UU 3 3 - 6 7
6-4
06.04.2019 Gurut 1 TuPy 7 3 - 6 8
5-2
06.04.2019 UU 3 HIK 5 6 - 0 8
3-1
06.04.2019 TuPy 6 KoKa 5 6 - 1 8
2-3
07.04.2019 HIK 5 TuPy 6 1 - 6 9
1-6
07.04.2019 KoKa 5 Gurut 1 6 - 2 9
4-5
07.04.2019 TuPy 7 UU 3 6 - 4 9
6-3
07.04.2019 Gurut 1 TuPy 6 2 - 6 10
5-1
07.04.2019 UU 3 KoKa 5 6 - 1 10
4-2
07.04.2019 TuPy 7 HIK 5 6 - 0 10