Tapahtumakalenteri

Tapahtumat

Huom! Lisätiedot, arvonnat ja aikataulut löytyvät klikkaamalla tapahtuman otsikkoa.

Näytä aiemmat tapahtumat ajalta 23.03.2016 - 23.03.2017

Maaliskuu 2017
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
25.03.   MPS:n kansalliset MPS Mikkeli
25.03. - 26.03.   Juniori-SM (13 ja 15v) KoKa Koski TL
Huhtikuu 2017
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
01.04.   1-div 6/6 (Helsinki) PT Espoo Helsinki
01.04.   2-div C/D-lohkot 4/4 OPT-86 ja TuPy Ylikiiminki ja Turku
01.04. - 02.04.   4 div P/I-lohkot 2/2 JPT ja KePts Joensuu ja Kemi
02.04.   TOP 12 2-karsinta SPTL Helsinki
08.04. - 09.04.   3-div EF/GH-lohkot 2/2 TuPy, KoKa, JPT, OPT-86 Turku EFA, Koski EFY, Joensuu GHA, Oulu GHY
08.04. - 09.04.   4 div V-S ylempi ParPi Parainen
08.04. - 09.04.   5 div V-S alempi ParPi Parainen
14.04.   SM-sarjan lopputurnaus Wega ja PT Espoo Ruskeasuo
15.04.   Opiskelijoiden SM Riemu Jyväskylä
22.04. - 23.04.   Oulun Silmälaser Open OPT-86 Oulu
22.04.   4 Div V-S alempi TuPy Turku
22.04. - 23.04.   5 Div V-S ylempi KoKa Koski
28.04. - 30.04.   Leiri Järjestäjä Paikka
29.04.   SM-sarja ja 1-div karsinta Avoin Avoin
Toukokuu 2017
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
06.05. - 07.05.   17-SM ja Nappulaliiga TIP-70 Ruskeasuo
13.05.   Veteraanien TOP-8 Järjestäjä Paikka
13.05. - 14.05.   PT 75 kansalliset ja AY PT 75 Tampere
19.05. - 21.05.   Leiri Järjestäjä Paikka
20.05. - 21.05.   TSP Cup Spinni Helsinki
27.05. - 28.05.   Helsinki Junior Open Helsingin Piiri Helsinki
29.05. - 05.06.   World Championships, Dusseldorf (GER)   Järjestäjä Dusseldorf
Kesäkuu 2017
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
06.06. - 08.06.   Leiri SPTL Ruskeasuo
12.06. - 16.06.   Kosken kesäleiri SPTL Koski TL
19.06. - 21.06.   Leiri SPTL Ruskeasuo
26.06. - 01.07.   Veteraanien EM Helsingborg
Elokuu 2017
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
19.08. - 20.08.   Juniorileiri, Oulu OPT-86 Rajakylän yläasteen liikuntasali