Kaikki kirjoittajan Kimmo Pihkala artikkelit

D ja E-luokkien SM-kisat, Tulokset ja Videot

D- JA E-LUOKKIEN SM-MITALISTIT 21.-22.9.2019

M-1500 (D-LUOKAN KAKSINPELI)
1. Jarne Wildeboer, PTS-60
2. Yuri Afanassiev, PT Espoo
3. Joona Räsänen, HIK
3. Tarmo Karvinen, Atlas

Finaali:
Wildeboer – Afanassiev 11-4, 11-4, 11-5
Semifinaalit:
Wildeboer – Räsänen 11-7, 13-11, 12-10
Afanassiev – Karvinen 6-11, 12-10, 9-11, 11-9, 11-5

MN-1500 (D-LUOKAN NELINPELI)
1. Joona Räsänen / Riku Andersson, HIK / LeVi
2. Tarmo Karvinen / Stefan Nordin, Atlas
3. Pertti Kainulainen / Christian Klein, PT Espoo
3. Sam Levander / Timo Akkanen, KoKu / Stara

Finaali:
Räsänen / Andersson – Karvinen / Nordin 3-11, 11-6, 13-11, 18-16
Semifinaalit:
Räsänen / Andersson – Kainulainen / Klein 7-11, 11-6, 11-7, 11-8
Karvinen / Nordin – Levander / Akkanen 8-11, 12-10, 11-6, 11-6

M-1300 (E-LUOKAN KAKSINPELI)
1. Sinishin Alisa, PT Espoo
2. Kastinen Aku, JPT
3. Haikonen Esa, YPTS
3. Kim Woobin, TIP-70

Finaali:
Sinishin – Kastinen 9-11. 11-7, 13-11, 11-5
Semifinaalit:
Sinishin – Haikonen 11-9, 11-3, 11-8
Kastinen – Kim 7-11, 11-3, 11-9, 13-11

MN-1300 (E-LUOKAN NELINPELI)
1. Kim Woobin / Taive Valtteri, TIP-70
2. Mikkonen Petri / Kääriäinen Ilkka, LiPi
3. Pörn Christoffer / Sundkvist Mikael, Halex
3. Ollikainen Ossi / Sirkiä Matti, HUT

Finaali:
Kim / Taive – Mikkonen / Kääriäinen 11-7, 5-11, 11-6, 11-5
Semifinaalit:
Kim / Taive – Ollikainen / Sirkiä 14-12, 5-11, 11-7, 11-6
Mikkonen / Kääriäinen – Pörn / Sundkvist 7-11, 11-6, 11-8, 12-10

Kaikki tulokset:

D/1500-luokan video lauantailta:

E/1300-luokan video sunnuntailta:

Kiitos pelaajille, yleisölle ja vapaaehtoisille,
-PT Espoo

1-Divaria suorana PingisTV:llä tänään

Kauden ensimmäisen PingisTV-lähetyksen tarjoaa PT Espoo:

Pelit käynnistyvät n. klo 11

Kierros 1 (klo 11):
Pöydät 5-6 (Kuvassa lähimpänä): TIP-70 – PT Espoo 3
Pöydät 4/8 (Kuvassa kauempina): PT 75 2 – LPTS

Kierros 2 (n. klo 13):
Pöydät 5-6 (Kuvassa lähimpänä): PT Espoo 3 – PT 75 2
Pöydät 4/8 (Kuvassa kauempina): Wega 2 – LPTS

Kierros 3 (n. klo 15):
Pöydät 5-6 (Kuvassa lähimpänä): PT 75 2 – Wega
Pöydät 4/8 (Kuvassa kauempina): PT Espoo 3 – Wega 2

Juniori EM 2019 videoita

JEM2019 Ostrava Main hall

Tässä suomalaisten pelejä:

KATSMAN Lev RUS – NAUMI Alex FIN 14.7.2019
NAUMI/PIHKALA FIN – STUMPER/FADEEV GER 14.7.2019
RUIZ Francisco Miguel ESP – NAUMI Alex FIN 14.7.2019
NAUMI/PIHKALA FIN – BLINKA/FECO CZE/SVK 13.7.2019
VARABYOVA Veranika BLR – TITIEVSKAJA Aleksandra FIN 13.7.2019
PIHKALA Arttu FIN – SILVA Francisco POR 13.7.2019
ZUR MUHLEN Floris NED – NAUMI Alex FIN 13.7.2019
KOCJANCIC Mihael SLO – RÄSÄNEN Aleksi FIN 13.7.2019
KHOSRAVI Sam FIN – REDZIMSKI Milosz POL 13.7.2019

ÖZBEK/KARACA TUR – KHOSRAVI/TITIEVSKAJA FIN 12.7.2019
PIHKALA Arttu FIN – PROMBERGER Jonas AUT 12.7.2019
TSYHANOUSKI Mikhail BLR – STEIF Noah FIN 12.7.2019

Kadettipojat joukkue SUOMI – BOSNIA HERTSEGOVINA 11.7.2019:
KHOSRAVI Sam FIN – RAMLJAK Toni BIH
RÄSÄNEN Aleksi FIN – RAMLJAK Toni BIH
KHOSRAVI Sam FIN – PANDUREVIC Vladimir BIH

Junioripojat joukkue ITÄVALTA – SUOMI 11.7.2019:
KOLODZIEJCZYK Maciej AUT – STEIF Noah FIN
DILLON Adrian AUT – NAUMI Alex FIN
PROMBERGER Jonas AUT – PIHKALA Arttu FIN
KOLODZIEJCZYK Maciej AUT – NAUMI Alex FIN
DILLON Adrian AUT – STEIF Noah FIN

Junioripojat joukkue SUOMI – ISRAEL 10.7.2019:
NAUMI Alex FIN – GOREN Amit ISR
PIHKALA Arttu FIN – ISRAELI Tal ISR
STEIF Noah FIN – TILKIN Tal ISR
NAUMI Alex FIN – ISRAELI Tal ISR

Kadettipojat joukkue SUOMI – SLOVENIA 10.7.2019:
RÄSÄNEN Aleksi FIN – GOLTNIK Aljaz SLO
KHOSRAVI Sam FIN – KOCJANCIC Mihael SLO
RÄSÄNEN Aleksi FIN – KOCJANCIC Mihael SLO (Kiitos Arto!)
KHOSRAVI Sam FIN – GOLTNIK Aljaz SLO (Kiitos Arto!)

Junioripojat joukkue TANSKA – SUOMI 10.7.2019:
SIMONSEN Daniel DEN – PIHKALA Arttu FIN
SVENNINGSEN Peter DEN – NAUMI Alex FIN
EMBORG Mikkel DEN – STEIF Noah FIN

Kadettipojat joukkue SUOMI – LATVIA 9.7.2019:
KHOSRAVI Sam FIN – SPALIS Arturs LAT

Junioripojat joukkue SVEITSI – SUOMI 9.7.2019:
HARDMEIER Elias SUI – PIHKALA Arttu FIN
MOULLET Barish SUI – NAUMI Alex FIN
SCHARRER Mauro SUI – STEIF Noah FIN
HARDMEIER Elias SUI – NAUMI Alex FIN
MOULLET Barish SUI – PIHKALA Arttu FIN

Kadettipojat joukkue VALKO-VENÄJÄ – SUOMI 8.7.2019:
BELAKON Uladzimir BLR – KHOSRAVI Sam FIN
BELAKON/BELAKON BLR – RÄSÄNEN/KHOSRAVI FIN
BELAKON Viachaslau BLR – KHOSRAVI Sam FIN

Junioripojat joukkue MOLDOVA – SUOMI 8.7.2019:
URSU Vladislav MDA – PIHKALA Arttu FIN
COZMOLICI Felix MDA – NAUMI Alex FIN
TITOV Danila MDA – STEIF Noah FIN
URSU Vladislav MDA – NAUMI Alex FIN

Kadettipojat joukkue LIETTUA – SUOMI 8.7.2019:
LAKETCENKO Lukas LTU – RÄSÄNEN Aleksi FIN
KNEZIUS Gytis LTU – KHOSRAVI Sam FIN
KNEZIUS/LAKETCENKO LTU – RÄSÄNEN/KHOSRAVI FIN
LAKETCENKO Lukas LTU – KHOSRAVI Sam FIN

Kadettipojat joukkue SUOMI – NORJA 7.7.2019:
RÄSÄNEN Aleksi FIN – FROSETH Martin NOR

Junioripojat joukkue SUOMI – LIETTUA 7.7.2019:
STEIF Noah FIN – KLARENBEEK Eligius LTU
NAUMI Alex FIN – MECIONIS Vakaris LTU
PIHKALA Arttu FIN – SAMAKALJEVAS Vilius LTU
NAUMI Alex FIN – SAMAKALJEVAS Vilius LTU

Junioripojat joukkue SUOMI – BULGARIA 7.7.2019:
PIHKALA Arttu FIN – PETROV Martin BUL
NAUMI Alex FIN – KOTEV Radoslav BUL
STEIF Noah FIN – HRISTEV Hristo BUL