Sarjat

Palaa takaisin

Lohko 3B

Kausi: 2223


Joukkueiden yhteystiedot

Toistaiseksi joukkueiden yhteystiedot löytyvät tästä tiedostosta

Jatkossa tarkoitus on liittää yhteystiedot suoraan joukkueen tietoihin, jotka avautuvat kun klikkaa joukkueen nimeä Sarjatilanne-taulukosta.


Sarjapäällikkö

TunnusNimiSähköposti
JulmaJuha Juha Julmala juha.julmala@gmail.com

Sarjatilanne

Huom! Joukkueen yhdyshenkilön ja pelipaikan tiedot löytyvät klikkaamalla joukkueen nimeä.

Joukkue Alkupisteet Pelatut Voitot Tasan Tappiot Pisteet
MBF 3 0 5 5 0 0 10
Maraton 2 0 5 4 0 1 8
Stara 0 5 3 1 1 7
Wega 6 0 6 3 1 2 7
PT Espoo 8 0 5 2 0 3 4
PT-2000 3 0 6 1 2 3 4
TIP-70 8 0 5 0 1 4 1
Atlas 2 0 5 0 1 4 1

Ottelutaulukko

  MBF 3 Maraton 2 Stara Wega 6 PT Espoo 8 PT-2000 3 TIP-70 8 Atlas 2
MBF 3 ** 6-1 6-0 6-1
Maraton 2 2-6 ** 6-2
Stara 4-6 ** 6-3
Wega 6 2-6 5-5 ** 6-4
PT Espoo 8 2-6 3-6 ** 6-4
PT-2000 3 6-3 1-6 ** 5-5
TIP-70 8 2-6 2-6 **
Atlas 2 1-6 0-6 5-5 **

Pelaajataulukko

Pelaajataulukon lajittelupisteet lasketaan kaavalla '(((voitot - tappiot) / ottelut) x 100) + (voitot x 15) - (tappiot x 5)'

Nimi Joukkue NimiTunnus Ottelut Voitot Tappiot Erotus Lajittelu-
pisteet
EräVoitot EräTappiot
Andrei Räisänen MBF 3 RäisäAndr 11 11 0 11 265 33 0
Kimmo Pohjonen Stara PohjoKimm 15 13 2 11 258 40 15
Ildiko Kadar MBF 3 KadarIldi 10 10 0 10 250 30 6
Samuel Abaijon-Nurmisuo Maraton 2 AbaijSamu 14 12 2 10 241 38 14
Kai Hartzell Wega 6 HartzKai 18 12 6 6 183 42 26
Jari Mustonen PT-2000 3 MustoJari 16 11 5 6 177 38 21
Antti Hynninen PT Espoo 8 HynniAntt 9 7 2 5 150 23 12
Viktor Miller TIP-70 8 MilleVikt 3 3 0 3 145 9 3
Jukka Heinonen Wega 6 HeinoJukk 12 8 4 4 133 26 20
Hannu Tolvanen Stara TolvaHann 13 8 5 3 118 29 19
Kari Kekäläinen Maraton 2 KekälKari 9 6 3 3 108 20 16
Petri Rantanen PT Espoo 8 RantaPetr 11 6 5 1 74 22 23
Jukka Raumanni Atlas 2 RaumaJukk 3 2 1 1 58 6 6
Robert Ådahl Wega 6 ÅdahlRobe 5 3 2 1 55 10 11
Andreas Köhler MBF 3 KöhleAndr 10 5 5 0 50 21 19
Johan Eichhorn Maraton 2 EichhJoha 9 4 5 -1 24 18 17
Timo Akkanen Stara AkkanTimo 4 2 2 0 20 10 7
Marie-Louise Skog Maraton 2 SkogMari 4 2 2 0 20 8 8
Eero Nordling TIP-70 8 NordlEero 13 5 8 -3 12 22 30
Rainer Nyholm Atlas 2 NyholRain 10 4 6 -2 10 17 21
Sergii Budin TIP-70 8 BudinSerg 5 2 3 -1 -5 9 13
Risto Kurunmäki Wega 6 KurunRist 13 4 9 -5 -23 18 30
Måns Paul PT Espoo 8 PaulMåns 10 3 7 -4 -30 18 22
Ismo Suihko PT Espoo 8 SuihkIsmo 4 1 3 -2 -50 3 11
Risto Vuohula Atlas 2 VuohuRist 13 3 10 -7 -58 14 31
Jiri Kuronen Stara KuronJiri 5 1 4 -3 -65 5 12
Jorma Oksanen TIP-70 8 OksanJorm 5 1 4 -3 -65 5 14
Risto Virtanen PT-2000 3 VirtaRist 14 3 11 -8 -67 13 36
Seppo Kinnunen PT-2000 3 KinnuSepp 15 3 12 -9 -75 18 39
Tuomas Lackman PT Espoo 8 MiettTuom 2 0 2 -2 -110 1 6
Jyrki Paloniemi Stara PalonJyrk 3 0 3 -3 -115 0 9
Mika Heiskanen Atlas 2 HeiskMika 12 1 11 -10 -123 14 34
Asko Immonen TIP-70 8 ImmonAsko 12 0 12 -12 -160 7 36

Sarjaohjelma

Huom! Sarjatulokset voi syöttää klikkaamalla Toiminnot-sarakkeen kynää.

Nro Pelipvm Kotijoukkue Vierasjoukkue Tulos Kierros Toiminnot
1-5
14.09.2022 MBF 3 PT Espoo 8 6 - 1 1
2-6
30.09.2022 Wega 6 Atlas 2 6 - 4 1
3-7
30.09.2022 PT-2000 3 TIP-70 8 5 - 5 1
4-8
20.09.2022 Stara Maraton 2 4 - 6 1
6-1
03.11.2022 Atlas 2 MBF 3 1 - 6 2
5-2
10.10.2022 PT Espoo 8 Wega 6 3 - 6 2
8-3
13.10.2022 Maraton 2 PT-2000 3 6 - 2 2
7-4
26.09.2022 TIP-70 8 Stara 2 - 6 2
1-7
24.11.2022 MBF 3 TIP-70 8 6 - 1 3
2-8
17.10.2022 Wega 6 Maraton 2 2 - 6 3
3-5
20.10.2022 PT-2000 3 PT Espoo 8 1 - 6 3
4-6
11.10.2022 Stara Atlas 2 6 - 3 3
8-1
21.11.2022 Maraton 2 MBF 3 2 - 6 4
7-2
24.10.2022 TIP-70 8 Wega 6 2 - 6 4
6-3
15.11.2022 Atlas 2 PT-2000 3 5 - 5 4
5-4
07.11.2022 PT Espoo 8 Stara 2 - 6 4
1-3
28.11.2022 MBF 3 PT-2000 3 6 - 0 5
2-4
01.11.2022 Wega 6 Stara 5 - 5 5
5-7
14.11.2022 PT Espoo 8 TIP-70 8 6 - 4 5
6-8
29.11.2022 Atlas 2 Maraton 2 0 - 6 5
4-1
15.11.2022 - 15.12.2022
Stara MBF 3 0 - 0 6
3-2
22.11.2022 PT-2000 3 Wega 6 6 - 3 6
8-5
15.11.2022 - 15.12.2022
Maraton 2 PT Espoo 8 0 - 0 6
7-6
15.11.2022 - 15.12.2022
TIP-70 8 Atlas 2 0 - 0 6
1-2
01.12.2022 - 20.12.2022
MBF 3 Wega 6 0 - 0 7
3-4
01.12.2022 - 20.12.2022
PT-2000 3 Stara 0 - 0 7
5-6
01.12.2022 - 20.12.2022
PT Espoo 8 Atlas 2 0 - 0 7
7-8
01.12.2022 - 20.12.2022
TIP-70 8 Maraton 2 0 - 0 7