1-divisioona

1-Divisioona

Kausi: 2021


Joukkueiden yhteystiedot

Toistaiseksi joukkueiden yhteystiedot löytyvät tästä tiedostosta

Jatkossa tarkoitus on liittää yhteystiedot suoraan joukkueen tietoihin, jotka avautuvat kun klikkaa joukkueen nimeä Sarjatilanne-taulukosta.


Sarjapäällikkö

TunnusNimiSähköposti
OinasTeem Teemu Oinas teemu.oinas@gmail.com

Sarjatilanne

Huom! Joukkueen yhdyshenkilön ja pelipaikan tiedot löytyvät klikkaamalla joukkueen nimeä.

Joukkue Alkupisteet Pelatut 3p voitot 2p voitot 1p tappiot 0p tappiot Pisteet
PT 75 2 0 3 3 0 0 0 9
TuKa 0 3 3 0 0 0 9
KuPTS 0 3 2 0 0 1 6
LPTS 0 3 2 0 0 1 6
KoKa 2 0 3 2 0 0 1 6
PT-Helsinki 2 0 3 1 0 1 1 4
Wega 0 3 1 0 0 2 3
PT Espoo 3 0 3 0 1 0 2 2
KuPTS 2 0 3 0 0 0 3 0
OPT-86 2 0 3 0 0 0 3 0

Ottelutaulukko

  PT 75 2 TuKa KuPTS LPTS KoKa 2 PT-Helsinki 2 Wega PT Espoo 3 KuPTS 2 OPT-86 2
PT 75 2 ** 5-2 5-0
TuKa ** 5-2 5-1
KuPTS ** 5-0
LPTS 2-5 ** 5-0
KoKa 2 5-2 **
PT-Helsinki 2 ** 3-4 5-0
Wega 2-5 **
PT Espoo 3 1-5 **
KuPTS 2 2-5 2-5 **
OPT-86 2 0-5 **

Pelaajataulukko

Pelaajataulukon lajittelupisteet lasketaan kaavalla '(((voitot - tappiot) / ottelut) x 100) + (voitot x 15) - (tappiot x 5)'

Nimi Joukkue NimiTunnus Ottelut Voitot Tappiot Erotus Lajittelu-
pisteet
EräVoitot EräTappiot
Joni Aaltonen TuKa AaltoJoni 6 6 0 6 190 18 3
Sami Hattunen LPTS HattuSami 6 6 0 6 190 18 4
Sami Ruohonen KoKa 2 RuohoSami 4 4 0 4 160 12 4
Petter Punnonen KuPTS PunnoPett 3 3 0 3 145 9 4
Mika Tuomola PT 75 2 TuomoMika 6 5 1 4 136 16 4
Meelis Kärner PT Espoo 3 KärneMeel 6 5 1 4 136 16 9
Olli-Ville Halonen KuPTS 2 HalonOlli 5 4 1 3 115 14 4
Jarno Virtanen PT 75 2 VirtaJarn 5 4 1 3 115 13 6
Jyri Pulkkinen KuPTS PulkkJyri 5 4 1 3 115 13 9
Aleksi Hyttinen KuPTS HyttiAlek 4 3 1 2 90 11 4
Antti Jokinen PT 75 2 JokinAntt 6 4 2 2 83 13 9
Vladimir Tikhomirov PT-Helsinki 2 TikhoVlad 6 4 2 2 83 14 9
Christian Mattsson TuKa MattsChri 3 2 1 1 58 7 3
Leo Kivelä LPTS KivelLeo 3 2 1 1 58 8 5
Teemu Johansson Wega JohanTeem 3 2 1 1 58 7 6
Matias Vesalainen KoKa 2 VesalMati 5 3 2 1 55 11 9
Marina Donner TuKa DonneMari 5 3 2 1 55 10 10
Jouko Nuolioja Wega NuoliJouk 6 3 3 0 30 10 11
Toni Pitkänen PT-Helsinki 2 PitkäToni 6 3 3 0 30 11 12
Matti Kurvinen Wega KurviMatt 6 3 3 0 30 12 12
Jouni Nousiainen KuPTS NousiJoun 4 2 2 0 20 7 8
Jannika Oksanen LPTS OksanJann 4 2 2 0 20 7 8
Juha Äänismaa TuKa ÄänisJuha 4 2 2 0 20 9 8
Risto Tujula PT-Helsinki 2 TujulRist 4 2 2 0 20 6 10
Risto Pitkänen LPTS PitkäRist 4 1 3 -2 -50 6 10
Esa Kanasuo KoKa 2 KanasEsa 5 1 4 -3 -65 7 13
Xisheng Cong PT Espoo 3 CongXish 6 1 5 -4 -76 7 15
Tero Tamminen PT Espoo 3 TammiTero 6 1 5 -4 -76 7 17
Mika Rauvola PT-Helsinki 2 RauvoMika 1 0 1 -1 -105 2 3
Rasmus Vesalainen KoKa 2 VesalRasm 3 0 3 -3 -115 0 9
Anton Mäkinen Wega MäkinAnto 3 0 3 -3 -115 4 9
Markus Perkkiö OPT-86 2 PerkkMark 4 0 4 -4 -120 6 12
Tomi Lehtonen OPT-86 2 LehtoTomi 5 0 5 -5 -125 5 15
Maxim Nesterov KuPTS 2 NesteMaxi 6 0 6 -6 -130 4 18
Henri Kujala OPT-86 2 KujalHenr 6 0 6 -6 -130 2 18
Miko Haarala KuPTS 2 HaaraMiko 6 0 6 -6 -130 6 18

Sarjaohjelma

Huom! Sarjatulokset voi syöttää klikkaamalla Toiminnot-sarakkeen kynää.

Nro Pelipvm Kotijoukkue Vierasjoukkue Tulos Kierros Toiminnot
1-3
12.09.2020 TuKa Wega 5 - 1 1
2-4
12.09.2020 PT 75 2 OPT-86 2 5 - 0 1
5-7
12.09.2020 KuPTS KuPTS 2 5 - 0 1
8-10
12.09.2020 LPTS KoKa 2 5 - 0 1
6-9
12.09.2020 PT-Helsinki 2 PT Espoo 3 3 - 4 1
7-1
12.09.2020 KuPTS 2 TuKa 2 - 5 2
8-2
12.09.2020 LPTS PT 75 2 2 - 5 2
9-3
12.09.2020 PT Espoo 3 Wega 1 - 5 2
6-4
12.09.2020 PT-Helsinki 2 OPT-86 2 5 - 0 2
10-5
12.09.2020 KoKa 2 KuPTS 5 - 2 2
1-6
12.09.2020 TuKa PT-Helsinki 2 5 - 2 3
2-9
12.09.2020 PT 75 2 PT Espoo 3 5 - 2 3
3-8
12.09.2020 Wega LPTS 2 - 5 3
4-5
12.09.2020 OPT-86 2 KuPTS 0 - 5 3
7-10
12.09.2020 KuPTS 2 KoKa 2 2 - 5 3
8-1
03.10.2020 - 03.10.2020
LPTS TuKa 0 - 0 4
5-2
03.10.2020 - 03.10.2020
KuPTS PT 75 2 0 - 0 4
10-3
03.10.2020 - 03.10.2020
KoKa 2 Wega 0 - 0 4
9-4
03.10.2020 - 03.10.2020
PT Espoo 3 OPT-86 2 0 - 0 4
7-6
03.10.2020 - 03.10.2020
KuPTS 2 PT-Helsinki 2 0 - 0 4
1-9
03.10.2020 - 03.10.2020
TuKa PT Espoo 3 0 - 0 5
2-10
03.10.2020 - 03.10.2020
PT 75 2 KoKa 2 0 - 0 5
4-7
03.10.2020 - 03.10.2020
OPT-86 2 KuPTS 2 0 - 0 5
6-8
03.10.2020 - 03.10.2020
PT-Helsinki 2 LPTS 0 - 0 5
3-5
03.10.2020 - 03.10.2020
Wega KuPTS 0 - 0 5
10-1
03.10.2020 - 03.10.2020
KoKa 2 TuKa 0 - 0 6
6-2
03.10.2020 - 03.10.2020
PT-Helsinki 2 PT 75 2 0 - 0 6
7-3
03.10.2020 - 03.10.2020
KuPTS 2 Wega 0 - 0 6
8-4
03.10.2020 - 03.10.2020
LPTS OPT-86 2 0 - 0 6
9-5
03.10.2020 - 03.10.2020
PT Espoo 3 KuPTS 0 - 0 6
1-5
21.11.2020 - 21.11.2020
TuKa KuPTS 0 - 0 7
2-7
21.11.2020 - 21.11.2020
PT 75 2 KuPTS 2 0 - 0 7
3-6
21.11.2020 - 21.11.2020
Wega PT-Helsinki 2 0 - 0 7
4-10
21.11.2020 - 21.11.2020
OPT-86 2 KoKa 2 0 - 0 7
8-9
21.11.2020 - 21.11.2020
LPTS PT Espoo 3 0 - 0 7
4-1
21.11.2020 - 21.11.2020
OPT-86 2 TuKa 0 - 0 8
3-2
21.11.2020 - 21.11.2020
Wega PT 75 2 0 - 0 8
8-5
21.11.2020 - 21.11.2020
LPTS KuPTS 0 - 0 8
10-6
21.11.2020 - 21.11.2020
KoKa 2 PT-Helsinki 2 0 - 0 8
9-7
21.11.2020 - 21.11.2020
PT Espoo 3 KuPTS 2 0 - 0 8
1-2
21.11.2020 - 21.11.2020
TuKa PT 75 2 0 - 0 9
3-4
21.11.2020 - 21.11.2020
Wega OPT-86 2 0 - 0 9
5-6
21.11.2020 - 21.11.2020
KuPTS PT-Helsinki 2 0 - 0 9
7-8
21.11.2020 - 21.11.2020
KuPTS 2 LPTS 0 - 0 9
9-10
21.11.2020 - 21.11.2020
PT Espoo 3 KoKa 2 0 - 0 9
9-6
23.01.2021 - 23.01.2021
PT Espoo 3 PT-Helsinki 2 0 - 0 10
7-5
23.01.2021 - 23.01.2021
KuPTS 2 KuPTS 0 - 0 10
4-2
23.01.2021 - 23.01.2021
OPT-86 2 PT 75 2 0 - 0 10
3-1
23.01.2021 - 23.01.2021
Wega TuKa 0 - 0 10
10-8
23.01.2021 - 23.01.2021
KoKa 2 LPTS 0 - 0 10
5-10
23.01.2021 - 23.01.2021
KuPTS KoKa 2 0 - 0 11
4-6
23.01.2021 - 23.01.2021
OPT-86 2 PT-Helsinki 2 0 - 0 11
3-9
23.01.2021 - 23.01.2021
Wega PT Espoo 3 0 - 0 11
2-8
23.01.2021 - 23.01.2021
PT 75 2 LPTS 0 - 0 11
1-7
23.01.2021 - 23.01.2021
TuKa KuPTS 2 0 - 0 11
10-7
23.01.2021 - 23.01.2021
KoKa 2 KuPTS 2 0 - 0 12
5-4
23.01.2021 - 23.01.2021
KuPTS OPT-86 2 0 - 0 12
8-3
23.01.2021 - 23.01.2021
LPTS Wega 0 - 0 12
9-2
23.01.2021 - 23.01.2021
PT Espoo 3 PT 75 2 0 - 0 12
6-1
23.01.2021 - 23.01.2021
PT-Helsinki 2 TuKa 0 - 0 12
1-8
20.02.2021 - 20.02.2021
TuKa LPTS 0 - 0 13
2-5
20.02.2021 - 20.02.2021
PT 75 2 KuPTS 0 - 0 13
3-10
20.02.2021 - 20.02.2021
Wega KoKa 2 0 - 0 13
4-9
20.02.2021 - 20.02.2021
OPT-86 2 PT Espoo 3 0 - 0 13
6-7
20.02.2021 - 20.02.2021
PT-Helsinki 2 KuPTS 2 0 - 0 13
5-3
20.02.2021 - 20.02.2021
KuPTS Wega 0 - 0 14
8-6
20.02.2021 - 20.02.2021
LPTS PT-Helsinki 2 0 - 0 14
7-4
20.02.2021 - 20.02.2021
KuPTS 2 OPT-86 2 0 - 0 14
10-2
20.02.2021 - 20.02.2021
KoKa 2 PT 75 2 0 - 0 14
9-1
20.02.2021 - 20.02.2021
PT Espoo 3 TuKa 0 - 0 14
4-8
20.02.2021 - 20.02.2021
OPT-86 2 LPTS 0 - 0 15
3-7
20.02.2021 - 20.02.2021
Wega KuPTS 2 0 - 0 15
2-6
20.02.2021 - 20.02.2021
PT 75 2 PT-Helsinki 2 0 - 0 15
1-10
20.02.2021 - 20.02.2021
TuKa KoKa 2 0 - 0 15
5-9
20.02.2021 - 20.02.2021
KuPTS PT Espoo 3 0 - 0 15
7-2
27.03.2021 - 27.03.2021
KuPTS 2 PT 75 2 0 - 0 16
6-3
27.03.2021 - 27.03.2021
PT-Helsinki 2 Wega 0 - 0 16
10-4
27.03.2021 - 27.03.2021
KoKa 2 OPT-86 2 0 - 0 16
5-1
27.03.2021 - 27.03.2021
KuPTS TuKa 0 - 0 16
9-8
27.03.2021 - 27.03.2021
PT Espoo 3 LPTS 0 - 0 16
7-9
27.03.2021 - 27.03.2021
KuPTS 2 PT Espoo 3 0 - 0 17
6-10
27.03.2021 - 27.03.2021
PT-Helsinki 2 KoKa 2 0 - 0 17
5-8
27.03.2021 - 27.03.2021
KuPTS LPTS 0 - 0 17
2-3
27.03.2021 - 27.03.2021
PT 75 2 Wega 0 - 0 17
1-4
27.03.2021 - 27.03.2021
TuKa OPT-86 2 0 - 0 17
2-1
27.03.2021 - 27.03.2021
PT 75 2 TuKa 0 - 0 18
4-3
27.03.2021 - 27.03.2021
OPT-86 2 Wega 0 - 0 18
6-5
27.03.2021 - 27.03.2021
PT-Helsinki 2 KuPTS 0 - 0 18
8-7
27.03.2021 - 27.03.2021
LPTS KuPTS 2 0 - 0 18
10-9
27.03.2021 - 27.03.2021
KoKa 2 PT Espoo 3 0 - 0 18