Aihearkisto: Sarjatiedotteet

4 V-S B sarjaturnaus

Turnauksen järjestää TuTo, aika on 20.-21.1.2018 ja pelipaikka Turun Alfa-halli. Aloitus klo.10.00
Kalervo Järvi on yhteyshenkilönä turnauksessa.
kalervo.jarvi@gmail.com

Edellisessä turnauksessa ehdittiin pelaamaan kaksi ottelua loppuun. Ne jätetään huomioimatta ja kaikki aloittavat nollilta.

Jori Haataja

 

4-divisioona, Itä-Suomi ja Pohjois-Suomi

Päivitys 16.11.2017

4-divisioonan Pohjois-Suomen turnaus siirrettiin pelattavaksi 9.-10.12.2017 saliongelmien vuoksi.


Ohessa on suunnitelmat kauden läpi viemiseksi 4-divisioonan Itä- ja Pohjois-lohkoissa. Molemmista sarjoista nostetaan kolme joukkuetta ensi kaudeksi kolmosdivisioonaan.

4-divisioona itälohko (4IS)

IPT-94 4
JPT 3
JPT 4
Linnan Pingis 2
LrTU 2
LrTU 3
Nu-Se 2
Vilhulan Vire

Turnaukset:
1/2 25.-26.11.2017 Iisalmi
2/2 7.-8.4.2018 Joensuu

Sarjat

4-divisioona pohjoislohko (4PS)

IPT-94 3
KePts 2
OPT-86 10
OPT-86 11
OPT-86 12
OPT-86 13
OPT-86 9
YNM

Turnaukset:
1/2 9.-10.12.2017 Ylikiiminki (muutettu 16.11.2017)
2/2 7.-8.4.2018 Ylikiiminki

Sarjat

PingisTV-video SM-sarjasta Koskelta 11.11.2017

Suoran lähetyksen tallenne:

Aikataulu:
Klo 9.50 Joukkueiden esittely ja pelipaikoille siirtyminen
Klo 10.00–12.00 4.kierros: OPT Vana-PT-75, KoKa-PT Espoo, LPTS-TIP-70, Wega-OPT-86
Klo 12.00-12.45 Ruokatauko
Klo 12.45–14.45 5.kierros: PT-75-TIP-70, PT Espoo-OPT-86, Wega-KoKa, LPTS-OPT Vana
Klo 14.45–16.45 6.kierros: OPT-86-PT-75, TIP-70-PT Espoo, OPT Vana -Wega, KoKa-LPTS

Division 3E och 4V-SB

Lauantaina 11.11 ja sunnuntaina 12.11.2017

Division 3  molemmat päivät  kl 9:00, halliin pääsee 8:00

Division 4  kun kolmonen on valmis, lauantaina aikaisintaan kl 15:00, sunnuntaina aikaisintaan 13.30

PIUG, Skolmästargatan 5, 21600 Pargas
PUNT, Koulumestarinkatu 5, 21600 Parainen

Vapaana olevat pelaajat/taustajoukot hoitavat tuomaroinnin.

Kotijoukkue päättää ja tarjoaa pelipallon.

Hallissa on ParPin järjestämä kahvio, jossa tarjolla suolaista ja makeaa
välipalaa, kahvia, teetä ja virvokkeita.

Välkomna till Pargas!

Olle Eriksson, 040-5522951

 

1-divisioonan turnaukset 2/6 11.11.2017

1-divisioona Hanko 11.11.2017 (HIK, HUT, Wega 2, LPTS 2)

Pelipaikkana Hik Pingis kotiluola / Vanha Hangon keksi rakennus / Ruotsiksi ”Kexen”, Santalantie 2, 10960 Hanko

4.kierros klo 11.00
5.kierros ja 6.kierros pelataan heti perään kun mahdollista

1-divisioona Turku 11.11.2017 (loput 6 joukkuetta)

Pelipaikkana Turun Alfa-center, Raunistulantie 15, Turku. Halliin pääsee klo 9.00

4.kierros klo 10.15
5.kierros ja 6.kierros pelataan heti perään kun mahdollista

Varsinais-Suomen 4.- ja 5-divisioona, pelipaikat ja lohkot

4.divisioonassa pelataan ensin alkulohkot ja kummankin lohkon neljä parasta
pelaa keväällä ylemmässä jatkolohkosta noususta ja neljä huonointa sitten
jatkavat alemmassa jatkolohkossa pelejä putoamisesta.

Ylemmästä jatkolohkosta nousee neljä parasta kolmanteen divisioonaan.
Alemmasta jatkolohkosta tippuu kaksi huonointa viidenteen divisioonaan.
Joukkueet saavat jatkolohkoon sijoituksen mukaiset alkupisteet.

5.divisioona pelaa kaksinkertaisen sarjan ja kaksi parasta nousee neloseen.

Jos on tarvetta ottaa yhteyttä johonkin joukkueeseen, niin yhteystiedot löytyvät täältä:
https://goo.gl/Fkbjt9

4 V-SA pelaa Turussa Alfa-hallissa, Raunistulantie 15, 25.-26.11.2017
Yhteyshenkilö Juha Kangas, juha.k.kangas@kolumbus.fi

Joukkueet
HIK 4
KoKa 4
Pallas 2
PT 75 6
PT 75 7
Star 3
TuPy 4
TuPy 5

4 V-SB pelaa Paraisilla PIUG, Skolmästargatan 5, 11.-12.11.2017
Yhteyshenkilö Olof Eriksson, olof.eriksson@parnet.fi

Joukkueet
KoKa 5
KSF 2
ParPi 2
Por-83 1
Por-83 2
SS 2
TuTo 2
UU 2

5 V-S pelaa Turussa Alfa-hallissa, Raunistulantie 15, 9.-10.12.2017
Yhteyshenkilö Juha Kangas, juha.k.kangas@kolumbus.fi

Joukkueet
Gurut 1
HIK 5
HIK 6
HäKi 2
LeVi 2
TuPy 6
TuPy 7
UU 3

Keväällä kaikki lohkot voidaan pelata tapahtumakalenteriin merkattuna
nelosdivariviikonloppuna 7.-8.4.2017.
Viitonen pelaa Turussa ja Nelosen kumpikin jatkolohko Koskella.

Mahdolliset kyselyt ja virheilmoitukset jori.haataja@saunalahti.fi