Sarjat

Palaa takaisin

Lohko 3A

Kausi: 1920


Joukkueiden yhteystiedot

Toistaiseksi joukkueiden yhteystiedot löytyvät tästä tiedostosta

Jatkossa tarkoitus on liittää yhteystiedot suoraan joukkueen tietoihin, jotka avautuvat kun klikkaa joukkueen nimeä Sarjatilanne-taulukosta.


Sarjapäällikkö

TunnusNimiSähköposti
LammiVeik Veikko Lamminsalo veikko@lamminsalo.net

Sarjatilanne

Huom! Joukkueen yhdyshenkilön ja pelipaikan tiedot löytyvät klikkaamalla joukkueen nimeä.

Joukkue Alkupisteet Pelatut Voitot Tasan Tappiot Pisteet
PT Espoo 6 0 6 6 0 0 12
TIP-70 8 0 6 3 1 2 7
Wega 4 0 6 3 0 3 6
KSF 0 6 2 2 2 6
BK 2 0 6 3 0 3 6
PT-2000 3 0 6 2 1 3 5
MBF 7 0 6 0 0 6 0
Atlas 4 -1 0 0 0 0 -1

Ottelutaulukko

  PT Espoo 6 TIP-70 8 Wega 4 KSF BK 2 PT-2000 3 MBF 7 Atlas 4
PT Espoo 6 ** 6-1 6-0 6-4 6-3
TIP-70 8 ** 1-6 6-4 6-4 6-1
Wega 4 3-6 ** 6-3
KSF 4-6 5-5 ** 6-3 6-1
BK 2 6-2 ** 6-2 6-0
PT-2000 3 6-4 5-5 **
MBF 7 1-6 3-6 **
Atlas 4 **

Pelaajataulukko

Pelaajataulukon lajittelupisteet lasketaan kaavalla '(((voitot - tappiot) / ottelut) x 100) + (voitot x 15) - (tappiot x 5)'

Nimi Joukkue NimiTunnus Ottelut Voitot Tappiot Erotus Lajittelu-
pisteet
EräVoitot EräTappiot
Jussi Rahikainen PT Espoo 6 RahikJuss 12 12 0 12 280 36 3
Kaj Guseff KSF GusefKaj 17 14 3 11 259 46 13
Vesa Lappi Wega 4 LappiVesa 16 12 4 8 210 40 22
Seppo Reiman PT-2000 3 ReimaSepp 18 12 6 6 183 42 23
Hannu Hyyppä PT Espoo 6 HyyppHann 12 9 3 6 170 32 12
Tobias Simola KSF SimolTobi 11 8 3 5 150 26 19
Tero Tamminen PT Espoo 6 TammiTero2 6 5 1 4 136 17 9
Daniel Tran TIP-70 8 TranDani 12 8 4 4 133 25 22
Aki Puustjärvi BK 2 PuustAki 16 9 7 2 112 33 28
Jukka Somervuori BK 2 SomerJukk 13 7 6 1 82 28 22
Hannu Löppönen BK 2 LöppöHann 14 7 7 0 70 25 28
Vili Kinnunen TIP-70 8 KinnuVili 15 7 8 -1 59 26 31
Tapio Passinen PT Espoo 6 PassiTapi 3 2 1 1 58 7 3
Kimmo Lehtonen Wega 4 LehtoKimm 10 5 5 0 50 19 20
Eero Nordling TIP-70 8 NordlEero 8 4 4 0 40 16 15
Timo Salmi TIP-70 8 SalmiTimo 6 3 3 0 30 11 13
Jari Homanen PT-2000 3 HomanJari 16 6 10 -4 15 25 37
Kai Tuovinen Wega 4 TuoviKai 13 5 8 -3 12 21 24
Jyri Nyberg PT-2000 3 NyberJyri 14 5 9 -4 2 20 32
Maris Jansons MBF 7 JansoMari 13 4 9 -5 -23 16 30
Joni Rahikainen PT Espoo 6 RahikJoni 13 4 9 -5 -23 17 32
Harri Kylliö TIP-70 8 KylliHarr 4 1 3 -2 -50 6 10
Jan Forsman KSF ForsmJan 16 4 12 -8 -50 19 37
Petri Rantatulkkila MBF 7 RantaPetr2 13 3 10 -7 -58 15 33
Ville Lappi Wega 4 LappiVill 5 1 4 -3 -65 8 13
Petteri Vartiainen MBF 7 VartiPett 12 2 10 -8 -86 11 32
Rolands Jansons MBF 7 JansoRola 2 0 2 -2 -110 0 6
Johan Holmen KSF HolmeJoha 2 0 2 -2 -110 0 6
Willy Lindberg KSF LindbWill 3 0 3 -3 -115 4 9
Jari Mustonen PT-2000 3 MustoJari 3 0 3 -3 -115 2 9

Sarjaohjelma

Huom! Sarjatulokset voi syöttää klikkaamalla Toiminnot-sarakkeen kynää.

Nro Pelipvm Kotijoukkue Vierasjoukkue Tulos Kierros Toiminnot
2-6
30.09.2019 BK 2 PT-2000 3 6 - 2 1
3-7
18.09.2019 KSF TIP-70 8 5 - 5 1
4-8
13.09.2019 MBF 7 Wega 4 1 - 6 1
5-2
31.10.2019 PT Espoo 6 BK 2 6 - 0 2
8-3
09.10.2019 Wega 4 KSF 6 - 3 2
7-4
25.09.2019 TIP-70 8 MBF 7 6 - 1 2
2-8
28.10.2019 BK 2 Wega 4 6 - 2 3
3-5
16.10.2019 KSF PT Espoo 6 4 - 6 3
4-6
09.10.2019 MBF 7 PT-2000 3 3 - 6 3
7-2
05.11.2019 TIP-70 8 BK 2 6 - 4 4
6-3
06.11.2019 PT-2000 3 KSF 5 - 5 4
5-4
08.11.2019 PT Espoo 6 MBF 7 6 - 3 4
2-4
18.11.2019 BK 2 MBF 7 6 - 0 5
5-7
18.11.2019 PT Espoo 6 TIP-70 8 6 - 1 5
6-8
13.11.2019 PT-2000 3 Wega 4 6 - 4 5
3-2
27.11.2019 KSF BK 2 6 - 3 6
8-5
02.12.2019 Wega 4 PT Espoo 6 3 - 6 6
7-6
22.11.2019 TIP-70 8 PT-2000 3 6 - 4 6
3-4
09.12.2019 KSF MBF 7 6 - 1 7
5-6
19.12.2019 PT Espoo 6 PT-2000 3 6 - 4 7
7-8
16.12.2019 TIP-70 8 Wega 4 1 - 6 7