Mestaruussarja

Mestaruussarja

Kausi: 1920


Joukkueiden yhteystiedot

Toistaiseksi joukkueiden yhteystiedot löytyvät tästä tiedostosta

Jatkossa tarkoitus on liittää yhteystiedot suoraan joukkueen tietoihin, jotka avautuvat kun klikkaa joukkueen nimeä Sarjatilanne-taulukosta.


Sarjapäällikkö

TunnusNimiSähköposti
OinasTeem Teemu Oinas teemu.oinas@gmail.com

Sarjatilanne

Huom! Joukkueen yhdyshenkilön ja pelipaikan tiedot löytyvät klikkaamalla joukkueen nimeä.

Joukkue Alkupisteet Pelatut 3p voitot 2p voitot 1p tappiot 0p tappiot Pisteet
PT Espoo 0 5 3 2 0 0 13
TIP-70 0 5 3 1 1 0 12
PT-Helsinki 0 5 3 1 0 1 11
KoKa 0 5 3 0 0 2 9
OPT-86 0 5 1 1 1 2 6
PT 75 0 5 1 1 1 2 6
PT Tapiola 0 5 0 0 3 2 3
TuKa 0 5 0 0 0 5 0

Ottelutaulukko

  PT Espoo TIP-70 PT-Helsinki KoKa OPT-86 PT 75 PT Tapiola TuKa
PT Espoo ** 4-3 4-3 5-0
TIP-70 ** 5-2 4-3 5-2
PT-Helsinki ** 5-1 5-0 4-3
KoKa 2-5 ** 5-2 5-2
OPT-86 2-5 ** 5-1
PT 75 2-5 ** 4-3
PT Tapiola 2-5 3-4 **
TuKa 0-5 1-5 **

Pelaajataulukko

Pelaajataulukon lajittelupisteet lasketaan kaavalla '(((voitot - tappiot) / ottelut) x 100) + (voitot x 15) - (tappiot x 5)'

Nimi Joukkue NimiTunnus Ottelut Voitot Tappiot Erotus Lajittelu-
pisteet
EräVoitot EräTappiot
Toni Soine PT Espoo SoineToni 10 9 1 8 210 29 7
Vladimir Bril OPT-86 BrilVlad 10 9 1 8 210 28 10
Mika Räsänen PT Tapiola RäsänMika 10 8 2 6 170 27 11
Lauri Laane TIP-70 LaaneLaur 10 8 2 6 170 28 11
Alexandr Lushin PT-Helsinki LushiAlex 10 8 2 6 170 27 12
Riku Autio KoKa AutioRiku 10 8 2 6 170 27 18
Otto Tennilä PT 75 TenniOtto 9 7 2 5 150 21 12
Arttu Pihkala PT Espoo PihkaArtt 3 3 0 3 145 9 2
Alex Naumi KoKa NaumiAlex 6 5 1 4 136 17 4
Peiman Moradabbasi PT-Helsinki MoradPeim 10 7 3 4 130 25 15
Samuli Soine TIP-70 SoineSamu 8 5 3 2 85 19 11
Pedram Moradabbasi PT-Helsinki MoradPedr 8 5 3 2 85 17 12
Jani Jormanainen PT Espoo JormaJani 8 4 4 0 40 17 17
Matias Ojala PT Espoo OjalaMati 8 4 4 0 40 14 18
Noah Steif TIP-70 SteifNoah 4 2 2 0 20 8 9
Patrik Rissanen PT 75 RissaPatr 10 4 6 -2 10 16 20
Huy Chau Dinh PT Tapiola ChauHuy 10 4 6 -2 10 14 23
Aleksi Mustonen TIP-70 MustoAlek 8 3 5 -2 -5 12 17
Sam Khosravi KoKa KhosrSam 6 2 4 -2 -23 7 12
Joni Aaltonen TuKa AaltoJoni 6 2 4 -2 -23 11 14
Mika Sorvisto OPT-86 SorviMika 10 3 7 -4 -30 17 25
Veeti Valasti PT 75 ValasVeet 4 1 3 -2 -50 4 11
Ari Holm TuKa HolmAri 9 2 7 -5 -60 14 23
Tuomas Perkkiö OPT-86 PerkkTuom 10 2 8 -6 -70 11 26
Ari-Matti Koskinen PT 75 KoskiAri- 6 1 5 -4 -76 8 15
Anastasiia Burkova KoKa BurkoAnas 2 0 2 -2 -110 2 6
Aleksi Räsänen PT Tapiola RäsänAlek 10 1 9 -8 -110 7 27
Roope Kantola TuKa KantoRoop 4 0 4 -4 -120 5 12
Veikka Flemming KoKa FlemmVeik 6 0 6 -6 -130 2 18
Roni Kantola TuKa KantoRoni 9 0 9 -9 -145 2 27

Sarjaohjelma

Huom! Sarjatulokset voi syöttää klikkaamalla Toiminnot-sarakkeen kynää.

Nro Pelipvm Kotijoukkue Vierasjoukkue Tulos Kierros Toiminnot
1-5
19.10.2019 PT-Helsinki KoKa 5 - 1 1
2-6
19.10.2019 PT Espoo TIP-70 4 - 3 1
3-7
19.10.2019 PT 75 PT Tapiola 4 - 3 1
4-8
19.10.2019 OPT-86 TuKa 5 - 1 1
6-1
19.10.2019 TIP-70 PT-Helsinki 5 - 2 2
5-2
19.10.2019 KoKa PT Espoo 2 - 5 2
8-3
19.10.2019 TuKa PT 75 1 - 5 2
7-4
19.10.2019 PT Tapiola OPT-86 3 - 4 2
1-7
16.11.2019 PT-Helsinki PT Tapiola 4 - 3 3
2-8
16.11.2019 PT Espoo TuKa 5 - 0 3
3-5
16.11.2019 PT 75 KoKa 2 - 5 3
4-6
16.11.2019 OPT-86 TIP-70 2 - 5 3
8-1
16.11.2019 TuKa PT-Helsinki 0 - 5 4
7-2
16.11.2019 PT Tapiola PT Espoo 2 - 5 4
6-3
16.11.2019 TIP-70 PT 75 4 - 3 4
5-4
16.11.2019 KoKa OPT-86 5 - 2 4
1-3
16.11.2019 PT-Helsinki PT 75 5 - 0 5
2-4
16.11.2019 PT Espoo OPT-86 4 - 3 5
5-7
16.11.2019 KoKa PT Tapiola 5 - 2 5
6-8
16.11.2019 TIP-70 TuKa 5 - 2 5
4-1
19.01.2020 - 19.01.2020
OPT-86 PT-Helsinki 0 - 0 6
3-2
19.01.2020 - 19.01.2020
PT 75 PT Espoo 0 - 0 6
8-5
19.01.2020 - 19.01.2020
TuKa KoKa 0 - 0 6
7-6
19.01.2020 - 19.01.2020
PT Tapiola TIP-70 0 - 0 6
1-2
19.01.2020 - 19.01.2020
PT-Helsinki PT Espoo 0 - 0 7
3-4
19.01.2020 - 19.01.2020
PT 75 OPT-86 0 - 0 7
5-6
19.01.2020 - 19.01.2020
KoKa TIP-70 0 - 0 7
7-8
19.01.2020 - 19.01.2020
PT Tapiola TuKa 0 - 0 7
8-4
19.01.2020 - 19.01.2020
TuKa OPT-86 0 - 0 8
7-3
19.01.2020 - 19.01.2020
PT Tapiola PT 75 0 - 0 8
6-2
19.01.2020 - 19.01.2020
TIP-70 PT Espoo 0 - 0 8
5-1
19.01.2020 - 19.01.2020
KoKa PT-Helsinki 0 - 0 8
1-6
08.02.2020 - 08.02.2020
PT-Helsinki TIP-70 0 - 0 9
2-5
08.02.2020 - 08.02.2020
PT Espoo KoKa 0 - 0 9
3-8
08.02.2020 - 08.02.2020
PT 75 TuKa 0 - 0 9
4-7
08.02.2020 - 08.02.2020
OPT-86 PT Tapiola 0 - 0 9
6-4
08.02.2020 - 08.02.2020
TIP-70 OPT-86 0 - 0 10
5-3
08.02.2020 - 08.02.2020
KoKa PT 75 0 - 0 10
8-2
08.02.2020 - 08.02.2020
TuKa PT Espoo 0 - 0 10
7-1
08.02.2020 - 08.02.2020
PT Tapiola PT-Helsinki 0 - 0 10
4-5
08.02.2020 - 08.02.2020
OPT-86 KoKa 0 - 0 11
3-6
08.02.2020 - 08.02.2020
PT 75 TIP-70 0 - 0 11
2-7
08.02.2020 - 08.02.2020
PT Espoo PT Tapiola 0 - 0 11
1-8
08.02.2020 - 08.02.2020
PT-Helsinki TuKa 0 - 0 11
3-1
15.03.2020 - 15.03.2020
PT 75 PT-Helsinki 0 - 0 12
4-2
15.03.2020 - 15.03.2020
OPT-86 PT Espoo 0 - 0 12
7-5
15.03.2020 - 15.03.2020
PT Tapiola KoKa 0 - 0 12
8-6
15.03.2020 - 15.03.2020
TuKa TIP-70 0 - 0 12
6-7
15.03.2020 - 15.03.2020
TIP-70 PT Tapiola 0 - 0 13
5-8
15.03.2020 - 15.03.2020
KoKa TuKa 0 - 0 13
2-3
15.03.2020 - 15.03.2020
PT Espoo PT 75 0 - 0 13
1-4
15.03.2020 - 15.03.2020
PT-Helsinki OPT-86 0 - 0 13
2-1
15.03.2020 - 15.03.2020
PT Espoo PT-Helsinki 0 - 0 14
4-3
15.03.2020 - 15.03.2020
OPT-86 PT 75 0 - 0 14
6-5
15.03.2020 - 15.03.2020
TIP-70 KoKa 0 - 0 14
8-7
15.03.2020 - 15.03.2020
TuKa PT Tapiola 0 - 0 14