Sarjakausi 2022/2023: SM-sarja, 1-divisioona, 2-divisioona ja 3-divisioona

Alapuolelta löytyy vahvistetut kauden 2022/2023 ohjelmat SM-sarjan, 1-divisioonan, 2-divisioonan ja 3-divisioonan osalta. Kommentit, tiedustelut ja palaute 2-divisioonan osalta Teemu Oinakselle ja muiden sarjojen osalta Juha Julmalalle.

SM-sarja

Kierrokset 1-3 22.10.2022 Koski TL
Kierrokset 4-7 26.-27.11.2022 Helsinki
Kierrokset 8-11 21.-22.1.2023 Oulu
Kierrokset 12-14 4.3.2023 Tampere
Lopputurnaus 22.4.2023 Helsinki

Sarjapäällikkö Juha Julmala

1-divisioona

1/6 17.9.2022 Turku
2/6 22.10.2022 Helsinki (Wega)
3/6 26.11.2022 Tampere
4/6 21.1.2023 Helsinki (PT Helsinki) ja Kuopio (KuPTS, PT 75 2, OPT-86 2, OPT-86 3)
5/6 18.2.2023 Oulu
6/6 4.3.2023 Helsinki (PT Espoo)
SM-nousukarsinta ja 1-divisioonan putoamiskarsinta 22.4.2023 Helsinki

Sarjapäällikkö Juha Julmala

2-divisioona

Muutos 8.7.2022: Boom on siirretty C-lohkoon ja TIP-70 5 A-lohkoon.

2A (viikkopeleinä)

BK 2
HUT
MBF
PT-2000
TIP-70 3
TIP-70 5
Wega 3
Wega 5

2B (viikkopeleinä)

BK
KSF
MBF 2
PT Espoo 3
PT-Helsinki 2
TIP-70 4
Wega 2
Wega 4

2C (turnauksina)

BF-78
Boom
Maraton
PT 75 3
PT Espoo 4
SS
Star
TuPy

1/4 Karjaa 22.10.2022 (BF-78, Maraton, PT Espoo 4, Boom)
1/4 Tampere 22.10.2022 (PT 75 3, SS, Star, TuPy)
2/4 Turku 26.11.2022 (kaikki)

2D (turnauksina)

Halex
Halex 2
KuPTS 2
LPTS 2
LPTS 3
OPT-86 4
OPT-86 5
PT Jyväskylä

1/4 Oulu 22.10.2022 (OPT-86 4, OPT-86 5, Halex, Halex 2)
1/4 Jyväskylä 22.10.2022 (PT Jyväskylä, KuPTS 2, LPTS, LPTS 2)
2/4 Kuopio 26.11.2022 (kaikki)

Sarjapäällikkö Teemu Oinas

3-divisioona

3A (viikkopeleinä)

Atlas
MBF 5
PT Espoo 5
PT Espoo 6
PT-2000 2
PTS-60
TIP-70 6
ToTe

3B (viikkopeleinä)

Atlas 2
Maraton 2
MBF 3
PT Espoo 8
PT-2000 3
Stara
TIP-70 8
Wega 6

3C (syksyllä viikkopeleinä ja keväällä turnauksina)

BK 3
GraPi
LoLo
LPTS 4
MBF 4
PT Espoo 9
Smash
TIP-70 7

3D (turnauksina)

BF-78 2
HUT 2
PT Espoo 7
Smash 2
Smash 3
Star 2
TIP-70 6
Wega 7

1/2 Espoon Tuulimäki 26.-27.11.2022

3E (turnauksina)

KoKa 3
Pallas
SS 2
TuPy 2
TuPy 3
TuPy 4
TuTo
UU

1/2 Koski Tl 26.-27.11.2022

3F (turnauksina)

HäKi
KoKu
KurVi
PeTo
PT 75 4
SeSi
YPTS
YPTS 2

1/2 Peräseinäjoki 26.-27.11.2022

3G (turnauksina)

IPT-94
JPT
LiPi/Vire
LrTU
MPS
Nu-Se
PT 75 5
PT Jyväskylä 2

1/2 Jyväskylä 26.-27.11.2022

3H (turnauksina)

Halex 3
Heitto
Heitto 2
OPT-86 6
OPT-86 7
OPT-86 8
PT-60
YNM

1/2 Oulu 26.-27.11.2022

Sarjapäällikkö Juha Julmala

Vastaa