Sarjat

Palaa takaisin

Lohko 5A1

Kausi: 2021


Joukkueiden yhteystiedot

Toistaiseksi joukkueiden yhteystiedot löytyvät tästä tiedostosta

Jatkossa tarkoitus on liittää yhteystiedot suoraan joukkueen tietoihin, jotka avautuvat kun klikkaa joukkueen nimeä Sarjatilanne-taulukosta.


Sarjapäällikkö

TunnusNimiSähköposti
JulmaJuha Juha Julmala juha.julmala@gmail.com

Sarjatilanne

Huom! Joukkueen yhdyshenkilön ja pelipaikan tiedot löytyvät klikkaamalla joukkueen nimeä.

Joukkue Alkupisteet Pelatut Voitot Tasan Tappiot Pisteet
Atlas 6 0 6 5 0 1 10
Boom 2 0 6 3 1 2 7
BF-78 3 0 5 2 2 1 6
PT Espoo 14 0 5 2 1 2 5
MBF 15 0 5 2 0 3 4
MBF 13 0 6 1 2 3 4
Team-AINA 0 4 1 1 2 3
Smash 5 0 5 1 1 3 3

Ottelutaulukko

  Atlas 6 Boom 2 BF-78 3 PT Espoo 14 MBF 15 MBF 13 Team-AINA Smash 5
Atlas 6 ** 6-1 6-0 6-3
Boom 2 6-1 ** 5-5 3-6
BF-78 3 3-6 ** 5-5 6-1
PT Espoo 14 2-6 4-6 ** 6-2
MBF 15 6-4 1-6 ** 2-6
MBF 13 3-6 3-6 ** 6-4
Team-AINA 5-5 **
Smash 5 0-6 5-5 **

Pelaajataulukko

Pelaajataulukon lajittelupisteet lasketaan kaavalla '(((voitot - tappiot) / ottelut) x 100) + (voitot x 15) - (tappiot x 5)'

Nimi Joukkue NimiTunnus Ottelut Voitot Tappiot Erotus Lajittelu-
pisteet
EräVoitot EräTappiot
Petri Kantonen Team-AINA KantoPetr 12 12 0 12 280 36 2
Heli Mäkelä Boom 2 MäkelHeli 17 14 3 11 259 43 19
Janne Viljamaa Atlas 6 ViljaJann 12 10 2 8 206 30 9
Ahti Antikainen Boom 2 AntikAhti 5 5 0 5 175 15 0
Markku Nykänen Atlas 6 NykänMark 14 10 4 6 172 34 16
Markku Merta Smash 5 MertaMark 9 7 2 5 150 22 10
Kim Magnusson BF-78 3 MagnuKim 11 8 3 5 150 26 13
Pasi Ylinen PT Espoo 14 YlinePasi 3 3 0 3 145 9 5
Viacheslav Bazaliy MBF 15 BazalViac 6 5 1 4 136 15 6
Tea Stråhlman PT Espoo 14 StråhTea 12 8 4 4 133 25 22
Jukka Julin Boom 2 JulinJukk 2 2 0 2 130 6 0
Krister Palmgren BF-78 3 PalmgKris 5 4 1 3 115 13 4
Alvar Schulten MBF 15 SchulAlva 11 7 4 3 112 23 15
Timo Räisänen MBF 13 RäisäTimo 16 9 7 2 112 32 24
Pekka Räsänen Atlas 6 RäsänPekk 6 4 2 2 83 14 7
Sten Lindström BF-78 3 LindsSten 12 6 6 0 60 23 25
Hannu Grönlund Atlas 6 GrönlHann 7 4 3 1 59 13 11
Severi Kosonen Boom 2 KosonSeve 3 2 1 1 58 7 5
Sonja Ylinen PT Espoo 14 YlineSonj 14 6 8 -2 36 24 27
Jarno Karjalainen MBF 13 KarjaJarn1 14 6 8 -2 36 22 28
Ann-Cathrine Stråhlman PT Espoo 14 StråhAnn- 9 4 5 -1 24 15 16
Ismo Alanko MBF 13 AlankIsmo 16 6 10 -4 15 26 32
Aino Tapola Team-AINA TapolAino 8 3 5 -2 -5 12 19
Pentti Saarinen BF-78 3 SaariPent 9 3 6 -3 -18 15 21
Mats Hollmerus BF-78 3 HollmMats 3 1 2 -1 -28 7 7
Timo Seppälä Boom 2 SeppäTimo 11 3 8 -5 -40 14 27
Dario Gasbarra MBF 15 GasbaDari 12 3 9 -6 -50 11 30
Risto Heinonen Smash 5 HeinoRist 13 3 10 -7 -58 13 30
Erkki Virta Smash 5 VirtaErkk 9 2 7 -5 -60 13 22
Arsenii Rynty Smash 5 RyntyArse 2 0 2 -2 -110 0 6
John-Mikael Gustafs Smash 5 GustaJohn 2 0 2 -2 -110 0 6
wo -luovuttaja Team-AINA Wo 2 0 2 -2 -110 0 6
Markus Mattila MBF 13 MattiMark 3 0 3 -3 -115 0 9
Juha-Pekka Mäkelä Team-AINA MäkelJuha1 3 0 3 -3 -115 1 9
Noa Paul MBF 15 PaulNoa 7 0 7 -7 -135 5 21
Orvo Kattainen Team-AINA KattaOrvo 9 0 9 -9 -145 3 27
Terhi Virtanen Boom 2 VirtaTerh 11 0 11 -11 -155 2 33

Sarjaohjelma

Huom! Sarjatulokset voi syöttää klikkaamalla Toiminnot-sarakkeen kynää.

Nro Pelipvm Kotijoukkue Vierasjoukkue Tulos Kierros Toiminnot
1-5
11.10.2020 Atlas 6 Team-AINA 6 - 3 1
2-6
09.10.2020 BF-78 3 Smash 5 6 - 1 1
3-7
20.10.2020 MBF 13 MBF 15 3 - 6 1
4-8
05.10.2020 PT Espoo 14 Boom 2 4 - 6 1
6-1
30.09.2020 Smash 5 Atlas 6 0 - 6 2
5-2
03.11.2020 Team-AINA BF-78 3 5 - 5 2
8-3
22.10.2020 Boom 2 MBF 13 5 - 5 2
7-4
02.11.2020 MBF 15 PT Espoo 14 1 - 6 2
1-7
26.10.2020 Atlas 6 MBF 15 6 - 1 3
2-8
28.10.2020 BF-78 3 Boom 2 3 - 6 3
3-5
29.10.2020 MBF 13 Team-AINA 6 - 4 3
4-6
26.10.2020 PT Espoo 14 Smash 5 6 - 2 3
8-1
09.10.2020 Boom 2 Atlas 6 6 - 1 4
7-2
20.10.2020 - 10.11.2020
MBF 15 BF-78 3 0 - 0 4
6-3
28.10.2020 Smash 5 MBF 13 5 - 5 4
5-4
20.10.2020 - 10.11.2020
Team-AINA PT Espoo 14 0 - 0 4
1-3
09.11.2020 Atlas 6 MBF 13 6 - 0 5
2-4
11.11.2020 BF-78 3 PT Espoo 14 5 - 5 5
5-7
01.11.2020 - 20.11.2020
Team-AINA MBF 15 0 - 0 5
6-8
01.11.2020 - 20.11.2020
Smash 5 Boom 2 0 - 0 5
4-1
16.11.2020 PT Espoo 14 Atlas 6 2 - 6 6
3-2
18.11.2020 MBF 13 BF-78 3 3 - 6 6
8-5
21.10.2020 Boom 2 Team-AINA 3 - 6 6
7-6
26.10.2020 MBF 15 Smash 5 2 - 6 6
1-2
20.11.2020 - 10.12.2020
Atlas 6 BF-78 3 0 - 0 7
3-4
20.11.2020 - 10.12.2020
MBF 13 PT Espoo 14 0 - 0 7
5-6
20.11.2020 - 10.12.2020
Team-AINA Smash 5 0 - 0 7
7-8
18.11.2020 MBF 15 Boom 2 6 - 4 7