Tapahtumakalenteri

Tapahtumat

Huom! Lisätiedot, arvonnat ja aikataulut löytyvät klikkaamalla tapahtuman otsikkoa.

Näytä aiemmat tapahtumat ajalta 01.07.2018 - 01.07.2019

Heinäkuu 2019
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
01.07. - 06.07.   Veteraanien EM Unkari Budapest
07.07. - 16.07.   Junioreiden EM ETTU Ostrava
Elokuu 2019
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
02.08. - 04.08.   Pohjois-Suomen alueleiri junioreille OPT-86 Korvensuoran koulu
24.08. - 25.08.   Varsinais-Suomen alueleiri junioreille KoKa Koski TL
31.08.   Pohjois-Pohjanmaan piirinmestaruus (B) OPT-86 Oulu
31.08.   Pohjanmaan piirinmestaruus (C) KurVi Kauhajoki
Syyskuu 2019
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
06.09. - 08.09.   Viru-cup Viro Tallinna
06.09.   Viro - Suomi veteraanimaaottelu Viro Tallinna
07.09.   Syksyn startti (B) Star Helsinki
07.09.   Seurapäivät SPTL Tallinna
07.09.   Luolakisat KuPTS Luola
08.09.   Para-SM (B) Paravaliokunta Ruskeasuo
08.09.   Lem-Kem Open SeSi / KoKu Seinäjoki
13.09. - 15.09.   VOK1-viikonloppu SPTL Kisakallion urheiluopisto
14.09.   1-divisioona 1/6 Kuopio KuPTS Kuopio
14.09.   2-divisioona 1/4 C-lohko, Karjaa BF-78 Karjaa
14.09.   1-divisioona 1/6 Helsinki TIP-70 / PT Espoo Ruskeauo
14.09.   2-divisioona C-lohko, Espoo PT Espoo Espoo
14.09.   2-divisioona 1/4 D-lohko, Tampere PT 75 Tampere
14.09.   2-divisioona 1/4 D-lohko, Ylivieska YPTS Ylivieska
15.09.   TOP-12 II-karsinta (B) SPTL Helsinki
16.09. - 21.09.   ITTF Para European Championships Ruotsi Helsingborg
21.09. - 22.09.   DE-SM (Valio) PT Espoo Ruskeasuo
28.09. - 29.09.   Stiga-malja GP (A) Wega Helsinki
28.09.   OPT-86:n juniori- ja ratingkilpailut (C) OPT-86 Oulu
Lokakuu 2019
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
05.10. - 06.10.   BC-SM (B) Wega Helsinki
11.10. - 13.10.   ITTF Para Finland Open, Lahti (FIN) SPTL Pajulahti
12.10. - 13.10.   3-divisioona 1/2 Järjestäjä Paikka
19.10.   SM-sarja 1/5 PT Espoo / PT Tapiola Helsinki
19.10.   1-divisioona 2/6 PT 75 Tampere
19.10.   LrTU 90-vuotiskilpailut (B) LrTU Lappeenranta
20.10.   PT 75:n kansalliset, (B) PT 75 Tampere
20.10.   TOP-12 I-karsinta (B) Järjestäjä Paikka
26.10. - 27.10.   PT Espoon syyskisat GP (Valio) PT Espoo Espoo
26.10.   OPT-86:n syyspoolikilpailut, Oulu (B) OPT-86 Oulu
Marraskuu 2019
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
02.11.   Turun poolikisat, TuPy (B) TuPy Turku
02.11.   Mikkelin syyskisat,(B) MPS Mikkeli
02.11.   Valmentajapäivä / juniorileiri SPTL Ruskeasuo
03.11.   Junioreiden TOP (B) SPTL Ruskeasuo
03.11.   TOP-12 lopputurnaus (Valio) SPTL Ruskeasuo
09.11.   Veteraanien Joukkue-SM (A) BK Helsinki
09.11.   Ylivieska kansalliset (B) YPTS Ylivieska
16.11.   SM-sarja 2/5 PT 75 Tampere
16.11.   1-divisioona 3/6 PT Espoo / Wega Helsinki
16.11.   2-divisioona 2/4 C-lohko KoKa Koski TL
16.11.   2-divisioona 2/4 D-lohko Halex Pietarsaari
17.11.   PTS-60:n kansalliset (C) PTS-60 Helsinki
23.11. - 24.11.   4-divisioona 1/2 (Pohjoinen, Itä, Pohjanmaa) Järjestäjä Paikka
23.11. - 24.11.   Joukkue- ja A-SM (Valio) KoKa Koski
28.11. - 01.12.   Tabletennis11 Estonian Open Viro Tallinna
30.11. - 01.12.   Tikakoski-GP (A) OPT-86 Oulu
30.11. - 01.12.   4-divisioona 1/2 (Varsinais-Suomi) Järjestäjä Paikka
Joulukuu 2019
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
05.12. - 08.12.   Finlandia Open SPTL Kisakallio
14.12. - 15.12.   STARXMAS (B) Star Helsinki
Tammikuu 2020
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
04.01. - 05.01.   Kosken Malja GP (Valio) KoKa Koski Tl
11.01.   Kemin Kansalliset (C) KePts Kemi
11.01. - 12.01.   ARF-cup (B) MBF Helsinki
18.01. - 19.01.   Turun Tähtikisat (B) TuPy Turku
18.01.   OPT-86:n talvipoolikilpailut (B) OPT-86 Oulu
19.01.   1-divisioona 4/6, Oulu OPT-86 Oulu
19.01.   SM-sarja 3/5 OPT-86 Oulu
19.01.   1-divisioona 4/6, Helsinki TIP-70 / Wega Ruskeasuo
25.01. - 26.01.   Veteraanien SM (B) PT 75 Tampere
Helmikuu 2020
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
01.02. - 02.02.   Wega-malja (A) Wega Helsinki
01.02.   Luolakisat 2020 KuPTS Luola
08.02.   2-divisioona 3/4 Järjestäjä Paikka
08.02.   1-divisioona 5/6 TIP-70 / PT Espoo Ruskeasuo
09.02.   SM-sarja 4/5 Koski TL KoKa
15.02. - 16.02.   Juniori-SM 13/15 (B) Järjestäjä Paikka
22.02. - 23.02.   STARPRING (B) Star Helsinki
29.02. - 01.03.   Henkilökohtainen SM (Valio) MBF Ruskeasuo
Maaliskuu 2020
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
07.03.   Toholampi Open (B) YPTS Ylivieska
07.03.   Nelurikisat (C) PTS-60 Helsinki
08.03.   TOP-12 III-karsinta (C) Järjestäjä Paikka
14.03.   1-divisioona 6/6 Wega Ruskeasuo
14.03.   2-divisioona 4/4 Järjestäjä Paikka
14.03. - 15.03.   3-divisioona 2/2 Järjestäjä Paikka
15.03.   SM-sarja 5/5 PT-Helsinki / TIP-70 Ruskeasuo
21.03.   Kevätturnaus, Por-83 (C) Por-83 Pori
21.03.   OPT-86:n juniori- ja ratingkilpailut (C) OPT-86 Oulu
21.03. - 22.03.   4-divisioona 2/2 Itä-Suomi Järjestäjä Paikka
22.03. - 29.03.   2020 World Table Tennis Team Championships ITTF Busan (Korea)
28.03. - 29.03.   4-divisioona 2/2 (V-S, Pohjoinen, Pohjanmaa) Järjestäjä Paikka
28.03.   Mikkelin kevätkisat (B) Järjestäjä Paikka
Huhtikuu 2020
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
04.04. - 05.04.   PT Espoon kevätkisat GP (Valio) PT Espoo Espoo
18.04.   SM-sarjan lopputurnaus, sarjakarsinnat Järjestäjä Ruskeasuo
18.04. - 19.04.   Jyväskylä Open (B) Riemu/HarSpo/JysRy Jyväskylä
25.04. - 26.04.   Terva-malja GP (A) OPT-86 Oulu
26.04.   TOP-12 II-karsinta (B) Järjestäjä Paikka
Toukokuu 2020
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
02.05. - 03.05.   Nappulaliiga ja 17-SM (A) MBF Ruskeasuo
09.05. - 10.05.   STARUMMER (B) Star Helsinki
09.05. - 10.05.   Koulu-SM Järjestäjä Paikka
10.05.   GP-finaalit Järjestäjä Paikka
10.05.   Opiskelijoiden SM Järjestäjä Paikka
16.05.   PT 75:n kansalliset (B) PT 75 Tampere
17.05.   Valtakunnallinen pöytätennisturnaus AY-väelle (B) PT 75 Paikka
23.05. - 24.05.   Finlandia Junior Open TIP-70 Helsinki
Kesäkuu 2020
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
08.06. - 14.06.   Veteraanien MM Ranska Bordeaux