Kaikki artikkelit aikajärjestyksessä

OPT-86 lokakilpailu (B) – Kilpailutulokset
, Teemu Oinas
Säästöpankki Cup, Pori – Kilpailukutsut
, Konsta Ojanen , Lataa tiedosto tästä
OPT-86 marraskilpailu (B) – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
Otsikko: 17-18.10.2020 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Paranna peliäsi! OPT-86:n aikuisleiripäivä 25.10.2020 – peruttu
, Teemu Oinas
Benedek Oláh – Jura Morez TT – PRO A 2020/2021
, Heikki Kiiskinen
TOP-16 karsinta (B) – Kilpailukutsut
, Kimmo Arenius
PT Espoo syyskilpailut GP – Lauantain arvonnat ja infoa
, Toni Soine
Ylivieskan juniorikilpailu – Kilpailukutsut
, Pekka Korva
KIHU:n kysely koronaviruksen leviämisestä urheilutoiminnassa
, Mika Räsänen
4-divisioona 1/2 Pohjanmaa – Tiedosto
, Pekka Korva
Alex Naumi – Eslövs AI BTK – Pingisligan 2020/2021
, Teemu Oinas
Syysliittokokous 14.11, paikka ja kellonaika muuttunut!
, Mika Räsänen
PT Espoo syyskilpailut GP – Ilmoittautuneet
, Toni Soine
SPTL:n säännöt päivitetty ylimääräisen liittokokouksen päätöksien mukaiseksi
, Mika Räsänen
Joukkue- ja A-SM (Valio) – Kilpailukutsut
, Peter Eriksson
4-divisioona 1/2 Varsinais-Suomi, Lohko B – Tiedosto
, Juha Kangas
4-divisioona 1/2 Varsinais-Suomi, Lohko A – Tiedosto
, Juha Kangas
Turun poolikilpailut (B) – Kilpailutulokset
, Juha Kangas
Benedek Oláhin kausi käyntiin Ranskassa – Alex Naumin ura jatkuu Ruotsissa
, Heikki Kiiskinen , Lataa tiedosto tästä
OPT-86:n lokakilpailut 24.10.2020 – info
, Teemu Oinas
”Tehdään yhdessä pingiksestä vielä kovempi juttu!”
, Heikki Kiiskinen , Lataa tiedosto tästä
Kenttäpäälliköllä korona
, Mika Räsänen
4-divisioona Pohjoinen 31.10.-1.11.2020
, Teemu Oinas
10-11.10.2020 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Division 5, Varsinais-Suomi, Grupp B
, Olof Eriksson
PT Espoon syyskilpailut 24.-25.10. Ruskeasuolla – Kilpailukutsu
, Toni Soine
5-divisioona 1/2 Varsinais-Suomi, Lohko A – Tiedosto
, Tero Naumi
Joukkue- ja A-SM (Valio) – Kilpailukutsut
, Måns Holmberg
Finlandia Open 2020 peruttu
, Mika Räsänen
Veteraanien joukkue-SM (A) – Kilpailukutsut
, Hannu Uusikivi
TOP-16-karsinta: huomioi uusi ajankohta 8.11.2020!
, Kimmo Arenius
Turun poolikilpailut (B) – Aikataulu ja osallistujat
, Juha Kangas
PT 75 kansalliset (B) – Ilmoittautuneet
, Jyrki Nummenmaa
17-SM ja Nappulaliiga – palkittujen kuvat
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Starttileiri 31.10-1.11 Espoossa
, Taneli Keinonen
4-divisioona 1/2 Itä-Suomi – Tiedosto
, Janne Kimanen
SM-sarjan 1. ja 2. kierros, 3.10. Helsinki – tulokset ja raportti
, Heikki Kiiskinen , Lataa tiedosto tästä
Rating Laskuri toimimaan
, Teemu Oinas
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
12- ja 17- SM (A) – Kilpailutulokset
, Måns Holmberg
12- ja 17- SM (A) – Jatkoarvonnat
, Måns Holmberg
Pingis TV: 17-SM ja Nappulaliiga, sunnuntai 11.10.2020
, Teemu Oinas
3-4.10.2020 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
17-SM ja Nappulaliiga, lauantai 10.10.2020
, Teemu Oinas
Sarjapelien pelaaminen korona-aikana
, Mika Räsänen
12- ja 17-vuotiaiden SM kisat – Ohjeet osallistujille ja katsojille
, Måns Holmberg
Kuukauden pingisteko, syyskuu 2020 – Aaro Mäkelän suoritukset Para-SM:ssä
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Leiri Ruskeasuolla 17.-18.10 muistutus
, Taneli Keinonen
Tupin harrastekilpailu 3-miehisjoukkueelle Turussa 26.9.2020 (tulokset päivitetty)
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
12- ja 17- SM (siirto viime kaudelta) (A) – Aikataulut
, Måns Holmberg
Kisäjärjestäjien dokumentit
, Mika Räsänen
Valmentajailta 16.10-muista ilmoittautua
, Taneli Keinonen
BC-SM:n sunnuntai – David Ahonen C-luokkien jyrä
, Esko Heikkinen
Ratingin ulkopuoliset ulkomaalaiset
, Jori Haataja
Live TV: C-luokan SM kisat 4.10.2020
, Tero Naumi
SM-sarjaa suorana PingisTV:llä
, Kimmo Pihkala
Asko Rasinen ETTU:n sääntö- ja tuomarikomiteaan
, Esko Heikkinen
BC-SM:n lauantain tulokset: Luka Penttinen ja Manni & Serlo valokeilassa
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
B-luokan jatkopelit
, Tero Naumi
B-luokan SM kisan livelähetys
, Tero Naumi
26-27.9.2020 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
1-divisioonaa Oulussa 3.10.2020 – Livelähetys
, Teemu Oinas
PT 75 kansalliset (B) – Kilpailukutsut
, Jyrki Nummenmaa
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
BC-SM:n arvonnat ja aikataulut – muistakaa myös uudet lisenssit
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
12- ja 17- SM (A) – Ilmoittautuneet – v2
, Måns Holmberg
Seuratuki infot
, Taneli Keinonen
Tiedotusterveisiä – ITTF:n yleiskokous
, Esko Heikkinen
Nappulaleiri Oulussa
, Taneli Keinonen , Lataa tiedosto tästä
3-div: G-lohko siirtyy Kuopioon pelattavaksi
, Veikko Lamminsalo
Stiga Malja GP (A) – Kilpailutulokset la ja su
, Aarne Kyläkallio
Stiga Malja GP (A) – Kilpailutulokset sunnuntai
, Aarne Kyläkallio
4-divisioonat 2020/2021 Pohjois-Suomi ja Itä-Suomi
, Teemu Oinas
Syyslomaleiri junioreille Oulussa 19.-23.10.2020
, Teemu Oinas
4-ja 5-divisioonat 2020-2021 Varsinais-Suomi
, Jori Haataja
PingisTV:Stiga Malja Ruskeasuon palloiluhallissa
, Hannu Sihvo
Stiga Malja GP (A) – Kilpailutulokset launtai
, Aarne Kyläkallio
BC-SM (Valio) – Kilpailukutsut
, Tero Naumi
19-20.9.2020 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
PingisTV:Stiga Malja päivä 1.
, Hannu Sihvo
Stiga Malja GP (A) – Päivitetty arvonta
, Aarne Kyläkallio
SM-sarjan avaus Ruskeasuolla 3.10.2020
, Toni Soine
Avoimet ovet-seurakysely
, Mika Räsänen
BC-SM:n tilannekatsaus – tarkista omat tietosi nopeasti!
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
Para SM (B) – Kilpailutulokset
, Aino Tapola
Uudenmaan 4- ja 5-divisioonat
, Juha Julmala
1-divisioonan turnaus 2/6 3.10.2020 Oulu
, Teemu Oinas
Leiri 17.-18.10 Ruskeasuolla
, Taneli Keinonen
OPT-86 syyskilpailu (B) – Kilpailutulokset
, Teemu Oinas
Para SM (B) – Kilpailutulokset
, Ismo Lallo
12-13.9.2020 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
OPT-86 lokakilpailu (B) – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
PingisTV:Pöytätenniksen Para-SM kilpailut 19.9.2020
, Hannu Sihvo
Seurapäivä (etäkokous) – Tiedosto
, Henri Pelkonen
OPT-86:n syyskilpailut 19.9.2020 – tietoa
, Teemu Oinas
B- ja C-luokkien SM -korona ohjeet
, Tero Naumi
Para SM (B) – Kilpailukutsut
, Aino Tapola
Turun poolikilpailut (B) – Kilpailukutsut
, Juha Kangas
LISENSSI JÄRJESTELMÄ ON MUUTETTAVA
, Peter Eriksson
Tiedotusterveisiä: Sonjalle kansainväliset jatkopestit
, Esko Heikkinen
Valmentajailta 16.10.2020 etäkoulutus-muista ilmoittautua
, Taneli Keinonen , Lataa tiedosto tästä
DE-SM (B) – Kilpailutulokset
, Juha Julmala
Starin syksyn startti 5-6.9.2020 – raportti
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
DE-SM (B) – Kilpailutulokset
, Juha Julmala
Sarjatulosjärjestelmässä ongelmia
, Teemu Oinas
1-divisioona 1/6 12.9.2020 tulokset
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
5-6.9.2020 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Tervetuloa DE-SM:eihin!
, Juha Julmala , Lataa tiedosto tästä
Kutsu: Ylimääräinen liittokokous 11.10.2020
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
EM- karsinnat peruttu/siirretty
, Mika Räsänen
1-divisioonan osaturnaus 1/6 12.9.2020 klo 11 alkaen Rusalla: otteluohjelma ja ohjeita
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
DE-SM (B) – Aikataulut
, Juha Julmala
3-div: syksyn 2020 turnauspaikat
, Veikko Lamminsalo
DE-SM (B) – Arvonnat
, Juha Julmala
Loppuvihellys häirinnälle – urheiluyhteisö yhdessä häirintää vastaan
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Juniorileiri 19.-20.9.2020-Tuulimäki/Ruskeasuo
, Taneli Keinonen
Starin syksyn startti – tulokset
, Arto Luukkainen
29-30.8.2020 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Stiga Malja GP (A) – Kilpailukutsut
, Aarne Kyläkallio
Kaudelle 2020/2021 voimaantulleiden sääntömuutosten vaikutukset sarjaturnausten ja -otteluiden käytäntöihin
, Teemu Oinas
Korona-ohjeita Syksyn starttiin
, Arto Luukkainen
Lisenssikilpailu kaudelle 2020-2021
, Taneli Keinonen
SM-sarja, 1-divisioona ja 2-divisioona 2020/2021
, Teemu Oinas
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
2-divisioona 1/4 D-lohko, Tampere – Tiedosto
, Antti Marjamäki
Syksyn Startti – Ilmoittautuneet pelaajat
, Arto Luukkainen
12- ja 17- SM (siirto viime kaudelta) – Kilpailukutsut
, Måns Holmberg
Sarjat alkavat, vastaa kyselyyn pe 11.9.2020 mennessä
, Teemu Oinas
1-divisioona 1/6, Helsinki – Tiedosto
, Kimmo Arenius
BC-SM – Kilpailukutsut
, Tero Naumi
Sarjailmoittautuminen 2020/2021 Uudenmaan ja Pohjanmaan sarjojen ilmoittautuminen jatkuu 10.9 asti
, Teemu Oinas
2-divisioona 1/4 C-lohko, Turku – Tiedosto
, Juha Kangas
Peliä parantamassa Oulussa – aikuisleirillä reipas kehittymisen meininki
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
2-divisioona 1/4 C-lohko, Karjaa – Tiedosto
, Patrik Palmgren
Veteraanien TOP-8 / sijoitukset
, Jyrki Nummenmaa
22-23.8.2020 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Syksyn Startti – Kilpailukutsut
, Arto Luukkainen
DE-SM – Kilpailukutsut
, Juha Julmala
Kenttäpäällikkö vierailulla Oulussa
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Seurapäivä etänä pe 25.9.
, Henri Pelkonen , Lataa tiedosto tästä
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
2-divisioona 1/4 D-lohko, Ylivieska – Tiedosto
, Pekka Korva
Piirinmestaruuskilpailut, Pohjanmaa – Kilpailutulokset
, Juha Julmala
Aikataulumuutos veteraanien TOP8:aan
, Jarmo Siekkinen
Piirinmestaruuskilpailut, Pohjois-Pohjanmaa – Kilpailutulokset
, Teemu Oinas
Elimäki-sanasto: uusi normaali
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
OPT-86 syyskilpailu – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
Piirinmestaruuskilpailut, Pohjois-Pohjanmaa – Aikataulut
, Seppo Hiltunen
Nappulaprojekti käyntiin
, Taneli Keinonen
Veteraanien TOP8
, Jarmo Siekkinen
Paranna peliäsi! OPT-86:n ja SPTL:n aikuisleiri 29.-30.8.2020
, Teemu Oinas
Pohjois-Pohjanmaan piirinmestaruuskilpailut 22.8.2020
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Alex Naumilla hieno viikonloppu Sweden Tourin avauskilpailuissa
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
3-div: Lohkojaot
, Veikko Lamminsalo
DE-SM – tietoa
, Juha Julmala
Kilpailukalenteri 2020-2021 on nyt valmis
, Teemu Oinas
Juniorileiri Ruskeasuolla 22.-23.8.2020
, Taneli Keinonen
Aikuisten EM-kilpailut siirretty
, Mika Räsänen
Para SM – Kilpailukutsut
, Aino Tapola
Valmennuspalveluita seuroille tulevana syksynä
, Mika Räsänen
Piirinmestaruuskilpailut, Pohjanmaa – Kilpailukutsut
, Juha Julmala
Pöytätennis Porilaiset starttaa kauteen kahdella joukkueella
, Konsta Ojanen , Lataa tiedosto tästä
Aloita pöytätennis – pingiskoulut syksyllä seuroissa ympäri maan
, Teemu Oinas
Piirinmestaruuskilpailut, Pohjois-Pohjanmaa – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
3-div: 2020-21 lohkojakoehdotus
, Veikko Lamminsalo
OPT-86:n kesäkilpailut 1.8.2020 – tulokset
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Kesäkilpailut 1.8. Oulussa – infoa
, Teemu Oinas
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
Kilpailukutsu – OPT-86:n kesäkilpailut Ratamotien pöytätennishallissa 1.8.2020
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Kevyt Olo Kesäkisat 4.7.2020 ja Bayerncar Summer Open 25.7
, Juha Julmala , Lataa tiedosto tästä
JEM 2020 peruttu
, Mika Räsänen
Pingisgolf 28.7 2020
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
OPT-86:n ja SPTL:n pöytätennisleiri Oulussa 27.-31.7.2020
, Teemu Oinas
Maajoukkueet Pajulahdessa
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
MM-kisoja siiirrettiin taas
, Esko Heikkinen
Marina Donner etsii ykkösdivariseuraa!
, Esko Heikkinen
Koronapäivitys ja syksyn tapahtumien suunnittelu
, Mika Räsänen
Kari Kuusiniemi 60 vuotta
, Esko Heikkinen
TIP-70 50 vuotta
, Jarmo Siekkinen
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
Kilpailun järjestäjien ohjeet 2020-2021, versio 4.0 julkaistu
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Kesäleiri Kisakalliossa 20.-23.7.2020
, Taneli Keinonen
Erik Bifeldt 90 vuotta
, Esko Heikkinen
OPT-86 vuokraa 1000m2 hallin pöytätenniskäyttöön Oulussa
, Teemu Oinas
Veteraanien Viro-ottelu ja ViruCup peruttu
, Jarmo Siekkinen
Päivitys 4.6: Sisäliikuntahalleja avataan 1.6
, Mika Räsänen
Päivitys 19.5: Korona-ajan infoa ja ohjeistuksia
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Olli Virtanen on poissa
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Lajimateriaalia ja oppaita
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Kaikki mukaan ”Löydä oma seura” -palveluun!
, Juha Julmala
Koronapäivitys ja onnittelut Mikalle
, Esko Heikkinen
Lisenssikilpailu ratkennut
, Taneli Keinonen , Lataa tiedosto tästä
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
Sääntömuutokset kaudelle 2020-21 (päivitetty 7.5.)
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Kysely koronapandemian akuuteista vaikutuksista urheiluseurojen talouteen ja toimintaan – vastauspyyntö
, Mika Räsänen
ITTF:n pelipanna pitenee
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
Pöytätennis mukana monilajien EM-kisoissa jo 2022?
, Esko Heikkinen
OKM: Tukea liikunta- ja urheiluseuroille koronapandemian haittojen lieventämiseksi
, Mika Räsänen
Alan Cooken jumppaohjelma
, Mika Räsänen
Veteraanien EM 2021 siirretty, MM-kisoihin voi vielä ilmoittautua 1.9 alkaen
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
Ei juurikaan uutta koronatilanteesta
, Esko Heikkinen
Opetus- ja kulttuuriministeriön seuratukea Por-83:lle
, Taneli Keinonen
Liittokokous ja ennakkomateriaali
, Juki
Liiton palkatun henkilöstön työtilanteesta
, Esko Heikkinen
Pöytätennisseurojen somekanavat
, Teemu Oinas
Muutoksia kansainvälisillä pöytätenniskentillä?
, Esko Heikkinen
MM-kisoille taas uusi pelipäivä
, Esko Heikkinen
Veteraanien MM-kilpailut, Bordeaux, uudet kisapäivät päätetty
, Mika Räsänen
Pöytätennisliitto tukee seurojen toimintaa-suunnitelmat käyntiin jo keväällä
, Taneli Keinonen
Kevätliittokokous 27.4, kokouskutsu ja kokousmateriaalit
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Kosken kesäleiri peruttu/siirretty
, Mika Räsänen
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
Kilpailu- ja sarjakausi 2019/2020 päätökseen
, Teemu Oinas
Seuraa voi kehittää karanteenissakin
, Henri Pelkonen
Benedek Oláh ei tingi olympiatavoitteestaan
, Heikki Kiiskinen , Lataa tiedosto tästä
Pöytätenniksen elimäkisanasto 3/2020
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
GP-pisteet 2019-2020
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Starin Tukholman matka Solna BTK:n kilpailuihin 23-27.9.1976
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
Finlandia Junior Open peruttu / cancelled
, Marko Koskinen
Veteraanien NETU siirretty
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
14.-15.3.2020 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Suomen Olympiakomitean mediatiedote koskien koronavirusepidemian vaikutuksista urheiluyhteisöissä
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Case koronapandemia: kansainvälinen panna pitenee
, Esko Heikkinen
TIP-70 on pöytätenniksen ensimmäinen Tähtiseura
, Henri Pelkonen , Lataa tiedosto tästä
ESLU:n tekemä ”korona ohjeistus” seuroille maksuihin ja palkkoihin liittyen
, Mika Räsänen
Kosken kesäleirin tilanteen info
, Taneli Keinonen
STARPRING 22-23.2.2020 – raportti
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
Oláh kukisti EM-ykkösen – pelit Omanissa päättyivät puolivälieriin
, Heikki Kiiskinen , Lataa tiedosto tästä
7.-8.3.2020 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
2020 ITTF Challenge Plus, Oman Open
, Heikki Kiiskinen , Lataa tiedosto tästä
ITTF keskeyttää kaiken toimintansa huhtikuun loppuun saakka
, Mika Räsänen
2020 ITTF Challenge, Gliwice Polish Open & Challenge Plus, Oman Open
, Heikki Kiiskinen , Lataa tiedosto tästä
PERUTTU: 1-div 6/6 Rusalla la 14.3.2020
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
3-divisioonan EF-lohkon ylemmän jatkosarjan Turun turnaus peruutettu
, Juha Suotmaa
Pöytätennisliitto keskeyttää sarjaottelut ja kilpailutoiminnan – päivitys 16.3.
, Mika Räsänen
Toholampi Open (B) – Kilpailutulokset
, Pekka Korva
Porissa seuratoiminta hyvällä uralla
, Konsta Ojanen
4-divisioona 2/2 (Pohjanmaa) – Tiedosto
, Juha Julmala
Pingisligan 2019/2020 – Alex Naumi / Eslövs AI BTK
, Teemu Oinas
Finlandia Junior Open – Kilpailukutsut
, Marko Koskinen
SPTL hallituksen sääntömuutosehdotukset liittokokoukseen 17.4.2020
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Finlandia Junior Open – Kilpailukutsut
, Marko Koskinen
Ranska Nationale 1 Dames – Anna Kirichenko / Nimes ASPC 2
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Liittokokous – Tiedosto
, Mika Räsänen
TUPI:n mestaruuskilpailut 7.3.2020 – Kilpailutulokset
, Juha Suotmaa , Lataa tiedosto tästä
2-divisioona CD-alempi 4/4 (Karjaa) – Tiedosto
, Elmo Räsänen
Toholampi Open (B) – Kilpailutulokset
, Pekka Korva
Kilpailuvaliokunnan suositukset kättelykäytäntöihin sarjaotteluissa ja kilpailuissa
, Teemu Oinas
Nelurikisat (C) – Kilpailutulokset
, Esko Lemettilä
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
29.2-1.3.2020 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Pingisligan damer 2019/2020 – Kirichenko & Burkova / IK Juno – Eriksson / Team Mälarenergi
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
3.Bundesliga Nord – Miikka O’Connor / TTC Ruhrstadt Herne
, Teemu Oinas
SM-sarja 5/5 – Tiedosto
, Marko Koskinen
Säästöpankki Cup, Por-83 (C) – Kilpailukutsut
, Konsta Ojanen
Toholampi Open (B) – Aikataulut
, Pekka Korva
3-divisioona 2/2, EF-lohko – ylempi – Kilpailukutsut
, Juha Kangas
Oláhin tie nousi pystyyn Qatarissa
, Heikki Kiiskinen
Toholampi Open (B) – Arvonnat
, Pekka Korva
2020 ITTF World Tour Platinum, Qatar Open
, Heikki Kiiskinen , Lataa tiedosto tästä
Pöytätenniksen SM 2020 – Pena otti omansa, Yumo Luo naisten yllätysmestari
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Henkilökohtainen SM (Valio) – Kilpailutulokset
, Måns Holmberg
Mikkelin kevätkisat (B) – Kilpailukutsut
, Sami Hattunen
Henkilökohtainen SM (Valio) – Kilpailutulokset
, Måns Holmberg , Lataa tiedosto tästä
Paytrail Open (B) – Kilpailukutsut
, Henri Pelkonen
Henkilökohtaisten SM-kisojen MK jatkoarvonta on julkaistu
, Måns Holmberg
22.2-23.2.2020 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
SM-kilpailut 2020 suorana PingisTV:llä
, Kimmo Pihkala
Pöytätenniksen henkilökohtainen SM 29.2.-1.3.2020 Helsingissä – Benedek Olah jahtaa yhdeksättä mestaruuttaan
, Teemu Oinas
XX North European Veteran Table Tennis Championships
, Mika Räsänen
2-divisioona CD-ylempi 4/4 (Ylikiiminki) – Tiedosto
, Seppo Hiltunen
1-divisioona 6/6 – Tiedosto
, Kimmo Arenius
3-Divisioona EF alempi jatkosarja (Pietarsaari)
, Christian Porthin
Kansainväliseen tuomarikokeeseen voi vielä ilmoittautua
, Taneli Keinonen
4-divisioona 2/2 (Itä-Suomi) – Tiedosto
, Miko Haarala
Veteraanien MM-kilpailuihin lisäpaikkoja
, Mika Räsänen
4-divisioona Pohjois-Suomi ja Itä-Suomi
, Teemu Oinas
MM-kisoja siirretään koronaviruksen vuoksi
, Esko Heikkinen
3-divisioona 2/2, GH-lohko – ylempi – Kilpailukutsut
, Miko Haarala
3-divisioona 2/2, GH-lohko – ylempi – Kilpailukutsut
, Miko Haarala
STARPRING (B) – Kilpailutulokset
, Arto Luukkainen
Henkilökohtainen SM (Valio) – Aikataulut
, Måns Holmberg
Henkilökohtainen SM (Valio) – Arvonnat & Aikataulu
, Måns Holmberg
Ruotsin junioriavoimet ja Safir international 2020
, Mika Räsänen
Turun Työpaikkaurheilu TUPI ry:n Pöytätennisjaoston 70-vuotisjuhlakisat 7.3.2020 – Kilpailukutsut
, Juha Suotmaa
Ruotsin junioriavoimet & Safir International Örebrossa 19.-23.2.2020
, Teemu Oinas
PeTo OPen (B) – Kilpailukutsut
, Juha Julmala
Tiedotusterveisiä – MM-kisat taitavat peruuntua
, Esko Heikkinen
Jura Morez TT:lle voitto Ranskassa – Oláh hoiteli oman osuutensa
, Heikki Kiiskinen
2-divisioona CD-alempi 4/4 (Karjaa).
, Elmo Räsänen
15.2-16.2.2020 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
STARPRING (B) – Arvonnat
, Arto Luukkainen
Seuravalmentajakoulutus Oulussa 26.-27.2.
, Taneli Keinonen , Lataa tiedosto tästä
Koulu-SM – Kilpailukutsut
, Henri Pelkonen
Suomalaisten pelit Unkarin avoimissa päätökseen
, Heikki Kiiskinen , Lataa tiedosto tästä
Koulu-SM – Kilpailukutsut
, Henri Pelkonen
Henkilökohtainen SM (Valio) – Ilmoittautuneet
, Måns Holmberg
STARPRING (B) – Ilmoittautuneet pelaajat
, Arto Luukkainen
PT Espoon kevätkisat GP (4.-5.4.) – Kilpailukutsu
, Toni Soine
13- ja 15-v SM
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
2020 ITTF World Tour, Hungarian Open
, Heikki Kiiskinen , Lataa tiedosto tästä
Juniori-SM 13/15 (B) – Kilpailutulokset – sunnuntai
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Pingis TV- 13-ja 15 SM, sunnuntai
, Mika Räsänen
Oláhin pelit Portugalissa päättyivät neljännesvälieriin – seuraavaksi ”kotikisat” Budapestissa
, Heikki Kiiskinen , Lataa tiedosto tästä
Juniori-SM 13/15 (B) – Kilpailutulokset – lauantai
, Mika Räsänen
8.2-9.2.2020 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Pingis TV – 13- ja 15 SM lauantai
, Mika Räsänen
Oláhilla kahden voiton ystävänpäivä Lissabonissa
, Heikki Kiiskinen , Lataa tiedosto tästä
Nelurikisat (C) – Kilpailukutsut
, Esko Lemettilä
Kansainväliseksi tuomariksi? Ilmoittautumista jatkettu
, Taneli Keinonen , Lataa tiedosto tästä
2020 ITTF Challenge Plus, Portugal Open
, Heikki Kiiskinen , Lataa tiedosto tästä
Pöytätennisliiton kesäleiri Koskella – Kutsu
, Taneli Keinonen
Jura Morez TT:lle tappio Ranskan liigassa
, Heikki Kiiskinen , Lataa tiedosto tästä
Ranska Pro A 2019/2020 – Benedek Olah / Jura Morez TT
, Heikki Kiiskinen , Lataa tiedosto tästä
Pöytätenniksen SM-sarjan 4/5 Koskella 09.02.2020 – raportti
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Tuomaritarve Juniori SM kilpailuihin-apua tarvitaan
, Taneli Keinonen
2-divisioona CD-alempi 4/4 (Ylivieska) – Tiedosto
, Pekka Korva
SM-sarja 4/5_Koski Tl._channel 1
, Tero Naumi
SM-sarja 4/5_Koski Tl._channel 2
, Tero Naumi
Starin kilpailumatka Padasjoelle 15.5.1977 (Teuvo Komulaisen muistoksi, osa 2)
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
Oláh kolmanneksi Espanjan avoimissa – ”Saksan Pena” vei välierän
, Heikki Kiiskinen , Lataa tiedosto tästä
Teuvo Komulaisen muistoksi
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
1.2-2.2.2020 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Oláh välieriin Espanjassa!
, Heikki Kiiskinen , Lataa tiedosto tästä
Juniori-SM 13/15 (B) – Arvonnat ja aikataulu
, Mika Räsänen
Oláhilla kahden voiton päivän Espanjassa – perjantaina taistellaan paikasta puolivälieriin
, Heikki Kiiskinen , Lataa tiedosto tästä
2020 ITTF Challenge, Spanish Open, Granada – Benedek Oláh
, Heikki Kiiskinen , Lataa tiedosto tästä
Tarkennettu ehdotus miesten TOP-12:n muuttamiseksi TOP-16:ksi
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Terva-malja GP (A) – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
Luolakisat 2020 (C) – Kilpailutulokset
, Jouni Nousiainen
13 ja 15 SM osallistujat
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Vuoden urheilupostaus -palkinto Pongfinitylle
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
TUPI:n Veteraanien Joukkuekisa Turussa 22.2.2020
, Juha Suotmaa , Lataa tiedosto tästä
Varsinais-Suomen 4- ja 5-divisioonan jatkot
, Jori Haataja
Helsingin Firmaliigan 2019-2020 tilanne
, Taneli Keinonen , Lataa tiedosto tästä
Teuvo Komulainen on poissa
, Esko Heikkinen
2-divisioona CD-alempi 3/4 (Koski TL) – Tiedosto
, Tero Naumi
Wega-malja GP (A) – Kilpailutulokset lauantai
, Aarne Kyläkallio
Wega-malja GP (A) – Kilpailutulokset sunnuntai
, Aarne Kyläkallio
2-divisioona CD-ylempi ja CD-alempi kevät 2020
, Teemu Oinas
Oláhilla onnistunut viikonloppu – myös Olympiakomitea ja OKM luottavat ”Penaan”
, Heikki Kiiskinen , Lataa tiedosto tästä
STARPRING (B) – Kilpailukutsut
, Arto Luukkainen
Kilpailuvaliokunnan sarjakysely tammikuu 2020 – tulokset
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Liittohallituksen päätös: PT 75 3 saa jatkaa sarjapelejä
, Esko Heikkinen
Ranskan Pro A -liiga – Benedek Oláh
, Heikki Kiiskinen , Lataa tiedosto tästä
Marcus Gumpler 85 vuotta
, Esko Heikkinen
PingisTV:Wega Malja päivä 2.
, Hannu Sihvo
Luolakisat 2020 (C) – Kilpailutulokset
, Jouni Nousiainen
25.1.-26.1.2020 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Luolakisat 2020 (C) – Arvonnat
, Jouni Nousiainen
Benedek Olahille 6000€ opetus- ja kulttuuriministeriön urheilija-apurahaa
, Teemu Oinas
Wega-malja GP (A) – Arvonnat
, Aarne Kyläkallio
PingisTV:Wega Malja päivä 1.
, Hannu Sihvo
Kolme hienoa erää ei kantanut Oláhia voittoon saakka – pelit Saksassa ohi
, Heikki Kiiskinen , Lataa tiedosto tästä
Psyykkisen valmennuksen seminaari 22.-23.2 – muutama paikka jäljellä
, Taneli Keinonen
Oláhilla voitokas avaus Saksassa
, Heikki Kiiskinen , Lataa tiedosto tästä
Wega-malja GP (A) – Osallistujat
, Aarne Kyläkallio
Wega-maljan aikataulu ja kaikki eivät mahtuneet mukaan
, Aarne Kyläkallio
2020 ITTF World Tour Platinum, German Open – Benedek Oláh
, Heikki Kiiskinen
Pöytätennisliiton ansiomerkit
, Esko Heikkinen
OPT-86:n juniori- ja ratingkilpailut (C) – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
Juniori-SM 13/15 (B) – Kilpailukutsut
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Ainolle pelituoli – mesenaattikampanja käynnissä
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Pingis-TV:n lähetys Veteraanien SM-kisoista – 2. päivä
, Jyrki Nummenmaa
18.1.-19.1.2020 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Pingis-TV:n lähetys Veteraanien SM-kisoista – 1. päivä
, Jyrki Nummenmaa
1-divisioona 5/6 – Tiedosto
, Erkki Puranen
SM-sarja 4/5 – Tiedosto
, Tero Naumi
Joukkue MM, Korea, Busan, 22.-29.3
, Mika Räsänen
Pöytätenniksen SM-sarjan 3/5 Oulussa 19.01.2020 – raportti
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Turun Tähtikisat (B) – tulokset sunnuntailta
, Juha Kangas
Turun Tähtikisat (B) – tulokset lauantailta
, Juha Kangas
OPT-86:n talvipoolikilpailut (B) – Kilpailutulokset
, Teemu Oinas
PingisTV: Pöytätenniksen SM-sarjaa Oulussa 19.1.2020
, Teemu Oinas
11.1.-12.1.2020 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
OPT-86:n talvipoolikilpailut 18.1.2020 – livelähetys
, Teemu Oinas
OPT-86:n talvipoolikilpailut (B) – Aikataulut
, Seppo Hiltunen
Henkilökohtainen SM (Valio) – Kilpailukutsut
, Måns Holmberg
1-divisioonaa Rusalla su 19.1.2020 klo 11.00 alkaen
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Luolakisat 2020 (C) – Kilpailukutsut
, Olli-Ville Halonen
3-divisioona 2/2, GH-lohko – alempi – Kilpailukutsut
, Pekka Korva
OPT-86:n talvipoolikilpailut (B) – Osallistujat ja infoa
, Seppo Hiltunen
Ranska Pro A 2019/2020 – Benedek Olah / Jura Morez – kevätkausi käynnissä
, Teemu Oinas
Turun Tähtikisat (B) – Aikataulut
, Juha Kangas
Turun Tähtikisat (B) – Osallistujat ja luokat
, Juha Kangas
Valmentaja- ja ohjaajakoulutusta
, Taneli Keinonen , Lataa tiedosto tästä
Toholampi Open (B) – Kilpailukutsut
, Pekka Korva
Kilpailuvaliokunnan sarjakysely
, Teemu Oinas
ARF-cup (B) – Kilpailutulokset
, Måns Holmberg
ARF-cup (B) – Kilpailutulokset
, Måns Holmberg
Kemin Kansalliset (C) – Kilpailutulokset
, Teemu Oinas
4.1.-5.1.1.2020 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
ARF-cup (B) – Arvonnat (päivitetty)
, Måns Holmberg
Firmaliiga Helsinki- tilanne
, Taneli Keinonen , Lataa tiedosto tästä
Psyykkisen valmennuksen seminaari 22.-23.2 – muista ilmoittautua ajoissa
, Taneli Keinonen , Lataa tiedosto tästä
Wega-malja GP (A) – Kilpailukutsut
, Aarne Kyläkallio
Kemin kansalliset 11.1.2020 – pelaajalistat, aikataulut ja tietoa
, Teemu Oinas
Valmentajia, pelaajia ja leirejä jokaiseen seuraan
, Taneli Keinonen
Pohjanmaan Yle huomioi pöytätenniksen
, Taneli Keinonen
SM-sarjaa ja 1-divisioonaa Oulussa 19.1.2020
, Teemu Oinas
ARF-cup (B) – Ilmoittautuneet
, Måns Holmberg
ARF-cup (B) – Aikataulut
, Måns Holmberg
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
1-divisioona 4/6, Helsinki – Tiedosto
, Kimmo Arenius
Pohjanmaa Liigan Lavian osakilpailu 12.1
, Juha Julmala
ARF CUP
, Peter Eriksson
Lopetetaan pelin keskeyttäminen, jos taakse tulee pallo!
, Arto Luukkainen
Juha-lista 1.1.2020
, Juha Suotmaa
Kosken Malja GP (Valio) – Kilpailutulokset sunnuntai
, Esko Heikkinen
Kosken Malja GP 2020_sunnuntai 1
, Tero Naumi
Kosken Malja GP 2020_sunnuntai 2
, Tero Naumi
Kosken Malja GP (Valio) – Lauantain kilpailutulokset
, Esko Heikkinen
Kaikki syyskauden 2019 ottelut
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Kosken Malja 2020_lauantai 1
, Tero Naumi
Kosken Malja 2020_lauantai 2
, Tero Naumi
Kosken Malja GP (Valio) – Arvonnat
, Esko Heikkinen
ARF CUP
, Peter Eriksson
Kosken Maljan aikataulut
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
Kilpailuaktiivisuus vuonna 2019 -raportti
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Rating-tilastoja 2010-2019
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Suomalaisjunioreita harjoitusleirillä Söderhamnissa
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Syksyn starttimäärä kääntyi pitkästä aikaa laskuun
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
21.-22.12.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
2-divisioona AB-ylempi ja AB-alempi kevät 2020
, Teemu Oinas
STARXMAS 14-15.12.2019 – raportti
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
3-divisioonan jatkolohkot keväällä 2020
, Veikko Lamminsalo
Kisakallion opiskelijoiden fiilistelyvideo Finlandia Openista 2019
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
14.-15.12.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Rauhoitutaan joulun aikaan ja vuodenvaihteeseen
, Esko Heikkinen
OPT-86:n talvipoolikilpailut (B) – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
TUPI:n Joulukisailu 14.12.2019 Turussa – Kilpailutulokset
, Juha Suotmaa , Lataa tiedosto tästä
STARXMAS (B) – Kilpailutulokset
, Arto Luukkainen
Kosken Malja GP (Valio) – Kilpailukutsut
, Tero Naumi
Pöytätenniksen mestaruussarja: TuKa luopuu sarjasta
, Teemu Oinas
Psyykkinen valmennus mailapeleissä – Tiedosto
, Taneli Keinonen
7.-8.12.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
STARXMAS (B) – Arvonnat
, Arto Luukkainen
Kemin Kansalliset (C) – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
Uudistettu seuravalmentajakoulutus käynnistyi Turussa
, Taneli Keinonen , Lataa tiedosto tästä
Veteraanien NETU – Kilpailukutsut
, Mika Räsänen
STARXMAS (B) – Ilmoittautuneet pelaajat
, Arto Luukkainen
ARF-cup (B) – Kilpailukutsut
, Måns Holmberg
TOP-12-historiikki
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Entäpä jos järjestettäisiin naisten TOP-16?
, Arto Luukkainen
FO2019
, Mika Räsänen
Finlandia Openin kaksinpelit – Finlandia Open singles
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
Finlandia Open live on PingisTV 5.-8.12.2019
, Kimmo Pihkala
31.11-1.12.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
FINLANDIA OPEN 2019 – joukkuekilpailu (team competition)
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
STARXMAS (B) – Kilpailukutsut
, Arto Luukkainen
Turun Tähtikisat (B) – Kilpailukutsut
, Juha Kangas
Finlandia Open – lauantaille 7.12 kaivataan tuomareita
, Taneli Keinonen
FO tuomareiden aikataulut
, Taneli Keinonen
ITTCamp Harestua, Norja
, Teemu Oinas
Veteraanien SM
, Jyrki Nummenmaa
Niceday-pöytätennisleiri
, Jyrki Nummenmaa
Kosken Malja GP (Valio) – Kilpailukutsut
, Tero Naumi
Estonian Open 28.11.-1.12.2019 – mitalisijoituksia Suomeen
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Tikakoski-GP (A) – Kilpailutulokset
, Teemu Oinas
PingisTV: OPT-86:n Tikakoski GP – sunnuntai
, Teemu Oinas
23.-24.11.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
PingisTV: OPT-86:n Tikakoski-GP – lauantai
, Teemu Oinas
Maanantaina ja tiistaina Ruskeasuolla salitalkoita
, Taneli Keinonen
Pöytätennikselle huippu-urheiluyksikön tehostamistukea
, Mika Räsänen
Tikakoski-GP (A) – Aikataulut
, Seppo Hiltunen
Ehdotus miesten TOP-12:n muuttamiseksi TOP-16:ksi
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
2021 joukkueiden EM-kilpailun karsinnan arvonnat tehty
, Teemu Oinas
Tikakoski-GP (A) – Aikataulut
, Seppo Hiltunen
4-divisioona 1/2 (Varsinais-Suomi) B-lohko – Kilpailukutsut
, Tero Naumi
Joukkue- ja A-SM (Valio) – Kilpailutulokset: PT 75, KoKa ja Sam Khosravi sunnuntain mestareita
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
Joukkue- ja A-SM (Valio) – Kilpailutulokset lauantai
, Esko Heikkinen
16.-17.11.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Joukkue- ja A-SM (Valio) – Aikataulut
, Esko Heikkinen
Joukkue- ja A-SM (Valio) – Arvonnat
, Esko Heikkinen
2D-lohko, PT 75 3 suljetaan sarjasta
, Teemu Oinas
1-divisioonan osaturnaus 3/6 Helsingissä 16.11.2019: raportti
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
PTS-60:n kansalliset (C) – Kilpailutulokset
, Esko Lemettilä
SM-sarjan turnaus 2/5 16.11.2019 Tampereella – raportti
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
9.-10.11.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
PingisTV:1-divisioonaa Ruskeasuolla
, Kimmo Arenius
Mestaruussarjakierroksesta 16.11. ei tuoteta Pingis-Tv lähetystä.
, Jukka Nieminen
PT Espoon otteluita Tampereelta
, Kimmo Pihkala
SM-sarja 2/5 – Tiedosto
, Jyrki Nummenmaa
Opetus- ja kulttuuriministeriön seuratoiminnan kehittämistuen haku käynnissä
, Taneli Keinonen
ITTF World Tour Platinum, Austrian Open 12.-17.11.2019 – Olahin turnaus ohi
, Teemu Oinas
TUPIn joulukisailu Turussa 14.12.2019
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Ylivieska kansalliset (B) – Kilpailutulokset
, Pekka Korva
1-divisioonan osaturnaus 3/6 Ruskeasuolla 16.11.2019 klo 11.00
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Veteraanien Joukkue-SM (A) – Kilpailutulokset
, Gabriel Zewi
Veteraanien Joukkue-SM (A) – Kilpailutulokset
, Gabriel Zewi
Joukkue ja A-SM
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
4-divisioona Pohjoinen 1/2 16.-17.11.2019 Ylikiiminki
, Teemu Oinas
ITTF Junior Circuit Premium, Hungarian Junior & Cadet Open 6.-10.11.2019 – Suomella iso joukkue
, Teemu Oinas
2.-3.11.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Veteraani Joukkue SM 2019 Live stream
, Gabriel Zewi
4-divisioona 1/2 Itä-Suomi – Tiedosto
, Janne Kimanen
26.-27.10.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Lisenssikilpailu kaudelle 2019-2020
, Teemu Oinas
Ylivieska kansalliset (B) – Aikataulut
, Pekka Korva
Dutch Para Open 1-3.11
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Uudenvuoden leiri – Tiedosto
, Taneli Keinonen
Junioreiden TOP (B) – Kilpailutulokset
, Mika Räsänen
Junioreiden leiri ja junioreiden Top 2019
, Mika Räsänen
TOP-12 lopputurnauksen 2019 raportti
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
TOP-12 lopputurnaus (Valio) – Kilpailutulokset
, Kimmo Arenius
Turun poolikisat, TuPy (B) – Kilpailutulokset
, Juha Kangas
Mikkelin syyskisat,(B) – Kilpailutulokset
, Sami Hattunen
PingisTV: Junioreiden TOP ja TOP-12 lopputurnaus
, Teemu Oinas
Ängby International 31.10.-3.11.2019
, Teemu Oinas
ITTF Challenge Belarus Open 30.10.-3.11.2019 – Anna Kirichenko
, Teemu Oinas
4-divisioona 1/2 (Varsinais-Suomi) A-lohko – Kutsu
, Juha Kangas
5-Divisioona 1/2 (Varsinais-Suomi) – Kutsu
, Juha Kangas
Turun poolikisat, TuPy (B) – Aikataulut ja osallistujat v2
, Juha Kangas
Mikkelin syyskisat,(B) – Aikataulut
, Sami Hattunen
Juniorileiri sekä junioreiden TOP 2.11. ja 3.11.
, Mika Räsänen
Laita ”Tietokonesivusto”-asetus päälle puhelimen Chromessa, jos ongelmia skrollauksessa tai zoomauksessa
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
TOP-12 lopputurnaus 3.11.2019: osallistujat ja alustavat lohkojaot
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Mikkelin syyskisat,(B) – Kilpailukutsut
, Sami Hattunen
PT Espoon syyskisat: PingisTV-videot ja tulokset
, Kimmo Pihkala
Käytös kisoissa.
, Timo Salmi
TOP-12 lopputurnaus 3.11.2019: ilmoittautumistilanne
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Tiedotusterveisiä – yksimielinen ja nopea syyskokokous
, Esko Heikkinen
Tikakoski-GP (A) – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
Timo Natunen taistelee paikasta Tokioon
, Esko Heikkinen
OPT-86:n syyspoolikilpailut, Oulu (B) – Kilpailutulokset
, Teemu Oinas
19.-20.10.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Pöytätennisliiton valmentajapolku
, Taneli Keinonen , Lataa tiedosto tästä
Seurojen jäsenmäärät ja muut seuroissa harrastavat- kysely
, Taneli Keinonen , Lataa tiedosto tästä
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
PTS-60:n kansalliset (C) – Kilpailukutsut
, Esko Lemettilä
Syysliittokokous 27.10 klo 16 Ruskeasuolla
, Mika Räsänen
PT Espoon syyskisat GP – Aikataulut ja arvonnat
, Toni Soine , Lataa tiedosto tästä
2-divisioona 2/4 D-lohko – Tiedosto
, Christian Porthin
1-divisioona 3/6 – Tiedosto
, Kimmo Arenius
TOP-12 lopputurnaus (Valio) – Kilpailukutsut
, Kimmo Arenius
OPT-86:n syyspoolikilpailut, Oulu (B) – Aikataulut
, Seppo Hiltunen
Finlandia Open tuomareita kaivataan-perjantai ja lauantai
, Taneli Keinonen
Lars Långstedt on poissa
, Esko Heikkinen
Junioreiden TOP (B) – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
TOP-12-turnauksen osallistujat
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Pöytätenniksen SM-sarjan avaus Helsingissä 19.10.2019 – raportti
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
4-divisioona 1/2 (Itä-Suomi ja Pohjanmaa) – Tiedosto
, Pekka Korva
OPT-86:n syyspoolikilpailut, Oulu (B) – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
PT Espoon syyskisat GP – Osallistujalista
, Toni Soine
Varsinais-Suomen 4.- ja 5.- divisioonan lohkojako ja turnauspaikat
, Jori Haataja
TOP-12 1-karsinnan raportti
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
TOP-12 I-karsinta (B) – Kilpailutulokset
, Kimmo Arenius
Turun poolikisat, TuPy (B) – Kilpailukutsut
, Juha Kangas
12.-13.10.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
SM-Sarjaa suorana PingisTV:llä tänään!
, Kimmo Pihkala
ITTF Challenge, Polish Open 16.-20.10.2019 – Benedek Olah ja Alex Naumi
, Teemu Oinas
Syysliittokokous 27.10.2019, kokousmateriaalit
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
PT 75:n kansalliset, (B) – Ilmoittautuneet
, Jyrki Nummenmaa
Raportti ja jotain muutakin: 3. divisioonan D-lohkon turnaus 12-13.10.2019
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
TOP-12 I-karsinta 20.10.2019: osallistujat ja alustavat lohkojaot
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
SUEK tiedote: Kielletyt aineet ja menetelmät urheilussa 2020
, Mika Räsänen
PT Espoon syyskisat GP (Valio) – Kilpailukutsu
, Toni Soine
Ruskeasuolle kaksi uutta parapöytää
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
Joukkue- ja A-SM (Valio) – Kilpailukutsut
, Tero Naumi
Ykkösdivisioonan turnaus 2/6 Tampereen Vuoreksessa lauantaina 19.10.
, Jarno Virtanen
TOP-12 I-karsinta 20.10.2019 ilmoittautumistilanne
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
LrTU:n kilpailut la 19.10 peruttu.
, Esa Kontula
PingisTV:Para Finland Open Day 3 Table 12
, Hannu Sihvo
PingisTV:Para Finland Open Day 3 Table 3
, Hannu Sihvo
Opiskelijoiden SM-kilpailut – Kilpailutulokset
, Jouni Nousiainen
5.-6.10.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
2-divisioona 2/4 C-lohko – Kutsu
, Juha Kangas
PingisTV:Para Finland Open Day 2 Table 12
, Hannu Sihvo
PingisTV:Para Finland Open day 2 Table 3
, Hannu Sihvo
Joukkuekilpailukin pelattu Pajulahdessa – Suomelle kaksi pronssia
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
Opiskelijoiden SM-kilpailut – Arvonnat
, Jouni Nousiainen
Para Finland Open 11.10.2019 table 12
, Mika Räsänen
PingisTV: Para Finland Open päivä 1
, Mika Räsänen
Para Finland Open 11.-13.10.2019 – Matti Launonen Memorial
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Valmentajapäivä / juniorileiri – Tiedosto
, Mika Räsänen
ITTF World Tour Platinum, German Open 8.-13.10.2019
, Teemu Oinas
SM-sarja 1/5 – Tiedosto
, Erkki Puranen
Lappeenrannan Työväen Urheilijoiden Juhlakilpailut Lappeenrannassa 19.10.2019
, Ari Kettunen
Pelaaminen seuran toisessa joukkueessa
, Mika Räsänen
BC-SM (B) – Kilpailutulokset
, Aarne Kyläkallio
3-div. turnaus 1/2 – F-lohko – Tiedosto
, Veikko Lamminsalo
3-div. turnaus 1/2 – F-lohko – Tiedosto
, Veikko Lamminsalo
3-div. turnaus 1/2 – D-lohko – Tiedosto
, Veikko Lamminsalo
3-div. turnaus 1/2 – G-lohko – Tiedosto
, Veikko Lamminsalo
3-div. turnaus – H-lohko – Tiedosto
, Veikko Lamminsalo
BC-SM (B) – Lauantain tulokset
, Aarne Kyläkallio
Starin Suuri Helsinki – Lappeenranta – Tampere -kiertomatka 19-20.10.
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
Kutsu – 3F-divariturnaus Tampereella 12.-13.10.2019
, Jyrki Nummenmaa
PingisTV:BC-SM kilpailu Päivä 2.
, Hannu Sihvo
28.-29.9.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Kutsu – Divisioonan 3D turnaus Helsingissä 12-13.10.2019
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
Turun poolikisat, TuPy (B) – Kilpailukutsut
, Juha Kangas
PingisTV:BC-SM kilpailu Päivä 1.
, Hannu Sihvo
ITTF Junior Circuit, Slovenia 2.-6.10.2019 – Ramona Betz
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
LrTU 90-vuotiskilpailut (B) – Kilpailukutsut
, Ari Kettunen
LrTU 90-vuotiskilpailut (B) – Kilpailukutsut
, Ari Kettunen
BC-SM (B) – Aikataulut – ensimmäisenä päivänä pelataan myös yksi kierros cup pelejä kaikissa luokissa
, Aarne Kyläkallio
ITTF World Tour, Swedish Open 1.-6.10.2019 – Alex Naumi
, Teemu Oinas
BC-SM (B) – Arvonnat
, Aarne Kyläkallio
III-divisioonan G-lohkon 1/2 turnaus Joensuussa 12 – 13.10.2019
, Janne Kimanen , Lataa tiedosto tästä
3-divisioona 1/2 – Tiedosto
, Jari Vesaluoma
Stiga-malja GP (A) – Kilpailutulokset
, Aarne Kyläkallio
Paljon uusia historiadokumentteja
, Esko Heikkinen
Stiga-malja GP (A) – Lauantain tulokset
, Aarne Kyläkallio
PingisTV:Stiga Malja päivä 2.
, Hannu Sihvo
OPT-86:n juniori- ja ratingkilpailut (C) – Kilpailutulokset
, Teemu Oinas
21.-22.9.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
PingisTV:Stiga Malja päivä 1.
, Hannu Sihvo
Stiga-malja GP (A) – Arvonnat
, Aarne Kyläkallio
OPT-86:n juniori- ja ratingkilpailut – informaatiota
, Teemu Oinas
Stiga-malja GP (A) – Aikataulut – 1000 luokan alkamisaika väärin aikaisemmin
, Aarne Kyläkallio
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
Syysliittokokous 27.10.2019 – kutsu
, Mika Räsänen
PT 75:n kansalliset, (B) – Kilpailukutsut
, Jyrki Nummenmaa
Seurapaitapäivä käynnissä
, Vesa Lappi , Lataa tiedosto tästä
Stiga-malja GP (A) – Osanottajat
, Aarne Kyläkallio
BC-SM (B) – Osanottajat
, Aarne Kyläkallio
LrTU 90-vuotiskilpailut (B) – Kilpailukutsut
, Ari Kettunen
D ja E-luokkien SM-kisat, Tulokset ja Videot
, Kimmo Pihkala
Pari esimerkkiä PT-60:n takavuosien paikallislehdistä seuran uudelleen perustamisen kunniaksi
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
ITTF Junior Circuit Golden, Croatia Junior & Cadet Open 18.-22.9.2019
, Teemu Oinas
OPT-86:n juniori- ja ratingkilpailut (C) – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
Parapöytätenniksen EM-kilpailut 16.-21.09.2019, Helsingborg, Ruotsi
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
14.-15.9.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Mailapelien perhepäivä Keravalla
, Taneli Keinonen , Lataa tiedosto tästä
DE-SM (Valio) – Arvonnat ja aikataulu
, Toni Soine
Kauden 2018/2019 aktiivisimmat kilpailijat
, Mika Räsänen
TOP-12 I-karsinta (B) – Kilpailukutsut
, Kimmo Arenius
TOP-12-turnauksen osallistujat
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
TOP-12 II-karsinta (B) – Kilpailutulokset
, Kimmo Arenius
TOP-12 II-karsinnan raportti
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Poismenoja
, Esko Heikkinen
DE-SM (Valio) – Osallistujat
, Toni Soine
Euro Mini Champs 23-25.9.2019 – sekalaista spekulointia
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
7.-8.9.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
1-Divaria suorana PingisTV:llä tänään
, Kimmo Pihkala
2-divisioona 1/4 C-lohko, Karjaa
, Patrik Palmgren
2-divisioona 1/4 D-lohko, Tampere – Tiedosto
, Teemu Oinas
1-divisioona 1/6 – Kuopio
, Teemu Oinas
Starin syksyn startti 7.9.2019 – raportti
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
Opiskelijoiden SM-kilpailut – Kilpailukutsut
, Jouni Nousiainen
1-DIVISIOONAN 1/6 JA 2-DIVISIOONAN C-LOHKON 1/4 TURNAUKSET 14.9.2019
, Erkki Puranen , Lataa tiedosto tästä
TOP-12 II-karsinnan osallistujat ja alustavat lohkojaot
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
DE-SM (Valio) – Kilpailukutsu – viimeinen ilmoittautumispäivä ke 11.9.
, Toni Soine
Ylivieska kansalliset (B) – Kilpailukutsut
, Pekka Korva
Syksyn startti (B) – Kilpailutulokset
, Arto Luukkainen
Veteraanien Viro-ottelu ja ViruCup
, Jarmo Siekkinen
Lem-Kem Open – Kilpailutulokset
, Jukka Dahlström
Para-SM (B) – Kilpailutulokset
, Ismo Lallo
Luolakisat – Kilpailutulokset
, Jouni Nousiainen
31.8-1.9.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Luolakisat – Arvonnat
, Jouni Nousiainen
Para-SM (B) – Arvonnat
, Ismo Lallo
Para-SM (B) – Aikataulut
, Ismo Lallo
Syksyn startti (B) – Arvonnat
, Arto Luukkainen
Pentti Kunnas on poissa
, Esko Heikkinen
Aina pitää taistella loppuun asti – sorry-palloissakin!
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
Tuomariksi Pajulahden Parakisoihin 11-13.10 ja säännöt pähkinänkuoressa
, Mika Räsänen
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
Syksyn startti (B) – Kilpailukutsut
, Arto Luukkainen
Syksyn startti (B) – Ilmoittautuneet pelaajat
, Arto Luukkainen
Syksyn startti (B) – Aikataulut
, Arto Luukkainen
Pöytätenniksen joukkueiden EM-kilpailut, Nantes 3.-8.9.2019
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Lem-Kem Open ilmoittautuneet
, Jukka Dahlström , Lataa tiedosto tästä
Luolakisat – Kilpailukutsut
, Miko Haarala
Sarjailmoittautuminen 2019-2020 päättynyt, jälki-ilmoittautumisia otetaan valikoidusti
, Teemu Oinas
Lapin Kansa 2.9.2019
, Mika Räsänen
BC-SM (B) – Kilpailukutsut
, Aarne Kyläkallio
Stiga-malja GP (A) – Kilpailukutsut
, Aarne Kyläkallio
Viru-cup – Kilpailukutsut
, Juha Suotmaa
Sarjojen on siirryttävä hiljalleen kohti turnauslohkoja 2. ja 3. divisioonassa
, Arto Luukkainen
2-divisioona 2019/2020 – lohkot ja turnausjärjestäjät selvillä, ohjelmat tehty
, Teemu Oinas
Pohjois-Pohjanmaan piirinmestaruus (B) – Kilpailutulokset
, Teemu Oinas
Harrastuskisa Turussa, STPU työpaikkajoukkueet 28.9.2019
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Sporttiturva-vakuutus
, Mika Räsänen
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
Pohjois-Pohjanmaan piirinmestaruuskilpailut, informaatiota
, Teemu Oinas
3-divisioona – lohkojaot
, Veikko Lamminsalo
GP-ohjeet kaudelle 2019/2020
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
TOP-12 II-karsinta (B) – Kilpailukutsut
, Kimmo Arenius
Starttileiri ja-kilpailu – Kilpailukutsut
, Taneli Keinonen
3-divisioona – viikkopelilohkoissa 3 paikkaa vapaana
, Veikko Lamminsalo
3 divisioona – turnauslohkoissa 2 joukkuetta liikaa
, Veikko Lamminsalo
2019 ITTF World Tour, Czech Open 20.-25.8.2019 – Olahille tappio toisella karsintakierroksella
, Teemu Oinas
2-divisioona 1/4 D-lohko, Ylivieska – Tiedosto
, Pekka Korva
Sääntömuutokset kaudelle 2019-20
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Lem-Kem Open – Kilpailukutsut
, Jukka Dahlström
Pohjois-Pohjanmaan piirinmestaruus (B) – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
Syyskisat – Kilpailukutsut
, Miko Haarala
BK täyttää tänään 80 vuotta
, Gabriel Zewi
Helsingin Firmaliigan kauden päätös- ja aloitusta 22.8 White Ladyssä
, Taneli Keinonen
Varsinais-Suomen alueleiri junioreille – Tiedosto
, Tero Naumi
Kilpailukalenteri 2019-2020, kolmas hakuvaihe päättynyt, neljäs hakuvaihe auki 31.8.2019 asti – SM-järjestäjiä valittu
, Teemu Oinas
TOP-12-turnauksen osallistujat
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Pohjanmaan piirinmestaruus (C) – Kilpailukutsut
, Timo Haavisto
VOK1-viikonloppu – Tiedosto
, Taneli Keinonen
Valmentajakoulutusta Kisakalliossa 14.-15.9
, Taneli Keinonen
Kaksi voittoa Cottbusissa – sunnuntain päivitys
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
Veteraanien ViruCup 6.-8.9.
, Jarmo Siekkinen
LrTU 90-vuotiskilpailut (B)- Kilpailukutsut
, Ari Kettunen
Leiri Tampereella 30.8.-1.9.2019
, Ismo Kaarineva , Lataa tiedosto tästä
SPTL:n seurapäivät la 7.9.2019 Virossa – seuratyökalu ja valmennuskeskustelua – kutsu julki
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Pohjois-Pohjanmaan alueleiri junioreille 2.-4.8.2019 – ohjelma
, Teemu Oinas
Down-urheilijoiden EM-kilpailut Tampereella 26.-28.7. – Bea Westerstråhle kuudes
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Venäläinen naispelaaja kiinnostunut pelaamaan Suomen sarjoissa
, Esko Heikkinen
Veteraanien Viro-ottelu ja ViruCup 6.-8.9.
, Jarmo Siekkinen
OPT-86:n kesäkilpailut 2019 – tulokset
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
OPT-86:n kesäkilpailut Korvensuoran koululla lauantaina 20.7.2019 – informaatiota
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Juniori EM 2019 videoita
, Kimmo Pihkala , Lataa tiedosto tästä
Junioreiden EM 7.-16.7
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Sarjaohjelmat 2019/2020 – SM-sarja ja 1-divisioona valmiit
, Teemu Oinas
Joonas Kivimäki tuomarina naisten finaalissa Universiadeissa
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
Para-SM – Kilpailukutsut
, Juha Julmala
Merimaalle kaksi EM-kultaa Budapestissa
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
European Para Youth Games 2019, Pajulahti 25.-30.6.2019 – Mäkelä ja Tapola mitalin makuun
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Junioreiden NETU – Titievskaja pronssilla
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Junioreiden NETU 26.-28.6.2019 – Haapsalu, Viro
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Kilpailuaktiivisuus kaudella 2018-19 -raportti
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Juha-lista 2019
, Juha Suotmaa
Veteraanien EM 30.6-6.7, arvonnat julkaistu
, Mika Räsänen
European Games, Minsk, Valko-Venäjä 22.-29.6.2019
, Teemu Oinas
Helsingin Sanomissa artikkeli Aino Tapolasta
, Teemu Oinas
Veteraanien MM2020 Bordeauxissa
, Jarmo Siekkinen
15.-16.6.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Lithuanian cadet & minicadet open, kadettipojille kaksi pronssisijaa
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Kauden 2018/2019 starttimäärä kasvoi 6,0 % edelliskauteen verrattuna
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
Kosken kesäleiri 2019 – raportti
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Starin radiohaastattelu 28.10.1977 ja Eva Malmbergin haastattelu
, Arto Luukkainen
TUL-100 juhlaturnaus ja AY-pöytätennisturnaus (C)
, Jyrki Nummenmaa
1.-2.6.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
ITTF World Tour, Hong Kong Open 4.-9.6.2019 – Olah ja Devos nelinpelissä puolivälieriin
, Teemu Oinas
Junioreiden EM ja – NETU
, Mika Räsänen
Ruskeasuolla talkoilla välineet kuntoon 7.6 kello 15
, Taneli Keinonen
Liiton leiri 4.-6.6 Ruskeasuolla
, Taneli Keinonen
25.-26.5.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Finlandia Junior Open 2019 oli hyvä kilpailu!
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
Työkalu pöytätennisseurojen kehittämisen tueksi
, Taneli Keinonen , Lataa tiedosto tästä
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
ITTF World Tour Platinum, China Open 28.5.-2.6.2019 – Benedek Olah karsiutui heti avauksessa
, Teemu Oinas
Kosken kesäleirin info vanhemmille ja osallistujille
, Taneli Keinonen
ITTF Junior Circuit Premium, Polish Junior & Cadet Open 22.-26.5.2019
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
18.-19.5.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Finlandia Junior Open
, Jyrki Nummenmaa , Lataa tiedosto tästä
Finlandia Junior Open timetable
, Jarmo Siekkinen
Finlandia Junior Open 25.-26.5.
, Jarmo Siekkinen
Anna Kirichenko / Nimes ASPC 2 / Ranska 2018/2019
, Teemu Oinas
11.-12.5.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
EM-lopputurnaus jäi haaveeksi
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
STARUMMER 12.5.2019 – Raportti
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
Lauantaina 18.5. liikenteessä poikkeusjärjestelyt Ruskeasuolla
, Taneli Keinonen
PT 75 kansalliset (B) – Lisätietoa
, Jyrki Nummenmaa
Ranskan pääsarja 2018/2019 – Jura Morez ja Benedek Olah Ranskan mestareita!
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Finlandia Junior Open 2019
, Jarmo Siekkinen
Ruskeasuon vuorot peruttu 17.5. kello 15.00 alkaen
, Taneli Keinonen
Finlandia Junior Open 25.-26.5. Ruskeasuolla
, Jarmo Siekkinen
Veteraanien MM2020 Bordeauxissa
, Jarmo Siekkinen
Benedek Oláh elää unelmaansa
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
Starummer – Kilpailutulokset
, Arto Luukkainen
Thermana Lasko Para Slovenia Open 8.-11.5.2019
, Teemu Oinas
Starummer – Arvonnat
, Arto Luukkainen
Starummer – Ilmoittautuneet pelaajat
, Arto Luukkainen
Tanskan pääsarja – Alex Naumi / Level-BB/KBTK
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
GP-finaalit – Tiedosto
, Taneli Keinonen
Veteraanien TOP-8 – Kilpailutulokset
, Taneli Keinonen
GP-finaalit suorana PingisTV:llä lauantaina 11.5.2019
, Kimmo Pihkala
4.-5.5.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
V-S divisioonien yhteenveto kaudelta 2018-2019
, Jori Haataja
Pingisväki suuntaa EM-karsintaan Ruskeasuolle – kaikki Suomen pelit YLE Areenassa ja sunnuntain peli lisäksi TV2:ssa
, Teemu Oinas
Veteraanien TOP-8 lauantaina 11.5 klo 10 alkaen
, Mika Räsänen
Terva-malja GP (A) – Kilpailutulokset
, Teemu Oinas
3-divisioonasta tippujat ja 4-divisioonasta nousijat
, Teemu Oinas
TSP-cup (C) – Kilpailutulokset
, Olga Liukkonen
TSP-cup (C) – Kilpailutulokset
, Olga Liukkonen
GP-finaalit 2019 11.5.2019
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
GP-pisteet 2018-2019 ja GP-finaalien osallistujat
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Finlandia Junior Open – Kilpailukutsu
, Marko Koskinen
Kosken kesäleiri on täysi, ennätysmäärä osallistujia
, Taneli Keinonen
PingisTV, Terva-malja GP Oulussa, sunnuntai
, Teemu Oinas
27.-28.4.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
PingisTV, Terva-malja GP Oulussa, lauantai
, Teemu Oinas
TSP-cup (C) – Kilpailukutsut
, Olga Liukkonen
Starummer – Kilpailukutsut
, Arto Luukkainen
Terva-malja GP (A) – Aikataulut
, Seppo Hiltunen
TUL-100 juhlaturnaus ja AY-pöytätennisturnaus – Kilpailukutsut
, Jyrki Nummenmaa
Benedek Olah European Gamesiin Minskiin 21.-30.6.2019 karsimaan Olympiapaikasta Tokioon
, Teemu Oinas
1-divisioonan karsintaturnauksen ohje 2019
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Kilpailun järjestäjien ohjeet 2019-2020, versio 3.0 julkaistu
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Seuratoiminnan kehittämistukea Poriin
, Taneli Keinonen
Ma Long pöytätenniksen supersankari
, Esko Heikkinen
Nappulaliiga ja 17v SM suorana PingisTV:llä 27.-28.4.2019
, Kimmo Pihkala
17-SM ja Nappulaliiga (A) – Kilpailutulokset- sunnuntai
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
17-SM ja Nappulaliiga (A) – Kilpailutulokset-lauantai
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
20.-21.4.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Harrastuskisa Turussa 27.4.2019
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Superhyvin sujuneet MM-kisat
, Esko Heikkinen
Tiedotusterveisiä – ETTU:n kokous
, Esko Heikkinen
Pöytätenniksen MM-kilpailut 21.-28.4.2019 – Budapest, Unkari – Olah ja Naumi karsiutuivat nelinpelissä
, Teemu Oinas
Tiedotusterveisiä – NETU:n kokous
, Esko Heikkinen
Kaikkien aikojen MM-teko
, Esko Heikkinen
4-divisioona, Pohjois-Suomi 27.4.2019
, Teemu Oinas
Loistavaa!
, Peter Eriksson
Tiedotusterveisiä – ITTF:n vuosikokous Budapestissa
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
MPS kansalliset (C) – Kilpailutulokset
, Sami Hattunen
Finlandia Junior Open – Kilpailukutsun uusin versio
, Marko Koskinen
13.-14.4.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja
MPS kansalliset – Kilpailukutsut
, Sami Hattunen , Lataa tiedosto tästä
Koululaisten SM – Kilpailukutsut
, Olga Liukkonen
17-SM ja Nappulaliiga (A) – Arvonnat ja alustava aikataulu
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Tuomareita kaivataan 12/17 SM kilpailuihin
, Taneli Keinonen
ITTF Junior Circuit Premium, French Junior & Cadet Open 10.-14.4.2019 – Alex Naumilla kelpo turnaus
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
TSP-cup – Kilpailukutsut
, Olga Liukkonen
Koululaisten SM – Kilpailukutsut
, Olga Liukkonen
17-SM ja Nappulaliiga – Ilmoittautuneet
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Pöytätenniksen SM-sarjan lopputurnaus ja sarjakarsinnat 13.4.2019 – raportti
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Sarjakarsinnat (SM ja 1-div) – Tiedosto
, Kimmo Arenius
SM-sarja lopputurnaus – Tulokset
, Jyrki Nummenmaa
SM-sarjakarsinnat – Tulokset
, Kimmo Pihkala
6.-7.4.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja
SM-sarjan finaalit suorana PingisTV:llä tänään
, Kimmo Pihkala
PT 75 kansalliset – Kilpailukutsut
, Jyrki Nummenmaa
Sarjafinaalit 13.4.2019: ennakko
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Sarjajaoston päätös: Alex Naumin pelaamat KoKa 2:n ottelut 2CD-YL sarjassa tuomitaan hävityiksi
, Teemu Oinas
Pöytätenniksen SM-sarjan lopputurnaus ja sarjakarsinnat Rusalla 13.4.2019 – turnauksen ohjelma selvillä
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
PT Espoon kevätkisat GP (V) – Tulokset
, Kimmo Pihkala
Max Laine on poissa
, Esko Heikkinen
Tiedotusterveisiä: Vähäväkinen kevätkokous
, Esko Heikkinen
PT Espoon kevätkisat suorana PingisTV:ltä
, Kimmo Pihkala
3-divisioona 2/2, EF-lohko – ylempi – Tiedosto
, Juha Kangas
TUL 100 -juhlaturnaus ja AY-kisat – kilpailukutsu
, Jyrki Nummenmaa
3-divisioona 2/2, EF-lohko – alempi, kutsu / lisätiedot
, Jyrki Nummenmaa
PT Espoon kevätkisat GP (V) – Arvonnat
, Kimmo Pihkala
30.-31.3.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
PT Espoon kevätkisat GP (V) – Arvonnat
, Kimmo Pihkala
PT Espoon kevätkisat GP (V) – Aikataulut
, Kimmo Pihkala
3-divisioona 2/2, GH-lohko – ylempi – Tiedosto
, Miko Haarala
ITTF World Ranking 4/2019, Benedek Olah ja Anna Kirichenko nousussa
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Asko Rasinen tuomaroi ja luokittaa parapöytätenniksessä
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
Kevätliittokokous – Tiedosto
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
3-divisioona 2/2, GH-lohko – alempi – Tiedosto
, Janne Kimanen
1-divisioonan turnauksen 6/6 2018-19 raportti
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Pöytätenniksen SM-sarjan turnaus Koskella 30.3.2019 – raportti
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
KuPTS kansalliset (B) – Kilpailutulokset
, Olli-Ville Halonen
TOP-12 III-karsinnan raportti
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
5-divisioona 2/2 (Varsinais-Suomi) – Kilpailukutsut
, Juha Kangas
TOP-12 III-karsinta (B) – Kilpailutulokset
, Kimmo Arenius
KuPTS kansalliset (B) – Arvonnat
, Olli-Ville Halonen
23.-24.3.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja
SM-sarjan turnaus Koskella 30.3.
, Tero Naumi
Tänään pöytätennistä kotikatsomoihin Koskelta ja Helsingistä
, Kimmo Pihkala
KuPTS kansalliset (B) – Arvonnat
, Olli-Ville Halonen
PT Espoon kevätkisat GP – Kilpailukutsu
, Toni Soine
2-divisioona CD-alempi 4/4 (Turku) – Tiedosto
, Juha Kangas
ITTF World Tour Platinum, Qatar Open – Oshima erin 4-2 Olahia parempi
, Teemu Oinas
5-divisioona 2/2 Pohjanmaa – Tiedosto
, Juha Julmala
KuPTS kansalliset (B) – Kilpailukutsut
, Miko Haarala
PTS-60 nelurikisa (B) – Kilpailutulokset
, Esko Lemettilä
Matti Launonen on kuollut
, Esko Heikkinen
16.-17.3.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Italy Junior & Cadet Open – Alex Naumi puolivälierissä nelinpelissä
, Teemu Oinas
ITTF Challenge Plus, Oman Open – Olah karsiutui Achantalle erin 2-4
, Teemu Oinas
1-divisioona 6/6 lauantai 30.3.2019 klo 11.00 – Tiedosto
, Mika Räsänen
Benedekille ja liitolle uusia yhteistyökumppaneita
, Esko Heikkinen
ITTF Challenge, Spanish Open – Anna Kirichenko
, Teemu Oinas
Helsinki GP (A) – Kilpailutulokset
, Sami Pyykkö
Helsinki GP (A) – Kilpailutulokset
, Sami Pyykkö
YPTS kansalliset (B) – Kilpailutulokset
, Pekka Korva
SM-sarja 5/5 – Tiedosto
, Tero Naumi
Finlandia Junior Open – Kilpailukutsut
, Marko Koskinen
Para TT Lignano Open 2019 14.-16.3.2019 – Anna Pasanen pronssille
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
4-divisioona ylempi 2/2 (Varsinais-Suomi) – Kilpailukutsut
, Juha Kangas
MK GP Suorana PingisTV:llä
, Kimmo Pihkala
Livelähetykset YPTS:n kilpailuista Toholammilta
, Teemu Oinas
9.-10.3.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
4-divisioona 2/2 (Pohjanmaa) – Tiedosto
, Juha Julmala
Helsinki GP (A) – Arvonnat
, Sami Pyykkö
YPTS kansalliset (B) – Aikataulut
, Pekka Korva
4-divisioona 2/2 (Itä-Suomi) – Kilpailukutsut
, Kimmo Heikkinen
Asko Rasinen hienosti esillä
, Esko Heikkinen
Junioreiden SM (15 ja 13) (B) – Kilpailutulokset
, Måns Holmberg , Lataa tiedosto tästä
Junioreiden SM (15 ja 13) (B) – Aikataulut
, Måns Holmberg
Hieman Viro- , pöytätennis- ja Arto -historiaa: Äitini muistolle – pöytätennis & Viro -versio
, Arto Luukkainen
Junioreiden SM (15 ja 13) (B) – Kilpailutulokset
, Måns Holmberg
2-divisioona CD-ylempi 4/4 (Kuopio) – Tiedosto
, Miko Haarala
KuPTS kansalliset – Kilpailukutsut
, Miko Haarala
2.-3.3.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Alle 21-vuotiaiden EM-kilpailut – Gondomar – Portugali 7.-10.3.2019
, Teemu Oinas
Junioreiden SM (15 ja 13) – Arvonnat
, Måns Holmberg
4-divisioona Pohjois-Suomi ja Itä-Suomi 2018-2019
, Teemu Oinas
MM-kilpailut Budapest 21.-28.4.2019 – Suomen joukkue
, Mika Räsänen
Uusia Suomen mestareita
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
SM-kilpailut suorana PingisTV:llä
, Kimmo Pihkala
Turussa pöytätenniskisat harrastajille 16.3.2019
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
SM-kilpailujen sunnuntain ottelut
, Jarno Virtanen
Henkilökohtainen SM – Aikataulu ja tulokset
, Jarno Virtanen , Lataa tiedosto tästä
23.-24.2.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
Starpring – Kilpailutulokset
, Arto Luukkainen
ITTF Swedish junior & cadet open ja Safir international
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Henkilökohtainen SM – Aikataulut ja arvonnat
, Jyrki Nummenmaa
OPT-86:n seuraleiri Korvensuoran koululla
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
PTS-60 nelurikisa – Kilpailukutsut
, Esko Lemettilä
Starpring – Arvonnat
, Arto Luukkainen
Safir ITTF Junior Circuit, Swedish Junior & Cadet Open 20.-24.2.2019
, Teemu Oinas
16.-17.2.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Starpring – Arvonnat
, Arto Luukkainen
Henkilökohtainen SM – Arvonnat
, Jyrki Nummenmaa
STARPRING – arvonnat
, Arto Luukkainen
TOP-12 III-karsinta – Kilpailukutsut
, Kimmo Arenius
Pöytätenniksen SM-sarjan turnaus Helsingissä 17.2.2019 – raportti
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Henkilökohtainen SM – Arvonnat
, Jyrki Nummenmaa
ITTF Junior Circuit Premium, Tshekki 13.-17.2.2019 – Alex Naumi nelinpelissä puolivälieriin
, Teemu Oinas
SM-sarjan tulokset kauden 4. sarjaturnauksesta
, Kimmo Pihkala
Mestistä suorana PingisTV:llä
, Kimmo Pihkala
1-divisioonan turnauksen 5/6 2018-19 tulokset
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Starpring 23-24.2.2019 – Kilpailukutsu
, Arto Luukkainen
9.-10.2.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
SM-sarja 4/5 – Ruskeasuolla sunnuntaina 17.2. klo 11 alkaen
, Toni Soine
1-divisioona 5/6 – Ruskeasuolla 16.2 klo 11 alkaen
, Kimmo Arenius
ITTF Challenge Plus, Portugalin avoimet 13.-17.2.2019 – Anna Kirichenko
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Pöytätenniskilpailu harrastajille Turussa 23.2.2019
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Junioreiden SM (15 ja 13) – Kilpailukutsut
, Måns Holmberg
Kesälajien urheilija-apurahat päätetty, Oláhille ja Miettiselle 6000€
, Mika Räsänen
Mailapeliseminaari Helsingissä 9.-10.2.2018
, Taneli Keinonen
Tähtikisat (B) – Kilpailutulokset
, Juha Kangas
Tähtikisat (B) – Kilpailutulokset
, Juha Kangas
2.-3.2.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
2-divisioona CD-ylempi 3/4 (Kuopio) – Tiedosto
, Miko Haarala
Tähtikisat (B) – Aikataulut
, Juha Kangas
Tähtikisat (B) – Osallistujat
, Juha Kangas
Wega Malja GP (C) – Kilpailutulokset
, Aarne Kyläkallio
Wega Malja GP (C) – Kilpailutulokset
, Aarne Kyläkallio
4VS-AB-Alempi
, Olof Eriksson
2-divisioona CD-alempi 3/4 (Koski TL) – Tiedosto
, Tero Naumi
Terva-malja GP – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
Kemi 150v juhlakilpailu (B) – Kilpailutulokset
, Teemu Oinas
PingisTV:Wega Malja päivä 2.
, Hannu Sihvo
Wega Malja GP (C) – Kilpailutulokset lauantai
, Aarne Kyläkallio
26.-27.1.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Kemi 150v juhlakilpailu (B) – Osallistujat ja aikataulu
, Teemu Oinas
PingisTV:Wega Malja päivä 1.
, Hannu Sihvo
Wega Malja GP (C) – Arvonnat
, Aarne Kyläkallio
Wega-malja aikataulu
, Aarne Kyläkallio
2-divisioona CD-ylempi 3/4 (Kuopio) – Tiedosto
, Miko Haarala
Wega Malja GP (C) – Osallistujat
, Aarne Kyläkallio
Tähtikisat (B) – Kilpailukutsut
, Juha Kangas
2-divisioona CD-alempi 3/4 (Tampere) – Tiedosto
, Rafail Potiris
Kemi 150v juhlakilpailu – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
Veteraanien SM (A) – Tulokset
, Aarne Kyläkallio
Veteraanien SM (A) – Lauantain tulokset
, Aarne Kyläkallio
Veteraanien SM (A) – Sunnuntain ottelukohtaiset aikataulut
, Aarne Kyläkallio
19.-20.1.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
PingisTV: Veteraani-SM 2019
, Hannu Sihvo
Veteraanien SM (A) – Sunnuntain aikataulut
, Aarne Kyläkallio
Veteraanien SM (A) – Poolien aikataulut ja pöydät
, Aarne Kyläkallio
PT-Helsingin GP-kilpailu Rusalla 16.-17.3.2019 varmistettu
, Teemu Oinas
Kosken kesäleiri – Tiedosto
, Taneli Keinonen
Pöytätenniksen SM-sarjan turnaus Oulussa 20.1.2019 – raportti
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Varsinais-Suomen nelos- ja viitosdivisioona, kevään jatkopelit
, Jori Haataja
Tapahtumakalenteria päivitetty
, Mika Räsänen
Digisense Open (A) – Kilpailutulokset
, Teemu Oinas
PingisTV – Pöytätenniksen SM-sarjaa Oulussa 20.1.2019
, Teemu Oinas
Veteraanien SM (A) – Arvonnat
, Aarne Kyläkallio
12.-13.1.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Digisense Open (A) – Aikataulut
, Teemu Oinas
Pena Tokioon II – Mesenaattikampanja auki
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
ITTF World Tour Unkarin avoimet 15.-20.1.2019 – Möregård kantona Olahin kaskessa
, Teemu Oinas
Muutoksia kilpailukalenteriin, GP-finaalit ja TOP-12 II-karsinta
, Mika Räsänen
Digisense Open (A) – Arvonnat
, Seppo Hiltunen
ARF-cup (C) – Kilpailutulokset – Lauantai (korjattu)
, Måns Holmberg
ARF-cup (C) – Kilpailutulokset – Sunnuntai (korjattu)
, Måns Holmberg
Lehdistötiedote: Miesten EM-karsinta Ruskeasuolle
, Esko Heikkinen
”Lasten ja nuorten hyvä harjoittelu mailapeleissä”- mailapelien yhteinen valmentajakoulutus
, Taneli Keinonen , Lataa tiedosto tästä
Älä siirtele Ruskeasuon mainosaitoja – asiaa Ruskeasuolla pelaaville
, Mika Räsänen
Veteraanien SM (A) – Osallistujalista – kaikkien pitäisi olla mukana
, Aarne Kyläkallio
Digisense Open – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
5.-6.1.2019 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Maria Girlean haastattelu Kosken Maljan aikana
, Arto Luukkainen
YPTS kansalliset – Kilpailukutsut
, Pekka Korva
ARF-cup (C) – Arvonnat
, Måns Holmberg
Veteraanien SM (A) – Osallistujatilanne 10.1.2019 klo 23.35
, Aarne Kyläkallio
Säännöt kaudelle 2018-19 on päivitetty
, Kimmo Arenius
ARF Cup aikataulut
, Peter Eriksson
SM-kilpailut 2018-2019, 17-SM ja Nappulaliigan järjestäjää etsitään!
, Teemu Oinas
TUL-100 juhlaturnaus ja AY-pöytätennisturnaus – Tiedosto
, Jyrki Nummenmaa
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
Täsmennys syöttösääntöön
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Sarjat: sarjakuri ja tuomarointi
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Kosken Malja GP (Valio) – Kilpailutulokset sunnuntai
, Esko Heikkinen
ARF Cup lisätietoa
, Peter Eriksson , Lataa tiedosto tästä
Kosken Malja GP (Valio) – sunnuntai
, Esko Heikkinen
Kosken Malja GP (Valio) – Kilpailutulokset lauantai
, Esko Heikkinen
Henkilökohtainen SM – Kilpailukutsut
, Jyrki Nummenmaa
Alex Naumi kotikisan voittoon
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
29.-31.12.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
2CD-ylempi ja -alempi kevät 2019
, Teemu Oinas
Kosken Malja GP (Valio) 5.-6.1.2019 – aikataulu- ym. infoa
, Esko Heikkinen
Kosken Malja 2019:n osallistujien ikäjakauma
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
ARF-cup – Kilpailukutsut
, Måns Holmberg
Wega Malja GP – Kilpailukutsut
, Aarne Kyläkallio
22.-23.12.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
2AB-ylempi ja -alempi kevät 2019
, Teemu Oinas
Nyt ilmoittautumaan Kosken Maljaan!
, Esko Heikkinen
STARXMAS 1-2.12.2018 – Raportti
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
14.-16.12.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Kilpailuaktiivisuus vuonna 2018 -raportti
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Rauhallista joulua ja menestyksellistä pöytätennisvuotta 2019!
, Mika Räsänen
Lehdistötiedote: Suomen miehet EM-loppukarsintaan toukokuussa 2019
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Syksyn starttimäärä jatkoi kasvuaan jo neljättä vuotta peräkkäin
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
Silja Malja (B) – Kilpailutulokset
, Ismo Lallo
3EF ja 3GH (ylemmät ja alemmat) kevät 2019 ehdotukset
, Veikko Lamminsalo
8.-9.12.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
TOP-12 lopputurnaus – Kilpailutulokset
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Seuratuen haku päättyy perjantaina
, Taneli Keinonen
Lasten ja nuorten hyvä harjoittelu mailapeleissä seminaari 9.-10.2.2019
, Taneli Keinonen , Lataa tiedosto tästä
Lasten ja nuorten hyvä harjoittelu mailapeleissä
, Taneli Keinonen
Finlandia Open 2018
, Mika Räsänen
Finlandia Open suorana PingisTV:llä
, Kimmo Pihkala
Junioreiden MM 2.-9.12.2018 Bendigo, Australia – Alex Naumi ja Annika Lundström suomalaisista mukana
, Teemu Oinas
1.-2.12.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
EM-vaihe 1, Israel – Suomi (naiset) 2-3, ilahduttava vierasvoitto Israelista
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
FINLANDIA OPEN SINGLES / kaksinpelit
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
4-divisioona 1/2, Pohjoinen – Kilpailukutsut
, Jari Vesaluoma
Finlandia Open joukkuekilpailu / team
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
Olympiakomitean huippu-urheiluyksikön tukipäätökset 2019
, Teemu Oinas
Pöytätenniksen SM-sarjan turnaus Turussa 1.12.2018
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
FO tuomarit
, Taneli Keinonen
Starxmas (C) – Kilpailutulokset
, Arto Luukkainen
TOP-12-finaalin 14.12.2018 osallistujat
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Muutama tuomari Finlandia Openin lauantaille hakusessa
, Taneli Keinonen
Kosken Malja GP – Kilpailukutsut
, Tero Naumi
24.-25.11.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Espoon otteluita SM-sarjasta
, Kimmo Pihkala
Starxmas (C) – Arvonnat
, Arto Luukkainen
Starxmas (C) – Aikataulut
, Arto Luukkainen
Starxmas (C) – Aikataulut
, Arto Luukkainen
Finlandia Openin salitalkoot 3.12 Ruskeasuolla kello 10.00
, Taneli Keinonen
Starxmas – Ilmoittautuneet pelaajat
, Arto Luukkainen
Division 3E
, Olof Eriksson
Kuvia joukkue ja A-luokan SM-kisoista
, Måns Holmberg
Joukkue- ja A-SM (M2200) (Valio) – Kilpailutulokset
, Måns Holmberg
Uudenvuoden leirin ilmoittautuminen viimeistään 30.11
, Taneli Keinonen
2-divisioona 2/4 – Tiedosto
, Tero Naumi
Joukkue- ja A-SM (M2200) (Valio) – Kilpailutulokset
, Måns Holmberg , Lataa tiedosto tästä
1-divisioonan ja 2-divisioonan 2D-lohkon turnaus Tampereella lauantaina 1.12.
, Jarno Virtanen
Joukkue- ja A-SM suorana PingisTV:ltä
, Kimmo Pihkala
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
Joukkue- ja A-SM (M2200) (Valio) – Kilpailutulokset
, Måns Holmberg
3-divisioona 1/2, G-lohko – Tiedosto
, Esa Kontula
17.-18.11.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
SM-sarja 2/5 – Kutsu
, Teemu Oinas
3-divisioona 1/2, H-lohko – Tiedosto
, Mika Kauppinen
Starxmas – Kilpailukutsut
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
OPT-86:n pöytätennisleiri 29.-30.12.2018 – Kutsu
, Teemu Oinas
Joukkue- ja A-SM (M2200) (Valio) – Arvonnat
, Måns Holmberg
PTS-60 kansalliset – Kilpailutulokset
, Esko Lemettilä
3-2 kotivoitto Sveitsistä
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
PingisTV: Suomi – Sveitsi
, Kimmo Pihkala
Syysliittokokous Ruskeasuolla lauantaina 24.11 klo 16:00
, Mika Räsänen
Tikakoski GP, Oulu (A) – Kilpailutulokset
, Teemu Oinas
Joukkue- ja A-SM (M2200) (Valio) – Arvonnat
, Måns Holmberg
PingisTV, Tikakoski GP, Oulu – sunnuntai
, Teemu Oinas
10.-11.11.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Tikakoski GP, Oulu (A) – Osallistujalistat ja informaatiota
, Seppo Hiltunen
PingisTV, Tikakoski GP, Oulu – lauantai
, Teemu Oinas
Johtamisen sietämätön keveys
, Thomas Hallbäck
Finlandia Open 2018 – Benedek tähtää kotivoittoon
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
ITTF Valko-Venäjän avoimet, Minsk 13.-18.11.2018
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
TOP-12 lopputurnaus – Kilpailukutsut
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Joukkue- ja A-SM (M2200) (Valio) – Arvonnat
, Måns Holmberg
OKM seuratuki haettavissa 12.11.2018 – 14.12.2018
, Taneli Keinonen
Pääkaupunkiseutu tuottaa edelleen todella vähän juniorikilpapelaajia
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
Silja Malja (B) – Kilpailukutsut
, Jouko Manni , Lataa tiedosto tästä
Veteraanien joukkue SM (B) – Kilpailutulokset
, Gabriel Zewi
YPTS kansalliset, Kaarron rakennus Open (B) – Kilpailutulokset
, Pekka Korva
Veteraanien joukkue SM (B) – Kilpailutulokset
, Gabriel Zewi
Estonian cadet & junior open
, Mika Räsänen
Veteraanien joukkue SM (B) – Kilpailutulokset
, Gabriel Zewi
Veteraanien Joukkue SM 2018
, Gabriel Zewi
3.-4.11.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
3-divisioona 1/2, F-lohko – Turnauskutsu
, Arto Luukkainen
Unkarin ITTF junioriavoimet 7.-11.11.2018, Szombathely
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
4-divisioona 1/2 Itä-Suomi turnauskutsu
, Miko Haarala
Veteraanien joukkue SM (B) – Kilpailukutsut
, Gabriel Zewi
4-divisioona 1/2 V-S Lohko A (Turku) – Kutsu
, Juha Kangas
Uudenvuodenleiri – Tiedosto
, Taneli Keinonen
Harrastuskilpailu Turussa
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
VETERAANIEN JOUKKUE-SM 2018 ARVONNAT JA ALKAMISAJAT
, Gabriel Zewi , Lataa tiedosto tästä
4-divisioona 1/2 V-S ja Itä-Suomi, 5-div V-S – Tiedosto
, Tero Naumi
Veteraanien joukkue-SM 2018 osanottajat
, Gabriel Zewi , Lataa tiedosto tästä
YPTS kansalliset, Kaarron rakennus Open (B) – Arvonnat
, Pekka Korva
Suomi – Sveitsi tiistaina 20.11. klo 18:30 Ruskeasuolla
, Teemu Oinas
SM-sarja ja 1-divisioona Oulussa 20.1.2019
, Teemu Oinas
5-divisioona 1/2 Pohjanmaa – Tiedosto
, Juha Julmala
Finlandia Open tuomariksi 2018
, Taneli Keinonen
Seuratuen hakeminen-kirjaudu Suomisporttiin
, Taneli Keinonen
Starttikilpailu Tuulimäessä 17.11.2018
, Taneli Keinonen
Division 4V-SB
, Olof Eriksson
BC-SM (M-1900 ja M-1700) (Valio) – Uusia ja vanhoja mestareita
, Esko Heikkinen
BC-SM (M-1900 ja M-1700) (Valio) – Lauantain korjatut tulokset
, Esko Heikkinen
27.-28.10.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
SPTL 80 vuotta, Tom Kiiaksen tekemä video
, Mika Räsänen
YPTS kansalliset, Kaarron rakennus Open (B) – Kilpailukutsut
, Pekka Korva
Syysliittokokous – Esityslista
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
ITTF World Tour – SOC, Tukholma 29.10.-4.11.2018 – Olahilla musta päivä, Naumi ilahdutti nelinpelissä
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
4-divisioona 1/2 Pohjanmaa – Tiedosto
, Pekka Korva
Syysliittokokous – Tiedosto
, Mika Räsänen
SPTL:n 80-vuotisjuhlat 27.10.2018 – omat videoni
, Arto Luukkainen
BC-SM (M-1900 ja M-1700) (A) – Aikataulut
, Esko Heikkinen
BC-SM (M-1900 ja M-1700) (A) – Arvonnat vielä kerran
, Esko Heikkinen
TUL Joy Games (C) – Kilpailutulokset
, Juha Kangas
Kiitos 80-vuotispäivän juhlijoille
, Esko Heikkinen
Suomi – Viro
, Kimmo Pihkala
Suomi-Viro -ystävyysturnauksen tulokset
, Marko Koskinen , Lataa tiedosto tästä
20.-21.10.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
VETERAANIEN JOUKKUE-SM 10.11.2018
, Gabriel Zewi
Suomi-Viro, 50 vastaan 50, lauantaina 27.10.
, Jarmo Siekkinen
80-vuotisjuhlat 27.10.2018
, Mika Räsänen
ITTF Belgian avoimet 23.-28.10.2018 – Naumi ja Kirichenko
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
BC-SM on iso, aikataulu muuttuu jonkin verran
, Esko Heikkinen
Joonas Kivimäestä Blue Badge -tuomari
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
TUL Joy Games – Turun Poolikisat (C) – Aikataulu, luokat ja osallistujat
, Juha Kangas
Smash-Pingis liiton uusi jäsenseura
, Mika Räsänen
PTS-60 kansalliset – Kilpailukutsut
, Esko Lemettilä
Viru Cup ja maaottelu – Kilpailutulokset
, Juha Suotmaa
Hallituksen ehdotus syöttösäännön täsmentämiseksi
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Junioreiden TOP (B) – Kilpailutulokset
, Mika Räsänen
IPT-94, kansalliset (B) – Kilpailutulokset
, Mika Kauppinen
13.-14.10.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Junioreiden TOP- info
, Mika Räsänen
SPINT 2018 – Parapöytätenniksen MM, Celje 15.-21.10.2018 – Miettinen yhdeksäs
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Veteraanien joukkue SM (B) – Kilpailukutsut
, Gabriel Zewi
Syysliittokokous 24.11.2018
, Mika Räsänen
TUL Joy Games (C) – Kilpailukutsut
, Juha Kangas
Kommentteja PT Espoon syyskisoista 13-14.10.2018
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
Joonas Kivimäki Buenos Airesin YOG-joukkuefinaalin tuomarina
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
IPT-94, kansalliset (B) – Arvonnat
, Mika Kauppinen
Junioreiden TOP – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
Pöytätenniksen lajiosa Kisakalliossa 10.-11.11.2018-vielä voi ilmoittautua
, Taneli Keinonen
4-divisioona 1/2 V-S ja Itä-Suomi – Tiedosto
, Tero Naumi
Varsinais-Suomen 4- ja 5-divisioonan lohkojaot ja pelipaikat
, Jori Haataja
Suora PingisTV-lähetys Espoon syyskisoista
, Kimmo Pihkala
PT Espoon syyskisat GP (Valio) – Tulokset
, Kimmo Pihkala
Annika Lundström, Youth Olympic Games, Buenos Aires 6.-18.10.2018 – joukkuekilpailun raportti
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
IPT-94, kansalliset (B) – Kilpailukutsut
, Mika Kauppinen
PT Espoon syyskisat GP (Valio) – Arvonnat
, Kimmo Pihkala
OPT-86:n syyspoolikilpailut (B) – Kilpailutulokset
, Teemu Oinas
6.-7.10.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
PT Espoon syyskisat GP (Valio) – Arvonnat
, Kimmo Pihkala
PT Espoon syyskisat GP (Valio) – Ilmoittautuneet
, Kimmo Pihkala
OPT-86:n syyspoolikilpailut (B) – Arvonnat ja livelähetykset
, Seppo Hiltunen
Jyväskylän yliopiston PREACT-tutkimushanke, kysely
, Mika Räsänen
PT Espoon syyskisat GP – Kilpailukutsut
, Toni Soine
Pöytätenniksen SM-sarjan avaus Tampereella 6.10.2018 – raportti
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
PT 75 kansalliset (B) – Kilpailutulokset
, Jyrki Nummenmaa
Suora PingisTV-lähetys SM-sarjan turnauksesta 6.10.2018
, Kimmo Pihkala
TUL Joy Games (C) – Kilpailukutsut
, Juha Kangas
29.-30.9.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Tikakoski GP, Oulu – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
Stiga Malja GP (B) – Kilpailutulokset
, Aarne Kyläkallio
Stiga Malja GP (B) – Kilpailutulokset
, Aarne Kyläkallio
Pöytätenniksen SM-sarja 2018-2019, joukkueet ja pelaajat
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
PT 75 kansalliset (B) – Aikataulut ja osanottajalistat
, Jyrki Nummenmaa
Miesten EM-karsintaa, Skotlanti – Suomi 1-3
, Teemu Oinas
Naisten EM-karsinta, Suomi – Liettua 0-3
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Naisten EM-karsintaottelu Suomi – Liettua
, Kimmo Pihkala
Veteraanien joukkue SM (B) – Kilpailukutsut
, Gabriel Zewi
ITTF ranking, lokakuu 2018
, Teemu Oinas
LEIRIPÄIVÄ 20.10.2018 RUSKEASUOLLA
, Taneli Keinonen
Yleisleiripäivä – Tiedosto
, Taneli Keinonen
Pingiskoululaisten vakuutus
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Stiga Malja GP (B) – Kilpailutulokset
, Aarne Kyläkallio
Suora PingisTV-lähetys Stiga-Malja GP:stä
, Kimmo Pihkala
Stiga-malja 2018: sunnuntain raportti
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
SM-sarjan ja 1-divisioonan turnaukset lauantaina 6.10. Tampereella
, Jarno Virtanen , Lataa tiedosto tästä
EM-karsintaa 2.10, Suomi-Liettua (naiset) ja Skotlanti-Suomi (miehet)
, Mika Räsänen
Stiga Malja GP (B) – Kilpailutulokset
, Aarne Kyläkallio
Stiga-malja 2018: lauantain raportti
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
22.-23.9.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
Esa Ellonen on poissa
, Esko Heikkinen
Stiga Malja GP (B) – Arvonnat
, Aarne Kyläkallio
Kilpailun järjestäjien ohjeet 2018-2019, versio 2.0 julkaistu
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
IPT-94, kansalliset (C) – Kilpailukutsut
, Mika Kauppinen
Stiga-maljan aikataulu
, Aarne Kyläkallio
Sarjat 2018-2019, 4-5 div takaraja 30.9.2018
, Teemu Oinas
Joukkue- ja A-SM (M2200) (A) – Kilpailukutsut
, Peter Eriksson
EM-kilpailut 2018 Alicante, Espanja – mitalistit
, Teemu Oinas
MPS kansalliset (C) – Kilpailutulokset
, Sami Hattunen
TOP-12 I-karsinta – Kilpailutulokset
, Kimmo Arenius
15.-16.9.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Veteraanien joukkue SM – Kilpailukutsut
, Gabriel Zewi
VETERAANIEN JOUKKUE-SM 2018
, Gabriel Zewi , Lataa tiedosto tästä
EM-kilpailut 18.-23.9. Alicante, Espanja – Olahille karsiutuminen tiukassa ottelussa
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
MPS kansalliset (C) – Osallistujat
, Sami Hattunen
TUL Joy Games – Kilpailukutsut
, Juha Kangas
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
Stiga Malja GP – Kilpailukutsut – 1000 luokka lisätty sunnuntaille
, Aarne Kyläkallio
DE-SM, Raportti
, Juha Julmala , Lataa tiedosto tästä
OPT-86:n syyspoolikilpailut (B) – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
TOP-12 1-karsinta: alustavat lohkojaot
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
MPS kansalliset – Kilpailukutsut
, Sami Hattunen
Lehdistötiedote: Olah Alicanteen EM-mitali mielessään
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
PT 75 kansalliset – Kilpailukutsut
, Jyrki Nummenmaa
Kilpailuvaliokunnan kysely 2016 – tulokset ja yhteenveto
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
DE-SM (B) – Kilpailutulokset
, Juha Julmala
Fintrade Open (B) – Kilpailutulokset
, Jouni Nousiainen
Fintrade Open (B) – Kilpailutulokset
, Jouni Nousiainen
DE-SM (B) – Kilpailutulokset
, Juha Julmala
8.-9.9.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
IPT-94, kansalliset – Kilpailukutsut
, Mika Kauppinen
Pöytätenniksen 1-divisioonaa 15.9.2018
, Teemu Oinas
Starin syksyn startti 8.9.2018 – Raportti
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
Fintrade Open (B) – Arvonnat
, Miko Haarala
Veteraanien Viro-Suomi-maaottelu ja ViruCup Tallinnassa 19.-21.10.
, Jarmo Siekkinen
Uudenvuodenleiri 2.-4.1.2019 Kisakalliossa
, Taneli Keinonen , Lataa tiedosto tästä
YPTS kansalliset, Kaarron rakennus Open (B) – Kilpailukutsut
, Pekka Korva
1-divisioona 1/6 15.9.2018 – tietoa
, Teemu Oinas
DE-SM (B) – Aikataulut
, Juha Julmala
Syksyn Startti (C) – Kilpailutulokset
, Arto Luukkainen
Veteraanien NETU 7.-9.9.2018 Uppsala, Ruotsi – Merimaa ja Manni kultamitalisteiksi
, Teemu Oinas
1.-2.9.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
2.divisioona 1/4 C-lohko – Tiedosto
, Juha Kangas
Syksyn Startti (C) – Arvonnat
, Arto Luukkainen
3-divisioonan lohkojaot
, Veikko Lamminsalo
DE-SM (B) – Arvonnat
, Juha Julmala
Pingisryhmä Aina ehdolla Pauligin tulevaisuuden tekijöiksi
, Teemu Oinas
Syksyn Startti (C) – Aikataulut
, Arto Luukkainen
Syksyn Startti – llmoittautuneet pelaajat
, Arto Luukkainen
Lisenssien sekä vakuutusten ilmoittaminen kaudelle 18/19 toiminnassa
, Mika Räsänen
DE-SM – Osallistujalista
, Juha Julmala , Lataa tiedosto tästä
Starin syksyn startti – muutos kisojen alkamisaikaan
, Arto Luukkainen
Pohjanmaan Piirinmestaruuskilpailut, Raportti
, Juha Julmala , Lataa tiedosto tästä
Piirinmestaruus, Pohjanmaa (B) – Kilpailutulokset
, Juha Julmala
palkinnoista
, Janne Linnarinne
Päijät-Hämeen piirinmestaruuskilpailu (C) – Kilpailutulokset
, Sami Hattunen
Piirinmestaruus, Pohjois-Pohjanmaa (B) – Kilpailutulokset
, Teemu Oinas
Tupin harrastekisa Turussa 29.9.2018
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Kastellin monitoimitaloinfo
, Seppo Hiltunen , Lataa tiedosto tästä
Piirinmestaruus, Pohjois-Pohjanmaa (B) – Arvonnat
, Seppo Hiltunen
Piirinmestaruus, Pohjanmaa (B) – Arvonnat
, Juha Julmala
Syksyn Startti – Kilpailukutsut
, Arto Luukkainen
TOP-12 I-karsinta – Kilpailukutsut
, Kimmo Arenius
Miesten TOP-12-turnausten osallistujat
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Uusien lisenssien maksaminen
, Mika Räsänen
Piirinmestaruus, Pohjois-Pohjanmaa (B) – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
YPTS kansalliset,"Kaarron rakennus Open" – Kilpailukutsut
, Pekka Korva
Sporttiturva-vakuutus kaudelle 2018/2019
, Mika Räsänen
FINLANDIA OPEN 2018
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
0 koulutukset käynnistyivät, Espoossa ensimmäinen
, Taneli Keinonen , Lataa tiedosto tästä
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
Kaikki juhlistamaan 80-vuotiasta liittoa!
, Esko Heikkinen
ITTF Tshekin avoimet Olomouc 21.-26.8.2018 – Kirichenko ja Oksanen karsiutuivat
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Silja Malja – Kilpailukutsut
, Jouko Manni
Valmentajakoulutus Kisakallio 10.-11.11.2018
, Taneli Keinonen
Pingiskoulut syksy 2018
, Teemu Oinas
Päijät-Hämeen piirinmestaruuskilpailu – Kilpailukutsut
, Risto Pitkänen
Suomi-Viro 80-vuotisjuhlaotteluna
, Esko Heikkinen
Ohje Google Forms ilmoittautumislomakkeen tekoon
, Teemu Oinas
2.divisioona 1/4 D-lohko – Tiedosto
, Miko Haarala
Fintrade Open – Kilpailukutsut
, Miko Haarala
Kai Merimaa Seura-lehdessä
, Teemu Oinas
Olympiakomitean tiedote: Annika Lundströmin paikka YOG-kisoissa vahvistettu
, Teemu Oinas
Asarel Bulgaria Open, Panagyurishte 14.-19.8.2018 – Olahille tiukka karsiutuminen nelinpelissä
, Teemu Oinas
Välituntikilpailulla pelaajia seuraan
, Taneli Keinonen
Asko Rasinen Suomen ensimmäinen Blue Badge – tuomari
, Mika Räsänen
Suomen Pöytätennisliiton 80-vuotisjuhla: meitä on jo yli 190!
, Mika Räsänen
ITTF Nigerian avoimet 8.-12.8.2018, Olahille tappio nelinpelifinaalissa
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Pingisfoorumi avattu Facebookissa
, Teemu Oinas
DE-SM – Kilpailukutsut
, Juha Julmala
Kouluvierailuilla pelaajia seuraan
, Taneli Keinonen
Krapulassa ei ole viisasta pelata
, Peter Eriksson
Sääntömuutokset kaudelle 2018-19
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Taloudellista tukea aikuisten terveysliikuntaan
, Taneli Keinonen
GP-kilpailujen ohjeet 2018-2019
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Biesen maila
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
Piirinmestaruus, Pohjanmaa – Kilpailukutsut
, Timo Haavisto
Pelaaja tarjolla ykköseen
, Esko Heikkinen
Pingispelaajien golf-SM 2018
, Mika Räsänen
Junioreiden EM, Cluj-Napoca, Romania 15.-24.7.2018 – Naumi ja Lundström 32 parhaan joukkoon
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
JEM 2018 Cluj-Napocassa – joitakin huomioita
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
Kilpailuvaliokunnan pallotiedote sarjapelejä varten
, Teemu Oinas
Arttu ja Aleksandra striimissä perjantaina klo 13.30
, Arto Luukkainen
Joonas Kivimäki valittu tuomariksi YOG:hen
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Pöytätenniksen paralympiamitalisti Jari Kurkisen muistoa kunnioittaen
, Mika Räsänen
Kai Merimaan Las Vegasin 85-vuotiaiden MM-kullasta artikkeli ESS:ssä
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Lehdistötiedote: Annika Lundström Buenos Airesin YOG-kisoihin
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Esa Miettinen Paralympiakomitean urheilijavaliokuntaan
, Teemu Oinas
Harjoitteluviikko Narvassa 11-15.6.2018
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
Tilaa lajihistoria – esimerkiksi ensi kauden kisojen palkinnoksi!
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
Esa Miettiselle pronssia para US Openista
, Teemu Oinas
Junioreiden NETU, Haapsalu 26.-28.6.2018: Naumi ja Khosravi mestaruuksiin, Räsänen kolmas. Joukkueesta Suomeen kaksi kultaa ja pronssi
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Lehdistötiedote: Pöytätennishistoria valmistui
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
Veteraanien MM, Las Vegas 18.-24.6. 2018, Kai Merimaalle 85-vuotiaiden MM-kultaa!
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Kilpailukalenteri 2018-2019, kisojen haku
, Teemu Oinas
Kosken kesäleiri pelattu – löytötavaroita tarjolla
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
Uusia tarinoita liiton sivuilla
, Esko Heikkinen
Junioreiden EM, joukkuearvonnat
, Mika Räsänen
Matkapuhelimen käyttö kesäleirillä
, Taneli Keinonen
PTT Spanish Open, Barcelona – Julmala, Launonen, Mäkelä, Natunen, Pasanen ja Tapola mukana
, Juha Julmala , Lataa tiedosto tästä
TIPin kesäleiri Tartossa 31.7.-3.8.
, Mika Räsänen
Benedek Olah – Jura Morez, Ranskan Pro A 2017-2018, Jura Morez sarjan 3.
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Pt Forum lopetettu
, Risto Pitkänen
Kosken Kesäleirin info
, Taneli Keinonen
JUHA-LISTA 2.6.2018
, Juha Suotmaa
ITTF Kanadan junioriavoimet +YOG-karsinta 28.5.-2.6.2018
, Teemu Oinas
26.-27.5.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
ITTF Kiinan avoimet 29.5.-3.6.2018, Olahille 3-4 tappio Kou Leille
, Teemu Oinas
Junioreiden EM, Cluj-Napoca 15-24.7
, Mika Räsänen
Senioreiden NETU 24.-27.5.2018, Haapsalu – Naumi vireessä
, Mika Räsänen
Finlandia Junior Open – Kilpailutulokset, sunnuntai
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Finlandia Junior Open – Kilpailutulokset, lauantai
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Finlandia Junior Open suorana PingisTV:llä
, Kimmo Pihkala
Tietosuoja SPTL:n Pelaajarekisterissä
, Kimmo Pihkala
19.-20.5.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
ITTF Puolan junioriavoimet 23.-27.5.2018 – Lundström mukana
, Teemu Oinas
ITTF Hong Kong Open 22.-27.5.2018 – Olah mukana
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
FJO, aikataulumuutos/ change in schedule B11/B15
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Israel parempi naisten EM-karsinnassa
, Mika Räsänen
Naisten EM-karsintaturnaus suorana PingisTV:llä
, Kimmo Pihkala
Tuomariksi Finlandia Juniori Openiin 26.-27.5
, Taneli Keinonen
GP-finaali Tom Lundström vastaan Toni Soine
, Arto Luukkainen
GP-Finaalit – Kilpailutulokset
, Taneli Keinonen
12.-13.5.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
GP Finaalit suorana lähetyksenä PingisTV:llä
, Kimmo Pihkala
Kauden 2017/2018 starttimäärä kasvoi 4,9 % edelliskauteen verrattuna
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
Peräseinäjoen Toive liiton uusi jäsenseura
, Mika Räsänen
PT 75 kansalliset ja AY-kisat – Kilpailutulokset
, Jyrki Nummenmaa
Veteraanien TOP-8 – Kilpailutulokset
, Mika Räsänen
Valmentajakoulutus Kisakalliossa
, Taneli Keinonen , Lataa tiedosto tästä
GP-Finaalit Ruskeasuolla 19.5.2018 – Osallistujat
, Teemu Oinas
ITTF Thaimaan junioriavoimet, Bangkok 9.-13.5.2018
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
PTT Slovenia Open, Lasko – Esa Miettinen
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
5.-6.5.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
ITTF Espanjan junioriavoimet, Platja d’Aro 9.-13.5.2018
, Teemu Oinas
Finlandia Junior Open – Ilmoittautumisaikaa jatkettu 14.5 saakka
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
PT 75 kansalliset ja AY-kisat – Arvonnat
, Jyrki Nummenmaa
PT 75 kansalliset ja AY-kisat – Aikataulut
, Jyrki Nummenmaa
Opiskelijoiden SM – Raportti
, Henri Pelkonen
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
STARUMMER 6.5.2018 – Raportti
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
Starummer – Kilpailutulokset
, Arto Luukkainen
PT 75 kansalliset ja AY-kisat – Ilmoittautumiset pelaajittain
, Jyrki Nummenmaa
PT 75 kansalliset ja AY-kisat – Ilmoittautumiset luokittain
, Jyrki Nummenmaa
Sportteri.fi
, Mika Räsänen
YOG karsinta 7.-8.5.2018, Bangkok, Thaimaa
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
PT 75 kansalliset ja AY-kisat – Tärkeää lisätietoa aikatauluista
, Jyrki Nummenmaa
Opiskelijoiden SM – Kilpailutulokset
, Henri Pelkonen
17v SM ja Nappulaliiga (12 SM) – Kilpailutulokset
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Suora PingisTV lähetys 17v SM ja Nappulaliigasta Oulusta
, Teemu Oinas
Parapöytätenniksen SM – Kilpailutulokset
, Martti Autio , Lataa tiedosto tästä
17v SM ja Nappulaliiga (12 SM) – Kilpailutulokset, lauantai
, Teemu Oinas
Kiina vei miesten ja naisten MM-kullan
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
28.4.-29.4.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Opiskelijoiden SM – Arvonnat
, Henri Pelkonen , Lataa tiedosto tästä
Starummer – Arvonnat
, Arto Luukkainen
Starummer – Aikataulut
, Arto Luukkainen
Starummer – Ilmoittautuneet pelaajat
, Arto Luukkainen
STARUMMER 6.5.2018 – Kilpailukutsut
, Arto Luukkainen
GP-pisteet 2017-2018 ja GP-finaalien osallistujat
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
17v SM ja Nappulaliiga (12 SM) – Arvonnat ja aikataulut
, Teemu Oinas
V-S divisioonien yhteenveto
, Jori Haataja
Valmentajakoulutus 11.-13.5 Kisakallio-vielä voi ilmoittautua
, Taneli Keinonen
5 V-S divisioonan virallinen sarjataulukko
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Terva-malja GP – Kilpailutulokset
, Teemu Oinas
Suora PingisTV-lähetys Terva-malja GP:stä Oulusta
, Teemu Oinas
21.4.-22.4.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
ITTF Ranskan junioriavoimet 25.-29.4.2018, Metz – Sofie Eriksson mukana
, Teemu Oinas
Terva-malja GP – Aikataulut
, Teemu Oinas
Kunniamerkki Thorvald Rundbergille
, Esko Heikkinen
Wappukevennys
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Pöytätenniksen MM-kisat Halmstad 29.4.-6.5.
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
Terva-malja GP – Arvonnat
, Seppo Hiltunen
Opiskelijoiden SM 5.5. – Ilmoittaudu sunnuntaihin mennessä
, Henri Pelkonen
Seuratukipäätökset- pöytätennisseurat mukana
, Taneli Keinonen
Anna Kirichenko Saksan 2.Bundesliigassa 2017-2018
, Teemu Oinas
Parapöytätenniksen SM – Kilpailukutsut
, Mika Räsänen
17v SM ja Nappulaliiga (12 SM) – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
Star järjestää STARUMMER-kilpailut sunnuntaina 6.5.
, Arto Luukkainen
Sarjafinaalit 2018: raportti
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Terva-malja GP – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
Mestaruussarjan lopputurnauksen tulokset
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
Mestaruussarjakarsinnan tulokset
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
1. divisioonan karsinnan tulokset
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
14.4.-15.4.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Suora PingisTV-lähetys SM-sarjan lopputurnauksesta ja karsintapeleistä
, Kimmo Pihkala
SM-sarjan lopputurnaus, -karsinta ja 1-divisioonan nousukarsinta la 21.4.2018
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Kesäleiri – Tiedosto
, Taneli Keinonen
PT Espoon kevätkisat, GP – Sunnuntain kilpailutulokset
, Toni Soine
PT Espoon kevätkisat, GP – Lauantain kilpailutulokset
, Toni Soine
PT 75 kansalliset ja AY-kisat – Kilpailukutsut
, Jyrki Nummenmaa
PT Espoon kevätkilpailut olivat loistava tapahtuma
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
Suora PingisTV-lähetys PT Espoon kevätkisoista
, Kimmo Pihkala
Vappukisa Turussa 5.5.2018
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
7.4.-8.4.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
ITTF Kroatian avoimet, Zagreb 10.-14.4.2018 – Olah hävisi puolivälierän
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Kuopion kevätkisat – Kilpailukutsut
, Miko Haarala
Veteraanien NETU 7-9.9.2018, Uppsala
, Mika Räsänen
Esittelyssä Narvan joukkue PT Eskoon kevätkilpailuissa 14-15.4.-2018
, Arto Luukkainen
Ohje kertalisenssin maksuun
, Mika Räsänen
Kertalisenssin maksu
, Juki
PT Espoon kevätkisat, GP – Aikataulu ja infoa
, Toni Soine
PT Espoon kevätkisat, GP – Osallistujat
, Toni Soine
Toisen ja kolmannen divisioonan lohkot nuorekkuusjärjestyksessä
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
VOK 1 lajiosa Kisakalliossa
, Taneli Keinonen , Lataa tiedosto tästä
TOP-12 II-karsinnan raportti
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
TOP-12 2-karsinta – Kilpailutulokset
, Kimmo Arenius
Suora PingisTV-lähetys TOP-12 II-karsinnasta
, Kimmo Pihkala
1-divisioonan osaturnaus 6/6: raportti (korjattu)
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
TOP-12 II-karsinnan alustavat lohkojaot (päivitetty 7.4.)
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Suora PingisTV-lähetys 1-divisioonan turnauksesta 7.4.2018
, Kimmo Pihkala
31.3-.1.4.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Livelähetys: 4- ja 5-divisioona Pohjanmaa
, Juha Julmala
Kevätliittokokous, esityslista + muu materiaali
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Maailman pöytätennispäivä 6.4.2018
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
1-divisioona 6/6 – Tiedosto
, Kimmo Arenius
STARPRING 24-25.2.2018 – Raportti
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
PT Espoon kevätkisat, GP – Kilpailukutsut
, Toni Soine
UUSIA VALMENTAJIA SEURAAN STARTTIKURSSILLA
, Taneli Keinonen
4-divisioona Pohjois-Suomi, kevätturnaus 7.-8.4.2018
, Teemu Oinas
ITTF World Ranking + suomalaisten sijoitukset 4/2018
, Teemu Oinas
Jussin Malja – Kilpailutulokset
, Juha Julmala
24.-25.3.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
4-divisioona 2/2 – Tiedosto
, Juha Julmala
ITTF Espanjan avoimet, Guadalajara 28.3.-1.4. – Kirichenko mukana
, Teemu Oinas
2-divisioona CD-ylempi ja CD-alempi la 7.4.2018
, Teemu Oinas
Italian ITTF junnuavoimet, Lignano 21.-25.3.2018 + YOG Tunisiassa – Annika Lundström reissussa
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
EM-kilpailujen 1-vaihe, Sveitsi – Suomi 3-1
, Teemu Oinas
EM-kilpailujen 1.vaihe, Sveitsi – Suomi tänään klo 20.00
, Teemu Oinas
Joukkueiden MM-kilpailut, Halmstad, 29.4-6.5
, Mika Räsänen
Juniori-SM – sunnuntain raportti
, Esko Heikkinen
Suora PingisTV-lähetys nuorten 13v ja 15v SM-kilpailuista – Tänään henkilökohtaiset luokat
, Kimmo Pihkala
Junioreiden SM (13 ja 15v) – Kilpailutulokset ja lauantain raportti
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
MPS kansalliset – Kilpailutulokset
, Sami Hattunen
17.-18.3.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Tupin Harrastuskisa 24.-25.3.2018 osallistujaluettelo
, Jori Haataja
Tuomaritarvetta Juniori SM kilpailuissa
, Taneli Keinonen
Ottelutietokantaa kehitetään – Sisältö vielä puutteellinen
, Kimmo Pihkala
MPS kansalliset – Aikataulut
, Sami Hattunen
Kuopion kevätkisat – Kilpailukutsut
, Miko Haarala
Kevätliittokokous – Hallituksen sääntömuutosehdotukset kaudelle 2018-2019
, Mika Räsänen
Jussin Malja – Arvonnat
, Juha Julmala
Jussin Malja – Arvonnat
, Juha Julmala
ITTF Saksan avoimet, Bremen 20.-25.3.2018, Olah mukana
, Teemu Oinas
Opiskelijoiden SM – Kilpailukutsut
, Henri Pelkonen
Pöytätenniksen SM-sarjan turnaus 5/5 Helsingissä 18.3.2018 – raportti
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Juniori SM, aikataulu
, Mika Räsänen
SM-sarjan turnauksen 5/5 tulokset 18.3.2018
, Teemu Oinas
MPS kansalliset – Kilpailukutsut
, Sami Hattunen , Lataa tiedosto tästä
Junioreiden SM (13 ja 15v) – Arvonnat, joukkuekilpailut
, Teemu Oinas
Junioreiden SM (13 ja 15v) – Arvonnat, kaksinpelien ja nelinpelien jatkokaaviot
, Teemu Oinas
Junioreiden SM (13 ja 15v) – Arvonnat, kaksinpelit ja nelinpelit
, Teemu Oinas
1-divisioona 5/6 17.3.2018, tulokset ja raportti
, Teemu Oinas
Pöytätenniksen SM-sarjaa 5/5 18.3.2018, PingisTV-lähetys
, Teemu Oinas
10.-11.3.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Suora PingisTV-lähetys 1-divisioonan turnauksesta 5/6
, Kimmo Pihkala
TOP-12 2-karsinta – Kilpailukutsut
, Kimmo Arenius
4-divisioona 2/2 – Tiedosto
, Tero Naumi
4-divisioona 2/2 – Tiedosto
, Tero Naumi
Kevätliittokokous – Tiedosto
, Mika Räsänen
1-divisioonaa Rusalla la 17.3.2018 klo 11.00
, Teemu Oinas
Junioreiden SM (13 ja 15v) ilmoittautuneet
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Pöytätenniksen SM-sarjaa Rusalla 5/5 su 18.3.2018 klo 12.30
, Teemu Oinas
Valmentajakoulutusta-lajiosa Kisakalliossa 7.-8.4
, Taneli Keinonen
Nelurikisat – Kilpailutulokset
, Esko Lemettilä
YPTS kansalliset – Kilpailutulokset
, Pekka Korva
TOP-12 III-karsinnan raportti
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
TOP-12 3-karsinta – Kilpailutulokset
, Kimmo Arenius
3.-4.3.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Euroopan U21-mestaruuskilpailut – Minsk, Valko-Venäjä 8.-11.3.2018, Kirichenko 32 parhaan joukkoon
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
KEVÄTLIITTOKOKOUS
, Mika Räsänen
Hanki pöytätenniksen lajihistoria!
, Esko Heikkinen
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
Muutama video SM-kilpailuista 2018
, Arto Luukkainen
YPTS kansalliset – Arvonnat
, Pekka Korva
ITTF World Tour Qatar Open, Doha 6.-11.3.2018
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
PTS-60:n Nelurikisat Ruskeasuon hallissa su 11.3. klo 10 alkaen.
, Esko Lemettilä
TOP-12 3-karsinta – Kilpailukutsut
, Kimmo Arenius
Junioreiden SM (13 ja 15v) – Kilpailukutsut
, Mika Räsänen
YPTS kansalliset – Arvonnat
, Pekka Korva
Olah ja Lundström pöytätenniksen Suomen mestaruuksiin
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Jussin Malja – Kilpailukutsut
, Juha Julmala
Henkilökohtainen SM – Kilpailutulokset
, Måns Holmberg
Harrastuskisa turussa 24.-25.3.2018
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Suora PingisTV-lähetys SM-kilpailuista
, Kimmo Pihkala
SM 2018 – PingisTV-ottelut
, Måns Holmberg
Henkilökohtainen SM – Kilpailutulokset
, Måns Holmberg
YPTS kansalliset – Arvonnat
, Pekka Korva
24.-25.2.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Henkilökohtainen SM – Aikataulut
, Måns Holmberg
Henkilökohtaiset SM-kisat viikonloppuna Ruskeasuolla
, Måns Holmberg , Lataa tiedosto tästä
Miikka O’Connor – Cardiff City TTC, Englanti
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Liettua löi Suomen
, Esko Heikkinen
Skotlanti vastaantulija
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
Suomi – Skotlanti EM-karsintaturnaus suorana
, Kimmo Pihkala
Naisten EM-karsintaa: Liettua – Suomi LIVE tänään klo 17.00
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Henkilökohtainen SM – Arvonnat
, Måns Holmberg
Ruotsin junioriavoimet ja Safir International
, Mika Räsänen
Ruskeasuo 27.2 tiistaina maaottelupäivän
, Taneli Keinonen
Starpring – Kilpailutulokset
, Arto Luukkainen
Safir International 21.-25.2.2018
, Teemu Oinas
Kemin kansalliset – Kilpailutulokset
, Teemu Oinas
Starpring – Arvonnat
, Arto Luukkainen
17.-18.2.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
KePts kansalliset 24.2.2018 – informaatiota
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Jussin Malja – Kilpailukutsut
, Juha Julmala
Starpring – Aikataulut
, Arto Luukkainen
Henkilökohtaiset SM:t – Ilmoittautuneet
, Måns Holmberg
Jussin Malja – Kilpailukutsut
, Juha Julmala
Starpring – Ilmoittautuneet pelaajat
, Arto Luukkainen
Starpring – Kilpailukutsut
, Arto Luukkainen
Pöytätenniksen SM-sarjan turnaus 4/5 Helsingissä 17.2.2018 – raportti
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Henkilökohtainen SM – Kilpailukutsut
, Måns Holmberg
Nelurikisat – Kilpailukutsut
, Esko Lemettilä
Suora PingisTV-lähetys 1-divisioonan turnauksesta 4/6 18.2.2018
, Kimmo Pihkala
SM-sarja 4/5 Tulokset
, Kimmo Pihkala
10.-11.2.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Suora PingisTV-lähetys SM-sarjasta
, Kimmo Pihkala
Mailapelien yhteistyölle tukea 50 000€
, Teemu Oinas
Turun Tähtikisat – Kilpailutulokset
, Juha Kangas
Turun Tähtikisat – Kilpailutulokset
, Juha Kangas
Pöytätenniksen SM-sarjan turnaus 4/5 17.2.2018, Helsinki
, Teemu Oinas
Ilmainen fysiikkavalmennusseminaari Vierumäellä
, Taneli Keinonen
ITTF junioriavoimet 14.-18.2.2018 – Hodonin, Tshekki
, Teemu Oinas
Harrastuskilpailu Turussa 24.2.2018
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Mailapelikilpailut Helsingissä
, Taneli Keinonen , Lataa tiedosto tästä
2-divisioona 3/4 – Tiedosto
, Tero Naumi
Nuorten Olympiakarsinta 12.-13.2.2018 – Hodonin, Tshekki
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Sarjaviikonloppu 17.-18.2.2018, ohjelma
, Teemu Oinas
IPT-94 kansalliset – Kilpailutulokset
, Mika Kauppinen
EM-karsinta, Suomi – Skotlanti, tiistai 27.2.2018 klo 18.30 – kaikki paikalle
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Seuraleiri Ruskeasuolla 10.-11.2.2018
, Taneli Keinonen , Lataa tiedosto tästä
3.-4.2.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Valmentajakoulutusta Ferenc Karsain johdolla Kisakalliossa
, Taneli Keinonen
LrTU uusi tsemppiseura
, Taneli Keinonen
Wega Malja GP – Kilpailutulokset sunnuntai
, Aarne Kyläkallio
Wega Malja GP – Kilpailutulokset lauantai
, Aarne Kyläkallio
Turun Tähtikisat – Aikataulu
, Juha Kangas
KKI-ohjelma, tukea urheiluseuroille työikäisten matalan kynnyksen liikuntaan
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
IPT-94 kansalliset – Kilpailukutsut
, Mika Kauppinen
23. Janos Molnar memorial
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Olosuhdekysely seuroille
, Taneli Keinonen
Turun Tähtikisat 2018 – osallistujat
, Juha Kangas
Kesäleiri Koskella 11.-15.6.2018
, Taneli Keinonen
Wega-malja 2018: sunnuntain raportti
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
PingisTV-lähetys, Wega Malja GP – sunnuntai
, Teemu Oinas
Wega-malja 2018: lauantain raportti
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
27.-28.1.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
PingisTV-lähetys, Wega Malja GP – lauantai
, Teemu Oinas
Lajinlevitykseen tehokkuutta – heitä ideoita
, Taneli Keinonen
Wega Malja GP – Arvonnat – korjattu versio
, Aarne Kyläkallio
Wega Malja GP – Arvonnat
, Aarne Kyläkallio
Wega Maljan aikataulu
, Aarne Kyläkallio
EM-karsinnat 27.2, joukkueet
, Mika Räsänen
National Referee (NR) kurssin suorittaneet
, Mika Räsänen
Veteraani SM – Kilpailutulokset
, Jyrki Nummenmaa
PingisTV-videot Veteraanien SM-kilpailuista 27.-28.1.2018
, Kimmo Pihkala
Tilaa Pöytätennisliiton YouTube kanava!
, Kimmo Pihkala
20.-21.1.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Wega Malja GP – Kilpailukutsut
, Aarne Kyläkallio
IPT-94 kansalliset – Kilpailukutsut
, Mika Kauppinen
Kemin kansalliset – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
Esimerkkiharjoituksia liiton sivuilla
, Mika Räsänen
Joensuun kansalliset – Kilpailutulokset
, Kimmo Heikkinen
Joensuun kansallisten 20.1.2018 mitalikaartit luokittain
, Kimmo Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
OPT-86:n talvipoolikilpailut – Kilpailutulokset
, Teemu Oinas
Pöytätenniksen SM-sarjan turnaus 3/5 Oulussa 20.1.2018 – raportti
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Lehdistötiedote: Pöytätenniksen EM-kilpailujen ykkösvaihe alkaa
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Kutsu: 1-divisioona 4/6 Helsingissä 18.2.2018
, Kimmo Arenius
Veteraani SM – Arvonnat
, Jyrki Nummenmaa
PingisTV-video 1-divisioonan turnauksesta 3/6 20.1.2018
, Kimmo Pihkala
1-divisioona 3/6 tulokset
, Kimmo Arenius
Pöytätenniksen SM-sarja 3/5 20.1.2018, Oulu – tulokset
, Teemu Oinas
13.-14.1.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Veteraani SM – Aikataulut
, Jyrki Nummenmaa
Veteraani SM – Arvonnat
, Jyrki Nummenmaa
PingisTV-video SM-sarjasta Oulusta 20.1.2018
, Teemu Oinas
SM-sarjaa 3/5 Oulussa lauantaina 20.1.2018
, Teemu Oinas
Joensuun kansalliset – Arvonnat
, Kimmo Heikkinen
ITTF World Tour Unkarin avoimet, Budapest 16.-21.1.2018, Olah karsiutui jatkokarsinnassa
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Joensuun kansalliset – Aikataulut
, Kimmo Heikkinen
OPT-86:n talvipoolikilpailut – Arvonnat
, Seppo Hiltunen
Helsingin ja Uudenmaan 4.-6. divisioonat
, Rauno Karppinen
Pöytätennisliiton toimisto muuttaa 19.1
, Mika Räsänen
Veteraani SM – Arvonnat
, Jyrki Nummenmaa
ARF-Cup kevät – Kilpailutulokset
, Måns Holmberg
Turun Tähtikisat – Kilpailukutsut
, Juha Kangas
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
6.-7.1.2018 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Viimeinen päivä ilmoittautua veteraanien SM-kisoihin
, Jyrki Nummenmaa
24.-25.03.2018 Junioreiden SM (13 ja 15v), järjestäjää haetaan
, Teemu Oinas
ARF-Cup kevät – Arvonnat – Päivitetty
, Måns Holmberg
OPT-86:n talvipoolikilpailut – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
ARF-Cup kevät – Arvonnat
, Måns Holmberg
Seuraleiri Ruskeasuolla 10.-11.2.2018
, Taneli Keinonen
2-divisioonan CD-lohkot pelattu + kevään ohjelma
, Teemu Oinas
Pöytätennisliiton ja ETTU:n järjestämä valmentajakoulutus
, Taneli Keinonen
Henkilökohtaiset SM-kisat 3-4.3.2018
, Måns Holmberg
1-divisioona 3/6 – Tiedosto
, Kimmo Arenius
30.-31.12.2017 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja
Kosken Malja, GP – Kilpailutulokset
, Esko Heikkinen
Kosken Malja, GP – Kilpailutulokset lauantaina
, Esko Heikkinen
Yhdenvertaisuus- ja tasa-arvosuunnitelma
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Livelähetystä Kosken Maljasta
, Tero Naumi
STARXMAS 16-17.12.2017 – Raportti
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
Suomalaiset nousussa uudella ITTF rankingilla
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
IPT-94 kansalliset – Kilpailukutsut
, Mika Kauppinen
Kosken Malja, GP – Arvonnat
, Esko Heikkinen
Infoa Kosken Maljasta
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
Kansallinen ylituomarikurssi-pari paikkaa jäljellä-ilmoittaudu heti
, Asko Rasinen , Lataa tiedosto tästä
Apua aloittelijaryhmien käynnistämisessä
, Taneli Keinonen
Seuraleiri Koskella
, Taneli Keinonen
YPTS kansalliset – Kilpailukutsut
, Pekka Korva
Valmentajakoulutus -VOK 1 lajiosa
, Taneli Keinonen
Hyvää pingisvuotta 2018
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
23.-24.12.2017 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
ARF Cup – ainut kilpailu pääkaupunkiseudulla tammikuussa
, Peter Eriksson
Leiri Ruskeasuolla 27-29.12
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Tilastoja: rating 2010-2017
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Kilpailuaktiivisuus vuonna 2017 -raportti
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Kosken Malja, GP – Kilpailukutsut
, Tero Naumi
2-divisioonan AB-lohkot pelattu + kevään lohkot valmiina
, Teemu Oinas
16.-17.12.2017 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Leirit Ruskeasuolla 27-29.12 ja 2-4.1
, Mika Räsänen
Syksyn 2017 starttimäärä oli 14,1 % suurempi kuin vuosi aiemmin
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
Kosken Malja, GP – Kilpailukutsut
, Tero Naumi
Kosken Malja, GP – Kilpailukutsut – muutos sunnuntaille
, Esko Heikkinen
Joensuun kansalliset – Kilpailukutsut
, Kimmo Heikkinen
Starxmas – Kilpailutulokset
, Arto Luukkainen
Ruskeasuon pöytäjärjestely – 12 vai 14 pöytää?
, Arto Luukkainen
Starxmas – löytyneet tavarat
, Arto Luukkainen
9.-10.12.2017 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Starxmas – Arvonnat
, Arto Luukkainen
Starxmas – Ilmoittautuneet
, Arto Luukkainen
Starxmas – Aikataulut
, Arto Luukkainen
Uusi jäsenseura, Ahvenanmaa
, Mika Räsänen
Kemin kansalliset 24.2.2018 – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
Finlandia Open
, Mika Räsänen
Seuratoiminnan kehittämistukea voi vielä hakea
, Taneli Keinonen
Finlandia Open – Videos on PingisTV
, Kimmo Pihkala
2.-3.12.2017 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
ARF-Cup – Kilpailukutsut
, Peter Eriksson
4-divisioona, Itä-Suomi ja Pohjois-Suomi
, Teemu Oinas
Pokaalitulokset toistaiseksi pois uusista kilpailuista
, Kimmo Pihkala
FINLANDIA OPEN 2017, singles
, Mika Räsänen
ARF-Cup 13-14.1.2018
, Peter Eriksson , Lataa tiedosto tästä
Syksyn Startti – Kilpailutulokset
, Marko Koskinen
FINLANDIA OPEN 2017, Team
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Finlandia Open tuomarit -aikataulutietoa
, Taneli Keinonen
Starxmas – Kilpailukutsut
, Arto Luukkainen
Kosken Malja, GP – Kilpailukutsut
, Tero Naumi
Kosken Malja, GP – Kilpailukutsut
, Tero Naumi
Finlandia Open tuomarit
, Taneli Keinonen
Tuplaturva
, Juki
Veteraani SM – Kilpailukutsut
, Jyrki Nummenmaa
Pohjanmaa Liiga – Peräseinäjoen (2/6) osakilpailun kutsu
, Juha Julmala , Lataa tiedosto tästä
Junioreiden TOP – Epäviralliset kilpailutulokset
, Mika Räsänen
Yhtenäiset peliasut sarjajoukkueille!
, Arto Luukkainen
TOP-12 lopputurnauksen raportti
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
PingisTV-video Miesten TOP-12 lopputurnauksesta 3.12.2017
, Kimmo Pihkala
TOP-12 lopputurnaus – Epäviralliset kilpailutulokset
, Kimmo Arenius
2.divisioona 2C:n livelähetykset
, Tero Naumi
PingisTV-video Juniori TOP kilpailusta 2.12.2017
, Kimmo Pihkala
25.-26.11.2017 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
VAU tiedote – Löydä oma seura -palvelu auttaa tukea tarvitsevia liikunnan pariin
, Mika Räsänen
Junioreiden TOP 2.12.2017 – infoa
, Teemu Oinas
Miesten TOP-12 lopputurnauksen 3.12.2017 lohkojaot
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Naisten TOP-8 – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Finlandia Open 2017
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Veteraanien Joukkue-SM, tulokset
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Junioreiden TOP – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
18.-19.11.2017 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
ITTF Espanjan avoimet 22.11.-26.11.2017 – Kirichenko ja Erkheikki tulessa
, Teemu Oinas
Veteraanien Joukkue-SM – Arvonnat
, Esko Lemettilä
ARF-Cup – Arvonnat
, Måns Holmberg
OPT-86:n talvipoolikilpailut – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
Tikakoski GP, Oulu – Kilpailutulokset
, Teemu Oinas
ARF-Cup ilmoittautuminen umpeutuu tänään klo 24; kannattaa osallistua
, Peter Eriksson
Seuraleiri Tampereella
, Taneli Keinonen
PingisTV-videot Tikakoski GP:stä 18.-19.11.2017
, Kimmo Pihkala
EM-arvonta valmistui
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
11.-12.11.2017 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
4 V-S B sarjaturnaus
, Jori Haataja
Tikakoski GP, Oulu – Arvonnat
, Seppo Hiltunen
ITTF Swedish Open, Tukholma 13.-19.11.2017 – Suomalaisten turnaus ohi
, Teemu Oinas
ARF-Cup – Kilpailukutsut
, Måns Holmberg
2-divisioona 2/4 – Tiedosto
, Tero Naumi
Suru-uutinen Turusta
, Esko Heikkinen
TOP-12 lopputurnaus – Kilpailukutsut
, Kimmo Arenius
Joukkue- ja A-SM (2200) – Kilpailutulokset
, Måns Holmberg
PTS-60 kansalliset – Kilpailutulokset
, Esko Lemettilä
Pöytätenniksen SM-sarjan turnaus 2/5 Koskella 11.11.2017 – raportti
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
ITTF Unkarin junioriavoimet, Szombathely 8.-12.11.2017 – Naumi & Lundström mukana
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
4.-5.11.2017 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
PingisTV-video SM-sarjasta Koskelta 11.11.2017
, Kimmo Pihkala
PingisTV-video 1-divisioonasta
, Kimmo Pihkala
Sääntömuutos 9.11.2017
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Seuratukien haku avautuu
, Taneli Keinonen
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
Vet. joukkue-SM
, Esko Lemettilä
ITTF Saksan avoimet, Madgeburg 7.11.-12.11. – Olah tippui jatkosta
, Teemu Oinas
FINLANDIA OPEN 7-10.12. 2017
, Mika Räsänen
Ängby International, Aleksandra Titievskaja hopealle 15-vuotiaiden luokassa
, Mika Räsänen
Finlandia Open tuomariksi
, Taneli Keinonen
3.divisioonan F-lohko 11.-12.11. Hervannassa Tampereella
, Jyrki Nummenmaa
YPTS kansalliset – Kilpailutulokset
, Pekka Korva
MPS kansalliset – Kilpailutulokset
, Sami Hattunen
3H lohko Oulussa
, Veikko Lamminsalo
Aivan kohta PTS-60:n kisat Ruskeasuolla – ilmoittaudu viimeistään ti 7.11.2017
, Esko Lemettilä , Lataa tiedosto tästä
Tikakoski GP, Oulu – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
Nuorten Euroopan Olympiakarsinta 3.-5.11.2017, Split, Kroatia
, Teemu Oinas
Ängby International 2.-5.11.2017
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Tupin Joulukisa 2.12.2017
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
3G lohko Lappeenrannassa
, Veikko Lamminsalo
28.-29.10.2017 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Division 3E och 4V-SB
, Olof Eriksson
MPS kansalliset – Aikataulut
, Sami Hattunen
Timo Averjanov INAS-järjestön pöytätenniksen MM-kilpailuissa Tshekissä 23.–27.10.2017
, Teemu Oinas
1-divisioonan turnaukset 2/6 11.11.2017
, Teemu Oinas
SM-sarja 2/5 – Tiedosto
, Tero Naumi
Joukkue- ja A-SM, epäviralliset tulokset
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Välituntipingiskierros Turussa
, Taneli Keinonen , Lataa tiedosto tästä
YPTS kansalliset – Arvonnat
, Pekka Korva
ITTF Belgian avoimet 31.10.-4.11.2017, Anna Kirichenko mukana
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
TUL JoyGames – Raportti
, Juha Julmala , Lataa tiedosto tästä
TUL JOY Games – Kilpailutulokset
, Juha Julmala
PTS-60 kansalliset – Kilpailukutsut
, Esko Lemettilä
Liittokokousterveisiä
, Esko Heikkinen
PingisTV-videot Joukkueiden ja A-luokan SM-kilpailusta 2017
, Kimmo Pihkala
21.-22.10.2017 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
SM-sarja 2/5 – Tiedosto
, Tero Naumi
BC-SM (1700 ja 1900) – Kilpailutulokset
, Teemu Oinas
TUL JOY Games – Arvonnat
, Juha Julmala
TUL JOY Games – Aikataulut
, Juha Julmala
Joukkue- ja A-SM (2200) – Aikataulut
, Måns Holmberg
Joukkue- ja A-SM (2200) – Arvonnat
, Måns Holmberg
Syysliittokokous 28.10, aloitus klo 18! Esityslista, toimintasuunnitelma 2018, talousarvio 2018 sekä ehdotus maksuista vuodelle 2018
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
14.-15.10.2017 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
YPTS kansalliset – Kilpailukutsut
, Pekka Korva
PT 75 kansalliset – Kilpailutulokset
, Jyrki Nummenmaa
Varsinais-Suomen 4.- ja 5-divisioona, pelipaikat ja lohkot
, Jori Haataja
Joukkue ja A-luokan SM kisat – Ilmoittautuneet
, Måns Holmberg , Lataa tiedosto tästä
PT 75 kansalliset – Epäviralliset kilpailutulokset
, Jyrki Nummenmaa
Pöytätenniksen SM-sarjan avaus Tampereella 14.10.2017
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Mailapelikierros Ylivieskassa ja Toholammilla
, Taneli Keinonen , Lataa tiedosto tästä
BC-SM (1700 ja 1900) – Arvonnat ja aikataulut
, Teemu Oinas
A- ja joukkue-SM: ilmoittautumisaika päättyy ma 16.10. klo 12:00
, Måns Holmberg
PingisTV-video SM-sarjasta 1/5 2017
, Kimmo Pihkala
PingisTV-video 1-divisioonan turnauksesta 1/6 2017
, Kimmo Pihkala
7.-8.10.2017 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Syyskausi SM-sarjassa ja 1-divisioonassa
, Teemu Oinas
SM-sarjan turnaus 1/5 14.10.2017 Tampere
, Teemu Oinas
Lehdistötiedote: Pöytätenniksen SM-sarja käyntiin lauantaina Tampereella
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
2-divisioonan CD-lohkojen turnaukset 1/4 14.10.2017
, Teemu Oinas
PT 75 kansalliset – Aikataulut
, Jyrki Nummenmaa
PT 75 kansalliset – Arvonnat
, Jyrki Nummenmaa
PT 75 kansalliset – Arvonnat
, Jyrki Nummenmaa
PT 75 kansalliset – Aikataulut
, Jyrki Nummenmaa
PTS-60 kansalliset – Kilpailukutsut
, Esko Lemettilä
Veteraanien Joukkue-SM – Kilpailukutsut
, Esko Lemettilä
BC-SM Oulussa 21.-22.10.2017, pelisysteemit
, Teemu Oinas
PT Espoon syyskilpailut, GP – Epäviralliset kilpailutulokset
, Toni Soine
PingisTV-videot PT Espoon Syyskisoista
, Kimmo Pihkala
MPS kansalliset – Kilpailukutsut
, Sami Hattunen
IPT-94 kansalliset – Kilpailutulokset
, Mika Kauppinen
Tikakoski GP, Oulu – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
GP-kilpailujen ohjeet kaudelle 2017-2018
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
30.9.-1.10.2017 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
ITTF Puolan avoimet 4.-8.10.2017, suomalaisia mukana
, Teemu Oinas
Syysliittokokous 28.10.2017
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
1-divisioonan osaturnaus 1/6 (Helsinki)
, Riku Anttila
Stiga Malja, GP – Kilpailutulokset
, Aarne Kyläkallio
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
5-divisioona 1/2 – Tiedosto
, Juha Julmala
4-divisioona 1/2 – Tiedosto
, Pekka Korva
PT Espoon syyskilpailut, GP – Aikataulut ja infoa
, Toni Soine
IPT-94 kansalliset – Kilpailukutsut
, Mika Kauppinen
VOK 1Lajiosa – Tiedosto
, Taneli Keinonen
Valmennuskoulutusta VOK 1 lajiosa-7.-8.4 Kisakallio
, Taneli Keinonen
Liikuntavammaisten EM – Esalle ja Ismolle joukkuepronssia
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Hieno leiripäivä Lappeenrannassa
, Taneli Keinonen , Lataa tiedosto tästä
Stiga Malja, GP – Epäviralliset kilpailutulokset
, Aarne Kyläkallio
PingisTV-videot Stiga-Maljasta
, Kimmo Pihkala
Stiga-malja 2017: sunnuntain raportti
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
PT Espoon syyskilpailut, GP – Osallistujat
, Toni Soine
OPT-86 syyspoolikilpailu – Kilpailutulokset
, Teemu Oinas
2-divisioonan C- ja D-lohkojen ratingennakko
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Stiga-malja 2017: lauantain raportti
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
23.-24.9.2017 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
TOP-12:ssa sekä sen 1- ja 2-karsinnoissa mukana olevat pelaajat
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
PT Espoon syyskilpailut, GP – Kilpailukutsut
, Toni Soine
1-divisioonan ratingennakko 2017-2018
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
OPT-86:n syyspoolikilpailut 30.9.2017 – luokkajako
, Teemu Oinas
Lisenssit kaudelle 17/18
, Mika Räsänen
Pohjanmaan 4- ja 5-divisioonat
, Juha Julmala
V-S divisioonien ilmoittautumiset
, Jori Haataja
SM-sarjan ratingennakko 2017-2018
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Sarjailmoittautumiset kaudelle 2017-2018, 4-divisioonan takaraja 30.9.2017
, Teemu Oinas
Lehdistötiedote: Pöytätenniksen liikuntavammaisten EM-kilpailut lähestyvät
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Stiga Malja, GP – Arvonnat ja aikataulu
, Aarne Kyläkallio
Stiga-maljaan voi ilmoittautua tänään vielä klo 18 saakka
, Aarne Kyläkallio
Turun Poolikisat – Kilpailutulokset
, Juha Kangas
TOP-12 1-karsinnan raportti
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
16.-17.9.2017 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Turun Poolikisat – Aikataulut
, Juha Kangas
Helsingin ja Uudenmaan 4.-6.- divisioonat
, Rauno Karppinen
2-divisioonan A- ja B-lohkojen ratingennakko
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
ITTF World Tour, Itävallan avoimet 19.9.-24.9.2017 – Olah tippui jatkosta
, Teemu Oinas
Joukkue- ja A-SM (2200) – Kilpailukutsut
, Peter Eriksson
Kilpailuaktiivisuus kaudella 2016-17 -raportti
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
TOP-12 1-karsinnan alustavat lohkojaot
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Pöytätenniskoulut Suomessa, syksy 2017
, Teemu Oinas
Pohjoismainen lasten ja nuorten urheilun konferenssi, Tanska 15.-17.9.2017
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Joukkue- ja A-SM (2200)
, Peter Eriksson , Lataa tiedosto tästä
DE-SM (1300- ja 1500) – Kilpailutulokset
, Esko Heikkinen
Helsingin ja Uudenmaan 4.-6. divisioonat
, Rauno Karppinen
Leonid Pullinen kaksoismestari Koskella
, Esko Heikkinen
9.-10.9.2017 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Kongressikuulumisia
, Esko Heikkinen
DE-SM:n arvonnassa ja aikataulussa muutoksia
, Esko Heikkinen
DE-SM (1300- ja 1500) – Aikataulut
, Esko Heikkinen
DE-SM (1300- ja 1500) – Arvonnat
, Esko Heikkinen
Stiga Malja, GP – Kilpailukutsut
, Aarne Kyläkallio
Turun Poolikisat – Kilpailukutsut
, Juha Kangas
Jouko Lappi on poissa
, Esko Heikkinen
PT 75 kansalliset – Kilpailukutsut
, Jyrki Nummenmaa
Joukkueiden EM-kilpailut, Luxemburg, 13.-17.9.2017
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Helsinki, piirinmestaruuskilpailut – Kilpailutulokset
, Måns Holmberg
Lehdistötiedote: Suomi Olahin johdolla EM-pöydille
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Turun Poolikisat – Kilpailukutsut
, Juha Kangas
Helsingin ja Uudenmaan 4. , 5. ja 6. divisioona
, Rauno Karppinen
Syksyn startti 2.9.2017 – Raportti
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
2.-3.9.2017 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Helsingin piirimestaruuskilpailut – Arvonta
, Måns Holmberg
Tikakoski GP, Oulu – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
YPTS kansalliset – Kilpailukutsut
, Pekka Korva
Kauden 2016/2017 starttimäärä kasvoi 12,1 % edelliskauteen verrattuna
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
Syksyn Startti – Kilpailutulokset
, Arto Luukkainen
Joensuun kansalliset – Arvonnat
, Kimmo Heikkinen
DE-SM (1300- ja 1500) – Aikataulut
, Esko Heikkinen
DE-SM (1300- ja 1500) – Arvonnat
, Esko Heikkinen
Selainongelmat korjattu
, Kimmo Pihkala
IPT-94 kansalliset – Kilpailukutsut
, Mika Kauppinen
Joensuun kansalliset – Aikataulut
, Kimmo Heikkinen
Veteraaneille maaotteluvoitto 7-4 Virosta
, Jarmo Siekkinen
TOP-12 1-karsinta – Kilpailukutsut
, Mika Räsänen
26.-27.8.2017 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Syksyn startti – muutamia asioita
, Arto Luukkainen
Syksyn Startti – Arvonnat
, Arto Luukkainen
Starin syksyn startti – Aikataulu
, Arto Luukkainen
D- ja E-SM – arvonnat ja aikataulut
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
Pääkaupunkiseudun piirimestaruuskilpailut 9.9.2017
, Måns Holmberg
Koulupingistä Koskella
, Taneli Keinonen , Lataa tiedosto tästä
Turku ja Lounais-Suomi, piirinmestaruuskilpailut – Tulokset
, Kimmo Pihkala
Helsinki, piirinmestaruuskilpailut – Kilpailukutsut
, Måns Holmberg
Syksyn Startti – Osallistujat
, Arto Luukkainen
Syksyn Startti – Ilmoittautuneet pelaajat
, Arto Luukkainen
TUL JOY Games – Ottelutiedot
, Jyrki Nummenmaa
Lisenssien maksaminen kaudelle 17/18
, Mika Räsänen
Seurapäiville voi vielä ilmoittautua
, Taneli Keinonen
Pohjois-Pohjanmaa, piirinmestaruuskilpailut – Tulokset
, Teemu Oinas
Pohjanmaa, piirinmestaruuskilpailut – Tulokset
, Marko Koskinen
Eurominichamps 2017
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
BC-SM (1700 ja 1900) – Kutsu
, Teemu Oinas
Kilpailun järjestäjien ohjeet 2017-2018
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
SM-sarja, 1-divisioona ja 2-divisioonat kaudella 2017/2018
, Teemu Oinas
Pohjois-Pohjanmaa, piirinmestaruuskilpailut – Arvonnat
, Teemu Oinas
OPT-86 Syyspoolikilpailu – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
Eurominichamps 25.-27.8.2017, Schiltigheim, Ranska
, Teemu Oinas
Harrastuskisa Turussa 24.9.2017
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Kauden 16/17 aktiivisimmat pelaajat
, Mika Räsänen
DE-SM (1300- ja 1500) – Kilpailukutsut
, Tero Naumi
Helsingin ja Uudenmaan 4. ja 5. divisioona
, Rauno Karppinen
Piirinmestaruuskilpailut,Pohjois-Pohjanmaa – Kilpailukutsut
, Teemu Oinas
Koulukierros käynnistyy Tampereelta
, Taneli Keinonen
Juniorileiri Oulussa, raportti
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Syksyn Startti – Kilpailukutsut
, Arto Luukkainen
Kyselin OP:ltä Sporttiturvasta
, Esko Lemettilä
Piirinmestaruuskilpailut, Turku ja Lounais-Suomi – Kilpailukutsut
, Viljami Laine
Tutkielma pöytätenniksen ”kultaisista vuosista”
, Henri Pelkonen , Lataa tiedosto tästä
Joensuun kansalliset – Kilpailukutsut
, Kimmo Heikkinen
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
ITTF World Tour, Bulgarian avoimet 15.8.-20.8.2017 – Olahille häviö
, Teemu Oinas
Videoita Junioreiden EM-kilpailuista (14-23.7.2017)
, Arto Luukkainen
ITTF Nigerian avoimet 9.8.-13.8. – Olah tippui puolivälierässä
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Joukkueiden EM, Luxemburg 13-17.9
, Mika Räsänen
Seurapäivät 9.9 Vantaalla-seurojen rahoitus kuntoon
, Taneli Keinonen
Sääntömuutokset kaudelle 2017-18
, Kimmo Arenius , Lataa tiedosto tästä
Piirinmestaruuskilpailut, Pohjanmaa – Kilpailukutsut
, Jukka Dahlström
Nuorisoleiri Ruskeasuolla 7.-9.8
, Taneli Keinonen
Pentti Olahin haastattelu Koskikeskuksessa 25.7.
, Jyrki Nummenmaa
OPT-86:n kesätasoituskilpailujen tulokset 29.7.2017
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Video Pentti Olahin vierailusta Tampereen Koskikeskuksessa 25.7.2017
, Arto Luukkainen
Lehdistötiedote: Olah Suomessa – maailmankiertue jatkuu elokuussa
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Pentti Olah Tampereen Koskikeskuksessa tiistaina 25.7.
, Jyrki Nummenmaa , Lataa tiedosto tästä
Junioreiden EM-kilpailut 14.-23.7.2017, Guimaraes, Portugali
, Teemu Oinas
OPT-86:n kesätasoituskilpailut lauantaina 29.7.2017
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Veteraanien Viro-maaottelu ja ViruCup 1.-3.9.2017
, Jarmo Siekkinen
Juniorileiri, Oulu – Tiedosto
, Teemu Oinas
Kilpailukalenteri 2017/2018
, Mika Räsänen
Vilhulan Vire liiton jäseneksi
, Mika Räsänen
Veteraanien EM-kilpailut, Helsingborg, 26.6.-1.7.2017, läjä mitaleita Suomeen
, Teemu Oinas
ITTF Australian avoimet Gold Coast 2.7.-7.7.2017, Benedek Olah mukana
, Teemu Oinas
Junioreiden NETU 26-28.6, Haapsalu
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Minikadeteille kaksi semifinaalipaikkaa Liettuan avoimista
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
Vierailuni Narvaan 6-9.6.2017
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
Seurapäivät 9.9.2017-talous kuntoon
, Taneli Keinonen
ITTF World Tour Kiinan avoimet Chengdu 20.-25.6.2017, Benedek Olah mukana
, Teemu Oinas
Veteraanien EM, arvonnat julkaistu
, Mika Räsänen
Löytötavaroita Kosken leiriltä
, Esko Heikkinen , Lataa tiedosto tästä
Esa Miettinen ja Hannu Hollmen Bayreuth TT Openissa 13.-18.6.2017, Miettinen pronssille
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Junioreiden EM:n joukkuearvonnat
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
3.-4.6.2017 pelattujen kilpailujen ratingit.
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Kilpailukalenteri kaudelle 2017-2018
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
TSP-Cup – Kilpailutulokset
, Olga Liukkonen
Pöytätenniksen MM-kilpailujen mitalistit
, Teemu Oinas
Kosken kesäleirin info leiriläisille
, Taneli Keinonen
20.-21.5.2017 ja 27.-28.5.2017 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Pöytätenniksen MM, Dusseldorf 29.5. – 5.6.2017
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Helsinki Junior Open 2017: Results
, Esa Ahde , Lataa tiedosto tästä
Leiri Ruskeasuolla 6-8.6
, Mika Räsänen
Pöytätenniksen MM-kisojen livelähetykset
, Mika Räsänen
Tiedotusterveisiä – aikamoista kokoustamista
, Esko Heikkinen
Helsinki Junior Open 2017: Medalists – Mitalistit
, Esa Ahde , Lataa tiedosto tästä
Junioreiden EM 14-23.7, Portugali
, Mika Räsänen
Joukkueet sarjoittain 2017-2018
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Rating julkaisun myöhästyminen
, Jori Haataja
Lehdistötiedote: Pöytätenniksen MM Dusseldorfissa, Olah Suomen keihäänkärkenä
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Benedek ”Pena” Olah Tokion Olympialaisiin 2020, joukkorahoituskampanja käynnissä 6.4. – 30.6.
, Teemu Oinas
PingisTV video from Helsinki Junior Open 27.5.2017
, Kimmo Pihkala
Helsinki Open Schedule updated – päivitetty aikataulu
, Asko Rasinen , Lataa tiedosto tästä
Puolan junioriavoimet 24.-28.5.2017, Annika Lundström mukana
, Teemu Oinas
Helsinki Junior Open 27 May – Schedule and Players
, Asko Rasinen , Lataa tiedosto tästä
PT Velho, uusin versio testattavaksi
, Teemu Oinas
Espanjan junioriavoimet 17.-21.5.2017 Platja d’Aro
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Moradabbasi ja Steif Ruotsin JSM-kisoissa, Steif tuplamitalistiksi!
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Esa Miettinen ja Ismo Lallo parapöytätenniksen Joukkue-MM:ssä Bratislavassa 17.-20.5.2017, Suomelle pronssia
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
13.-14.5.2017 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
TSP Cup – Kilpailukutsut
, Marko Koskinen
Väärät syötöt – keskeneräinen juttu, joka oli tarkoitettu Pöytätennislehteen 4/1995
, Arto Luukkainen
PT 75 kansalliset ja AY – Kilpailutulokset
, Jyrki Nummenmaa
PT 75 kansalliset ja AY – Kilpailutulokset
, Jyrki Nummenmaa
PT 75 kansalliset ja AY – Kilpailutulokset
, Jyrki Nummenmaa
PT 75 kansalliset ja AY – Kilpailutulokset
, Jyrki Nummenmaa
Veteraanien TOP-8 – Kilpailutulokset
, Marko Koskinen
PT 75 kansalliset ja AY – Kilpailutulokset
, Jyrki Nummenmaa
PT 75 kansalliset ja AY – Kilpailutulokset
, Jyrki Nummenmaa
Veteraanien TOP 8
, Marko Koskinen
6.-7.5.2017 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Tiedotusterveisiä
, Esko Heikkinen
Helsinki Open 2017 will be played / Helsinki Open pelataan / 27.5.2017
, Asko Rasinen
Muutamia ”Best moments” -videoita Oulun Silmälaser Openista
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
PT 75 kansalliset ja AY – Aikataulut
, Jyrki Nummenmaa
PT 75 kansalliset ja AY – Arvonnat
, Jyrki Nummenmaa
PT 75 kansalliset ja AY – Arvonnat
, Jyrki Nummenmaa
Esa Miettinen parapöytätenniksen Slovenian avoimissa Laskossa 6.-9.5.2017
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
PT 75 kansalliset ja AY – Arvonnat
, Jyrki Nummenmaa
PT 75 kansalliset ja AY – Arvonnat
, Jyrki Nummenmaa
Veteraanien TOP 8 13.5 klo 11, Ruskeasuo
, Mika Räsänen
PingisTV-videot 17v SM ja Nappulaliigasta
, Kimmo Pihkala
17-SM ja Nappulaliiga – Kilpailutulokset
, Marko Koskinen , Lataa tiedosto tästä
17-SM ja Nappulaliiga – Kilpailutulokset
, Marko Koskinen
Case TIP-70 2 ja OPT 2 & MBF
, Esko Heikkinen
29.-30.4.2017 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Kroatian avoimet Zagrebissa 2.-6.5.2017
, Teemu Oinas
17-SM ja Nappulaliiga – Arvonnat
, Jori Haataja
Liiton leirit
, Mika Räsänen , Lataa tiedosto tästä
1-div karsinta
, Riku Anttila
SM-sarjan karsinta – Tulokset
, Kimmo Pihkala
22.-23.4.2017 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
PingisTV-video SM-sarjan karsintaturnauksesta
, Kimmo Pihkala
SM-sarjan karsinta ja 1-divisioonan karsinta 29.4.2017, turnauskaaviot julki
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Oulun Silmälaser Open – Kilpailutulokset
, Seppo Hiltunen
Viron tytöt Oulun Silmälaser Openissa
, Arto Luukkainen , Lataa tiedosto tästä
17-SM ja Nappulaliiga osallistujat
, Samuli Soine , Lataa tiedosto tästä
PT 75 kansalliset ja AY – Kilpailukutsut
, Jyrki Nummenmaa
V-S 4.-5. divisioonien lopputulokset
, Jori Haataja
Belgian junioriavoimet 19.-23.4.2016, Pihkala/Steif kadettien nelinpelifinaalissa
, Teemu Oinas , Lataa tiedosto tästä
Oulun Silmälaser Open – Kilpailutulokset
, Seppo Hiltunen
National Referee koulutus – sisältö – ilmoittaudu heti
, Asko Rasinen , Lataa tiedosto tästä
15.-16.4.2017 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
TuPin vappukisojen osallistujat
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
Oulun Silmälaser Open – Arvonnat
, Teemu Oinas
Korean avoimet Incheonissa 18.4.-23.4. Olahille tappio
, Teemu Oinas
Kosken kesäleirin viimeiset paikat täytetään juuri nyt
, Taneli Keinonen
Juniorileiri, Oulu – Tiedosto
, Teemu Oinas
Luxembourg Open 12.-15.4.2017
, Teemu Oinas
Opiskelijoiden SM – Kilpailutulokset
, Henri Pelkonen
Team ”Narva & Aseri” Oulun Silmälaser Openissa
, Arto Luukkainen
4-divisioona Varsinais-Suomen alempi jatkolohko 22.4.2017 – Kutsu
, Juha Kangas
8.-9.4.2017 pelattujen kilpailujen ratingit
, Jori Haataja , Lataa tiedosto tästä
SM-sarjan lopputurnaus – Tulokset
, Kimmo Pihkala , Lataa tiedosto tästä
SM-sarjan finaalit 2017: raportti
, Kimmo Arenius
PingisTV-video SM-sarjan finaalista
, Kimmo Pihkala