Valiokunnat

Työvaliokunta

Esko Heikkinen (pj), 050 625 32, esko.heikkinen(a)sptl.fi
Sonja Grefberg, 040 556 6179, sonja.grefberg(a)kolumbus.fi
Matti Kurvinen, 040 5047845, kurvinen(a)live.com
Henri Pelkonen, 040 537 1449, henri.pelkonen(a)sptl.fi
Mika Pyykkö, 0400 841 662, mika.pyykko(a)kolumbus.fi

Sääntö- ja tuomarivaliokunta

Asko Rasinen, (pj) 0400 444779, asko.rasinen(a)kolumbus.fi
Esko Heikkinen, 050 625 32, esko.heikkinen(a)sptl.fi
Matti Kolppanen, 0400 717 966, matti.kolppanen(a)kolumbus.fi
Joonas Kivimäki, joonas.
stonehill(a)kolumbus.fi

Seuravaliokunta

Tero Naumi (pj), 040 8239895, teromi10(a)hotmail.fi
Henri Pelkonen
, 040 537 1449, henri.o.pelkonen(a)student.jyu.fi
Taneli Keinonen, 050 5285861, taneli.keinonen (a)sptl.fi
Teemu Oinas, 050 485 8200, teemu.oinas(a)gmail.com
Mergim Kelmendi
, 045 184 2252, meguu1(a)hotmail.com

Kilpailuvaliokunta

Teemu Oinas (pj), 050 485 8200, teemu.oinas(a)gmail.com
Jori Haataja, 040 504 2013, jori.haataja(a)outlook.com
Henri Pelkonen, 040 537 1449, henri.pelkonen(a)sptl.fi
Juha Julmala, 040 681 7610, juha.julmala(a)gmail.com
Aaro Mäkelä, 045 889 2470, aaromakela(a)outlook.com

Sarjajaosto:

Teemu Oinas (pj): 2-divisioona / 4-divisioona Pohjois-Suomi ja Itä-Suomi, puh.050 485 8200, teemu.oinas(a)gmail.com
Juha Julmala: Mestaruussarja / 1-divisioona / 3-divisioona / 4-5 divisioonat Pohjanmaa, puh.040 681 7610, juha.julmala(a)gmail.com
Jori Haataja:
4-6 divisioona Etelä-Suomi ja Varsinais-Suomi, puh. 040 504 2013, jori.haataja(a)outlook.com
Aaro Mäkelä: 4-6 divisioona Uusimaa, puh. 045 889 2470, aaromakela(a)outlook.com

Huippu-urheiluvaliokunta

Sonja Grefberg (pj), 040 556 6179, sonja.grefberg(a)kolumbus.fi
Mattias Bergkvist, 0400 271065, ljmbergkvist(a)hotmail.com
Mika Räsänen, 040 594 3043, mika.rasanen(a)sptl.fi
Pasi Valasti, 050 388 4306, pasi.valasti(a)sok.fi
Martti Autio, 050 5704730, autio.mara(a)gmail.com

IT-valiokunta

Jyrki Nummenmaa (pj), 040 5277999, jyrki.nummenmaa(a)gmail.com
Jori Haataja, 040 504 2013, jori.haataja(a)outlook.com
Marko Koskinen, 050 4386658, marko(a)vapaus.net
Tomi Nummenmaa
Lasse Vimpari

Valmennusvaliokunta

Mika Räsänen (pj), 040 594 3043, mika.rasanen(a)sptl.fi
Taneli Keinonen 050 5285861, taneli.keinonen (a)sptl.fi
Teemu Oinas 050 485 8200, teemu.oinas(a)gmail.com
Esko Heikkinen, 050 625 32, esko.heikkinen(a)sptl.fi
Mika Sorvisto, 040 517 5866,  mika.sorvisto(a)norrbotten.se
Tuomas Perkkiö, 040 305 3470, perkkio.tuomas(a)gmail.com

Veteraanivaliokunta

Vesa Lappi (pj.), 046 6716700, vesa.lappi(a)bandits.fi
Kai Merimaa, 0500 570180, kai.merimaa(a)pp.phnet.fi
Ildiko Kadar , 045 3461779, tokes.ildiko(a)gmail.com
Tauno Kara
0400 701586, tauno.kara(a)icloud.com
Lasse Vimpari

Paravaliokunta

Juha Julmala (pj)0406817610, juha.julmala(a)gmail.com
Hannu Sihvo
0407186360, hannusihvo57(a)gmail.com
Asko Rasinen, 0400 444779, asko.rasinen(a)kolumbus.fi
Petri Mikkonen
petemikk(a)hotmail.com
Raimo Nevanen

Aaro Mäkelä
Julius Muinonen

Nuorten valiokunta

Aaro Mäkelä
Simeoni Saarikoski
Juho Åvist
Ella Kellow
Vincent Joki
Matias Ojala
Lauri Hakaste
 
Kummijäsen: Juha Julmala

Vastuullisuusvaliokunta

Oskari Hakala
Timo Salmi
Henri Pelkonen
Mika Pyykkö
 

Kansainväliset kontaktit
Sonja Grefberg, 040 556 6179, sonja.grefberg(a)kolumbus.fi

Ruskeasuon hallityöryhmä
Bahman Khosravi, 050 5400773, bahman23(a)gmail.com
Hannu Sihvo, 040 7186360, hannusihvo57(a)gmail.com

Ansiomerkit
Juha Suotmaa, 040 5118166,  juhsuo(a)hotmail.com