3-divisioonan G-lohkon turnaus 4-5.11. Joensuussa

Joensuun Pöytätennis järjestää 3-divisioonan G-lohkon osaturnauksen Joensuussa 4-5.11.2023. Turnauspaikkana toimii Niinivaaran urheiluhalli (Vakkosalmenkatu 11, Joensuu). Pelit aloitetaan molempina kisapäivinä klo 10:00. Lauantaina pelataan ensimmäiset 4 kierrosta ja sunnuntaina loput 3 kierrosta. Niinivaaran urheiluhallin ovet avataan klo 09:00. Otteluiden tuomaroinneista vastaavat joukkueiden vapaat pelaajat. Kotijoukkueet vastaavat pelipalloista. Sarjaohjelma löytyy SPTL:n sivuilta. Pelipaikalla ainakin kahvia

Ehdotamme joukkuetta kohden 20.00 EUR osallistumismaksua salivuokran kulujen kattamiseksi. Täysin siis vapaaehtoinen. Maksu mieluiten seuran tilille, tai paikan päällä JPT:n hallituksen edustajalle.

Seuran tilinumero: FI36 5234 2020 0568 60 (Joensuun Pöytätennis). Turnauksen yhteyshenkilönä toimii JPT:n puheenjohtaja Heikki Holopainen (puh. 050 441 5135)

Tervetuloa Joensuuhun!

Admin edit: nostettu tämä parin viikon takainen tiedote etusivulle

5 thoughts on “3-divisioonan G-lohkon turnaus 4-5.11. Joensuussa

  1. Ei sen tarvitse olla Word. Riitää, että kirjoitat kutsun Notepadilla. Se löytyy varmasti koneeltasi.

    Mutta sen jälkeen kutsu nälyy helposti kaikille.

  2. Kävin linkittämässä artikkelin kilpailukalenteriin. Nyt se näkyy kaikille. Itsekin teen monesti näitä sarjaturnauskutsuja artikkeleina ja sitten linkitän sen.

    1. Jaahas, tuollainenkin mahdollisuus on olemassa. Mutta miten sen linkin saa siihen? Kokeilin STARXMAS:illa. Jos sitä klikkaa, aukeaa harmaa alue, jossa lukee ”Linkki:”. Miten siihen saa sen linkin?

Vastaa