Sarjat

Palaa takaisin

1-Divisioona

Kausi: 2021


Joukkueiden yhteystiedot

Toistaiseksi joukkueiden yhteystiedot löytyvät tästä tiedostosta

Jatkossa tarkoitus on liittää yhteystiedot suoraan joukkueen tietoihin, jotka avautuvat kun klikkaa joukkueen nimeä Sarjatilanne-taulukosta.


Sarjapäällikkö

TunnusNimiSähköposti
OinasTeem Teemu Oinas teemu.oinas@gmail.com

Sarjatilanne

Huom! Joukkueen yhdyshenkilön ja pelipaikan tiedot löytyvät klikkaamalla joukkueen nimeä.

Joukkue Alkupisteet Pelatut 3p voitot 2p voitot 1p tappiot 0p tappiot Pisteet
TuKa 0 9 8 1 0 0 26
PT 75 2 0 9 6 1 0 2 20
Wega 0 9 5 2 0 2 19
LPTS 0 9 3 4 0 2 17
PT-Helsinki 2 0 9 3 1 2 3 13
KoKa 2 0 9 3 0 1 5 10
KuPTS 0 9 2 0 3 4 9
PT Espoo 3 0 9 1 2 1 5 8
OPT-86 2 0 9 1 1 2 5 7
KuPTS 2 0 9 1 0 3 5 6

Ottelutaulukko

  TuKa PT 75 2 Wega LPTS PT-Helsinki 2 KoKa 2 KuPTS PT Espoo 3 OPT-86 2 KuPTS 2
TuKa ** 5-1 5-1 5-2 4-3 5-1
PT 75 2 ** 5-1 5-2 5-0 4-3
Wega 5-2 ** 2-5 5-2 5-2 4-3
LPTS 2-5 2-5 ** 5-0 4-3 5-1 4-3
PT-Helsinki 2 1-5 3-4 ** 3-4 5-0
KoKa 2 1-5 0-5 2-5 ** 5-2
KuPTS 1-5 3-4 ** 5-0
PT Espoo 3 1-5 4-3 5-2 ** 3-4 1-5
OPT-86 2 0-5 2-5 0-5 ** 5-1
KuPTS 2 2-5 3-4 3-4 0-5 2-5 **

Pelaajataulukko

Pelaajataulukon lajittelupisteet lasketaan kaavalla '(((voitot - tappiot) / ottelut) x 100) + (voitot x 15) - (tappiot x 5)'

Nimi Joukkue NimiTunnus Ottelut Voitot Tappiot Erotus Lajittelu-
pisteet
EräVoitot EräTappiot
Joni Aaltonen TuKa AaltoJoni 18 18 0 18 370 54 9
Sami Hattunen LPTS HattuSami 18 16 2 14 307 50 16
Meelis Kärner PT Espoo 3 KärneMeel 18 13 5 8 214 43 27
Mika Tuomola PT 75 2 TuomoMika 10 9 1 8 210 28 5
Manu Karjalainen Wega KarjaManu 11 9 2 7 188 30 9
Jyri Pulkkinen KuPTS PulkkJyri 17 11 6 5 164 37 34
Marina Donner TuKa DonneMari 15 10 5 5 158 35 24
Toni Pitkänen PT-Helsinki 2 PitkäToni 18 11 7 4 152 36 31
Matti Kurvinen Wega KurviMatt 18 11 7 4 152 40 36
Antti Jokinen PT 75 2 JokinAntt 16 10 6 4 145 34 28
Tomas Slesar OPT-86 2 SlesaToma 6 5 1 4 136 16 9
Jarno Virtanen PT 75 2 VirtaJarn 17 10 7 3 132 36 28
Vladimir Tikhomirov PT-Helsinki 2 TikhoVlad 17 10 7 3 132 34 30
Pekka Ågren OPT-86 2 ÅgrenPekk 5 4 1 3 115 14 7
Olli-Ville Halonen KuPTS 2 HalonOlli 11 7 4 3 112 27 17
Sami Ruohonen KoKa 2 RuohoSami 11 7 4 3 112 22 20
Jannika Oksanen LPTS OksanJann 16 9 7 2 112 32 29
Juha Äänismaa TuKa ÄänisJuha 9 6 3 3 108 23 16
Christian Mattsson TuKa MattsChri 7 5 2 3 107 18 8
Iivari Hartikainen KuPTS 2 HartiIiva 12 7 5 2 96 26 17
Tommi Sidoroff PT 75 2 SidorTomm 4 3 1 2 90 10 7
Teemu Johansson Wega JohanTeem 7 4 3 1 59 15 13
Petter Punnonen KuPTS PunnoPett 15 7 8 -1 59 28 34
Jouko Nuolioja Wega NuoliJouk 6 3 3 0 30 10 11
Veeti Valasti PT 75 2 ValasVeet 6 3 3 0 30 12 12
Tero Penttilä TuKa PenttTero 4 2 2 0 20 8 7
Tuomas Karkamo Wega KarkaTuom 4 2 2 0 20 7 9
Risto Tujula PT-Helsinki 2 TujulRist 4 2 2 0 20 6 10
Matias Vesalainen KoKa 2 VesalMati 16 6 10 -4 15 30 35
Markku Enström Wega EnstrMark 2 1 1 0 10 4 4
Aleksi Hyttinen KuPTS HyttiAlek 10 4 6 -2 10 20 20
Mika Rauvola PT-Helsinki 2 RauvoMika 12 4 8 -4 -13 22 28
Akeem Adewole PT Espoo 3 AdewoAkee 6 2 4 -2 -23 10 15
Leo Kivelä LPTS KivelLeo 11 3 8 -5 -40 17 28
Rasmus Vesalainen KoKa 2 VesalRasm 11 3 8 -5 -40 14 30
Risto Pitkänen LPTS PitkäRist 8 2 6 -4 -50 11 21
Henri Kujala OPT-86 2 KujalHenr 17 4 13 -9 -57 23 44
Markus Perkkiö OPT-86 2 PerkkMark 9 2 7 -5 -60 16 23
Tero Tamminen PT Espoo 3 TammiTero 18 4 14 -10 -65 23 46
Jouni Nousiainen KuPTS NousiJoun 10 2 8 -6 -70 10 26
Xisheng Cong PT Espoo 3 CongXish 6 1 5 -4 -76 7 15
Miko Haarala KuPTS 2 HaaraMiko 18 3 15 -12 -96 24 49
Esa Kanasuo KoKa 2 KanasEsa 14 2 12 -10 -101 17 38
Anton Mäkinen Wega MäkinAnto 3 0 3 -3 -115 4 9
Guanglang Xu PT Espoo 3 XuGuan 6 0 6 -6 -130 5 18
Maxim Nesterov KuPTS 2 NesteMaxi 6 0 6 -6 -130 4 18
Tomi Lehtonen OPT-86 2 LehtoTomi 11 0 11 -11 -155 11 33

Sarjaohjelma

Huom! Sarjatulokset voi syöttää klikkaamalla Toiminnot-sarakkeen kynää.

Nro Pelipvm Kotijoukkue Vierasjoukkue Tulos Kierros Toiminnot
1-3
12.09.2020 TuKa Wega 5 - 1 1
2-4
12.09.2020 PT 75 2 OPT-86 2 5 - 0 1
5-7
12.09.2020 KuPTS KuPTS 2 5 - 0 1
8-10
12.09.2020 LPTS KoKa 2 5 - 0 1
6-9
12.09.2020 PT-Helsinki 2 PT Espoo 3 3 - 4 1
7-1
12.09.2020 KuPTS 2 TuKa 2 - 5 2
8-2
12.09.2020 LPTS PT 75 2 2 - 5 2
9-3
12.09.2020 PT Espoo 3 Wega 1 - 5 2
6-4
12.09.2020 PT-Helsinki 2 OPT-86 2 5 - 0 2
10-5
12.09.2020 KoKa 2 KuPTS 5 - 2 2
1-6
12.09.2020 TuKa PT-Helsinki 2 5 - 2 3
2-9
12.09.2020 PT 75 2 PT Espoo 3 5 - 2 3
3-8
12.09.2020 Wega LPTS 2 - 5 3
4-5
12.09.2020 OPT-86 2 KuPTS 0 - 5 3
7-10
12.09.2020 KuPTS 2 KoKa 2 2 - 5 3
8-1
03.10.2020 LPTS TuKa 2 - 5 4
5-2
03.10.2020 KuPTS PT 75 2 1 - 5 4
10-3
03.10.2020 KoKa 2 Wega 0 - 5 4
9-4
03.10.2020 PT Espoo 3 OPT-86 2 3 - 4 4
7-6
03.10.2020 KuPTS 2 PT-Helsinki 2 0 - 5 4
1-9
03.10.2020 TuKa PT Espoo 3 5 - 1 5
2-10
03.10.2020 PT 75 2 KoKa 2 5 - 1 5
4-7
03.10.2020 OPT-86 2 KuPTS 2 5 - 1 5
6-8
03.10.2020 PT-Helsinki 2 LPTS 3 - 4 5
3-5
03.10.2020 Wega KuPTS 5 - 2 5
10-1
03.10.2020 KoKa 2 TuKa 1 - 5 6
6-2
03.10.2020 PT-Helsinki 2 PT 75 2 1 - 5 6
7-3
03.10.2020 KuPTS 2 Wega 3 - 4 6
8-4
03.10.2020 LPTS OPT-86 2 4 - 3 6
9-5
03.10.2020 PT Espoo 3 KuPTS 5 - 2 6
1-5
21.11.2020 TuKa KuPTS 4 - 3 7
2-7
21.11.2020 PT 75 2 KuPTS 2 4 - 3 7
3-6
21.11.2020 Wega PT-Helsinki 2 5 - 2 7
4-10
21.11.2020 OPT-86 2 KoKa 2 2 - 5 7
8-9
21.11.2020 LPTS PT Espoo 3 5 - 1 7
4-1
21.11.2020 OPT-86 2 TuKa 0 - 5 8
3-2
21.11.2020 Wega PT 75 2 5 - 2 8
8-5
21.11.2020 LPTS KuPTS 4 - 3 8
10-6
21.11.2020 KoKa 2 PT-Helsinki 2 2 - 5 8
9-7
21.11.2020 PT Espoo 3 KuPTS 2 1 - 5 8
1-2
21.11.2020 TuKa PT 75 2 5 - 1 9
3-4
21.11.2020 Wega OPT-86 2 4 - 3 9
5-6
21.11.2020 KuPTS PT-Helsinki 2 3 - 4 9
7-8
21.11.2020 KuPTS 2 LPTS 3 - 4 9
9-10
21.11.2020 PT Espoo 3 KoKa 2 4 - 3 9
9-6
23.01.2021 - 23.01.2021
PT Espoo 3 PT-Helsinki 2 0 - 0 10
7-5
23.01.2021 - 23.01.2021
KuPTS 2 KuPTS 0 - 0 10
4-2
23.01.2021 - 23.01.2021
OPT-86 2 PT 75 2 0 - 0 10
3-1
23.01.2021 - 23.01.2021
Wega TuKa 0 - 0 10
10-8
23.01.2021 - 23.01.2021
KoKa 2 LPTS 0 - 0 10
5-10
23.01.2021 - 23.01.2021
KuPTS KoKa 2 0 - 0 11
4-6
23.01.2021 - 23.01.2021
OPT-86 2 PT-Helsinki 2 0 - 0 11
3-9
23.01.2021 - 23.01.2021
Wega PT Espoo 3 0 - 0 11
2-8
23.01.2021 - 23.01.2021
PT 75 2 LPTS 0 - 0 11
1-7
23.01.2021 - 23.01.2021
TuKa KuPTS 2 0 - 0 11
10-7
23.01.2021 - 23.01.2021
KoKa 2 KuPTS 2 0 - 0 12
5-4
23.01.2021 - 23.01.2021
KuPTS OPT-86 2 0 - 0 12
8-3
23.01.2021 - 23.01.2021
LPTS Wega 0 - 0 12
9-2
23.01.2021 - 23.01.2021
PT Espoo 3 PT 75 2 0 - 0 12
6-1
23.01.2021 - 23.01.2021
PT-Helsinki 2 TuKa 0 - 0 12
1-8
20.02.2021 - 20.02.2021
TuKa LPTS 0 - 0 13
2-5
20.02.2021 - 20.02.2021
PT 75 2 KuPTS 0 - 0 13
3-10
20.02.2021 - 20.02.2021
Wega KoKa 2 0 - 0 13
4-9
20.02.2021 - 20.02.2021
OPT-86 2 PT Espoo 3 0 - 0 13
6-7
20.02.2021 - 20.02.2021
PT-Helsinki 2 KuPTS 2 0 - 0 13
5-3
20.02.2021 - 20.02.2021
KuPTS Wega 0 - 0 14
8-6
20.02.2021 - 20.02.2021
LPTS PT-Helsinki 2 0 - 0 14
7-4
20.02.2021 - 20.02.2021
KuPTS 2 OPT-86 2 0 - 0 14
10-2
20.02.2021 - 20.02.2021
KoKa 2 PT 75 2 0 - 0 14
9-1
20.02.2021 - 20.02.2021
PT Espoo 3 TuKa 0 - 0 14
4-8
20.02.2021 - 20.02.2021
OPT-86 2 LPTS 0 - 0 15
3-7
20.02.2021 - 20.02.2021
Wega KuPTS 2 0 - 0 15
2-6
20.02.2021 - 20.02.2021
PT 75 2 PT-Helsinki 2 0 - 0 15
1-10
20.02.2021 - 20.02.2021
TuKa KoKa 2 0 - 0 15
5-9
20.02.2021 - 20.02.2021
KuPTS PT Espoo 3 0 - 0 15
7-2
27.03.2021 - 27.03.2021
KuPTS 2 PT 75 2 0 - 0 16
6-3
27.03.2021 - 27.03.2021
PT-Helsinki 2 Wega 0 - 0 16
10-4
27.03.2021 - 27.03.2021
KoKa 2 OPT-86 2 0 - 0 16
5-1
27.03.2021 - 27.03.2021
KuPTS TuKa 0 - 0 16
9-8
27.03.2021 - 27.03.2021
PT Espoo 3 LPTS 0 - 0 16
7-9
27.03.2021 - 27.03.2021
KuPTS 2 PT Espoo 3 0 - 0 17
6-10
27.03.2021 - 27.03.2021
PT-Helsinki 2 KoKa 2 0 - 0 17
5-8
27.03.2021 - 27.03.2021
KuPTS LPTS 0 - 0 17
2-3
27.03.2021 - 27.03.2021
PT 75 2 Wega 0 - 0 17
1-4
27.03.2021 - 27.03.2021
TuKa OPT-86 2 0 - 0 17
2-1
27.03.2021 - 27.03.2021
PT 75 2 TuKa 0 - 0 18
4-3
27.03.2021 - 27.03.2021
OPT-86 2 Wega 0 - 0 18
6-5
27.03.2021 - 27.03.2021
PT-Helsinki 2 KuPTS 0 - 0 18
8-7
27.03.2021 - 27.03.2021
LPTS KuPTS 2 0 - 0 18
10-9
27.03.2021 - 27.03.2021
KoKa 2 PT Espoo 3 0 - 0 18