Tapahtumakalenteri

Tapahtumat

Huom! Lisätiedot, arvonnat ja aikataulut löytyvät klikkaamalla tapahtuman otsikkoa.

Näytä aiemmat tapahtumat ajalta 01.07.2022 - 01.07.2023

Heinäkuu 2023
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
06.07. - 07.07.   European Masters Games EMG Tampere
14.07. - 23.07.   Junioreiden EM-kisat ETTU Gliwice, Puola
26.07. - 28.07.   Kesäleiri Jyväskylässä PT Jyväskylä Sorastajantien pöytätennishalli
29.07. - 30.07.   Kesäkilpailut, PT Jyväskylä (B) PT Jyväskylä Sorastajantien pöytätennishalli
Elokuu 2023
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
04.08. - 06.08.   Special Olympics -kesälajien monilajileiri Paralympiakomitea Pajulahti
07.08. - 09.08.   MBF:n pingiskesäleiri MBF Ruskeasuo
07.08. - 09.08.   OPT-86 kesäleiripäivät OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
12.08. - 13.08.   Kauden 2023/2024 avausleiri, Oulu OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
19.08.   SPTL seurapäivä, Jyväskylä (PERUTTU) SPTL seuravaliokunta Jyväskylä
26.08.   Pohjois-Pohjanmaan PM-kilpailut, OPT-86 (B) OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
Syyskuu 2023
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
01.09. - 03.09.   Suomi - Viro ja Viru-cup, Haapsalu Viro Haapsalu
01.09.   Seurailta (Teams) SPTL Teams
02.09. - 03.09.   Syksyn startti, Star (B) Star Ruskeasuo
02.09.   Pohjanmaan PM-kilpailut, PeTo (C) PeTo Peräseinäjoki
04.09. - 09.09.   Parapöytätenniksen EM-kisat ITTF Sheffield, Englanti
09.09.   Napapiirin kisat, PT-60 (B) PT-60 Rovaniemi
09.09.   Joensuun kansalliset, JPT (C) JPT Joensuu
16.09. - 17.09.   DE-SM, POR-83 (A) POR-83 Pori
16.09. - 17.09.   OPT-86 syyskuun leiri kilpapelaajille OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
23.09. - 24.09.   Tampere GP, PT 75 (A) PT 75 Tampere
29.09. - 01.10.   ITTF Finland Para Open SPTL Pajulahti
30.09.   Mestaruussarja, kierrokset 1-3 Pks:n seurat Ruskeasuo, Helsinki
30.09.   2-divisioona C-lohko 1/4 (Karjaa) BF-78 Karjaa
30.09.   1-divisioona 1/6 (Pietarsaari) Halex Pietarsaari
30.09.   2-divisioona 1/4 C-lohko (Espoo) PT Espoo Tuulimäki
30.09.   2-divisioona 1/4 D-lohko (Oulu) OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
30.09.   2-divisioona 1/4 D-lohko (Lappeenranta) LrTU Lappeenranta
Lokakuu 2023
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
01.10.   1-divisioona 1/6 (Turku) TuKa Alfa
02.10. - 07.10.   WTT Feeder Stockholm WTT Tukholma
07.10. - 08.10.   BC-SM, Wega (A) Wega Ruskeasuo
09.10.   Seurailta klo 18 (Teams) Seuravaliokunta Teams
14.10. - 15.10.   STARTEMBER, Star (B) Star Ruskeasuo
14.10. - 15.10.   Syyskisat, PT Jyväskylä (B) PT-Jyväskylä Sorastajantien pöytätennishalli
14.10. - 15.10.   Syyskilpailut, OPT-86 (B) OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
16.10. - 20.10.   OPT-86 syyslomaleiri wk42 OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
21.10. - 22.10.   PT Espoo syyskilpailut GP (Valio) PT Espoo Ruskeasuo
21.10.   KuPTS luolakisat (C) KuPTS Luola, Kuopio
23.10. - 29.10.   OPT-86 syyslomaleiri wk43 OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
28.10.   Poolikisat, TuPy (B) TuPy Alfa
28.10.   PTS-60 kansalliset (C) PTS-60 Ruskeasuo
28.10. - 29.10.   Nappulaleiri Etelä, Tuulimäki SPTL Tuulimäki
29.10.   Syyskisat, LPTS (B) LPTS Lahti
Marraskuu 2023
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
04.11.   Mestaruussarja kierrokset 4-5, Hanko HIK Hanko
04.11.   1-divisioona 2/6 (Tampere) PT 75 Tampere
04.11.   2-divisioona 2/4 B-lohko (Lahti) LPTS Lahti
04.11.   2-divisioona 2/4 C-lohko (Koski TL) KoKa Koski TL
04.11.   2-divisioona 2/4 D-lohko (Tampere) PT 75 Tampere
04.11. - 05.11.   3-divisioona 1/2 D-lohko PT Espoo Tuulimäki
04.11. - 05.11.   3-divisioona 1/2 E-lohko TuPy Alfa, Turku
04.11. - 05.11.   3-divisioona 1/2 F-lohko Halex Pietarsaari
04.11. - 05.11.   3-divisioona 1/2 G-lohko JPT Joensuu
04.11. - 05.11.   3-divisioona 1/2 H-lohko OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
05.11.   Mestaruussarja kierrokset 6-7, Hanko HIK Hanko
07.11.   Valmentaa kuin nainen -seurailta (PERUTTU) PT Jyväskylä Sorastajantien pöytätennishalli
08.11.   Valmentajailta "Kysy Benedek Oláhilta" sptl Teams
11.11. - 12.11.   STARVEMBER, Star (B) Star Ruskeasuo
11.11.   Ylivieska Open, YPTS (C) (PERUTTU) YPTS Ylivieska
11.11. - 12.11.   Valmentajakoulutus SPTL Pajulahti
11.11.   OPT-86 leiripäivä kilpapelaajille (PERUTTU) OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
18.11.   Veteraanien Joukkue-SM, BK (A) BK Ruskeasuo
18.11. - 19.11.   OP GP, PeTo (A) PeTo Peräseinäjoki
18.11. - 19.11.   Mimmileiri Keravalla PTS Sherwood ja MBF Kerava
20.11.   Syysliittokokous SPTL Pitäjänmäki ja Teams
25.11. - 26.11.   4-divisioona Pohjoinen 1/2 OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
25.11. - 26.11.   Joukkue- ja 2200-SM, MBF (A) MBF Ruskeasuo
25.11.   Lasten ja nuorten starttikisat PTS Sherwood Kerava
26.11.   Avoin Paraleiri Paravaliokunta Espoon Tuulimäki
27.11.   Seurailta SPTL Teams
30.11. - 03.12.   Finlandia Open SPTL Kisakallio
Joulukuu 2023
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
01.12.   Koululaisten SM, PT Jyväskylä (C) PT Jyväskylä Sorastajantien pöytätennishalli
02.12. - 03.12.   Talvikilpailut, OPT-86 (B) OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
02.12. - 03.12.   Jyväskylä Open (B) PT Jyväskylä Sorastajantien pöytätennishalli
02.12.   Liiton 85-vuotisjuhla SPTL Kisakallio
09.12.   1-divisioona 3/6 (Oulu) OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
09.12. - 10.12.   4-divisioona 1/2 Itä-Suomi KuPTS Luola, Kuopio
09.12. - 10.12.   STARXMAS, Star (B) Star Ruskeasuo
09.12. - 10.12.   4-divisioona Pohjanmaa 1/2 PT Jyväskylä Sorastajantien pöytätennishalli
09.12.   4-divisioona Etelä-Suomi 1/2 B-lohko TuPy Turku
10.12.   6-divisioona Varsinais-Suomi 1/2 TuPy Turku
13.12.   Valmentajailta klo 19.00 SPTL Teams
16.12.   Miesten TOP-16 ja naisten TOP-8 finaali (Valio) SPTL Ruskeasuo
16.12.   Junioreiden TOP leiri ja valmentajapäivä SPTL / OPT-86 Tuulimäki
16.12.   4-divisioona Etelä-Suomi 1/2 A-lohko KoKa Koski
16.12.   Para-SM Paravaliokunta Pajulahti
17.12.   Junioreiden TOP (B) SPTL Ruskeasuo
17.12.   5-divisioona Varsinais-Suomi 1/2 KoKa Koski
26.12. - 31.12.   OPT-86 joululomaleiri viikko 52/2023 OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
Tammikuu 2024
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
01.01. - 05.01.   OPT-86 joululomaleiri viikko 1/2024 OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
02.01. - 04.01.   Juniorileiri Espoossa Espoo
06.01. - 07.01.   Kosken Malja GP (Valio) KoKa Koski TL
13.01. - 14.01.   Nappulaleiri Pohjoinen, Oulu OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
13.01. - 14.01.   Kevään startti, Star (B) Star Ruskeasuo
20.01. - 21.01.   Veteraanien SM, LPTS (A) LPTS Lahti
21.01.   PT Espoon Juniorikilpailut PT Espoo Tuulimäki
27.01.   Mestaruussarja kierrokset 8-9, Oulu OPT-86 Oulu
27.01.   1-divisioona 4/6 (Kuopio) KuPTS Kuopio
27.01.   2-divisioona 3/4 CD-YL 3/4 (Karjaa) BF-78 Karjaa
27.01.   Lem-Kem Open (B) SeSi/KoKu Seinäjoki
27.01.   1-divisioona 4/6 (Helsinki) Useita Ruskeasuo
27.01.   2-divisioona CD-YL 3/4 (Jyväskylä) PT Jyväskylä Jyväskylä
27.01.   2-divisioona CD-AL 3/4 (Tampere) PT 75 Tampere
27.01.   2-divisioona CD-AL 3/4 (Turku) TuPy Alfa
28.01.   Mestaruussarja kierrokset 10-11, Oulu OPT-86 Oulu
Helmikuu 2024
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
03.02. - 04.02.   Wega-malja GP (A) Wega Ruskeasuo
03.02.   Toholampi Open, YPTS (C) (PERUTTU) YPTS Toholampi
10.02.   1-divisioona 5/6 Useita Ruskeasuo
10.02. - 11.02.   Tähtikisat, TuPy (B) TuPy Alfa
10.02. - 11.02.   Toshiba Lämpöpumput Open, PT Jyväskylä (B) PT Jyväskylä Sorastajantien pöytätennishalli
11.02.   Avoin paraleiri Paravaliokunta Ruskeasuo
17.02. - 18.02.   STARPRING, Star (B) Star Ruskeasuo
17.02.   MPS kevätkisat (B) MPS Mikkeli
19.02. - 23.02.   OPT-86 talvilomaleiri wk8 OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
20.02. - 22.02.   Kilpajuniorien leiri SPTL Ruskeasuo
24.02. - 25.02.   OPT-86 Terva-malja (B) OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
24.02.   PT 75 kansalliset (B) PT 75 Tampere
24.02.   Kilpa-aikuisten leiri SPTL Ruskeasuo
25.02.   Veteraanien TOP-8 Veteraanivaliokunta Ruskeasuo
25.02.   Harrasteaikuisten leiri SPTL Espoon Tuulimäki
26.02. - 01.03.   OPT-86 talvilomaleiri wk9 OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
Maaliskuu 2024
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
02.03. - 03.03.   ARF-cup, MBF (B) MBF Ruskeasuo
02.03.   PeTo OPen (B) PeTo Peräseinäjoki
02.03.   Aloittelijakisat PTS Sherwood ja MBF Ruskeasuo
04.03. - 08.03.   OPT-86 talvilomaleiri wk10 OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
09.03.   PTS-60 nelurikisat (C) PTS-60 Ruskeasuo
09.03.   KuPTS luolakisat (C) KuPTS Luola
10.03.   STARARCH, Star (B) Star Ruskeasuo
16.03. - 17.03.   Junioreiden SM (13-15), OPT-86 (A) OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
16.03.   Smash kansalliset (B) Smash Helsinki
23.03. - 24.03.   Henkilökohtainen SM, PT 75 (Valio) PT 75 Tampere
28.03. - 30.03.   Supernappulaviikonloppu SPTL / PT Jyväskylä Sorastajantien pöytätennishalli
Huhtikuu 2024
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
06.04.   Mestaruussarja kierrokset 12-14, Tampere PT 75 Tampere
06.04.   2-divisioona 4/4 Avoin Avoin
06.04. - 07.04.   3-divisioona 2/2 Avoin Avoin
06.04. - 07.04.   STARPRIL, Star Star Ruskeasuo
06.04.   2-divisioona CD-YL 4/4 KuPTS Kuopio
06.04.   2-divisioona CD-AL TuPy Turku
06.04. - 07.04.   3-divisioona, 3EF-YL PT 75 Tampere
06.04. - 07.04.   3-divisioona, 3EF-AL KurVi Kauhajoki
06.04. - 07.04.   3-divisioona, 3GH-YL PT Jyväskylä Sorastajantien pöytätennishalli
06.04. - 07.04.   3-divisioona, 3GH-AL OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
06.04.   5-divisioona, 5 V-S KoKa Koski
07.04.   1-divisioona 6/6 PT 75 Tampere
13.04. - 14.04.   PT Espoo kevätkilpailut GP (Valio) PT Espoo Ruskeasuo
13.04.   Kevätliittokokous SPTL Ruskeasuo
19.04. - 21.04.   Veteraanien NETU SPTL Ruskeasuo
27.04.   Mestaruussarjan lopputurnaus ja sarjakarsinnat Avoin Ruskeasuo
27.04. - 28.04.   4-divisioona Pohjois-Suomi 2/2 OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
27.04. - 28.04.   4-divisioona Pohjanmaa 2/2 PeTo Peräseinäjoki
27.04. - 28.04.   3-divisioona, 3CD-YL PT Espoo Espoon Tuulimäki
27.04. - 28.04.   3-divisioona, 3CD-AL PTS Sherwood Kerava
27.04.   4-divisioona, 4E-SAB_YL TuTo Turku
27.04. - 28.04.   4-divisioona Itä-Suomi 2/2 KuPTS Luola
28.04.   4-divisioona, 4ESAB_AL TuPy Turku
28.04.   6-divisioona, 6 V-S PT 75 Tampere
Toukokuu 2024
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
04.05. - 05.05.   18-SM ja Nappulaliiga, KoKa (A) KoKa Koski TL
04.05.   Erilainen joukkuekisa, PTS-60 (C) PTS-60 Ruskeasuo
11.05.   Joensuun kansalliset, JPT (C) JPT Joensuu
11.05. - 12.05.   STARUMMER, Star (B) Star Ruskeasuo
17.05. - 19.05.   OPT-86 "Tapsan malja" (B) OPT-86 Ratamotien pöytätennishalli
18.05. - 19.05.   Kevätkisat, PT Jyväskylä (B) PT Jyväskylä Sorastajantien pöytätennishalli
25.05. - 26.05.   Finlandia Junior Open TIP-70 Ruskeasuo
Kesäkuu 2024
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
09.06.   Kosken kesäkilpailu, KoKa (C) KoKa Koski TL
10.06. - 14.06.   Kosken kesäleiri SPTL ja KoKa Koski TL