Tapahtumakalenteri

Tapahtumat

Huom! Lisätiedot, arvonnat ja aikataulut löytyvät klikkaamalla tapahtuman otsikkoa.

Näytä aiemmat tapahtumat ajalta 24.02.2016 - 24.02.2017

Helmikuu 2017
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
24.02. - 26.02.   VOK-koulutus Mailapeliliitot Pajulahti
25.02. - 26.02.   STARPRING Star Helsinki
25.02.   IPT-94:n kansalliset IPT-94 Iisalmi
Maaliskuu 2017
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
04.03. - 05.03.   Henkilökohtainen SM KuPTS Kuopio
05.03.   Jussin Malja SeSi Seinäjoen Urheilutalo
07.03.   EM-karsinta, ITA-FIN (miehet), CRO-FIN (naiset) Italia ja Kroatia Terno (ITA), Zagreb (CRO)
09.03.   SPTL:n hallituksen kokous SPTL Ruskeasuo
10.03. - 12.03.   Leiri Järjestäjä Paikka
11.03.   PTS-60, nelurikisat PTS-60 Helsinki
11.03.   Liikuntavammaisten SM Atlas Vantaa
12.03.   TOP-12 3-karsinta SPTL Helsinki
18.03. - 19.03.   PT Espoon kevätkisat PT Espoo Espoo
18.03. - 19.03.   GP-finaalit (MK, M17 ja M14) PT Espoo Ruskeasuo
18.03.   SPTL:n kevätliittokokous SPTL Ruskeasuo
25.03.   MPS:n kansalliset MPS Mikkeli
25.03. - 26.03.   Juniori-SM (13 ja 15v) KoKa Koski TL
Huhtikuu 2017
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
01.04.   1-div 6/6 (Helsinki) PT Espoo Helsinki
01.04.   2-div C/D-lohkot 4/4 OPT-86 ja TuPy Ylikiiminki ja Turku
01.04. - 02.04.   4 div P/I-lohkot 2/2 JPT ja KePts Joensuu ja Kemi
02.04.   TOP 12 2-karsinta SPTL Helsinki
08.04. - 09.04.   3-div EF/GH-lohkot 2/2 TuPy, KoKa, JPT, OPT-86 Turku EFA, Koski EFY, Joensuu GHA, Oulu GHY
08.04. - 09.04.   4 div V-S ylempi ParPi Parainen
08.04. - 09.04.   5 div V-S alempi ParPi Parainen
14.04.   SM-sarjan lopputurnaus Wega ja PT Espoo Ruskeasuo
15.04.   Opiskelijoiden SM Riemu Jyväskylä
22.04. - 23.04.   Oulun Silmälaser Open OPT-86 Oulu
22.04.   4 Div V-S alempi TuPy Turku
22.04. - 23.04.   5 Div V-S ylempi KoKa Koski
28.04. - 30.04.   Leiri Järjestäjä Paikka
29.04.   SM-sarja ja 1-div karsinta Avoin Avoin
30.04.   Veteraanien TOP-8 Järjestäjä Paikka
Toukokuu 2017
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
06.05. - 07.05.   17-SM ja Nappulaliiga TIP-70 Ruskeasuo
13.05. - 14.05.   PT 75 kansalliset ja AY PT 75 Tampere
19.05. - 21.05.   Leiri Järjestäjä Paikka
20.05. - 21.05.   TSP Cup Spinni Helsinki
27.05. - 28.05.   Helsinki Junior Open Helsingin Piiri Helsinki
29.05. - 05.06.   World Championships, Dusseldorf (GER)   Järjestäjä Dusseldorf
Kesäkuu 2017
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
06.06. - 08.06.   Leiri SPTL Ruskeasuo
12.06. - 16.06.   Kosken kesäleiri SPTL Koski TL
19.06. - 21.06.   Leiri SPTL Ruskeasuo
26.06. - 01.07.   Veteraanien EM Helsingborg