Sarjat

Palaa takaisin

1-Divisioona

Kausi: 1920


Joukkueiden yhteystiedot

Toistaiseksi joukkueiden yhteystiedot löytyvät tästä tiedostosta

Jatkossa tarkoitus on liittää yhteystiedot suoraan joukkueen tietoihin, jotka avautuvat kun klikkaa joukkueen nimeä Sarjatilanne-taulukosta.


Sarjapäällikkö

TunnusNimiSähköposti
OinasTeem Teemu Oinas teemu.oinas@gmail.com

Sarjatilanne

Huom! Joukkueen yhdyshenkilön ja pelipaikan tiedot löytyvät klikkaamalla joukkueen nimeä.

Joukkue Alkupisteet Pelatut 3p voitot 2p voitot 1p tappiot 0p tappiot Pisteet
TIP-70 2 0 15 13 1 1 0 42
OPT-86 2 0 15 9 5 0 1 37
Wega 2 0 15 7 3 3 2 30
PT 75 2 0 15 7 3 2 3 29
KuPTS 2 0 15 3 3 6 3 21
LPTS 0 15 3 5 1 6 20
KuPTS 0 15 4 1 4 6 18
PT Espoo 3 0 15 2 1 4 8 12
OPT-86 3 0 15 2 2 1 10 11
Wega 0 15 0 1 3 11 5

Ottelutaulukko

  TIP-70 2 OPT-86 2 Wega 2 PT 75 2 KuPTS 2 LPTS KuPTS PT Espoo 3 OPT-86 3 Wega
TIP-70 2 ** 5-0 5-1 3-4 5-1 5-0 5-2 5-0 5-1
OPT-86 2 1-5 ** 4-3 4-3 5-1 5-2 5-1 5-2 4-3
Wega 2 1-5 3-4 ** 4-3 4-3 5-1 5-1 5-0
PT 75 2 1-5 0-5 ** 5-1 5-2 4-3 4-3 5-2
KuPTS 2 2-5 3-4 ** 3-4 3-4 5-2 4-3
LPTS 0-5 0-5 4-3 4-3 4-3 ** 4-3 5-2 5-2 5-1
KuPTS 1-5 0-5 2-5 1-5 3-4 ** 5-2 5-2 5-2
PT Espoo 3 3-4 3-4 3-4 2-5 5-2 1-5 ** 4-3
OPT-86 3 1-5 1-5 0-5 2-5 0-5 4-3 4-3 5-1 **
Wega 0-5 1-5 0-5 2-5 4-3 1-5 2-5 **

Pelaajataulukko

Pelaajataulukon lajittelupisteet lasketaan kaavalla '(((voitot - tappiot) / ottelut) x 100) + (voitot x 15) - (tappiot x 5)'

Nimi Joukkue NimiTunnus Ottelut Voitot Tappiot Erotus Lajittelu-
pisteet
EräVoitot EräTappiot
Esa Miettinen TIP-70 2 MiettEsa 26 25 1 24 462 76 12
Mart Luuk TIP-70 2 LuukMart 26 22 4 18 379 72 34
Manu Karjalainen Wega 2 KarjaManu 22 20 2 18 371 63 16
Juhana Tuuttila OPT-86 2 TuuttJuha 30 23 7 16 363 77 44
Pekka Ågren OPT-86 2 ÅgrenPekk 24 19 5 14 318 62 27
Iivari Hartikainen KuPTS 2 HartiIiva 30 21 9 12 310 77 48
Olli-Ville Halonen KuPTS 2 HalonOlli 28 20 8 12 302 68 44
Jussi Mäkelä TIP-70 2 MäkelJuss 23 18 5 13 301 58 32
Anton Mäkinen Wega MäkinAnto 23 17 6 11 272 59 32
Mika Tuomola PT 75 2 TuomoMika 17 14 3 11 259 45 20
Sami Hattunen LPTS HattuSami 28 18 10 8 248 60 45
Lari Ikonen Wega 2 IkoneLari 13 11 2 9 224 37 12
Antti Jokinen PT 75 2 JokinAntt 22 14 8 6 197 53 37
Tomi Lehtonen OPT-86 3 LehtoTomi 24 14 10 4 176 55 44
Meelis Kärner PT Espoo 3 KärneMeel 30 15 15 0 150 57 62
Mihkel Pae TIP-70 2 PaeMihk 3 3 0 3 145 9 2
Florent Debazac OPT-86 2 DebazFlor 19 11 8 3 140 43 37
Tuomas Karkamo Wega 2 KarkaTuom 22 12 10 2 139 47 38
Tommi Sidoroff PT 75 2 SidorTomm 22 12 10 2 139 43 39
Teemu Oinas OPT-86 3 OinasTeem 11 7 4 3 112 24 18
Aleksi Hyttinen KuPTS HyttiAlek 22 11 11 0 110 41 45
Jyri Pulkkinen KuPTS PulkkJyri 24 11 13 -2 92 46 50
Tomas Slesar OPT-86 2 SlesaToma 15 8 7 1 91 32 27
Adebayo Adewole PT Espoo 3 AdewoAdeb 6 4 2 2 83 12 8
Kuido Pöder PT Espoo 3 PöderKuid 30 12 18 -6 70 50 69
Petter Punnonen KuPTS PunnoPett 24 10 14 -4 64 43 49
Teemu Johansson Wega 2 JohanTeem 8 4 4 0 40 18 14
Leo Kivelä LPTS KivelLeo 21 8 13 -5 32 37 46
Jannika Oksanen LPTS OksanJann 29 10 19 -9 24 47 68
Markku Enström Wega 2 EnstrMark 2 1 1 0 10 4 5
Jouko Nuolioja Wega 2 NuoliJouk 5 2 3 -1 -5 9 12
Aleksandra Titievskaja PT Espoo 3 LottoAlex 12 4 8 -4 -13 19 30
Markus Perkkiö OPT-86 3 PerkkMark 17 5 12 -7 -26 24 44
Jouni Nousiainen KuPTS NousiJoun 18 5 13 -8 -34 24 44
Marek Viskman TIP-70 2 ViskmMare 7 2 5 -3 -37 14 17
Jarno Virtanen PT 75 2 VirtaJarn 27 7 20 -13 -43 33 67
Matti Kurvinen Wega 2 KurviMatt 14 3 11 -8 -67 18 34
Maxim Nesterov KuPTS 2 NesteMaxi 21 4 17 -13 -86 24 55
Julius Muinonen LPTS MuinoJuli 8 1 7 -6 -95 10 22
Kimi Kivelä LPTS KivelKimi 2 0 2 -2 -110 0 6
Markus Lassila Wega LassiMark 20 3 17 -14 -110 22 55
Tero Tamminen PT Espoo 3 TammiTero 12 1 11 -10 -123 8 34
Juha Rimpiläinen Wega RimpiJuha 12 1 11 -10 -123 13 35
Luka Penttinen OPT-86 3 PenttLuka 6 0 6 -6 -130 2 18
Henri Kujala OPT-86 3 KujalHenr 29 4 25 -21 -137 29 80
Miko Haarala KuPTS 2 HaaraMiko 10 0 10 -10 -150 6 30
Pekka Kolppanen Wega KolppPekk 12 0 12 -12 -160 12 36
Hannu Sihvo Wega SihvoHann 20 1 19 -18 -170 19 58

Sarjaohjelma

Huom! Sarjatulokset voi syöttää klikkaamalla Toiminnot-sarakkeen kynää.

Nro Pelipvm Kotijoukkue Vierasjoukkue Tulos Kierros Toiminnot
3-8
14.09.2019 OPT-86 2 OPT-86 3 5 - 2 1
4-5
14.09.2019 KuPTS KuPTS 2 3 - 4 1
6-9
14.09.2019 Wega 2 Wega 5 - 0 1
3-10
14.09.2019 PT 75 2 LPTS 5 - 2 1
1-7
14.09.2019 TIP-70 2 PT Espoo 3 5 - 2 1
5-8
14.09.2019 KuPTS 2 OPT-86 3 5 - 2 2
2-4
14.09.2019 OPT-86 2 KuPTS 5 - 2 2
6-10
14.09.2019 Wega 2 LPTS 5 - 1 2
7-3
14.09.2019 PT Espoo 3 PT 75 2 2 - 5 2
1-9
14.09.2019 TIP-70 2 Wega 5 - 1 2
8-4
14.09.2019 OPT-86 3 KuPTS 4 - 3 3
2-5
14.09.2019 OPT-86 2 KuPTS 2 4 - 3 3
7-6
14.09.2019 PT Espoo 3 Wega 2 3 - 4 3
3-9
14.09.2019 PT 75 2 Wega 5 - 2 3
10-1
14.09.2019 LPTS TIP-70 2 0 - 5 3
6-1
19.10.2019 Wega 2 TIP-70 2 1 - 5 4
8-3
19.10.2019 OPT-86 3 PT 75 2 2 - 5 4
7-4
19.10.2019 PT Espoo 3 KuPTS 1 - 5 4
10-2
19.10.2019 LPTS OPT-86 2 0 - 5 4
9-5
19.10.2019 Wega KuPTS 2 2 - 5 4
4-1
19.10.2019 KuPTS TIP-70 2 1 - 5 5
3-5
19.10.2019 PT 75 2 KuPTS 2 5 - 1 5
6-2
19.10.2019 Wega 2 OPT-86 2 3 - 4 5
8-10
19.10.2019 OPT-86 3 LPTS 4 - 3 5
9-7
19.10.2019 Wega PT Espoo 3 1 - 5 5
1-8
19.10.2019 TIP-70 2 OPT-86 3 5 - 0 6
3-6
19.10.2019 PT 75 2 Wega 2 0 - 5 6
4-9
19.10.2019 KuPTS Wega 5 - 2 6
7-2
19.10.2019 PT Espoo 3 OPT-86 2 3 - 4 6
5-10
19.10.2019 KuPTS 2 LPTS 3 - 4 6
1-5
16.11.2019 TIP-70 2 KuPTS 2 3 - 4 7
3-2
16.11.2019 PT 75 2 OPT-86 2 1 - 5 7
4-6
16.11.2019 KuPTS Wega 2 2 - 5 7
9-8
16.11.2019 Wega OPT-86 3 2 - 5 7
10-7
16.11.2019 LPTS PT Espoo 3 5 - 2 7
1-3
16.11.2019 TIP-70 2 PT 75 2 5 - 1 8
8-6
16.11.2019 OPT-86 3 Wega 2 0 - 5 8
10-4
16.11.2019 LPTS KuPTS 4 - 3 8
2-9
16.11.2019 OPT-86 2 Wega 4 - 3 8
7-5
16.11.2019 PT Espoo 3 KuPTS 2 5 - 2 8
2-1
16.11.2019 OPT-86 2 TIP-70 2 1 - 5 9
4-3
16.11.2019 KuPTS PT 75 2 1 - 5 9
6-5
16.11.2019 Wega 2 KuPTS 2 4 - 3 9
8-7
16.11.2019 OPT-86 3 PT Espoo 3 5 - 1 9
10-9
16.11.2019 LPTS Wega 5 - 1 9
8-2
19.01.2020 OPT-86 3 OPT-86 2 1 - 5 10
5-4
19.01.2020 KuPTS 2 KuPTS 3 - 4 10
9-6
19.01.2020 Wega Wega 2 1 - 5 10
10-3
19.01.2020 LPTS PT 75 2 4 - 3 10
7-1
19.01.2020 PT Espoo 3 TIP-70 2 3 - 4 10
8-5
19.01.2020 OPT-86 3 KuPTS 2 0 - 5 11
4-2
19.01.2020 KuPTS OPT-86 2 0 - 5 11
10-6
19.01.2020 LPTS Wega 2 4 - 3 11
3-7
19.01.2020 PT 75 2 PT Espoo 3 4 - 3 11
9-1
19.01.2020 Wega TIP-70 2 0 - 5 11
4-8
19.01.2020 KuPTS OPT-86 3 5 - 2 12
5-2
19.01.2020 KuPTS 2 OPT-86 2 2 - 5 12
6-7
19.01.2020 Wega 2 PT Espoo 3 5 - 1 12
9-3
19.01.2020 Wega PT 75 2 0 - 5 12
1-10
19.01.2020 TIP-70 2 LPTS 5 - 1 12
1-6
08.02.2020 TIP-70 2 Wega 2 5 - 0 13
3-8
08.02.2020 PT 75 2 OPT-86 3 4 - 3 13
4-7
08.02.2020 KuPTS PT Espoo 3 5 - 2 13
2-10
08.02.2020 OPT-86 2 LPTS 5 - 1 13
5-9
08.02.2020 KuPTS 2 Wega 4 - 3 13
1-4
08.02.2020 TIP-70 2 KuPTS 5 - 0 14
5-3
08.02.2020 KuPTS 2 PT 75 2 3 - 4 14
2-6
08.02.2020 OPT-86 2 Wega 2 4 - 3 14
10-8
08.02.2020 LPTS OPT-86 3 5 - 2 14
7-9
08.02.2020 PT Espoo 3 Wega 4 - 3 14
8-1
08.02.2020 OPT-86 3 TIP-70 2 1 - 5 15
6-3
08.02.2020 Wega 2 PT 75 2 4 - 3 15
9-4
08.02.2020 Wega KuPTS 4 - 3 15
2-7
08.02.2020 OPT-86 2 PT Espoo 3 5 - 1 15
10-5
08.02.2020 LPTS KuPTS 2 4 - 3 15
5-1
14.03.2020 - 14.03.2020
KuPTS 2 TIP-70 2 0 - 0 16
2-3
14.03.2020 - 14.03.2020
OPT-86 2 PT 75 2 0 - 0 16
6-4
14.03.2020 - 14.03.2020
Wega 2 KuPTS 0 - 0 16
8-9
14.03.2020 - 14.03.2020
OPT-86 3 Wega 0 - 0 16
7-10
14.03.2020 - 14.03.2020
PT Espoo 3 LPTS 0 - 0 16
3-1
14.03.2020 - 14.03.2020
PT 75 2 TIP-70 2 0 - 0 17
6-8
14.03.2020 - 14.03.2020
Wega 2 OPT-86 3 0 - 0 17
4-10
14.03.2020 - 14.03.2020
KuPTS LPTS 0 - 0 17
9-2
14.03.2020 - 14.03.2020
Wega OPT-86 2 0 - 0 17
5-7
14.03.2020 - 14.03.2020
KuPTS 2 PT Espoo 3 0 - 0 17
1-2
14.03.2020 - 14.03.2020
TIP-70 2 OPT-86 2 0 - 0 18
3-4
14.03.2020 - 14.03.2020
PT 75 2 KuPTS 0 - 0 18
5-6
14.03.2020 - 14.03.2020
KuPTS 2 Wega 2 0 - 0 18
7-8
14.03.2020 - 14.03.2020
PT Espoo 3 OPT-86 3 0 - 0 18
9-10
14.03.2020 - 14.03.2020
Wega LPTS 0 - 0 18