Lauantain tallenne:
Sunnuntain tallenne:
PingisTV lähettää Suomen joukkueiden ottelut suorina lähetyksinä.
Sunday – Sunnuntai 16.10.2022
14.00 naiset – women: Norway – Finland 2-3
CARLSEN, Rebekka NOR – KIRICHENKO, Anna FIN 3-2 (11-7, 7-11, 11-5, 7-11, 11-7)
SKATTET, Rikke NOR – DONNER, Marina FIN 0-3 (7-11, 5-11, 5-11)
TOFTAKER, Martine NOR – TITIEVSKAJA, Aleksandra FIN 3-0 (11-8, 11-6, 11-9)
CARLSEN, Rebekka NOR – DONNER, Marina FIN 1-3 (6-11, 9-11, 11-9, 10-12)
SKATTET, Rikke NOR – BETZ, Ramona FIN 1-3 (7-11, 11-7, 3-11, 6-11)
Kroatia ja Suomi jatkokarsintoihin. Croatia and Finland go to the next round.
14.00 miehet – men: Montenegro – Latvia 3-1
Suomi ja Montenegro jatkokarsintoihin. Finland and Montenegro go to the next round.
Saturday – Lauantai 15.10.2022
Finland – Montenegro (M) 3-1
OLAH, Benedek – CEKIC, Irfan 3-1 (11-5, 11-7, 12-14, 11-8)
NAUMI, Alex – RADOVIC, Filip 3-2 (8-11, 11-6, 12-10, 2-11, 11-9)
KHOSRAVI, Sam – RADULOVIC, Filip 2-3 (12-10, 7-11, 1-11, 11-2, 6-11)
OLAH, Benedek – RADOVIC, Filip 3-0 (11-8, 11-8, 11-6)
Finland – Latvia (M) 3-2
OLAH, Benedek – REINHOLDS, Arturs 3-0 (11-5, 13-11, 11-7)
NAUMI, Alex – KOGANS, Daniels 0-3 (5-11, 8-11, 8-11)
RASANEN, Aleksi – KARTUZOVS, Olegs LAT 2-3 (11-9, 7-11, 13-11, 9-11, 4-11)
OLAH, Benedek – KOGANS, Daniels 3-2 (9-11, 11-2, 10-12, 11-7, 11-7)
NAUMI, Alex – REINHOLDS, Arturs 3-0 (11-9, 11-5, 14-12)
Croatia – Finland (W) 3-0
MALOBABIC, Ivana – DONNER, Marina 3-1 (5-11, 11-5, 11-7, 11-9)
ARAPOVIC, Hana – TITIEVSKAJA, Aleksandra 3-1 (11-2, 11-5, 12-14, 11-5)
JEGER MAJSTOROVIC, Mateja – BETZ, Ramona Maarit 3-0 (11-4, 11-8, 11-9)
https://www.ettu.org/en/events/european-teams-championships-/stage-1/
Miehet – men: S1 Group B 4
Naiset – women: S! Group B 1
13. kierros (sunnuntaina 3.4. klo 11:00 alkaen)
OPT-86 – PT Tapiola
TIP-70 – TuKa
PT 75 – PT Espoo
KoKa – PT-Helsinki
14. kierros (sunnuntaina 3.4. klo 13:00 alkaen)
PT 75 – KoKa
PT-Helsinki – PT Espoo
OPT-86 – TIP-70
TuKa – PT Tapiola
16. kierros (klo 11.00)
KuPTS 2 – Wega
PT 75 2 – LPTS
PT-Helsinki 2 – KuPTS
LPTS – TIP-70 2
KoKa 2 – PT Espoo 3
17. kierros (n. klo 13)
LPTS – Wega
PT-Helsinki 2 – OPT-86 2
KuPTS – PT Espoo 3
TIP-70 2 – PT 75 2
KuPTS 2 – KoKa 2
18. kierros (n. klo 15)
Wega – PT 75 2
LPTS – KuPTS
KuPTS 2 – PT-Helsinki 2
KoKa 2 – OPT-86 2
TIP-70 2 – PT Espoo 3
Kierros 6 alkaa klo 10:00
Kierrosten 4-5 tallenne:
Kiitos pelaajille ja yleisölle syyskisoista.
Viralliset tulokset ovat pokaalituloksissa
Lauantain lähetys:
Sunnuntain lähetys:
Pelit alkavat klo 11:00
Semifinaalit alkavat 13:30
Finaali ja pronssiottelu alkavat 16:30
11:00 3.kierros: PT 75 – OPT-86, PT Espoo – TIP-70, PT-Helsinki – PT Tapiola, PT Vantaa – KoKa
13:00 4. kierros: TIP-70 – PT 75, OPT-86 – PT Espoo, KoKa – PT-Helsinki, PT-Tapiola – PT Vantaa
15:30 5. kierros: PT 75 – PT-Helsinki, PT Espoo – PT Vantaa, PT Tapiola – OPT-86, KoKa – TIP-70