Kilpailun järjestäjien ohjeet 2018-2019, versio 2.0 julkaistu

Ohessa kilpailuvaliokunnan määrittelemät kilpailujen järjestäjän vaatimukset ja suositukset kaudelle 2018-2019. Versiossa 2.0 on päivitetty kilpailukategorisointi-osio johon tuomme uutena mukaan ns. Valio-tason kilpailun. Muutimme myös kriteerejä kaikkien kilpailuiden osalta. Jokaisella tasolla B-tasosta alkaen on tiettyjä minimivaatimuksia. Ulkomaalaisten ilmoittamisosioon on myös tehty muutoksia, ulkomaalaisista tarvitaan jatkossa enemmän tarkempia tietoja kuin ennen.

Ensi kauden kilpailuja haettaessa seuran on ilmoitettava taso johon he sitoutuvat kilpailuiden osalta. Kilpailuvaliokunta myös määrittelee SM-kisojen tason jo ennalta ja niitä hakevan seuran on sitouduttava näihin vaatimuksiin.

Kilpailujen järjestäjät voivat olla allekirjoittaneeseen yhteydessä mikäli kilpailun kategoria on nyt mielestänne kilpailukalenterissa väärin: teemu.oinas@gmail.com

Vastaa