Tapahtumakalenteri

Tapahtumat

Huom! Lisätiedot, arvonnat ja aikataulut löytyvät klikkaamalla tapahtuman otsikkoa.

Näytä aiemmat tapahtumat ajalta 01.07.2017 - 01.07.2018

Heinäkuu 2018
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
15.07. - 24.07.   JEM Romania Cluj-Napoca
Syyskuu 2018
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
01.09.   Piirinmestaruus, Pohjois-Pohjanmaa (B) OPT-86 Kastellin monitoimitalo
02.09.   Piirinmestaruus, Pohjanmaa (B) KurVi Kauhajoki
02.09.   Päijät-Hämeen piirinmestaruuskilpailu (C) LPTS Lahti
07.09. - 09.09.   Veteraanien NETU Ruotsi Uppsala
08.09.   Syksyn Startti (C) Star Helsinki
15.09. - 16.09.   DE-SM (M-1500 ja M-1300) (B) SeSi/KoKu/KurVi/PeTo Seinäjoki
15.09.   1.divisioona 1/6 MBF Ruskeasuo
15.09.   Fintrade Open (B) KuPTS Kuopio
15.09.   2.divisioona 1/4 C-lohko HIK ja TuPy Hanko ja Turku
16.09.   2.divisioona 1/4 D-lohko KuPTS Kuopio
18.09. - 23.09.   EM-kilpailut, kaksin- ja nelinpeli ETTU Alicante
22.09.   MPS kansalliset (C) MPS Mikkeli
22.09. - 23.09.   Leiri SPTL Espoo
23.09.   TOP-12 I-karsinta SPTL Helsinki
29.09. - 30.09.   Stiga Malja GP (B) Wega Helsinki
Lokakuu 2018
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
02.10.   EM-vaihe 1, Skotlanti - Suomi (miehet) Skotlanti Paikka
02.10.   EM-vaihe 1, Suomi - Liettua (naiset) SPTL Ruskeasuo
06.10.   SM-sarja 1/5 PT 75 Tampere
06.10.   1-divisioona 2/6 PT 75 Tampere
06.10. - 18.10.   3rd Youth Olympic Games ITTF Buenos Aires (ARG)
07.10.   PT 75 kansalliset (B) PT 75 Tampere
13.10. - 14.10.   PT Espoon syyskisat GP (Valio) PT Espoo Ruskeasuo, Helsinki
13.10.   OPT-86:n syyspoolikilpailut (B) OPT-86 Kastellin monitoimitalo
15.10. - 21.10.   Parapöytätenniksen MM ITTF Lasko
19.10. - 21.10.   Viru Cup ja maaottelu Viro Tallinna
20.10.   IPT-94, kansalliset (B) IPT-94 Iisalmi
20.10.   Yleisleiripäivä SPTL Helsinki
21.10.   Junioreiden TOP (B) SPTL Helsinki
27.10.   SPTL 80-vuotta gaala SPTL Helsinki
27.10.   Suomi-Viro 100 vs 100 SPTL Helsinki
28.10.   TUL Joy Games (C) TuPy Turku
Marraskuu 2018
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
03.11. - 04.11.   BC-SM (M-1900 ja M-1700) (Valio) KoKa Koski
10.11.   Veteraanien joukkue SM (B) BK Helsinki
10.11.   YPTS kansalliset, Kaarron rakennus Open (B) YPTS Ylivieska
10.11.   5-divisioona 1/2 Pohjanmaa PT 75 Tampere
17.11. - 18.11.   Tikakoski GP, Oulu (A) OPT-86 Kastellin monitoimitalo
17.11. - 18.11.   4-divisioona 1/2 V-S ja Itä-Suomi, 5-div V-S Useita Paikka
17.11.   PTS-60 kansalliset PTS-60 Helsinki
17.11.   Aloittelijakilpailu SPTL Espoo?
20.11.   EM-vaihe 1, Suomi - Sveitsi (miehet) SPTL Ruskeasuo
24.11. - 25.11.   Joukkue- ja A-SM (M2200) (Valio) MBF Helsinki
24.11. - 25.11.   4-divisioona 1/2 Pohjanmaa YPTS Toholampi
24.11.   Syysliittokokous klo 16:00 SPTL Ruskeasuo
Joulukuu 2018
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
01.12.   SM-sarja 2/5 TuKa Turku
01.12.   1-divisioona 3/6 PT 75 Vuoreksen Koulu, Tampere
01.12.   2-divisioona 2/4 KoKa ja PT 75 Koski TL ja Tampere
01.12. - 02.12.   Starxmas (C) Star Helsinki
04.12.   EM-vaihe 1, Israel - Suomi (naiset) Israel Avoin
06.12. - 09.12.   Finlandia Open SPTL Kisakallio
08.12.   4-divisioona 1/2, Pohjoinen KePts Tervahalli
08.12. - 09.12.   3-divisioona 1/2, E-lohko ParPi Parainen
08.12. - 09.12.   3-divisioona 1/2, F-lohko Star Ruskeasuo
08.12. - 09.12.   3-divisioona 1/2, G-lohko LrTU Lappeenranta
08.12. - 09.12.   3-divisioona 1/2, H-lohko IPT-94 Iisalmi
14.12.   TOP-12 lopputurnaus TuKa Kisakallio
14.12. - 15.12.   Silja Malja (B) TuKa Kisakallio
29.12. - 30.12.   OPT-86:n pöytätennisleiri OPT-86 Kastellin monitoimitalo
Tammikuu 2019
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
02.01. - 04.01.   Uudenvuodenleiri SPTL Kisakallio
05.01. - 06.01.   Kosken Malja GP KoKa Koski TL
12.01. - 13.01.   ARF-cup MBF Ruskeasuo
19.01.   Digisense Open (A) OPT-86 Kastellin monitoimitalo
20.01.   SM-sarja 3/5 OPT-86 Kastellin monitoimitalo
20.01.   1-divisioona 4/6 OPT-86 Kastellin monitoimitalo
26.01. - 27.01.   Veteraanien SM Wega Ruskeasuo
Helmikuu 2019
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
02.02. - 03.02.   Wega Malja GP Wega Ruskeasuo
02.02.   Kemi 150v juhlakilpailu KePTS Kemi
09.02. - 10.02.   Tähtikisat TuPy Alfa
09.02.   IPT-94:n kansalliset IPT-94 Iisalmi
09.02. - 10.02.   Lasten ja nuorten hyvä harjoittelu mailapeleissä Mailapeliliitot ja Suomen Valm Helsinki/Tali
16.02.   1-divisioona 5/6 PT-Helsinki ja Wega Ruskeasuo
16.02.   2-divisioona 3/4 Avoin Avoin
17.02.   SM-sarja 4/5 PT Espoo ja TIP-70 Ruskeasuo
17.02.   KuPTS kansalliset KuPTS Kuopio
23.02. - 24.02.   Starpring Star Ruskeasuo
Maaliskuu 2019
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
02.03. - 03.03.   Henkilökohtainen SM PT 75 Tampere
09.03. - 10.03.   Junioreiden SM (15 ja 13) MBF Ruskeasuo
16.03.   YPTS kansalliset YPTS Toholampi
16.03. - 17.03.   GP-kilpailu (VAHVISTAMATTA) PT-Helsinki? Ruskeasuo
23.03.   PTS-60 nelurikisa PTS-60 Ruskeasuo
23.03. - 24.03.   4-divisioona 2/2 (V-S, Pohjanmaa, I-S) Avoin Avoin
30.03.   SM-sarja 5/5 KoKa Koski TL
30.03.   1-divisioona 6/6 PT Espoo Ruskeasuo
30.03.   2-divisioona 4/4 Avoin Avoin
31.03.   TOP-12 III-karsinta Wega Ruskeasuo
Huhtikuu 2019
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
06.04. - 07.04.   PT Espoon kevätkisat GP PT Espoo Leppävaara
06.04.   4-divisioona 2/2 Pohjois-Suomi OPT-86 Oulu
13.04.   SM-sarja lopputurnaus Avoin Ruskeasuo
13.04.   Sarjakarsinnat (SM ja 1-div) Avoin Ruskeasuo
13.04. - 14.04.   3-divisioona 2/2 Avoin Avoin
20.04.   MPS kansalliset MPS Mikkeli
21.04. - 28.04.   MM-kilpailut Budapest Unkari
27.04. - 28.04.   17-SM ja Nappulaliiga Avoin Avoin
Toukokuu 2019
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
04.05. - 05.05.   Terva-malja GP OPT-86 Kastellin monitoimitalo, A-sali
04.05. - 05.05.   Koululaisten SM Spinni Ruskeasuo
04.05. - 05.05.   TSP-cup Spinni Ruskeasuo
11.05.   TOP-12 II-karsinta Wega Ruskeasuo
11.05.   Veteraanien TOP-8 Veteraanivaliokunta Avoin
12.05.   Starummer Star Ruskeasuo
18.05.   GP-finaalit SPTL Ruskeasuo
18.05. - 19.05.   PT 75 kansalliset ja AY-kisat PT 75 Tampere
19.05.   Parapöytätenniksen SM Avoin Avoin
19.05.   Opiskelijoiden SM Avoin Avoin
25.05. - 26.05.   Finlandia Junior Open TIP-70 Ruskeasuo
Kesäkuu 2019
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
15.06.   TUL-100 juhlaturnaus ja AY-pöytätennisturnaus Avoin Avoin
Heinäkuu 2019
Päivämäärä   Tapahtuma Järjestäjä Paikka Kutsu Tulokset
01.07. - 06.07.   Veteraanien EM Unkari Budapest