Kaikki kirjoittajan Jarno Virtanen artikkelit

Ykkösdivisioonan turnaus 2/6 Tampereen Vuoreksessa lauantaina 19.10.

Ykkösdivisioonan kauden 2019-2020 toinen turnaus pelataan lauantaina 19.10. Tampereella Vuoreksen koululla osoitteessa Rautiolanrinne 2. Ensimmäinen kierros alkaa kello 11.30 ja saliin pääsee 10.00 alkaen.

Ensimmäisen kierroksen pelit:

  • Wega 2 – TIP-70 2
  • OPT-86 3 – PT 75 2
  • PT Espoo 3 – KuPTS
  • LPTS – OPT-86 2
  • Wega – KuPTS 2

Tarkempi sarjaohjelma ja tilastot alla:
http://www.sptl.fi/sptl_uudet/?page_id=272

Yhteyshenkilönä toimii Jarno Virtanen (050-5705657, jarno.virtanen@iki.fi).

Tervetuloa!

SM-kilpailujen sunnuntain ottelut

Miesten kaksinpeli, kvartat (alkaa 11:30):

  • Benedek Olah SeSi – Otto Tennilä PT 75
  • Jani Jormanainen PT-Espoo – Samuli Soine TIP-70
  • Mika Räsänen PT-Espoo – Miikka O’Connor PT 75
  • Pedram Moradabbasi OPT-86 – Alex Naumi KoKa

Naisten kaksinpeli, kvartat (alkaa 11:30)

  • Marina Donner Åland Pingis – BYE
  • Jannika Oksanen LPTS – Sofie Eriksson ParPi
  • Annika Lundström MBF – Anastaasia Burkova KoKa
  • Anna Kirichenko PT Espoo – BYE

Miesten nelinpeli, kvartat (alkaa 10:30)

  • Alex Naumi KoKa / Benedek Olah SeSi – Riku Autio KoKa / Lauri Laane TIP-70
  • Matias Ojala PT Espoo / Veikka Flemming KoKa – Mika Räsänen PT Espoo / Pasi Valasti PT 75
  • Otto Tennilä PT 75 / Miikka O’Connor PT 75 – Pedram Moradabbasi OPT-86 / Mika Sorvisto OPT-86
  • Roope Kantola TuKa / Roni Kantola TuKa – Toni Soine PT Espoo / Samuli Soine TIP-70

 

Henkilökohtainen SM – Aikataulu ja tulokset

Miesten kaksinpelin Suomen mestaruuden voitti Benedek Olah SeSi. Hopealle Alex Naumi KoKa. Olah voitti Naumin finaalissa 4-1 (11, 9, 8, -7, 8). Pronssille pääsivät Miikka O’Connor PT 75 ja Samuli Soine TIP-70.

Naisten kaksinpelin Suomen mestaruuden voitti Anastasiia Burkova KoKa. Hopealle ylsi Marina Donner Åland Pingis. Pronssille Anna Kirichenko PT Espoo ja Sofie Eriksson ParPi. Burkova voitti Donnerin finaalissa 4-2 (-5, -8, 9, 4, 7, 13).

Miesten nelinpelin Suomen mestaruuden voittivat Benedek Olah SeSi ja Alex Naumi KoKa. Hopealle tulivat Otto Tennilä ja Miikka O’Connor PT 75. Pronssia saivat Pasi Valasti PT 75 parinaan Mika Räsänen PT Espoo sekä Toni Soine PT Espoo parinaan Samuli Soine TIP-70.

Kilpailutulokset löytyvät kokonaisuudessaan kilpailutulossivulta.

1-divisioonan ja 2-divisioonan 2D-lohkon turnaus Tampereella lauantaina 1.12.

Ykkösdivisioonan turnaus 3/6 ja kakkosdivisioonan 2D-lohkon turnaus 2/4 pelataan lauantaina 1.12. Tampereella Vuoreksen koululla osoitteessa Rautiolanrinne 2. Ykkösdivisioonan ensimmäinen kierros alkaa kello 11.00. Kakkosdivisioonan D-lohkon ensimmäinen kierros alkaa kello 10.00. Saliin pääsee kello 9.00.

Ykkösdivisioonan ensimmäinen kierros:

  • PT-Helsinki – OPT-86 2
  • LPTS – PT 75 2
  • HIK – LPTS 2
  • Wega – PT Espoo 3
  • OPT-86 3 – MBF

Kakkosdivisioonan 2D-lohkon ensimmäinen kierros:

  • Halex – KuPTS
  • OPT-86 5 – JysRy
  • PT 75 3 – OPT-86 4
  • KuPTS 2 – LrTU

Ykkösdivisioonan turnauksen otteluohjelma löytyy SPTL:n sivuilta osoitteesta http://www.sptl.fi/sptl_uudet/?page_id=272

Kakkosdivisioonan turnauksen otteluohjelma löytyy SPTL:n sivuilta osoitteesta http://www.sptl.fi/sptl_uudet/?page_id=22&lohko=2D&kausi=1819

Tervetuloa!

Yhteyshenkilönä pelipaikan osalta toimii Jarno Virtanen (050-5705657, jarno.virtanen@iki.fi).

SM-sarjan ja 1-divisioonan turnaukset lauantaina 6.10. Tampereella

SM-sarjan kauden 2018-2019 avausturnaus ja ykkösdivisioonan toinen turnaus pelataan lauantaina 6.10. Tampereella Vuoreksen koululla osoitteessa Rautiolanrinne 2. Ensimmäiset kierrokset alkavat kello 10.30 ja ovet avataan kello 9.30. Pelaajia ja yleisöä palvelee kahvio, jossa on myynnissä kahvin ja muiden virvokkeiden lisäksi sämpylää ja muuta pientä purtavaa. SM-sarjan turnauksesta tullaan lähettämään livestream-kuvaa ja mahdollisuuksien mukaan myös ykkösdivisioonan turnauksesta.

SM-sarjan ensimmäisen kierroksen ohjelma:

  • PT 75 – KoKa
  • PT Espoo – PT Tapiola
  • OPT-86 – TuKa
  • TIP-70 – PT Vantaa

Ykkösdivisioonan ensimmäisen kierroksen ohjelma:

  • Wega – PT-Helsinki
  • HIK – LPTS
  • PT Espoo 3 – OPT-86 2
  • MBF – PT 75 2
  • LPTS 2 – OPT-86 3

Tarkemmat sarjaohjelmalinkit ja tilastot alla:
SM-sarja: http://www.sptl.fi/sptl_uudet/?page_id=20
1-divisioona: http://www.sptl.fi/sptl_uudet/?page_id=272

Tervetuloa! Yhteyshenkilönä toimii Jarno Virtanen (050-5705657, jarno.virtanen@iki.fi).