Mestaruussarja

Mestaruussarja

Kausi: 1819


Joukkueiden yhteystiedot

Toistaiseksi joukkueiden yhteystiedot löytyvät tästä tiedostosta

Jatkossa tarkoitus on liittää yhteystiedot suoraan joukkueen tietoihin, jotka avautuvat kun klikkaa joukkueen nimeä Sarjatilanne-taulukosta.


Sarjapäällikkö

TunnusNimiSähköposti
OinasTeem Teemu Oinas teemu.oinas@gmail.com

Sarjatilanne

Huom! Joukkueen yhdyshenkilön ja pelipaikan tiedot löytyvät klikkaamalla joukkueen nimeä.

Joukkue Alkupisteet Pelatut 3p voitot 2p voitot 1p tappiot 0p tappiot Pisteet
PT 75 0 6 5 1 0 0 17
TIP-70 0 6 2 3 1 0 13
OPT-86 0 6 3 2 0 1 13
PT Espoo 0 6 2 1 3 0 11
PT Tapiola 0 6 1 1 2 2 7
TuKa 0 6 0 2 2 2 6
KoKa 0 6 1 0 2 3 5
PT Vantaa 0 6 0 0 0 6 0

Ottelutaulukko

  PT 75 TIP-70 OPT-86 PT Espoo PT Tapiola TuKa KoKa PT Vantaa
PT 75 ** 5-1 5-2 5-2
TIP-70 3-4 ** 5-0 5-0
OPT-86 ** 4-3 5-1 5-0
PT Espoo 3-4 ** 4-3 5-0
PT Tapiola 1-5 3-4 ** 5-2
TuKa 3-4 4-3 3-4 **
KoKa 3-4 1-5 3-4 **
PT Vantaa 1-5 0-5 1-5 **

Pelaajataulukko

Pelaajataulukon lajittelupisteet lasketaan kaavalla '(((voitot - tappiot) / ottelut) x 100) + (voitot x 15) - (tappiot x 5)'

Nimi Joukkue NimiTunnus Ottelut Voitot Tappiot Erotus Lajittelu-
pisteet
EräVoitot EräTappiot
Alexander Saveljev TIP-70 SavelAlex 12 12 0 12 280 36 6
Toni Soine PT Espoo SoineToni 12 11 1 10 243 33 10
Otto Tennilä PT 75 TenniOtto 12 11 1 10 243 35 19
Vladimir Bril OPT-86 BrilVlad 10 9 1 8 210 29 7
Miikka O´Connor PT 75 O´ConMiik 12 9 3 6 170 30 13
Roope Kantola TuKa KantoRoop 12 9 3 6 170 32 16
Riku Autio KoKa AutioRiku 12 8 4 4 133 28 14
Peiman Moradabbasi OPT-86 MoradPeim 12 7 5 2 96 24 24
Sergei Manturov TIP-70 MantoSerg 11 6 5 1 74 26 23
Aleksi Mustonen TIP-70 MustoAlek 11 6 5 1 74 22 23
Patrik Rissanen PT 75 RissaPatr 12 6 6 0 60 21 24
Pedram Moradabbasi OPT-86 MoradPedr 12 6 6 0 60 26 24
Jani Jormanainen PT Espoo JormaJani 12 6 6 0 60 21 24
Matias Ojala PT Tapiola OjalaMati 11 5 6 -1 36 20 24
Arttu Pihkala PT Tapiola PihkaArtt 10 4 6 -2 10 23 21
Veeti Valasti PT Tapiola ValasVeet 10 4 6 -2 10 15 22
Huy Chau Dinh PT Espoo ChauHuy 11 4 7 -3 -2 18 29
Ari Holm TuKa HolmAri 10 3 7 -4 -30 14 26
Veikka Flemming KoKa FlemmVeik 11 3 8 -5 -40 19 25
Anna Kirichenko PT Tapiola KiricAnna 4 1 3 -2 -50 5 10
Anastasiia Burkova KoKa BurkoAnas 12 3 9 -6 -50 20 29
Mihkel Pae PT Vantaa PaeMihk 9 2 7 -5 -60 11 24
Roni Kantola TuKa KantoRoni 10 2 8 -6 -70 15 26
Lauri Laane PT Vantaa LaaneLaur 10 2 8 -6 -70 11 28
Joni Aaltonen TuKa AaltoJoni 4 0 4 -4 -120 3 12
Esa Miettinen PT Vantaa MiettEsa 7 0 7 -7 -135 4 21
Jussi Mäkelä PT Vantaa MäkelJuss 7 0 7 -7 -135 4 21

Sarjaohjelma

Huom! Sarjatulokset voi syöttää klikkaamalla Toiminnot-sarakkeen kynää.

Nro Pelipvm Kotijoukkue Vierasjoukkue Tulos Kierros Toiminnot
1-5
06.10.2018 PT 75 KoKa 5 - 2 1
2-6
06.10.2018 PT Espoo PT Tapiola 4 - 3 1
3-7
06.10.2018 OPT-86 TuKa 5 - 1 1
4-8
06.10.2018 TIP-70 PT Vantaa 5 - 0 1
6-1
06.10.2018 PT Tapiola PT 75 1 - 5 2
5-2
06.10.2018 KoKa PT Espoo 1 - 5 2
8-3
06.10.2018 PT Vantaa OPT-86 0 - 5 2
7-4
06.10.2018 TuKa TIP-70 3 - 4 2
1-7
06.10.2018 PT 75 TuKa 5 - 2 3
2-8
06.10.2018 PT Espoo PT Vantaa 5 - 0 3
3-5
06.10.2018 OPT-86 KoKa 5 - 0 3
4-6
06.10.2018 TIP-70 PT Tapiola 5 - 0 3
8-1
01.12.2018 PT Vantaa PT 75 1 - 5 4
7-2
01.12.2018 TuKa PT Espoo 4 - 3 4
6-3
01.12.2018 PT Tapiola OPT-86 3 - 4 4
5-4
01.12.2018 KoKa TIP-70 3 - 4 4
1-3
01.12.2018 PT 75 OPT-86 5 - 1 5
2-4
01.12.2018 PT Espoo TIP-70 3 - 4 5
5-7
01.12.2018 KoKa TuKa 3 - 4 5
6-8
01.12.2018 PT Tapiola PT Vantaa 5 - 2 5
4-1
01.12.2018 TIP-70 PT 75 3 - 4 6
3-2
01.12.2018 OPT-86 PT Espoo 4 - 3 6
8-5
01.12.2018 PT Vantaa KoKa 1 - 5 6
7-6
01.12.2018 TuKa PT Tapiola 3 - 4 6
1-2
20.01.2019 - 20.01.2019
PT 75 PT Espoo 0 - 0 7
3-4
20.01.2019 - 20.01.2019
OPT-86 TIP-70 0 - 0 7
5-6
20.01.2019 - 20.01.2019
KoKa PT Tapiola 0 - 0 7
7-8
20.01.2019 - 20.01.2019
TuKa PT Vantaa 0 - 0 7
8-4
20.01.2019 - 20.01.2019
PT Vantaa TIP-70 0 - 0 8
7-3
20.01.2019 - 20.01.2019
TuKa OPT-86 0 - 0 8
6-2
20.01.2019 - 20.01.2019
PT Tapiola PT Espoo 0 - 0 8
5-1
20.01.2019 - 20.01.2019
KoKa PT 75 0 - 0 8
1-6
20.01.2019 - 20.01.2019
PT 75 PT Tapiola 0 - 0 9
2-5
20.01.2019 - 20.01.2019
PT Espoo KoKa 0 - 0 9
3-8
20.01.2019 - 20.01.2019
OPT-86 PT Vantaa 0 - 0 9
4-7
20.01.2019 - 20.01.2019
TIP-70 TuKa 0 - 0 9
6-4
17.02.2019 - 17.02.2019
PT Tapiola TIP-70 0 - 0 10
5-3
17.02.2019 - 17.02.2019
KoKa OPT-86 0 - 0 10
8-2
17.02.2019 - 17.02.2019
PT Vantaa PT Espoo 0 - 0 10
7-1
17.02.2019 - 17.02.2019
TuKa PT 75 0 - 0 10
4-5
17.02.2019 - 17.02.2019
TIP-70 KoKa 0 - 0 11
3-6
17.02.2019 - 17.02.2019
OPT-86 PT Tapiola 0 - 0 11
2-7
17.02.2019 - 17.02.2019
PT Espoo TuKa 0 - 0 11
1-8
17.02.2019 - 17.02.2019
PT 75 PT Vantaa 0 - 0 11
3-1
17.02.2019 - 17.02.2019
OPT-86 PT 75 0 - 0 12
4-2
17.02.2019 - 17.02.2019
TIP-70 PT Espoo 0 - 0 12
7-5
17.02.2019 - 17.02.2019
TuKa KoKa 0 - 0 12
8-6
17.02.2019 - 17.02.2019
PT Vantaa PT Tapiola 0 - 0 12
6-7
30.03.2019 - 30.03.2019
PT Tapiola TuKa 0 - 0 13
5-8
30.03.2019 - 30.03.2019
KoKa PT Vantaa 0 - 0 13
2-3
30.03.2019 - 30.03.2019
PT Espoo OPT-86 0 - 0 13
1-4
30.03.2019 - 30.03.2019
PT 75 TIP-70 0 - 0 13
2-1
30.03.2019 - 30.03.2019
PT Espoo PT 75 0 - 0 14
4-3
30.03.2019 - 30.03.2019
TIP-70 OPT-86 0 - 0 14
6-5
30.03.2019 - 30.03.2019
PT Tapiola KoKa 0 - 0 14
8-7
30.03.2019 - 30.03.2019
PT Vantaa TuKa 0 - 0 14