1-divisioona

1-Divisioona

Kausi: 1617


Joukkueiden yhteystiedot

Toistaiseksi joukkueiden yhteystiedot löytyvät tästä tiedostosta

Jatkossa tarkoitus on liittää yhteystiedot suoraan joukkueen tietoihin, jotka avautuvat kun klikkaa joukkueen nimeä Sarjatilanne-taulukosta.


Sarjapäällikkö

TunnusNimiSähköposti
OinasTeem Teemu Oinas teemu.oinas@gmail.com

Sarjatilanne

Huom! Joukkueen yhdyshenkilön ja pelipaikan tiedot löytyvät klikkaamalla joukkueen nimeä.

Joukkue Alkupisteet Pelatut 3p voitot 2p voitot 1p tappiot 0p tappiot Pisteet
OPT-86 2 0 15 14 1 0 0 44
HIK 0 15 8 3 2 2 32
Wega 3 0 15 6 2 4 3 26
PT Espoo 3 0 15 4 5 2 4 24
KuPTS 0 15 4 3 4 4 22
Wega 2 0 15 3 6 1 5 22
MBF 2 0 15 3 3 4 5 19
TIP-70 2 0 15 4 2 3 6 19
PT Espoo 2 0 15 4 0 4 7 16
MBF 0 15 0 0 1 14 1

Ottelutaulukko

  OPT-86 2 HIK Wega 3 PT Espoo 3 KuPTS Wega 2 MBF 2 TIP-70 2 PT Espoo 2 MBF
OPT-86 2 ** 5-0 5-0 5-1 5-1 5-1 5-2 5-1
HIK 2-5 ** 5-1 3-4 5-1 4-3 5-0 5-1 5-1
Wega 3 3-4 ** 5-2 3-4 3-4 5-0 5-1 5-2
PT Espoo 3 1-5 4-3 3-4 ** 4-3 3-4 5-0 5-0 4-3
KuPTS 2-5 3-4 3-4 ** 2-5 4-3 5-1 5-1
Wega 2 0-5 3-4 4-3 1-5 ** 4-3 4-3 5-1 5-0
MBF 2 5-2 0-5 4-3 ** 3-4 4-3 5-0
TIP-70 2 1-5 1-5 5-1 3-4 3-4 5-2 5-2 ** 5-1
PT Espoo 2 0-5 0-5 0-5 5-1 5-2 3-4 2-5 3-4 ** 5-1
MBF 0-5 1-5 2-5 2-5 0-5 3-4 2-5 **

Pelaajataulukko

Pelaajataulukon lajittelupisteet lasketaan kaavalla '(((voitot - tappiot) / ottelut) x 100) + (voitot x 15) - (tappiot x 5)'

Nimi Joukkue NimiTunnus Ottelut Voitot Tappiot Erotus Lajittelu-
pisteet
EräVoitot EräTappiot
Anastasiia Burkova OPT-86 2 BurkoAnas 29 26 3 23 454 84 28
Christian Mattsson HIK MattsChri 30 26 4 22 443 84 26
Mika Sorvisto OPT-86 2 SorviMika 29 24 5 19 400 79 28
Jani Kokkonen Wega 3 KokkoJani 30 23 7 16 363 79 36
Patrik Rissanen KuPTS RissaPatr 28 21 7 14 330 69 35
Matti Kurvinen MBF 2 KurviMatt 29 20 9 11 292 69 43
Daniel Söderlund OPT-86 2 SöderDani 25 18 7 11 279 65 37
Tero Penttilä HIK PenttTero 29 18 11 7 239 68 50
Florent Debazac PT Espoo 3 DebazFlor 30 17 13 4 203 63 49
Vladimir Tikhomirov PT Espoo 3 TikhoVlad 30 17 13 4 203 69 50
Yumo Luo TIP-70 2 LuoYumo 28 16 12 4 194 58 55
Karli Siispool TIP-70 2 SiispKarl 5 5 0 5 175 15 6
Juha Äänismaa HIK ÄänisJuha 20 12 8 4 160 44 33
Anton Mäkinen Wega 3 MäkinAnto 18 11 7 4 152 41 30
Annika Lundström MBF LundsAnni 18 11 7 4 152 41 31
Thomas Lundström MBF 2 LundsThom 6 5 1 4 136 16 10
Matias Ojala PT Espoo 2 OjalaMati 24 12 12 0 120 51 50
Arttu Pihkala PT Espoo 2 PihkaArtt 21 11 10 1 119 43 39
Teemu Johansson Wega 2 JohanTeem 19 10 9 1 110 37 38
Jouko Nuolioja Wega 2 NuoliJouk 22 11 11 0 110 43 44
Toni Pitkänen Wega 3 PitkäToni 28 12 16 -4 86 48 67
Tuomas Karkamo Wega 2 KarkaTuom 25 11 14 -3 83 43 55
Sebastien Mackay PT Espoo 3 MackaSeba 20 9 11 -2 70 35 43
Jyri Pulkkinen KuPTS PulkkJyri 22 9 13 -4 52 39 50
Petter Punnonen KuPTS PunnoPett 16 7 9 -2 48 26 35
Aleksi Hyttinen KuPTS HyttiAlek 14 6 8 -2 36 29 31
Esa Miettinen TIP-70 2 MiettEsa 6 3 3 0 30 13 12
Jussi Mäkelä TIP-70 2 MäkelJuss 6 3 3 0 30 11 14
Julius Muinonen TIP-70 2 MuinoJuli 15 6 9 -3 25 26 34
Markku Enström Wega 2 EnstrMark 9 4 5 -1 24 16 23
Veeti Valasti PT Espoo 2 ValasVeet 19 6 13 -7 -11 28 46
Pär Grefberg MBF 2 GrefbPär 27 8 19 -11 -15 45 67
Tero Tamminen PT Espoo 2 TammiTero 20 6 14 -8 -20 25 48
Kimmo Arenius Wega 2 AreniKimm 6 2 4 -2 -23 7 13
Iivari Hartikainen KuPTS HartiIiva 6 2 4 -2 -23 10 16
Henri Makkonen PT Espoo 2 MakkoHenr 3 1 2 -1 -28 7 7
Tomi Penttilä HIK PenttTomi 7 2 5 -3 -37 11 17
Juha Rimpiläinen Wega 3 RimpiJuha 4 1 3 -2 -50 3 10
Rolands Jansons MBF JansoRola 5 1 4 -3 -65 5 12
Terho Pitkänen Wega 3 PitkäTerh 5 1 4 -3 -65 8 13
Hannu Sihvo Wega 2 SihvoHann 6 1 5 -4 -76 4 15
Riku Anttila TIP-70 2 AnttiRiku 17 3 14 -11 -89 22 45
Anders Lundström MBF LundsAnde 8 1 7 -6 -95 8 23
Emil Rantatulkkila MBF RantaEmil 9 1 8 -7 -102 10 24
Pekka Kolppanen Wega 3 KolppPekk 2 0 2 -2 -110 2 6
Göran Paul MBF PaulGöra 3 0 3 -3 -115 0 9
Pihla Eriksson MBF EriksPihl 22 3 19 -16 -122 21 60
Peter Eriksson MBF EriksPete 6 0 6 -6 -130 7 18
Akeem Adewole PT Espoo 3 AdewoAkee 6 0 6 -6 -130 2 18
Matti Vainio MBF VainiMatt 6 0 6 -6 -130 5 18
Thomas Hallbäck MBF 2 HallbThom 24 3 21 -18 -135 22 65
Jannika Oksanen TIP-70 2 OksanJann 10 0 10 -10 -150 6 30

Sarjaohjelma

Huom! Sarjatulokset voi syöttää klikkaamalla Toiminnot-sarakkeen kynää.

Nro Pelipvm Kotijoukkue Vierasjoukkue Tulos Kierros Toiminnot
1-2
17.09.2016 HIK TIP-70 2 5 - 0 1
3-4
17.09.2016 OPT-86 2 KuPTS 5 - 1 1
5-6
17.09.2016 MBF MBF 2 3 - 4 1
7-8
17.09.2016 Wega 2 Wega 3 4 - 3 1
9-10
17.09.2016 PT Espoo 2 PT Espoo 3 5 - 1 1
4-1
17.09.2016 KuPTS HIK 3 - 4 2
2-3
17.09.2016 TIP-70 2 OPT-86 2 1 - 5 2
8-5
17.09.2016 Wega 3 MBF 5 - 2 2
10-7
17.09.2016 PT Espoo 3 Wega 2 3 - 4 2
6-9
17.09.2016 MBF 2 PT Espoo 2 4 - 3 2
1-3
17.09.2016 HIK OPT-86 2 2 - 5 3
2-4
17.09.2016 TIP-70 2 KuPTS 3 - 4 3
5-10
17.09.2016 MBF PT Espoo 3 2 - 5 3
7-6
17.09.2016 Wega 2 MBF 2 4 - 3 3
9-8
17.09.2016 PT Espoo 2 Wega 3 0 - 5 3
5-9
15.10.2016 MBF PT Espoo 2 2 - 5 4
7-1
15.10.2016 Wega 2 HIK 3 - 4 4
3-10
15.10.2016 OPT-86 2 PT Espoo 3 5 - 0 4
8-2
15.10.2016 Wega 3 TIP-70 2 5 - 1 4
4-6
15.10.2016 KuPTS MBF 2 4 - 3 4
9-7
15.10.2016 PT Espoo 2 Wega 2 3 - 4 5
1-5
15.10.2016 HIK MBF 5 - 1 5
8-3
15.10.2016 Wega 3 OPT-86 2 3 - 4 5
2-6
15.10.2016 TIP-70 2 MBF 2 5 - 2 5
10-4
15.10.2016 PT Espoo 3 KuPTS 4 - 3 5
1-9
15.10.2016 HIK PT Espoo 2 5 - 1 6
7-5
15.10.2016 Wega 2 MBF 5 - 0 6
3-6
15.10.2016 OPT-86 2 MBF 2 5 - 1 6
10-2
15.10.2016 PT Espoo 3 TIP-70 2 5 - 0 6
4-8
15.10.2016 KuPTS Wega 3 3 - 4 6
9-4
13.11.2016 PT Espoo 2 KuPTS 5 - 2 7
2-7
13.11.2016 TIP-70 2 Wega 2 5 - 2 7
5-3
13.11.2016 MBF OPT-86 2 0 - 5 7
6-1
13.11.2016 MBF 2 HIK 5 - 2 7
8-10
13.11.2016 Wega 3 PT Espoo 3 5 - 2 7
3-9
13.11.2016 OPT-86 2 PT Espoo 2 5 - 2 8
7-4
13.11.2016 Wega 2 KuPTS 1 - 5 8
2-5
13.11.2016 TIP-70 2 MBF 5 - 1 8
1-8
13.11.2016 HIK Wega 3 5 - 1 8
10-6
13.11.2016 PT Espoo 3 MBF 2 5 - 0 8
9-2
13.11.2016 PT Espoo 2 TIP-70 2 3 - 4 9
3-7
13.11.2016 OPT-86 2 Wega 2 5 - 1 9
5-4
13.11.2016 MBF KuPTS 0 - 5 9
10-1
13.11.2016 PT Espoo 3 HIK 4 - 3 9
8-6
13.11.2016 Wega 3 MBF 2 5 - 0 9
1-10
21.01.2017 HIK PT Espoo 3 3 - 4 10
6-2
21.01.2017 MBF 2 TIP-70 2 3 - 4 10
4-3
21.01.2017 KuPTS OPT-86 2 2 - 5 10
9-5
21.01.2017 PT Espoo 2 MBF 5 - 1 10
8-7
21.01.2017 Wega 3 Wega 2 3 - 4 10
1-6
21.01.2017 HIK MBF 2 4 - 3 11
2-10
21.01.2017 TIP-70 2 PT Espoo 3 3 - 4 11
9-3
21.01.2017 PT Espoo 2 OPT-86 2 0 - 5 11
5-8
21.01.2017 MBF Wega 3 2 - 5 11
4-7
21.01.2017 KuPTS Wega 2 2 - 5 11
2-1
21.01.2017 TIP-70 2 HIK 1 - 5 12
6-10
21.01.2017 MBF 2 PT Espoo 3 0 - 5 12
3-8
21.01.2017 OPT-86 2 Wega 3 5 - 0 12
4-5
21.01.2017 KuPTS MBF 5 - 1 12
7-9
21.01.2017 Wega 2 PT Espoo 2 5 - 1 12
7-3
18.02.2017 Wega 2 OPT-86 2 0 - 5 13
5-1
18.02.2017 MBF HIK 1 - 5 13
2-8
18.02.2017 TIP-70 2 Wega 3 5 - 1 13
10-9
18.02.2017 PT Espoo 3 PT Espoo 2 4 - 3 13
6-4
18.02.2017 MBF 2 KuPTS 4 - 3 13
7-2
18.02.2017 Wega 2 TIP-70 2 4 - 3 14
6-5
18.02.2017 MBF 2 MBF 5 - 0 14
10-3
18.02.2017 PT Espoo 3 OPT-86 2 1 - 5 14
9-1
18.02.2017 PT Espoo 2 HIK 0 - 5 14
8-4
18.02.2017 Wega 3 KuPTS 3 - 4 14
1-7
18.02.2017 HIK Wega 2 5 - 1 15
3-5
18.02.2017 OPT-86 2 MBF 5 - 1 15
4-2
18.02.2017 KuPTS TIP-70 2 5 - 1 15
10-8
18.02.2017 PT Espoo 3 Wega 3 3 - 4 15
9-6
18.02.2017 PT Espoo 2 MBF 2 2 - 5 15
6-7
01.04.2017 - 01.04.2017
MBF 2 Wega 2 0 - 0 16
10-5
01.04.2017 - 01.04.2017
PT Espoo 3 MBF 0 - 0 16
3-2
01.04.2017 - 01.04.2017
OPT-86 2 TIP-70 2 0 - 0 16
1-4
01.04.2017 - 01.04.2017
HIK KuPTS 0 - 0 16
8-9
01.04.2017 - 01.04.2017
Wega 3 PT Espoo 2 0 - 0 16
5-7
01.04.2017 - 01.04.2017
MBF Wega 2 0 - 0 17
3-1
01.04.2017 - 01.04.2017
OPT-86 2 HIK 0 - 0 17
2-9
01.04.2017 - 01.04.2017
TIP-70 2 PT Espoo 2 0 - 0 17
4-10
01.04.2017 - 01.04.2017
KuPTS PT Espoo 3 0 - 0 17
6-8
01.04.2017 - 01.04.2017
MBF 2 Wega 3 0 - 0 17
7-10
01.04.2017 - 01.04.2017
Wega 2 PT Espoo 3 0 - 0 18
5-2
01.04.2017 - 01.04.2017
MBF TIP-70 2 0 - 0 18
6-3
01.04.2017 - 01.04.2017
MBF 2 OPT-86 2 0 - 0 18
8-1
01.04.2017 - 01.04.2017
Wega 3 HIK 0 - 0 18
4-9
01.04.2017 - 01.04.2017
KuPTS PT Espoo 2 0 - 0 18