Tapahtumakalenteri

Tapahtumat

Huom! Lisätiedot, arvonnat ja aikataulut löytyvät klikkaamalla tapahtuman otsikkoa.

Näytä aiemmat tapahtumat ajalta 01.07.2020 - 01.07.2021

Heinäkuu 2021
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
10.07.   Paranna peliäsi! Aikuisleiripäivä Oulussa OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
26.07. - 30.07.   OPT-86:n ja SPTL:n pöytätennisleiri Oulussa OPT-86 ja SPTL Ratamotien pöytätennishalli
Elokuu 2021
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
01.08. - 04.08.   Kosken kesäleiri 2021 SPTL Koski TL
07.08.   OPT-86 elokilpailut (B) OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli, Oulu
16.08.   SPTL hallituksen kokous SPTL SPTL
20.08. - 22.08.   Hippo-pingisleiri Rovaniemellä PT-60 ja SPTL Rovaniemi
21.08.   SM-sarjan 2020/2021 lopputurnaus (Valio) SPTL Ruskeasuo
22.08.   Veteraanien Top-8 (B) (siirretään) SPTL Ruskeasuo
27.08. - 29.08.   EM-joukkue stage 1 Serbia Serbia
28.08.   Pohjois-Pohjanmaan piirinmestaruus (B) OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
29.08.   Pohjanmaan piirinmestaruus (B) PeTo Peräseinäjoki
Syyskuu 2021
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
04.09. - 05.09.   17-SM ja Nappulaliiga 2021 (A) OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
04.09. - 05.09.   Veteraanien SM 2021 (A) Wega ja LPTS Lahden Messukeskus
11.09. - 12.09.   Henkilökohtainen SM 2021 (Valio) PT 75 Tampere
11.09. - 12.09.   Paranna peliäsi! with Vladimir Bril aikuisleiri OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
11.09.   Para-SM (siirretään toiseen ajankohtaan) Wega Ruskeasuo
18.09.   1-divisioona 1/6 - Kuopio Avoin Avoin
18.09.   1-divisioona 1/6 - Koski TL KoKa Koski TL
18.09. - 19.09.   Syksyn startti (C) Star Ruskeasuo
25.09. - 26.09.   DE-SM (A) OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
25.09.   MPS syyskisat (B) MPS Mikkeli
28.09. - 03.10.   Joukkueiden EM-kilpailut - Cluj-Napoca, Romania ETTU Cluj-Napoca
30.09.   Seurailta SPTL Teams
Lokakuu 2021
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
02.10. - 03.10.   13-15 SM 2021 (A) MBF Ruskeasuo
09.10.   1-divisioona 2/6 - Tampere PT 75 Tampere
09.10.   2-divisioona C-lohko - Espoo PT Espoo Tuulimäki
09.10.   2-divisioona C-lohko - Turku TuPy / TuKa Alfa
09.10.   2-divisioona D-lohko - Pietarsaari Halex Pietarsaari
09.10.   2-divisioona D-lohko - Ylivieska YPTS Ylivieska
09.10.   PTS-60 kansalliset (C) PTS-60 Ruskeasuo
10.10.   SM-sarja kierrokset 1-3 - Koski TL KoKa Koski TL
16.10. - 17.10.   BC-SM (A) PeTo Peräseinäjoki
16.10. - 17.10.   Nappulaleiri Oulu SPTL / OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
23.10. - 24.10.   PT Espoon syyskisat GP (Valio) PT Espoo Ruskeasuo
23.10.   KePTS 60v juhlakisa (C) KePts Kemi
26.10. - 28.10.   OPT-86:n syyslomaleiri OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
28.10.   Valmentajailta SPTL Ruskeasuo / Teams
30.10. - 31.10.   Joukkue- ja A-SM (Valio) KoKa Koski TL
30.10.   OPT-86 lokakilpailut (B) OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
30.10.   Teollisuuspalvelu Tenkanen -cup Por-83 Pori
31.10.   TJG-pöytätennisturnaus (B) ToTe Ruskeasuo
31.10.   Starttikilpailu TIP-70 ja SPTL Vantaa
Marraskuu 2021
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
06.11.   SM-sarja kierrokset 4-5 - Helsinki PT-Helsinki Ruskeasuo
06.11.   1-divisioona 3/6 - Oulu OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
06.11. - 07.11.   Nappulaleiri etelä SPTL Tuulimäki
07.11.   SM-sarja kierrokset 6-7 - Helsinki PT-Helsinki Ruskeasuo
13.11.   Veteraanien Joukkue-SM (A) PTS-60 Ruskeasuo
13.11.   Ylivieskan kansalliset (C) YPTS Ylivieska
13.11.   Viro-Suomi naisten sarja Järjestäjä Tuulimäki
14.11.   STARVEMBER Star Helsinki
17.11.   Syysliittokokous SPTL Helsinki
18.11.   Valmentajailta sptl etä
20.11.   TuPy poolikisat (B) TuPy Alfa
20.11.   Juniorileiri / valmentajapäivä SPTL Ruskeasuo
20.11.   OPT-86 marraskilpailut (B) OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
20.11.   Parapöytätenniksen SM Paravaliokunta Tuulimäki, Espoo
21.11.   Junioreiden TOP (B) SPTL Ruskeasuo
23.11. - 29.11.   MM-kilpailut - Houston, USA ITTF Houston
27.11.   2-divisioona C-lohko - Tampere PT 75 Tampere
27.11.   2-divisioona D-lohko - Oulu OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
27.11. - 28.11.   3-divisioona E-lohko KoKa Koski Tl
27.11. - 28.11.   3-divisioona F-lohko Star Ruskeasuo
27.11. - 28.11.   3-divisioona G-lohko KuPTS Kuopio
27.11. - 28.11.   3-divisioona H-lohko Halex Pietarsaari
27.11.   4-divisioona Pohjanmaa 1/2 KurVi Kauhajoki
Joulukuu 2021
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
02.12. - 05.12.   Finlandia Open SPTL Kisakallio
04.12. - 05.12.   4-divisioona Pohjois-Suomi 1/2 OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
04.12. - 05.12.   5-divisioona 1/2 Avoin Avoin
04.12. - 05.12.   4-divisioona Varsinais-Suomi TuPy Liikuntakeskus Alfa
04.12.   6-divisioona V-S alkulohko KoKa Koski
04.12. - 05.12.   4-divisioona Itä-Suomi 1/2 JPT Joensuu
05.12.   5-divisioona V-S alkulohko ParPi Parainen
06.12.   OPT-86 Itsenäisyyspäivän kilpailut OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
10.12.   Koululaisten SM PT Jyväskylä Jyväskylä
10.12.   Opiskelijoiden SM PT Jyväskylä Jyväskylä
11.12. - 12.12.   STARXMAS (C) Star Ruskeasuo
11.12.   Jyväskylä Open PT Jyväskylä Jyväskylä
18.12.   TOP-16 finaaliturnaus SPTL Ruskeasuo
18.12.   PeTo OPen PeTo Peräseinäjoki
27.12. - 30.12.   Joululomaleiri junioreille OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
Tammikuu 2022
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
03.01. - 06.01.   Joululomaleiri junioreille OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
08.01.   OPT-86 talvikilpailut OPT-86 Oulu
08.01. - 09.01.   Kosken Malja GP KoKa Koski Tl
15.01. - 16.01.   ARF-cup MBF Helsinki
15.01.   JPT:n kansalliset JPT Joensuu
22.01.   SM-sarja kierr. 8-9 (Oulu) OPT-86 Oulu
22.01.   1-divisioona 4/6 (Kuopio/Oulu ja Koski) KuPTS/Oulu ja KoKa Kuopio/Oulu ja Koski TL
22.01.   KoKu:n juniorikilpailut KoKu Palosaaren koulu, Vaasa
23.01.   SM-sarja kierr. 10-11 (Oulu) Oulu OPT-86
29.01. - 30.01.   Veteraanien SM (A), PT 75 PT 75 Tampere
Helmikuu 2022
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
05.02. - 06.02.   Wega Malja GP Wega Helsinki
05.02.   KePts helmikisat KePts Kemi
12.02. - 13.02.   OPT-86 Terva-GP OPT-86 Oulu
12.02. - 13.02.   TuPyn Tähtikisat TuPy Turku
19.02.   SM-sarja kierr. 12-14 (Tampere) PT 75 Tampere
19.02.   1-divisioona 5/6 (Helsinki) Wega Helsinki
19.02.   2-divisioona 3/4 Järjestäjä Paikka
26.02. - 27.02.   STARPRING Star Helsinki
26.02.   PeTo:n kansalliset PeTo Peräseinäjoki
Maaliskuu 2022
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
05.03. - 06.03.   Henkilökohtainen SM 2022 (Valio) MBF Helsinki
12.03.   1-divisioona 6/6 (Helsinki) Helsinki
12.03. - 13.03.   2-divisioona 4/4 Järjestäjä Paikka
12.03.   Toholammin kansalliset, YPTS YPTS Ylivieska
19.03. - 20.03.   13-15 SM (A) MBF Helsinki
19.03.   MPS:n kevätkisat MPS Mikkeli
26.03.   OPT-86 maaliskilpailut OPT-86 Oulu
26.03.   Nelurikisat, PTS-60 PTS-60 Helsinki
Huhtikuu 2022
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
02.04. - 03.04.   3-divisioona 2/2 Järjestäjä Paikka
02.04.   4-divisioona Pohjanmaa 2/2 PeTo Peräseinäjoki
02.04. - 03.04.   3-divisioona lohko EF-AL TuPy Alfa
02.04. - 03.04.   3-divisioona lohko GH-YL OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
09.04. - 10.04.   PT Espoon kevätkisat GP PT Espoo Paikka
09.04.   OPT-86 kevätkilpailut OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
23.04.   SM-sarja lopputurnaus ja sarjakarsinnat Paikka
23.04. - 24.04.   4-divisioona 2/2, 5-divisioona 2/2 Järjestäjä Paikka
24.04.   Veteraanien TOP-8 Järjestäjä Paikka
Toukokuu 2022
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
07.05.   PT 75:n kansalliset PT 75 Tampere
07.05.   PT-60 kansalliset PT-60 Ounasvaaran koulu
08.05.   Valtakunnallinen AY-turnaus PT 75 Paikka
14.05. - 15.05.   18-SM ja Nappulaliiga (A) MBF Helsinki
14.05.   PeTo:n kansalliset PeTo Peräseinäjoki
21.05. - 22.05.   STARUMMER Star Helsinki
21.05.   OPT-86 toukokilpailut OPT-86 Oulu
28.05. - 29.05.   Finlandia Junior Open Järjestäjä Paikka
Kesäkuu 2022
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
18.06.   OPT-86 kesäkilpailut OPT-86 Oulu