1-divisioona

1-Divisioona

Kausi: 1920


Joukkueiden yhteystiedot

Toistaiseksi joukkueiden yhteystiedot löytyvät tästä tiedostosta

Jatkossa tarkoitus on liittää yhteystiedot suoraan joukkueen tietoihin, jotka avautuvat kun klikkaa joukkueen nimeä Sarjatilanne-taulukosta.


Sarjapäällikkö

TunnusNimiSähköposti
OinasTeem Teemu Oinas teemu.oinas@gmail.com

Sarjatilanne

Huom! Joukkueen yhdyshenkilön ja pelipaikan tiedot löytyvät klikkaamalla joukkueen nimeä.

Joukkue Alkupisteet Pelatut 3p voitot 2p voitot 1p tappiot 0p tappiot Pisteet
TIP-70 2 0 6 6 0 0 0 18
OPT-86 2 0 6 3 3 0 0 15
PT 75 2 0 6 5 0 0 1 15
Wega 2 0 6 3 1 1 1 12
KuPTS 2 0 6 2 1 2 1 10
KuPTS 0 6 2 0 2 2 8
PT Espoo 3 0 6 1 0 2 3 5
OPT-86 3 0 6 0 2 0 4 4
LPTS 0 6 0 1 1 4 3
Wega 0 6 0 0 0 6 0

Ottelutaulukko

  TIP-70 2 OPT-86 2 PT 75 2 Wega 2 KuPTS 2 KuPTS PT Espoo 3 OPT-86 3 LPTS Wega
TIP-70 2 ** 5-2 5-0 5-1
OPT-86 2 ** 4-3 5-2 5-2
PT 75 2 ** 0-5 5-1 5-2 5-2
Wega 2 1-5 3-4 ** 5-1 5-0
KuPTS 2 ** 5-2 3-4
KuPTS 1-5 3-4 ** 5-2
PT Espoo 3 3-4 2-5 3-4 1-5 **
OPT-86 3 2-5 4-3 ** 4-3
LPTS 0-5 0-5 **
Wega 2-5 1-5 **

Pelaajataulukko

Pelaajataulukon lajittelupisteet lasketaan kaavalla '(((voitot - tappiot) / ottelut) x 100) + (voitot x 15) - (tappiot x 5)'

Nimi Joukkue NimiTunnus Ottelut Voitot Tappiot Erotus Lajittelu-
pisteet
EräVoitot EräTappiot
Manu Karjalainen Wega 2 KarjaManu 12 11 1 10 243 35 10
Juhana Tuuttila OPT-86 2 TuuttJuha 12 11 1 10 243 34 15
Mika Tuomola PT 75 2 TuomoMika 11 10 1 9 226 31 9
Esa Miettinen TIP-70 2 MiettEsa 10 9 1 8 210 28 5
Mart Luuk TIP-70 2 LuukMart 10 9 1 8 210 27 11
Jussi Mäkelä TIP-70 2 MäkelJuss 11 9 2 7 188 27 13
Iivari Hartikainen KuPTS 2 HartiIiva 12 9 3 6 170 33 19
Lari Ikonen Wega 2 IkoneLari 9 7 2 5 150 25 10
Anton Mäkinen Wega MäkinAnto 11 8 3 5 150 28 14
Aleksi Hyttinen KuPTS HyttiAlek 12 8 4 4 133 27 20
Tomas Slesar OPT-86 2 SlesaToma 9 6 3 3 108 22 14
Tomi Lehtonen OPT-86 3 LehtoTomi 12 7 5 2 96 29 22
Olli-Ville Halonen KuPTS 2 HalonOlli 10 6 4 2 90 24 20
Tommi Sidoroff PT 75 2 SidorTomm 8 5 3 2 85 17 13
Pekka Ågren OPT-86 2 ÅgrenPekk 6 4 2 2 83 13 6
Adebayo Adewole PT Espoo 3 AdewoAdeb 6 4 2 2 83 12 8
Kuido Pöder PT Espoo 3 PöderKuid 12 6 6 0 60 23 28
Marek Viskman TIP-70 2 ViskmMare 3 2 1 1 58 8 5
Petter Punnonen KuPTS PunnoPett 6 3 3 0 30 11 10
Antti Jokinen PT 75 2 JokinAntt 6 3 3 0 30 15 11
Tuomas Karkamo Wega 2 KarkaTuom 9 4 5 -1 24 18 18
Jyri Pulkkinen KuPTS PulkkJyri 12 5 7 -2 24 21 27
Meelis Kärner PT Espoo 3 KärneMeel 12 5 7 -2 24 20 27
Sami Hattunen LPTS HattuSami 10 4 6 -2 10 18 24
Markus Perkkiö OPT-86 3 PerkkMark 11 4 7 -3 -2 15 28
Jouni Nousiainen KuPTS NousiJoun 6 2 4 -2 -23 11 14
Jarno Virtanen PT 75 2 VirtaJarn 10 3 7 -4 -30 12 24
Florent Debazac OPT-86 2 DebazFlor 8 2 6 -4 -50 13 22
Maxim Nesterov KuPTS 2 NesteMaxi 12 3 9 -6 -50 17 30
Leo Kivelä LPTS KivelLeo 9 2 7 -5 -60 12 23
Jannika Oksanen LPTS OksanJann 11 2 9 -7 -78 11 28
Henri Kujala OPT-86 3 KujalHenr 12 2 10 -8 -86 13 32
Kimi Kivelä LPTS KivelKimi 2 0 2 -2 -110 0 6
Julius Muinonen LPTS MuinoJuli 2 0 2 -2 -110 4 6
Miko Haarala KuPTS 2 HaaraMiko 2 0 2 -2 -110 2 6
Matti Kurvinen Wega 2 KurviMatt 4 0 4 -4 -120 3 12
Hannu Sihvo Wega SihvoHann 6 0 6 -6 -130 7 18
Juha Rimpiläinen Wega RimpiJuha 6 0 6 -6 -130 3 18
Pekka Kolppanen Wega KolppPekk 6 0 6 -6 -130 5 18
Markus Lassila Wega LassiMark 6 0 6 -6 -130 6 18
Tero Tamminen PT Espoo 3 TammiTero 6 0 6 -6 -130 0 18

Sarjaohjelma

Huom! Sarjatulokset voi syöttää klikkaamalla Toiminnot-sarakkeen kynää.

Nro Pelipvm Kotijoukkue Vierasjoukkue Tulos Kierros Toiminnot
3-8
14.09.2019 OPT-86 2 OPT-86 3 5 - 2 1
4-5
14.09.2019 KuPTS KuPTS 2 3 - 4 1
6-9
14.09.2019 Wega 2 Wega 5 - 0 1
3-10
14.09.2019 PT 75 2 LPTS 5 - 2 1
1-7
14.09.2019 TIP-70 2 PT Espoo 3 5 - 2 1
5-8
14.09.2019 KuPTS 2 OPT-86 3 5 - 2 2
2-4
14.09.2019 OPT-86 2 KuPTS 5 - 2 2
6-10
14.09.2019 Wega 2 LPTS 5 - 1 2
7-3
14.09.2019 PT Espoo 3 PT 75 2 2 - 5 2
1-9
14.09.2019 TIP-70 2 Wega 5 - 1 2
8-4
14.09.2019 OPT-86 3 KuPTS 4 - 3 3
2-5
14.09.2019 OPT-86 2 KuPTS 2 4 - 3 3
7-6
14.09.2019 PT Espoo 3 Wega 2 3 - 4 3
3-9
14.09.2019 PT 75 2 Wega 5 - 2 3
10-1
14.09.2019 LPTS TIP-70 2 0 - 5 3
6-1
19.10.2019 Wega 2 TIP-70 2 1 - 5 4
8-3
19.10.2019 OPT-86 3 PT 75 2 2 - 5 4
7-4
19.10.2019 PT Espoo 3 KuPTS 1 - 5 4
10-2
19.10.2019 LPTS OPT-86 2 0 - 5 4
9-5
19.10.2019 Wega KuPTS 2 2 - 5 4
4-1
19.10.2019 KuPTS TIP-70 2 1 - 5 5
3-5
19.10.2019 PT 75 2 KuPTS 2 5 - 1 5
6-2
19.10.2019 Wega 2 OPT-86 2 3 - 4 5
8-10
19.10.2019 OPT-86 3 LPTS 4 - 3 5
9-7
19.10.2019 Wega PT Espoo 3 1 - 5 5
1-8
19.10.2019 TIP-70 2 OPT-86 3 5 - 0 6
3-6
19.10.2019 PT 75 2 Wega 2 0 - 5 6
4-9
19.10.2019 KuPTS Wega 5 - 2 6
7-2
19.10.2019 PT Espoo 3 OPT-86 2 3 - 4 6
5-10
19.10.2019 KuPTS 2 LPTS 3 - 4 6
1-5
16.11.2019 - 16.11.2019
TIP-70 2 KuPTS 2 0 - 0 7
3-2
16.11.2019 - 16.11.2019
PT 75 2 OPT-86 2 0 - 0 7
4-6
16.11.2019 - 16.11.2019
KuPTS Wega 2 0 - 0 7
9-8
16.11.2019 - 16.11.2019
Wega OPT-86 3 0 - 0 7
10-7
16.11.2019 - 16.11.2019
LPTS PT Espoo 3 0 - 0 7
1-3
16.11.2019 - 16.11.2019
TIP-70 2 PT 75 2 0 - 0 8
8-6
16.11.2019 - 16.11.2019
OPT-86 3 Wega 2 0 - 0 8
10-4
16.11.2019 - 16.11.2019
LPTS KuPTS 0 - 0 8
2-9
16.11.2019 - 16.11.2019
OPT-86 2 Wega 0 - 0 8
7-5
16.11.2019 - 16.11.2019
PT Espoo 3 KuPTS 2 0 - 0 8
2-1
16.11.2019 - 16.11.2019
OPT-86 2 TIP-70 2 0 - 0 9
4-3
16.11.2019 - 16.11.2019
KuPTS PT 75 2 0 - 0 9
6-5
16.11.2019 - 16.11.2019
Wega 2 KuPTS 2 0 - 0 9
8-7
16.11.2019 - 16.11.2019
OPT-86 3 PT Espoo 3 0 - 0 9
10-9
16.11.2019 - 16.11.2019
LPTS Wega 0 - 0 9
8-2
19.01.2020 - 19.01.2020
OPT-86 3 OPT-86 2 0 - 0 10
5-4
19.01.2020 - 19.01.2020
KuPTS 2 KuPTS 0 - 0 10
9-6
19.01.2020 - 19.01.2020
Wega Wega 2 0 - 0 10
10-3
19.01.2020 - 19.01.2020
LPTS PT 75 2 0 - 0 10
7-1
19.01.2020 - 19.01.2020
PT Espoo 3 TIP-70 2 0 - 0 10
8-5
19.01.2020 - 19.01.2020
OPT-86 3 KuPTS 2 0 - 0 11
4-2
19.01.2020 - 19.01.2020
KuPTS OPT-86 2 0 - 0 11
10-6
19.01.2020 - 19.01.2020
LPTS Wega 2 0 - 0 11
3-7
19.01.2020 - 19.01.2020
PT 75 2 PT Espoo 3 0 - 0 11
9-1
19.01.2020 - 19.01.2020
Wega TIP-70 2 0 - 0 11
4-8
19.01.2020 - 19.01.2020
KuPTS OPT-86 3 0 - 0 12
5-2
19.01.2020 - 19.01.2020
KuPTS 2 OPT-86 2 0 - 0 12
6-7
19.01.2020 - 19.01.2020
Wega 2 PT Espoo 3 0 - 0 12
9-3
19.01.2020 - 19.01.2020
Wega PT 75 2 0 - 0 12
1-10
19.01.2020 - 19.01.2020
TIP-70 2 LPTS 0 - 0 12
1-6
08.02.2020 - 08.02.2020
TIP-70 2 Wega 2 0 - 0 13
3-8
08.02.2020 - 08.02.2020
PT 75 2 OPT-86 3 0 - 0 13
4-7
08.02.2020 - 08.02.2020
KuPTS PT Espoo 3 0 - 0 13
2-10
08.02.2020 - 08.02.2020
OPT-86 2 LPTS 0 - 0 13
5-9
08.02.2020 - 08.02.2020
KuPTS 2 Wega 0 - 0 13
1-4
08.02.2020 - 08.02.2020
TIP-70 2 KuPTS 0 - 0 14
5-3
08.02.2020 - 08.02.2020
KuPTS 2 PT 75 2 0 - 0 14
2-6
08.02.2020 - 08.02.2020
OPT-86 2 Wega 2 0 - 0 14
10-8
08.02.2020 - 08.02.2020
LPTS OPT-86 3 0 - 0 14
7-9
08.02.2020 - 08.02.2020
PT Espoo 3 Wega 0 - 0 14
8-1
08.02.2020 - 08.02.2020
OPT-86 3 TIP-70 2 0 - 0 15
6-3
08.02.2020 - 08.02.2020
Wega 2 PT 75 2 0 - 0 15
9-4
08.02.2020 - 08.02.2020
Wega KuPTS 0 - 0 15
2-7
08.02.2020 - 08.02.2020
OPT-86 2 PT Espoo 3 0 - 0 15
10-5
08.02.2020 - 08.02.2020
LPTS KuPTS 2 0 - 0 15
5-1
14.03.2020 - 14.03.2020
KuPTS 2 TIP-70 2 0 - 0 16
2-3
14.03.2020 - 14.03.2020
OPT-86 2 PT 75 2 0 - 0 16
6-4
14.03.2020 - 14.03.2020
Wega 2 KuPTS 0 - 0 16
8-9
14.03.2020 - 14.03.2020
OPT-86 3 Wega 0 - 0 16
7-10
14.03.2020 - 14.03.2020
PT Espoo 3 LPTS 0 - 0 16
3-1
14.03.2020 - 14.03.2020
PT 75 2 TIP-70 2 0 - 0 17
6-8
14.03.2020 - 14.03.2020
Wega 2 OPT-86 3 0 - 0 17
4-10
14.03.2020 - 14.03.2020
KuPTS LPTS 0 - 0 17
9-2
14.03.2020 - 14.03.2020
Wega OPT-86 2 0 - 0 17
5-7
14.03.2020 - 14.03.2020
KuPTS 2 PT Espoo 3 0 - 0 17
1-2
14.03.2020 - 14.03.2020
TIP-70 2 OPT-86 2 0 - 0 18
3-4
14.03.2020 - 14.03.2020
PT 75 2 KuPTS 0 - 0 18
5-6
14.03.2020 - 14.03.2020
KuPTS 2 Wega 2 0 - 0 18
7-8
14.03.2020 - 14.03.2020
PT Espoo 3 OPT-86 3 0 - 0 18
9-10
14.03.2020 - 14.03.2020
Wega LPTS 0 - 0 18