Aihearkisto: Kiinnitetty etusivulle

Nämä artikkelit näkyvät etusivulla ensimmäisenä

Ruotsin junioriavoimet & Safir International Örebrossa 19.-23.2.2020

Ruotsin junioriavoimiin ja Safir Internationaliin osallistuu tällä viikolla laaja suomalaisjoukkue. Mukana naisjuniorivoittoisessa joukkueessamme ovat Aleksandra Titievskaja, Ramona Betz ja Anni Heljala. Loppuviikosta turnaukseen liittyvät vielä myös Sam Khosravi, Aleksi Räsänen, Maria Girlea ja Mihai Girlea.

Tuloksia päivitetään tänne turnauksen edetessä.


Kuvat: Ramona Betz ja Aleksandra Titievskaja


23.2.2020 ottelut

Kadettipoikien kaksinpelin pääkaavio
1/32 Sam Khosravi – Prayesh Suresh Raj (IND) 1-3 (5-11, 11-7, 10-12, 3-11)

Kadettipoikien kaksinpelin consolation
1/16 Aleksi Räsänen – Ivan Vinogradov (RUS) 1-3 (10-12, 11-9, 9-11, 10-12)
1/32 Aleksi Räsänen – William Bergenblock (SWE) 3-0 (11-8, 11-7, 14-12)
1/32 Mihai Girlea – Kahi Noah Lam (NOR) 1-3 (9-11, 11-9, 5-11, 4-11)

Kadettityttöjen kaksinpelin consolation
1/32 Maria Girlea – Mia Griesel (GER) 0-3 (9-11, 4-11, 9-11)
1/64 Maria Girlea – Isha Bajpai (USA) 3-2 (11-8, 6-11, 8-11, 12-10, 11-7)

21.2.2020 ja 22.2.2020 ottelut

Kadettipoikien kaksinpelin karsintapelit
Aleksi Räsänen – Sofus Andreasen (DEN) 2-3 (11-6, 6-11, 11-9, 11-13, 8-11)
Aleksi Räsänen – Simeon Martin (CAN) 1-3 (1-11, 8-11, 11-9, 8-11)
Aleksi Räsänen – Laurin Friedrich Johann Struss (GER) 1-3 (11-8, 5-11, 9-11, 4-11)
Mihai Girlea – Miron Vasilev (RUS) 0-3 (2-11, 2-11, 5-11)
Mihai Girlea – Mykhailo Lovha (UKR) 0-3 (4-11, 7-11, 5-11)
Mihai Girlea – William Bergenblock (SWE) 0-3 (3-11, 6-11, 2-11)

Kadettityttöjen kaksinpelin karsintapoolit
Maria Girlea – Ekaterina Ivanova (RUS) 0-3 (9-11, 8-11, 8-11)
Maria Girlea – Elvira Söderlund (SWE) 1-3 (8-11, 8-11, 11-8, 8-11)
Maria Girlea – Shriya Anand (IND) 0-3 (8-11, 8-11, 8-11)

Minikadettipoikien kaksinpelin consolation
Mihai Girlea – Olle Stahl (SWE) 1-3 (4-11, 13-11, 4-11, 9-11)

Minikadettipoikien kaksinpelin karsintapoolit
Mihai Girlea – Kai Yang Jayden Tan (SGP) 0-3 (3-11, 6-11, 8-11)
Mihai Girlea – Peter Alestedt (SWE) 0-3 (7-11, 5-11, 7-11)
Mihai Girlea – Yaroslav Kravets (UKR) 0-3 (6-11, 8-11, 8-11)

19.2.2020 ja 20.2.2020 ottelut

Juniorityttöjen kaksinpelin pääkaavio
1/64 Ramona Betz – Hannah Holgersson (SWE) 0-4 (6-11, 7-11, 5-11, 3-11)

Juniorityttöjen kaksinpelin consolation
1/4 Aleksandra Titievskaja – Anna Pyaterikova (RUS) 0-3 (8-11, 8-11, 3-11)
1/8 Aleksandra Titievskaja – Sophie Gauthier (CAN) 3-1 (12-10, 9-11, 11-6, 11-9)
1/16 Aleksandra Titievskaja – Elvira Söderlund (SWE) 3-2 (11-7, 12-10, 3-11, 5-11, 11-8)
1/32 Aleksandra Titievskaja – Ida Bonding Schosler (DEN) 3-2 (11-5, 9-11, 14-12, 5-11, 11-8)
1/32 Anni Heljala – Natalie Chan (USA) 1-3 (10-12, 11-8, 8-11, 9-11)

Juniorityttöjen kaksinpelin karsintapelit
Anni Heljala – Alina Vydruchenko (UKR) 0-3 (4-11, 8-11, 9-11)
Anni Heljala – Katherine Morin (CAN) 0-3 (8-11, 4-11, 11-13)
Aleksandra Titievskaja – Maria Sirakova (USA) 2-3 (11-6, 6-11, 7-11, 11-8, 13-15)
Aleksandra Titievskaja – Matilda Hansson (SWE) 1-3 (2-11, 4-11, 12-10, 6-11)
Aleksandra Titievskaja – Beatriz Fiore (BRA) 3-0 (11-5, 12-10, 11-5)
Ramona Betz – Iuliia Pugovkina (RUS) 3-1 (11-9, 11-7, 8-11, 11-2)
Ramona Betz – Elvira Söderlund (SWE) 3-0 (13-11, 11-4, 11-6)
Ramona Betz – Daantje Lommen (NED) 3-1 (11-4, 10-12, 11-5, 11-6)

Juniorityttöjen nelinpeli
1/8 Ramona Betz / Aleksandra Titievskaja – Liubov Tentser / Vlada Voronina (RUS) 0-3 (9-11, 8-11, 5-11)
1/16 Ramona Betz / Aleksandra Titievskaja – Emilia Cabrera Mallette / Sophie Gauthier (CAN) 3-0 (11-5, 11-5, 11-9)
1/32 Ramona Betz / Aleksandra Titievskaja – Helga Dari / Hannah Hovden (HUN/NOR) 3-1 (8-11, 11-9, 11-6, 11-9)
1/32 Anni Heljala / Katherine Morin (CAN) – Ece Harac / Rebecca Muskantor (TUR/SWE) 0-3 (5-11, 8-11, 3-11)
1/64 Ramona Betz / Aleksandra Titievskaja – Beatriz Fiore / Karina Shiray (BRA) 3-0 (11-6, 11-7, 11-6)


Safir International tulospoimintoja
Naisten pääsarjassa Ramona Betz pooliykkösenä jatkoon ja cupissa sijoilla 17-32
Naisten pääsarjassa Aleksandra Titievskaja poolikakkosena jatkoon ja cupissa sijoilla 33-64
Naisten 1-sarjassa Ramona Betz sijoille 9-16
18-vuotiaiden tyttöjen sarjassa Maria Girlea sijoille 9-16


Junioriavointen yleissivu: https://www.ittf.com/tournament/5190/swedish-junior-cadet-open-ittf-junior-circuit/

Safir International yleissivu: https://idrottonline.se/BTKSafir-Bordtennis/Safir/SafirInternational

Safir International tulokset: http://resultat.ondata.se/000707/

Jura Morez TT:lle voitto Ranskassa – Oláh hoiteli oman osuutensa

Benedek Oláhin edustama Jura Morez TT nappasi pöytätenniksen Ranskan Pro A -liigassa myöhään lauantai-iltana 1-3 -vierasvoiton Villeneuve PPC:stä.

Alkuvaikeuksien jälkeen Oláh (WR104) hoiteli oman osuutensa kaatamalla venäläisen Vildan Gadievin (WR169) erin 3-1 (6-11, 11-8, 11-9, 11-7). Jura Morez jatkaa sarjassa toisena kaksi pistettä Rouen Spon takana.

Oláhin kausi jatkuu maaliskuun alussa Qatarissa iskettävässä ITTF:n World Tour Platinum -osakilpailussa.

Ranskan Pro A -liigan sarjatilanne ja ohjelma

http://www.fftt.com/pro/index.php?job=division&id=proam

ITTF:n World Ranking (päivitetään kuukausittain)

https://ranking.ittf.com/#/rankings/list/SEN/M;SINGLES/2020/6w