Etusivu

Pöytätenniksen SM-sarjan avaus Helsingissä 19.10.2019 – raportti

(, Teemu Oinas)

1-divisioona 3/6 – Tiedosto

(, Kimmo Arenius)

TOP-12 lopputurnaus (Valio) – Kilpailukutsut

(, Kimmo Arenius)

OPT-86:n syyspoolikilpailut, Oulu (B) – Aikataulut

(, Seppo Hiltunen)

Ranska Pro A 2019/2020 – Benedek Olah / Jura Morez

(, Teemu Oinas)

Ranska Pro A 2019/2020 – Benedek Olah / Jura Morez

Benedek Olah ja Jura Morez puolustavat kauden 2018/2019 Ranskan mestaruutta muuttumattomalla joukkueella.

Jura Morez kärsi yllättävän 3-1 tappio Rouen SPO:lle. Benedek Olah vastasi Jura Morezin ainoasta voitosta. Seuraava ottelu 4.11. JURA MOREZ TT – LA ROMAGNE SS.

22.10.2019 ROUEN SPO – JURA MOREZ TT 3-1
Robert Gardos – Benedek Olah 2-3 (10-12, 11-3, 11-8, 7-11, 9-11)


27.9.2019 JURA MOREZ TT – VILLENEUVE PPC 3-0
Benedek Olah voitti omassa ottelussaan Nima Alamianin.


22.9.2019 ST-DENIS US 93 TT – JURA MOREZ 1-3
Joe Seyfried – Benedek Olah 1-3 (11-6, 5-11, 7-11, 10-12)


17.9.2019 JURA MOREZ TT – CAEN TTC 3-1
Benedek Olah – Stephane Ouaiche 0-3 (8-11, 9-11, 9-11)

Sarjan yleistiedot: http://www.fftt.com/pro/


Pingisligan 2019/2020 – Alex Naumi / Eslövs AI BTK

(, Teemu Oinas)

Pingisligan 2019/2020 – Alex Naumi / Eslövs AI BTK

Alex Naumi pelaa kaudella 2019/2020 Ruotsin pääsarjaa Pingisligania Eslövs AI BTK:n riveissä. Naumin joukkuekavereina pelaavat Satoshi Aida, Truls Möregårdh, Nandor Ecseki, Daniel Kosiba ja Robert Svensson.

Seuraava ottelu 5.11. Eslövs AI BTK – Halmstad BTK

22.10. Söderhamns IF – Eslövs AI BTK 1-4
Alex Naumille 2-3 tappio Anton Hjortia vastaan.
Jälkilähetys: https://solidsport.com/pingiskanalen/g/ckvsx4hl

14.10.2019 Eslövs AI BTK – BTK Rekord 4-1
Alex Naumille 2-3 tappio Michal Obelslota vastaan.
Jälkilähetys: https://solidsport.com/pingiskanalen/g/g42uus6l

24.9.2019 BTK Kävlinge – Eslövs AI BTK 1-4
Jälkilähetys: https://solidsport.com/pingiskanalen/g/j7m2udyx

11.9.2019 Eslövs AI BTK – Spårvägens BTK 4-0
Alex Naumille 3-2 voitto Daniel Schafferista debyyttiottelussa.

Sarjan tulokset: https://www.profixio.com/fx/serieoppsett.php?t=SBTF_SERIE_AVD11287&k=LS11287&p=1

Sarjan yleissivu: http://www.pingisligan.se/seriesida-herr-undersida1/

Eslövs AI BTK kotisivu: https://bordtennis.eai.se/

 

Finlandia Open tuomareita kaivataan-perjantai ja lauantai
, Taneli Keinonen
Turun poolikisat, TuPy (B) – Kilpailukutsut
, Juha Kangas
Lars Långstedt on poissa
, Esko Heikkinen
12.-13.10.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Junioreiden TOP (B) – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
SM-Sarjaa suorana PingisTV:llä tänään!
, Kimmo Pihkala
TOP-12-turnauksen osallistujat
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
ITTF Challenge, Polish Open 16.-20.10.2019 – Benedek Olah ja Alex Naumi
, Teemu Oinas
3.Bundesliga Nord – Miikka O’Connor / TTC Ruhrstadt Herne
, Teemu Oinas
Syysliittokokous 26.10.2019, kokousmateriaalit
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Ranska Nationale 1 Dames – Anna Kirichenko / Nimes ASPC 2
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
PT 75:n kansalliset, (B) – Ilmoittautuneet
, Jyrki Nummenmaa
4-divisioona 1/2 (Itä-Suomi ja Pohjanmaa) – Tiedosto
, Pekka Korva
Raportti ja jotain muutakin: 3. divisioonan D-lohkon turnaus 12-13.10.2019
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
OPT-86:n syyspoolikilpailut, Oulu (B) – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
TOP-12 I-karsinta 20.10.2019: osallistujat ja alustavat lohkojaot
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
PT Espoon syyskisat GP – Osallistujalista
, Toni Soine
SUEK tiedote: Kielletyt aineet ja menetelmät urheilussa 2020
, Mika Räsänen
Varsinais-Suomen 4.- ja 5.- divisioonan lohkojako ja turnauspaikat
, Jori Haataja
PT Espoon syyskisat GP (Valio) – Kilpailukutsu
, Toni Soine
TOP-12 1-karsinnan raportti
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Ruskeasuolle kaksi uutta parapöytää
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
TOP-12 I-karsinta (B) – Kilpailutulokset
, Kimmo Arenius
Pingisligan damer 2019/2020 – Kirichenko & Burkova / IK Juno – Eriksson / Team Mälarenergi
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä

Näytä kaikki artikkelit